Muž z Ria

• Československo Muž z Ria (viac)

Vojak Adrien Dufourquet prichádza do Paríža na týždňovú dovolenku za svojou snúbenicou Agnes Villermosovou. Tú však unesú tajní muži, pátrajúci po troch soškách, ktoré sú jedinými pamiatkami na stratenú civilizáciu a zároveň kľúčmi k bájnemu pokladu. Adrien sa okamžite vydá únoscov prenasledovať až do exotickej Brazílie. (STV)

Arsenal83

Dobrodružnosť ako má byť. Aj so svojimi chybami, ale keď zábava dokáže zaplátať nejaké scenáristické zlyhania, tak to funguje. Nie je to sofistikovaný film, ale očaril aj Spielberga a dal námet nesmrteľnej sérii. Škoda len tragického osudu staršej sestry Catherine Deneuve. Francoise Dorleác sa tri roky po filme ponáhľala na letisko, nezvládla rýchlosť a uhorela v aute... ()

Rimmer100

Z celé trilogie Muž z... Je tento díl nejlepší výborné herecké obsazení, skvělá režie (Philippe de Broca) a samozřejmě úchvatné exteriéry dodávají tomuto filmu výbornou atmosféru. Pro mne je tento film rozhodně jedním z nejlepších filmů z Jean-Paul Belmondem. ()

hrona

Pro mne je Muž z Ria prakticky stejný kult, jako býval pro starší generace např.Vinnetou. I když je film celkem blbina, pro mě je nebojacny s neuvěřitelnými kaskadérskými kousky obdařený Adrien, jeho věčně ztracená, sexy potrhlá přítelkyně Agnes, tři sošky vedoucí k pokladu, padouši jak se patří, prosluněná lokace a v neposlední řadě výborný humor, vzpomínkou na jednu z prvních véháesek a několikanásobné pouštění této dobrodružné podívané. Z kraje roku 2015 proběhla digitalizace, vydání blue-ray disku obohacené o vystřiženou scénu. Takže kdo má tento flm v oblibě, doporučuji připomenout. Vadou na kráse u tohoto je dabing, jelikož se jedná o rok 99 a o hlas 61 letého Krampola na mladičkého Jean Paula moc nesedící. ()

poz3n

Beze strachu můžu říct, že střihač má koule. Protože udržet po celou dobu snímku střih typu "I don't care" a k tomu ho udržet funkční, tomu se říká kumšt. Dle mého odhadu s tím bude mít co dočinění Nová vlna, jelikož mi přišlo, že střih používá přesně postupy, které považuje divák u takového Truffauta za běžné, ale u dobrodružného rodiného filmu se mu můžou jevit přinejmenším podivné. 6/10 ()

rikitiki

Tři hvězdičky z nostalgie. Hrdinka slípka, amatérské rvačky, až přílišné zneužívání všech možných brazilských turistických atrakcí bez většího zapojení do příběhu... Už je to poněkud vyčpělé.... Dobré nápady pak vykradl Spielberg a zaranžoval je mnohem lépe, efektněji. Jen ten hořce sarkastický konec, kdy indiáni stojí na rozestavěné silnici a beze slova koukají, jak jim běloši bourají minulost i budoucnost, měl sílu. ()

honajz

Hodně slabé a nekonzistentní. Snaží se to být vtipné, ale moc není, dobrodružné, jenže bez nějakého tahu na branku a jen změny lokací nestačí, Adrien všude narazí na chápavé a nápomocné domorodce (ta závěrečná scéna s indiány seřazenými dle velikosti, to už bylo vážně moc), do toho pár vražd, což se zas nehodí ke komedii, navíc tu zabijí jednu z nejsympatičtějších postav, ta zpěvačka-hospodská nechápu, proč profesora sponzorovala, když spolu nemohli léta nic mít, neb profesor dlel v Paříži, ani neruším, kde sehnala tolik peněz, a nakonec jsme se ani toho pokladu nedočkali. Cážně mi to přišlo zoufale nevtipné, ačkoliv se Belmondo snažil film oživit kaskadérskými kousky, ale i ty jsou zde jak pěst na oko. A postava Agnes byla na zabití, než aby ji někdo až takhle adoroval. A asi jediné, co si budu pamatovat z filmu, tak jak Belmondo vždycky sprintem honil auta v Paříži, Riu i městě Brazílii, případně kraulem honil na moři lodě. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 15.2.2016, réžia českého znenia (ČST Praha 1972) = BLANKA NOVÁKOVÁ (16.2.2016) ()

Ištván87

Mám trochu dilema. V původním znění se to jen tak sehnat nedá, původní dabing taktéž a na nový dabing se sedmdesátiletým Jiřím Krampolem se dívat nebudu. Takže tenhle film jsem naposledy viděl jako cca sedmiletý a to už je pár let, takže si skoro na nic nepamatuju... P. S.: Po shlédnutí s původním dabingem - 4 hvězdičky.... ()

Lacike

Nonstop akcna jazda od zaciatku az do konca. Belmondo neustale poskakuje ako kralicek Energizer. Niektorymi kaskaderskymi kuskami sa vyrovna aj Jackie Chanovi. Ale mna to nejak nebavilo. Mozno za to môze chaby pribeh, ktory tvori iba neustale utekanie z bodu A do bodu B alebo proste na mna nefunguje Belmondova charizma. Neviem. Ale chapem, ze pre milovnikov starych francuzskych filmov je toto klasika. Pre mna nie. 5/10. ()

