Koncertný majster Richard Drew (TOM HANKS) vystupuje z lietadla. A keďže je riadne roztržitý, má obutú jednu červenú topánku. Netuší, že práve to je dôležitým poznávacím znamením, ktoré ho zapletie do nebezpečnej hry vládnych agentov. Od tejto chvíle je totiž centrom ich záujmu, sledujú ho, odpočúvajú, ba dokonca ani krásna žena (LORI SINGEROVÁ), s ktorou sa zoznámi, nie je len tak niekto, ale tajná agentka poverená jeho sledovaním... (oficiálny text distribútora)

ferika

Po originali s Pierom Richardom uz nemam slov. Amici asi musia skopcit kazdu blbinu a urobit z nej trapnost. Je malo kopii, ktore v US remaku vyjdu aspon priblizne na uroven originalu. ale tato to nie je. (Vynimku slusnych remakov tvoria napr. Pravdive lzi/Podtrženo, sečteno!, Můj táta hrdina/Tata, nebo milenec a ine) ()

Anderton

Kedysi som bol schopný žrať každú priblblú komédiu, ale tak nejak po 15ke som už začínal dostávať pomaly rozum. Tento film som videl tak nejak na rozmezí tohto obdobia, ale hlavne až po Richardovom, omnoho vydarenejšom origináli. Absolútne nevtipné, s Hanksom, ktorý ešte len sníval o hviezdnej kariére a tak bral prácu, kde to len šlo. Do Filadelfie, s výnimkou Veľkého, mi v týchto úlohách pripadal maximálne nesympatický. ()

Jirkacek

Snímek Muž s červenou z roku 1985 botou nemohl uniknout mé pozornosti ze dvou hlavních důvodů. Za prvé proto, že v něm hrál můj oblíbený herec Tom Hanks a to hned hlavní roli houslisty Richarda Drewa a za druhé kvůli tomu, že se jednalo o remake skvělé francouzské komedie z roku 1972 s vynikajícím Pierrem Richardem. Podle mého názoru tehdejší komedie z Francie patřily k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii evropského filmu mohl nabídnout. Měl jsem je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl právě Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil a tak jsem byl zvědav, zda dokáže druhý můj oblíbenec evropskou ikonu komedie napodobit či dokonce překonat. Pravda je, že jsem americkou verzi s červenou botou kdysi viděl v televizi, ale abych tomuto špionážnímu snímku mohl dát objektivní počet hvězd a zároveň napsat zasvěcený komentář, po letech jsme si jej pustili doma na naší TV znovu. A hned sem musím napsat, že jsem byl velmi zklamán hned od prvních minut, protože Američané v žádném případě nedokázali vynikající práci francouzských filmařů, kteří si udělali velkou legraci ze všech tajných agentur a špionážních centrál na světě, v ničem překonat a ani se jim v humoru a parodii přiblížit. Sice skoro od začátku do konce francouzskou verzi zkopírovali jako to uměli v 20. -21. století občané čínské lidově republiky, ale na rozdíl od předlohy jsem se vlastně celou dobu nudil a zasmál jsem se za celých 92 minut tak jednou nebo dvakrát. Vše začalo v americké centrále výzvědné služby, které šéfoval Ross, jehož ztvárnil Charles Durning. Toho chtěl z jeho místa vyšoupnout různými intrikami jeho podřízený Cooper, kterého si zahrál Dabney Coleman a tak na něho šéf vymyslel lstivý plán. Poslal svého jiného podřízeného Browna, kterého si střihl Edward Herrmann, na letiště, kde si měl vybrat jakéhokoliv náhodného cestujícího, který se v určitý čas objevil v letištní hale. Chvíle napětí a kde se vzal, tu se vzal, na eskalátoru přijížděl Toma Hanks jako Muž s červenou botou alias nic netušící houslista Richard Drew s hnědými rozčepýřenými vlasy, na nohách měl jednu botu červenou a druhou hnědou a pod paží nesl pouzdro s houslemi. Od té chvíle se snažil Hanks rozehrát svou bláznivou roli roztržitého hudebníka, který se mezi agenty Coopera a bodyguardy Browna pohyboval jako slon v porcelánu, aniž by věděl, že jej lidé ze špionážního oddělení pořád sledují, prohledali jeho byt a dokonce mu podstrčili do postele svou agentku Maddy. To bych si věru nechal líbit, jednoduše získat tak krásnou blondýnu s pěknýma očima, protože herečka Lori Singer byla ve filmu opravdu velmi atraktivní. Celou situaci kolem domnělé špionáže komplikoval milenecký vztah mezi Drewem a kolegyní z hudebního orchestru Paulou, která byla manželkou Maurice v podání Jamese Belushiho, který byl kamarád Drewa. Došlo tak na tradiční bláznivé situace, které ale nedokázaly rozhýbat naše bránice a tak jsem byl zklamán. Americká verze mne tak velmi zklamala a potěšen jsem nebyl ani z výkonu Toma Hankse, který mi zde připadal strašně toporný a výřečnému Pierrovi Richardovi nesahal ani po kotníky. Chyběly tomu prostě určité okamžiky, které francouzi uměli vymyslet a také herecké dobré výkony. Vše mi připadalo tak nějak zmatené a až příliš americky pompézní, což tato komedie vůbec nepotřebovala. Suma sumárum, Muž s červenou botou ode mne získal pouze dvě červené hvězdy **. () (menej) (viac)

giacobbe odpad!

U ostatních amerických remaků Richardových komedií- Otec a otec,Kopyto, se můžu jen divit, proč se dostanou do distribuce v Evropě? Na muže s červenou botou byla škoda filmového materiálu. Je jednou z komedií která Ti sama říká ,,Jsem velice vtipná", skutečně však moc není. V porovnání s originálem je největším propadem postava Maurice-přítele hlavního hrdiny. ... P.S. Všem vřele doporučuji rozebírat odpad pod umyvadlem s hlavou vraženou pod sifonem, tak jako agent CIA v tomto filmu.Ani laciného gagu chrstnutí splašek do obličeje jsme se z toho nedočkali. ()

kaladze77

Áno aj ja nenávidím americké remaky, prečo nie je dobrý tak film ako je. Jasné že amerických divákov jeden európsky film neosloví, a zo všetkého chcú urobiť biznis. Pravý je len pravý, bravó francúzom, ale zato si priznajme že dobré bolo spolu vidieť Jamesa Belushiho s Tomom Hanksom. Ak by som nevedel že originál je z Francúzska a nezvykol by som si naň, tak by som to opísal ako úžasnú komédiu...Kým vo francúzskej verzií je hlavný hrdina rozptýlený nepozorný smoliar, tak v americkej verzií má hlavný hrdina len jedinú slabosť že miluje ženy. V každom prípade BY BOLA ŠKODA ODPÍSAŤ TENTO FILM LEBO JE TO REMAKE FRANCÚZSKEHO FILMU. Podľa mňa super film. Rozdiel iba u mňa je ten že ako komédiu francúzsku verziu hodnotím z 10 na 10 čiže na päť *****, lebo to nie je Hollywoodska produkcia a predsa geniálna komédia + nápad...ale zato aj za tento film dávam 7 z 10...čiže tu **** pekný remake :-) ()