Resolution

Michael (Peter Cilella) se vydává do indiánské rezervace za svým přítelem Chrisem (Vinny Curran), aby mu pomohl přemoci závislost na drogách. Po několika dnech v neudržovaném domě však oba přátelé zjišťují, že v jejich okolí se dějí velmi podivné věci, a oba mají pocit, že je kdosi sleduje. (Goldbeater)

Mishqo

Samotný koncept "odvykačky", byť troška vylepšený, bol dobrý. Primiešavaním duchovna z toho spravili len ďalší film z rady "duchárskych" hororov. Aj scenár bol miestami dosť sfušovaný a hlavný herci na dôveryhodnosti nepridávali. Škoda... ()

Forsberg11

Ukecaná hovadina, kde ešte aj tie dialógy stoja za hovno. Slovo "fuck" a jeho obmeny v každej druhej vete môžu fungovať v tarantinovke, alebo filme Guya Ritchieho, ale nie vo filme, ktorý vsádza na amatérskych hercov, nepeknú kameru a chabú réžiu. Dve, tri scény boli síce slušne atmosferické, ale čo z toho keď 80 % filmu je nič nehovoriaca nudná blbosť bez akéhokoľvek nápadu. Nič hororové sa tu neudeje, zo žiadnej stránky tohto žánru. Svojou zbytočnosťou mi to pripomenulo ešte úbohejší Rubber (2010), akurát že toto malo aspoň aký taký dej. Zbytočne zabitý čas je to ale aj tak. Zrejme najlepšia vec na Resolution je jeho plagát... 25 %! ()

Firebug

Pokud kvalitu horroru poměřujete počtem hektolitrů prolité krve a vyhřezlých střev, či frekvencí dementních "jump scareů", tak se tomuto snímku obloukem vyhněte. Těm, co si tento (v dnešní době značně zdegenerovaný) žánr oblíbili zejména díky budování nepříjemné atmosféry a strachu z neznáma, nelze jinak než doporučit. Resolution je lehce ukecanější psychologický "mindfuck" u kterého jsem vážně nevěděl, co se stane další minutu. Jasné, že jde vidět, že je to těžce nezávislý kousek a úplný závěr by šlo možná lehce vylepšit, ale srát na to. Resolution mi po dlouhé době připomnělo, proč mám tak rád horrory. Nadšené 4*. _______p.p.č.: IMDB: 62%, Rotten Tomatoes: 100% (od kritiků). Díky YT kanálu GoodBadFlicks za doporučení. ()

Corpsegrinder

Hodně lidí je asi nasranejch né protože by ten film byl sračka ale protože to neni moc horor. Skoro vůbec. Hodně dlouho zde neni ani náznak toho že by se člověk měl něčeho bát, postupně se objevujou mystery nahrávky a ke konci filmu už je znatelný že tam lítá něco nadpřirozenýho. Tim že je hororová stránka tlumená tak dlouho ovšem konec vyzní hrozně divně. Co mě vyděsilo jak kráva byla holka klepající na okno to byl hnus jak svině. ()

Ronaldo79

Resolution je divácky nevděčná novinka, která se těžko dá definovat pár řádky v komentáři, to se musí vidět, i když nevím komu takový film doporučit, protože po většinu stopáže se jen konverzuje. Zkrátka je to taková past na diváka, v tomto případě velmi trpělivého a tolerantního. Na to, že film nedisponuje šokujícími momenty, že se odehrává za dne má alespoň v mých očích tajuplnou atmosféru bez věcí, které obyčejně strach nahání. Jen doufám, že toto není nový trend, kterým se horor bude ubírat, protože spousta fanoušků by nejspíš přešaltrovala na jiný žánr. ()