Tommassi3

"A tahle neumí uvařit ani vajíčka natvrdo, a já za ní stejně litám.. Rozumíš tomu ??" - "To se ví !!" ;) Já sice moc ne, protože Agnes je zhruba stejně šílená jako její představitelka Françoise Dorléac nehezká, mé představě o krasavici z takového bijáku rozhodně neodpovídá, ale to samozřejmě na kvalitách tomuhle de Brocovu výbornému a velmi inspirativnímu, nejen pro Big Stevieho, filmovému dobrodružství příliš neubírá.. Bebelek jako vždy skvostný !! Velká nostalgie.. ()

BoPo

Inšpirácia pre vznik Indiana Jonesa? Tak potom Spielberg nie je zlodej, ale veľaúspešný zlepšovateľ. Soundtrack k filmu je pomerne otravný, pretože ho tvorí neustále klopanie topánok o rôzne povrchy. Belmondo od začiatku do konca filmu šmatlá, uteká, skáče a dopadá. A strieda šaškovanie s nebezpečnými kaskadérskymi kúskami (teda mix, ktorý definoval jeho kariéru). V určitých momentoch mi Muž z Ria neviem prečo pripomínal film Rozpuštěný a vypuštěný. Suma sumárum nudný maratón, ktorý občas "osviežil" skok ďaleký či box. ()

Terva

CITÁT - Ale tohle všechno jsou dnes už jen pohádky.......... Kdo by si nevzpomněl na scénu Agnes u moře v Riu, jak na opuštěné pláži potkala Nympha Neptuna. DIALOG : AGNES - Kde to jsme ? ADRIEN - Á dáma se probudila. Tak se podívej. AGNES - Co to je ? Víš jak se to tu jmenuje ? ADRIEN - Rio de Janeiro........... CHYBA VE FILMU - V 76 minutě přenášejí Agnes z jednoho auta do druhého a nechají auto z otevřenými dveřmi. Když však za několik vteřin jede kolem Adrien ( Jean Paul Belmondo) má auto dveře zavřené.......... Dobrodružná romantická komedie o hledání dávného pokladu Maltéků. CITÁT - Tak jsem obstál ? Nebo mám ještě zabít draka ? Scénář : Jean-Paul Rappeneau, Philippe de Broca, Daniel Boulanger a Ariane Mnouchkine. Kamera : Edmond Séchan ()

liquido26

Na tehdejší dobu určitě skvělej dobrodružnej film, ale z dnešního pohledu už asi trochu překonaný. Přeci jenom mám pocit, že všechno šlo moc hladce. Nejsem si jist tím, jestli to byla komedie, protože jediný, co mi tam přišlo vtipný byla Belmondova snoubenka. ()

Angerr

Scény s Belmondem jsou výborné a dobře jsem se u nich bavil. Zdálo se mi ale, jako by se ve zbytku filmu hledaly jakési sošky a poklad, ke kterému vedou. Proboha proč? 4/10 ()

hous.enka

Zatímco Belmondo snad nestárne, Muž z Ria už je dneska trochu přežitý. Strašně mě například iritovaly scény, kdy Belmondo honí (a dohoní!!) auta. Prostě se sebere a běží.... Ale protože tu funguje chemie mezi ním a Francoise, tak je vlastně ten film pořád koukatelný. Navíc ta slunná Brazílie, moře a živelní Francouzi. ()

Historik

Překvapivě bohatý film, tady najdete celého příštího Belmonda. A řekl bych, že se tu neinspiroval jen Indiana Jones, ale i bondovky. Trochu ale vadí, když si člověk uvědomí, že od příletu do Ria je to víceméně jen pletenec vykonstruovaných situací, ve kterých se Belmondo "předvádí". Proto nedávám plné hodnocení. Je to velkolepě pojaté, ale scénář měl být propracovanější. ()

Pierre

Belmondo běží, pere se s nepřátely, letí na vrtulníku, skáče na parapetu, vyzkouší si vše možné i nemožné. A to všechno kvůli holce, která neumí uvařit ani vodu a pošukovi co se chce dostat pomocí tří sošek k pokladu dávných Maltéků. Dobrodružství jak víno. Že zestárlo? Kdeže. Dneska jsem se díval po dlouhé době znovu a bavil jsem se narámně. Akorát jsem se na to asi neměl tak dobře oblékat. Byla to taková jízda že mi uletěl i kloubouk, a období uzavření škol  s přicházejícím jarem bylo hned příjemnější. Tak doufám že se ta holka alespoň naučila vařit. Předvádění ji šlo. Po předvčerejším opáčku Prázdnin v Římě s Bourvilem a Funésem druhá prosluněná šedesátková francouzská jízda po sobě (+ještě jedna sedmdesátková s Jamesem Bondem, šerifem Pepperem a Paulem McCartneym minulý pátek  na Prima Max.) Tak přece jen jsem se v karanténě trochu rozkoukal.:D  Tak teď už si konečně zopakovat jen ty oficiální Prázdniny v Římě, když jsme si o nich tak pěkně popsali na messengeru s kamarádkou. A princezna se na mě z obrazovky usměje... Nejkrásnější někdy je představit si, že ve filmu přímo žijete. Je totiž teď (bohužel) pořád neděle, a já mám dost času. To je pár rrad, co dá se během karrantený dělat (reference Pokáč.)  A teď už dobrou noc, protože když měsíc rozlije, světlo své po krají...a mě už začínaj do  komentáře prosvicovat hvězdičky. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo