Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

Happens

Zajímavá myšlenka v zajímavém podání, možná trochu metaforizující život, vztahy a takové to důležité. Uměl jsem si představit trochu jinačí konec (spoiler alert), kde by uvízli v 15 let dlouhé smyčce a vrazili by autem sami do sebe a z hořícího auta by jim pomohli ostatní členové smyčky kultu. Ale nevadí, i tejten happy end může být. ()

POMO

Podobne zaujímavý a vťahujúci thriller ako napríklad Inception, ale bez výbuchov a s rozpočtom trojdennej výplaty Nolanovho nosiča káblov. Chytrý scenár vzbudzujúci zvedavosť a podniecujúci myslenie na vyšších úrovniach. Atmoška ako hrom, posilnená precíznymi zvukovými efektami. Indie festivalovka. [Sitges FF] ()

luka4615

Snímek The Endless má zajímavou nosnou myšlenku, která se opírá o teorii časových smyček, přičemž je celá zabalena do originálního sci-fi příběhu s lehkým nádechem hororu. Tímto však výčet pozitiv snímku bohužel končí, jelikož dále je to jenom natažená a katastrofálně nezvládnutá nuda, jejíž celkové ambice dalece přesahují možnosti a schopnosti tvůrců. Škoda. „The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the Unknown.“ ()

ricci.s

Po pozretí tejto takmer dvojhodinovej konverzačnej nudy bez štipky akcie (či hocičoho zaujímavého) som pre istotu pozrel na predchádzajúce "horory" režisérov, a všetko mi bolo ihneď jasné. Toto fakt nie je nič pre mňa, a môže to byť chytré a inteligentné ako chce. Ale proti vkusu... (Bodík za ten najvýstižnejší názov v dejinách) ()

noriaki

Skvělý námět, ale promrhaný potenciál. Tady se mělo pořádně stříhat a za peníze co by se ušetřily na materiále, měla režisérská dvojice najmout herce do hlavních rolí. Film se neskutečně táhne a protože scénář s vysvětlováním nespěchá a ani jeden z bratrů není ničím zajímavý, občas jsem se dost nudil. Příběh se rozběhl až v poslední půlhodině. Vyplatilo se na ni počkat, protože je patřičně atmosférická a zvlášť scéna u stanu je parádně mrazivá. Takový měl být celý film. ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Randalyn Benson. (Rominator)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2017 na Tribeca FF (New York, USA). (Varan)
  • Na doručeném balíku v úvodu filmu je možné si všimnout mimo jiné i českého nápisu „Letecká pošta“. (DJMaroko)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)