Silviaxx

Veľmi slabé. Resolution sa síce v mnohých okamihoch tvári, že z neho vyjde niečo fajn, ale nakoniec ostal len nevyužitý potenciál a veľa načrtnutých smerov, ktorými by sa mohol uberať. Snímok by som nazvala skôr drámou, keďže v drvivej väčšine sa zaoberáme riešením závislosti a dialógom dvoch priateľov. Následne jeden z nich začne nachádzať rôzne zvláštne "stopy", ktoré ho vedú k iným divným stopám, ale to je úplne jedno, pretože v konečnej fáze sa nič prelomové neudeje. Úprimne sa priznám, že vo väčšine filmov nemám rada ničnevypovedajúce, otvorené konce a v tomto prípade sa tým len zaklincovalo moje hodnotenie. ()

warrenur

Par minut to malo slusnu atmosferu, to bol asi jediny klad tohoto nepodarku. Preto ta hviezda. Zaner horor si mozte kludne vyskrtnut. Hlupe dialogy, mnoho WTF momentov a cudakov a nic-moc herci s deravym scenarom. Zabity cas, preto neodporucam. Davam do pozornosti skor iny Benson-ov film: Spring. ()

wick odpad!

Hrůza..ale divákova při sledování tohoto nesmyslu. Ani horor, ani mystické natož thriller. Samé tlachání a když se místo nějaké gradace začne mluvit o manželství, bylo to na vypnutí. Nemám nic proti malým nezávislým filmům, ale musí mít nějakou myšlenku a atmosféru. ()

Pan.Antonin odpad!

Tak tohle se nepovedlo. Tisíckrát raději si pustím nějakou ztřeštěnou nízkorozpočtovou blbinu, která baví, než tohle. Konverzační horor, totálně bez šťávy, špetky napětí a strašidelných situací. Čistá nuda. Ke konci se to lehce zlepší a zjistíme, proč si film říká horor, ale vzhledem k tomu, že jsem se k němu na první pokus neprokousal a viděl jsem jej až odděleně od zbytku filmu, tak ho k hodnocení nepřičtu a zůstanu na nule. Tenhle postoj k žánru se mi nelíbí a raději než feťácké dialogy chci od filmu nějaké dějové tempo. I za tu cenu, že by se na tom víc projevila absence peněz, než při cestě zvolené v tomto snímku. ()

Machaut

Nechal jsem to den uležet v hlavě a musím říct, že ten film je fakt dobrý. Navíc stěžejní myšlenka filmu je vskutku originální, což se už dnes u filmů moc nevidí. Tento film vás uchvátí nebo naštve. Mně osobně se líbil a to moc. ()

Allein4

Možná jako komedie by to bylo zajímavější. Dalo by se to do ní předělat vcelku snadno. Ale jako horor je to slabší průměr. A vcelku nuda. Hororů se točí desítky, ale přijde mi to, že je to čím dál tím horší. ()

90125

Vyse hodinu relativne celkom zaujmavy, zlahka mysteriozny pribeh, s pomalicky rastucim lahkym napatim. Naopak zaverecnych 15-20 minut sa ukaze ako kolekcia pravdepodobne umyselne nikam nesmerujucich indicii, umyselne nedomyslenych a nedotiahnutych ideii, ktore dohromady nedavaju vobec ziadny zmysel. Ak niekto povie, ze ved o to prave slo, tak to malo byt, ze si kazdy divak moze vymysliet vlastné vysvetlenia, nuz dobre teda. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Ja urcite preferujem ked udalosti vo filme maju logiku a vyznam, mam rad ked veci do seba zapadnú a to sa tu nestalo. Mozno to v zavere bola PMN (Panenka Maria Nepoškvrnená) a ja HN (Hlupak Neveriaci), som to nepochopil. 33 % ()

golemek

hmm, tak to byla skutecna nuda... strasne ukecane a v momente, kdyz zacali hovorit o manzelstvi, jsem chtel film vypnout... ale pockal jsem si na "monstrozni" zaver :)... opravdu velmi slaby snimek ()

Ardath

Tematicky je Resolution trochu podobné Sinisterovi, který ovšem nabídl daleko lepší práci s napětím. Každopádně mě tento snímek vůbec nenudil. Kdyby to ke konci bylo ještě o něco dotaženější, určitě bych byl spokojen. ()

caesar_sauce

Není to vlastně žádný z uvedených žánrů, horor ze všeho nejmíň. Za celý film se toho reálně uděje velice málo a nakecá velmi mnoho. Přesto mi to celé vlastně docela sedlo. ()