Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

epicek

Úplně jinak pojatý Batman, než kterýkoliv předchozí ale přesto to na jeho kvalitě vůbec neubíra, spíš naopak. Jedná se podle mě o nejvíc komiksovou verzi netopýřího muže se vším, co k tomu patří. Reeves tu svou vizi s temnou detektivkou myslel opravdu vážně a celé tři hodiny do vás sází svou depresivní jízdu, kterou perfektně podtrhuje výborný soundrack, který dokonce v jistých momentech pomrkává na Zimmerovi tóny z Nolanovi trilogie. Pattinsona jsem při oznámení jeho role předem neodepsal a ani jsem neměl předsudky a jsem za to rád, jelikož si myslím že se jedná o minimálně stejně tak dobrou trefu jako byl Bale. Ten Batman v něm prostě je a ten oblek mu pasuje dokonale. Vyzdvihnout musím taky Zoë Kravitz, která je výborná Catwoman a jak udělali z Farrella mistra Penguina to absolutně nechápu do teď! Těším se co z toho bude dál, jelikož tohle byl perfektní nástřel toho, že by trilogie mohla klapnout a skvěle fungovat. Bruce Wayne je tentokrát v dobrých rukou! They think I am hiding in the shadows. Watching. Waiting to strike. I am the shadows. ()

Pajky3

Londýn, 5.3.2022 Nový Batman je velkofilm, který stojí za vychutnání v kině, ale vzhledem k délce to musí být nějaké pohodlné. I když ty tři hodiny se rozhodně nevlečou a je pořád co sledovat.  Myslím, že Robert Pattinson svým výkonem umlčel všechny, kteří jeho obsazení kritizovali, a doručil přesně to, co bylo třeba. Mě příběh jeho Batmana seděl. Celá ta temná stylizace fungovala perfektně a špína Gothamu byla bezchybná. O několik procent depresivnější to je hned v okamžiku, kdy je k tomu slyšet trochu Nirvany. Líbí se mi, co s filmem udělali a má to takový komiksový nádech, který se mi zamlouval. Tohle DC mě baví. Navíc je skvělý i záporák Riddler, v podání Paula Dana, který snad ještě nikdy nebyl takhle zajímavý a Zoë Kravitz, která udělala Catwoman zatraceně sexy. ()

necisty

DC se toho prostě nebojí a i když jim to v 10 dalších filmech nevyjde, tak konečně po dlouhé době od Nolana natočili znovu Temného rytíře se vším všudy a dokonce v mnoha ohledech lepšího. Ten visuál je naprostá dokonalost. Hudba perfekt. Je to temnější a depkoidnější než Joker, na tom to stojí, a to Marvel prostě neumí. Vážně jsem nečekal, že Edward někdy bude hrát Batmana a že minimálně Bruce Wayne mu sedne jako ulitý. ... GA Cinema DA ()

Bush13

Střídání tvůrců a představitelů zavedených řad a značek je vždy ošemetné, navíc trailer nenabízel nic, čeho by se dalo pořádně chytit, takže očekávání byla nejrůznější. Jenže DC je svými restarty proslavené a zde skutečně nešláplo vedle; nabízí poctivě - tentokrát až extrémně, zejména vizuálně - temnou a přiměřeně patetickou záležitost, která mě vždy oslovuje rozhodně více nežli barevné akční bitky marvelovského univerza hraničící s lehce prostoduchou a mainstreamově líbivou americkou řachandou. Tenhle Batman, to je dechberoucí soundtrack, hutná atmosféra, výborné herecké obsazení od A do Z. Dokonce i samotný Batman v podání Roberta Patizóna nevypadá jenom jako Bruce Wayne v masce. Všichni víme, že Batman, superhrdina bez superschopností, stejně všem nakonec přes všechny nesnáze nakopává zadnice. Zde to ale není jenom vymazlený temný netopýří bojovník s hyperfuturistickými technologiemi; vše působí tak trochu "realističtěji". Jeho dopady na laně nejsou nejelegantnější, ran schytává požehnaně, na mrakodrapu se objeví závrať, při předjíždění na dálnici prostě některá auta v levém pruhu překážejí... člověk by až věřil, že se tomuhle Batmanovi občas nedopne poklopec, nenastartuje mu auto, chleba mu spadne namazanou stranou na zem a odpoledne neví, kde si nechal klíče. Jinak naprosto důstojný nástupce Nolanovy trilogie. ()

campix

Povedlo se to. Po ohlášení nového Batmana s tímto obsazením se zvedlo nejedno obočí, ale už trailerová kampaň většinu pochyb spolehlivě zaplašila. Výsledný film Matta Reevese je hutná a monumentální depka celého Gotham City roztažená do téměř tří hodiny. Zároveň uchopená trošku jinak a v něčem je tedy hodně špinavá a osobní. Pattinson to utáhl úplně na pohodu, Catwoman by tu vůbec nemusela být a to co posunuje toto zpracování jsou záporáci. Je jich tu hned několik a všichni jsou naprosto super. Paul Dano, John Turturro i Colin Farrell přidávají každý něco trošku jiného a dohromady se to perfektně doplňuje. Tohle podle mě většině superhrdinských filmů chybí a tady je to dotažené na nejvyšší úroveň. Problém mám ovšem s celkovou stopáží, protože by tam šlo určitě dost stříhat a film udělat udernější. Zároveň film dotáhnout do trošku lepšího konce. Ten mě zas tolik neuspokojil. Celkově je to hodně povedné zpracování, ale vzhledem ke své délce a zakončení se do dalších projekcí úplně hrnout nebudu. ()

Martrix

V rámci předchozích filmů o netopejrovi, nepřinesl The Batman nic nového. Skalní fans to asi spíš ocení, protože experimenty nemusí dopadnout dobře, náročnější divák už méně, protože třeba Joker se povedl. Srovnání je sice nefér, ale vzhledem k tomu, jak často na nás Warneři filmy s Batmanem chrlí, se to stejně nabízí. I když se nejedná o upgrade ve smyslu invence, Reeves dělá mnohem víc věcí lépe, než jeho předchůdci. Samozřejmě s výjimkou Temného rytíře...na toho pomrkává z uctivé vzdálenosti. The Batman je víc detektivka, takže má blíž ke komiksům, nebo animákům. A funguje to vcelku dobře, protože Hádankář je velmi slušný soupeř, s kvalitní motivací. Volbou Pattisona si ale jistý moc nejsem. V jeho podání je to emo týpek, bez solidního fyzického arzenálu. Spíš by se hodil do remaku Vrány. Škoda, že Affleck má smůlu, a naskočil do éry digipohádkových čmáranic, tak typických pro současné komiksárny DC. Navíc v době, kdy frčí trend týmovek. Batman totiž funguje nejlíp jako osamělý, lehce vyšinutý tragéd. O to intenzivnější je jeho vztah k Alfrédovi, nějaké pipce..třeba Catwomen, nebo ještě líp, ke svému Nemesyslovi Jokerovi. Tady měl ovšem k dispozici jen dost nevyužitého Alfréda a velmi dobře obsazenou Catku. Je ale potřeba zmínit, že i v komiksech se rozlišuje mezi Batmanem mladým, zkušeným a starým. Reevesův Batman je ve "funkci" teprve dva roky, takže sledujeme jak si hledá tu správnou motivaci a své místo. Můžeme si snadno představit, že pokud se na něho sesypou další soupeři, kterých je slušná fronta, tak by v tomto podání dostal pěknou čočku. Pattison totiž působí neuroticky a křehce, jakoby před zhroucením, už teď. I když The Batman místy ztrácí dech a konec už byl poněkud utahaný, většinou to funguje dobře. Ale popravdě...i přes ten dobrý scénář, na mě působí jaksi nadbytečně. ()

PavelVanekArt

Vengeance jak piča. Na tom filmu je vše hodně vysoko nad průměrem, nejvíc to tahá casting a technická stránka, plynulost děje trochu pokulhává díky překombinovanosti. Řeší se tam až moc linií a na některé věci není prostor (hlavně postava Waynea), ale není to zas takovej zádrhel, s občasným zásekem to funguje na jedna mínus. Pattinson nezklamal, Dano to zvedl na hrubší a sick úroveň (Zodiacovsky/Unabomberovsky pojatej Riddler), Farrel byl perfektní, Kravitz dostatečně sexy a vedlejší, méně výrazné, postavy svůj čas ještě dostanou, o to strach nemám. Noirověji depresivní pojetí mi vůbec nevadilo, stejně tak absence humoru a superhrdinství. Batman byl o dva kroky pozadu a nezachraňoval situace jak na běžícím páse. Je to lepší než Batman začíná, horší než Temný rytíř a drží si to laťku s Temný rytíř povstal (u mně). Díky bohu se dá zapomenout na ty podprůměrný manýry s Affleckem. Jestli je to začátek něčeho většího (dle změny vedení DC pravděpodobně ano), tak super. Jako první roky mladého Batmana je to perfektní start, kde se dá manévrovat všemi směry a vytřískat z toho maximum. Nejvíc to ale u mně vyhrála hudba a to stačily jen dva motivy, Batmanova theme a Ave Maria. Na plnou palbu ostrýma to není, ale chybělo maličko. Rozhodně po Baleovi nejlepší Batman (Keatona si strčte někam). A start Batmobilu je něco, co dokáže navodit husí kůži, nejlepší scéna z filmu. 4* a.k.a 88% PS: Vynechaná scéna z Arkhamu s Jokerem je sama o sobě za 5* ()

Juto

Je to násilný, vzrušujúci a temne krásny pohľad Matta Reevesa na Batmana. Riddler v tomto filme je fenomenálny. Po Jokerovi v Temnom rytierovi je to absolútne môj druhý najobľúbenejší záporák z Batmana. Reeves sa jasne inšpiroval Zodiacom. Geniálne nie je ani použitie hádaniek vo filme. Ale to, že vďaka dômyselným hádankam a hlavolamov robí Batman serióznu detektívnu prácu, niečo, čo som od neho v predchádzajúcich filmoch vždy chcel vidieť viac. 9/10 ()

Wormboy

Vizuálne zaujímavé, až by človek povedal, že sa niekto inšpiroval desiatky rokov starou Vranou, obsahovo rozťahané, až by niekto povedal, že bol problém to ľahko prestrihať, aby to dávalo zmysel, herecky dobre obsadene, no niekto by mohol povedať, že Pattinson v pozícii Batmana zmenami hlasu vykrada Balea a v pozícii Brucea Waynea, okrem emo-kukuču, nevie, čo má hrať, Paula Danoa by tiež niekto mohol označiť za kruto zbytočne prehrávajúceho a John Turturro, obvykle skvely. Ano, novy Batman je zaujimavou adaptaciou, ako celok vsak pre mna nefunguje, pretoze Pattinson v ulohe Batmana/Brucea Wayna (najma!) uplne zlyhava a zaraduje sa k Georgeovi Clooneymu ako najhoršiemu Batmanovi. Druhy krat urcite nemusim. 2,5/5 ()

zette

Co me u tohoto Batmana bavi nejvice je budovani atmosfery, styl vypraveni a celkovy vizual. Dobry scenar, Batman zde pusobi civilneji nez v minulosti. Za me je toto nejlepsi komiksovy hrdina a jsem rad, ze tyto filmy si az na par vyjimek drzi vysokou uroven. Videt to v kine nebo v puvodnim zneni, dost mozna bych dal plny pocet! ()

BoXBe

Udělala postava Batmana v tom filmu něco užitečného, co se toho vyšetřování týče? Jistě, prošla různá patra, ale pasivně, bez jakéhokoliv vlivu na průběh a na výsledek, jen odhalovala, co se už stalo nebo se stane, bez ohledu na Batmanovu snahu s tím možná něco udělat. V tomto ohledu dost nevydařené vyšetřování. Vyjma závěru. Co se týče kvalit. Matt Reeves / (Sedm + Joker + Watchmen + Duna + Stmívání) = The Batman. The Batman určitě posunul franšízu na jiný level. Ne nutně lepší nebo horší, než Nolanovský a Burtonovský, prostě jiný, rozhodně nejvíce undergroundový a pořád vysoce kvalitní. Navíc to musím fakt hodně vstřebat, takže určitě budu film hodnotit jinak s odstupem roku a jinak po půl hodině návratu z kina, jako teď. Jestli něco Batman dělá okatě, tak to, že tlačí na pilu. Chce být vizuálně dokonalý. Rezavý. Temný. A daří se mu to. Někdy až přes míru toho, co oko a mozek snesou, jestli to byla snaha o comicsová okénka, pár záběrů bych oželel. Chce být epický. I to se mu daří, byť je klaustrofobicky uzamknutý okolo jednoho klubu a jen minimálně se vydává někam ven. Občas zašustí papír ze scénáře, občas to nedotáhnou herci, možná režisér, jsou tam scény zralé na přetočení, Pattinsonův účes a la Stmívání nebyl dobrý vtip. (Btw nějaké kvóty vyžadují hlavní hrdiny polonahé aspoň na dvě vteřiny? Snad všichni superhrdinové to mají, všimněte si, povinně.) Film (ne)chce být, asi spíše musí být, i akční. Tam se snaží být buďto syrový nebo novátorský. Na automobilovou honičku se s chutí podívám znovu, některé bitky mají hutnou atmosféru. Chce být detektivně drsný a skončí na ratingu PG-13, to jej odlišuje od filmu Seven, kterému se podobá úplně ze všeho nejvíce, ale nedosáhne na něj. Celkově oceňuji vizuál, atmosféru, pokusy o novátorské přístupy k filmové franšíze (noir, detektivka, techno, rezavé město) i k některým scénám, hudbu, epičnost, a to, že to je The Batman jak jej známe z těch drsnějších comicsů. Strhávám bodík za některé slabší dialogy, nebo spíše věty jdoucí po sobě, za ne úplně dokonalé a přesvědčivé tlačení na pilu po celý film i v závěru, čehož nezvratným důkazem je cca třikrát nutkání podívat se na hodinky, ale nakonec jsem odolal. Batmanův let bez křídel mě neoslovil jako nápad vůbec, tam hyperrealističnost uškodila. Jinak je to určitě kinofilm, velkofilm, velká pecka, dělá značce čest, ale jak tržby, tak i pokračování bude stát hodně na vstřícnosti publika. Tolik cool scén pro davy, které si žádají efekty, tam nebylo, těm šel vstříc scénář dovysvětlující každý detail. Cením si každopádně vazby na comics Lost Halloween a udržovanou úplně opačnou cestu, než kterou zamordoval na čas značku Joel Schumacher. Naopak méně minut a méně zpomalovaček by mi nedalo tolik prostoru nechat myšlenky utéct jinam, třeba k úvaze, jak těžké ty boty Pattinson asi má apod. Ono, vůbec, ten film má rozměry tří dílů seriálu (i s pocitem vaty) a generace seriálových diváků, co má ráda maratony, si to užije o kapku víc, než lidi, co mají rádi neutahané příběhy, které mají racionální stopáž a stříhají fakt nepotřebné vizuály. P.S. Vím, že Batman byl i ve Snyderových filmech. Tam to byla jednorozměrná pohádková postava. Nezapočítávám do filmové geneze postavy, i když jsem si Director´s Cuts Superman vs Batman a Ligy spravedlnosti užil. P.S. 2023, druhý pokus: Atmosféra za jedna. Neustále něco nechápající komisař Gordon s vyjeveným výrazem a doprovodnými komentáři značně iritující postava. () (menej) (viac)

FrankSusta

Asi budu muset otevřít slovník a vyhledat slova, co by mé nadšení jen podtrhovaly, protože slovo, které by podtrženo bylo snad ještě ani neexistuje. Zatím se dá říci, že je to pouze neuvěřitelně neuvěřitelný. Skvěle ponurý film s naprostým nadpříběhem, naprostými nadherci, naprostou nadkamerou, nadhudbou a nadakcí. I když budou takový, jenž takovýto žánr neocení ani coulem, já po skončení filmu byl celý ztuhlý, nemohl jsem se ani hnout, protože jsem nevěděl jak reagovat. V mé hlavě se míchala neuvěřitelná várka možností, ale nakonec jsem vybral tu asi nejhorší; vstal jsem, dopil svůj půllitr coly a vyšel z kina. Chtěl jsem začít řvát na celé kolo! Cokoliv! Byl jsem totiž naprosto okouzlený a chtěl jsem, aby o tom celý svět věděl. Ale nenašel jsem správná slova.  Naprosto epochální režisérský a scénáristický koncert Matta Reevese, jenž dokázal natočit tak opulentně oslnivou DýCíovku, téměř na stejné úrovni, jako tenkrát Todd Philips. Oba totiž dokázali z (silně, velmi, opravdu velmi silně řečeno) přihlouplých obrázků natočit téměř uvěřitelný film o městu, ve kterém i přes svou velmi negativní pověst žije aspoň milion lidí (stále to nechápu). Jokerův Gotham je však v porovnání s tímhle téměř klidný (ale i uvěřitelnější). Tento Gotham je prostě síla. Bandy zfetovalých děcek se potloukají na každém rohu s mačetou v rukávu a útočí po všem živém i neživém. V tom se však ve tmě ozvou kroky a vy skutečně uvěříte, že tento Batman je skutečně pomsta. U žádného z předešlých filmů (snad krom Temného rytíře) jsem neměl ten pocit, že toto město skutečně potřebuje očistu, že potřebuje pomstít. Pattinson však i přes svou špatnou pověst (filmu, který jsem neviděl) dokázal nastolit tak krásně temnou atmosféru, že... že to ani nejde zkrátka slovy popsat. Však on není jediný důvod, proč je film tak dokonale temný. Je zde totiž též naprosto epochálně skvostný záporák, jméno jehož představitele jsem zapomněl:( jeho motivace jsou tak uvěřitelné. Celkově ten záporák je tak skvěle uvěřitelný!: v hereckém výkonu je vidět, že postava není žádný nadčlověk, ale obyčejný člověk, co prostě neví úplně všechno (i když mu to přes jeho hádanky nevěříte). Další věc, které se mi též nechtělo vůbec věřit je kamera! Skvělé osvětlení (skvělá výprava) dodává jednu z mnoha věcí, jenž dodává tomuto oživlému komiksu skutečně komiskovou atmosféru. A střih tomu také dodává mnoho. A hudba! Giacchino patří na nebesa a na Oscary. Skvostné! Ne! JÁ NEMÁM SLOV!!! A  klidně na to zajdu znovu  a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu... 8,5-9/10    více tady      druhé shlédnuté: I po druhém shlédnutí mohu konstatovat, že se jedná o jeden z nejlepších kinozážitků vůbec. Díky mé často potrhané paměti jsem se dočkal několika překvápek, na která jsem zapomněl a užil jsem si je. Skvostné! A nebýt malého, a velmi přeplněného kina, kde furt někdo vyrušoval, a zvuku, který popípával, byl by to stejný zážitek jako poprvé!   více (se spoilery) zde ()

V_erus_h

Po zdejším velkém csfd hypu jsem se celá natěšená vydala do kina. No, žádný zázrak se nekonal, Pattinson je stejně nesympatickej, otravnej a ubrečenej jako dřív. Stupidní dialogy, které se odehrávaly ve stále stejných lokacích, to vše za velmi slabého osvětlení. Hlavní zaporák se snažil až moc, působil komicky a nedokázala jsem ho brát vážně.  Pokud mě nenadchne nic moc jiného, většinou se to dá zachránit hudbou, ale tentokrát ne. Neustále se opakující dunící, cvakací (za mě úplně zbytečně zvolené) zvuky, mě extrémně rozčilovaly a naopak odpoutávaly moji pozornost. A na to všechno jsem musela koukat nekonečné 3 hodiny.  Upřímně vůbec netuším, jak se tu vzalo hodnocení 85%, mně ten film přišel absolutně o ničem.  Nečekala jsem dalšího Nolana, spíš jsem doufala v něco podobně atmosférického jako Joker, ale výsledkem byl nudnej brak, kterej si už znova nepustím. ()

LasT_Olt

Na rozdíl od mnoha uživatelů, jejichž recenze jsem četl a kteří tady sypou oslavné recenze jak přes kopírak alá NPCčka z Oblivionu, bych zde nejvíce vyzdvihl atmosféru. Je to tak brutálně noirové, že mi to silně evokuje prvního Blade Runnera, vlastně i celý film by se dal popsat jako komiksový Seven od Finchera smíchaný s atmosférou BR. Pattinsona bych zde nějak nekomentoval, věřil jsem mu od prvního dne kdy ho oznámili a on mi znovu potvrdil, že je můj momentálně nejoblíbenější herec "pod 40". Dále Paul Dano, kterého mám rád už od Prisoners, tady hraje v podstatě vyváženého hybrida mezi Ledgerovým Jokerem a Hardyho Banem.  Nedávný Spiderman, je proti tomuhle filmařsky fakt slabý odvar, ale já jsem fanoušek DC a DC budu mít vždycky radši. Takže jo, je to úplně čistých pět hvězd, komiksová zábava pro dospělejší publikum. Vlastně jsem i docela nadšený a na další díly se těším. btw. původně jsem chtěl film pochválit mnohem víc, ale na konci dojde k jedné asi minutové scéně, která mě docela dost zaskočila a nasrala. Byl jsem z toho dokonce tak frustrovaný, že jsem to vyspoileroval klukům na skupině, takže se teď citím jak čurák. Hrozně rád bych to tady probral, ale už tak jsem to vyzradil víc lidem, než by se mi líbilo, takže budu mlčet. Každopádně mi ta minutová scéna zkazila požitek tak moc, že jsem uvažoval o shození jedné hvězdy lol (jedná se o čistě fanboy důvod, nic strašného). ()

Šimpy

And I thought, my jokes were bad. Ach jo. Rád bych dal tři hvězdy, ale nemůžu se tak sebezapřít. Pochyboval jsem o Cedricovi...pardon Pattinsonovi, ale ten to v tý masce uhrál. Horší už to bylo se scénářem. První půlka filmu má našlápnuto je slušné detektivce/krimi, jenže v druhé půlce, jako by tvůrci nevěděli, co dál...film hledá sám sebe mezi kriminálkou, filmem o pomstě a celá ta detektivní část se úplně rozmělní vniveč. Když to vezmu z jiného úhlu, tak je vlastně úplně jedno, že je tu Batman...celý ten příběh by mohla řešit úplně jiná postava a rozdíl by žádnej nebyl. Zkrátit o hodinu by taky prospělo. Ovšem co mě nejvíc nadzvedlo ze židle je debilita jedné z hlavních postav. SPOILER. Alfred o sobě v jedné scéně prozradí, že sloužil u MI5. Ok. A v jedné z následujícíh scén otvírá podezřelý balíček, který je určen jen pro Bruce...navíc je popsán Riddlerovým písmem!!! Zaprvé to písmo mohl poznat (už ho viděl na předchozích vzkazech) a i kdyby ne, tak mu mohl ten nápis přijít podezřelý. A za druhé, se svými zkušenostmi ho vůbec otvírat neměl. Můžete namítnou, že chtěl ochránit Bruce (i když myslím, že tahle motivace tam nebyla), ale Bruce by to určitě otevřel v kostýmu, který by ho ochránil před vážným zraněním. Ach jo. A pak je tu hudba...několikrát jsem se přistihl, že v tom slyším náznaky Imperial marche....možná je to podprahovka, aby to podvědomě na někoho zapůsobilo familiárním a příjemným dojmem, ale já jsem Toydarian, an mě tyhle triky neplatí. Potěšil Colin Farell, toho jsem v masce fakt nepoznal...a ředitel policie vypadá jak o hlavu menší vypapanej Rusell Crowe....ty oči, to je neuvěřitelná podoba. Ještě bych herecky vypíchnul Johna Turturra. Slabých 50 procent. Jo a komiksový film to není už vůbec. :-D ()

NiWi

Reeves nabízí zatím nejkomplexnější pojetí Batmana, ve kterém mísí komiksové prvky s realistickým pojetím ala Nolan. S fincherovskou špinavostí servíruje atmosférický noirový thriller, který nestojí na akci a velkých scénách, ale na detektivním pátrání po psychopatovi, který je vždy o krok před policií a samotným Batmanem. Na Finchera sice atmosféra zatím nedosahuje, rozhodně ale s celým filmem velmi ladí, nechává vyniknout detektivní pátrání plné hádanek a jejich luštění, stejně jako rozjíždí kriminální hon nejen za šílencem v masce, ale i za gothamským podsvětím. Snímek rozhodně není bez chyb. Stopáž je místy přeci jen moc dlouhá, ne každá scéna dokáže udržet tempo, film s tím ale rozhodně nepadá. Pattinson jako Batman sází hodně na pozérství, které sice funguje na začátku, později už ale působí nemístně. Jako Bruce Wayne nevýrazný, nicméně o něm tenhle film ani zdaleka není. Riddler je rozhodně zdatným záporákem, onen náskok před vyšetřujícími, a nejistota jeho konání z něj dělají nepřijemného protivníka, který má vždy eso v rukávu. Reevesův Batman je tak velmi vydařený film, který vypichuje Batmanovy přednosti z komiksů, převádí je podobně jako Nolan do realistického světa plného špíny, korupce a nejistoty, nicméně o trochu víc atmosféricky. ()

bk81

Silné 4 hvězdy a když ne mezi třemi nejlepšími batmanovskými filmy, tak mezi pěti je určitě. Po dlouhé době fajn kino zážitek. ()

Reverse01

V skratke ide o skvelý vizuálny film s ešte lepšou hudbou, dobrými hereckými výkonmi a dejovou linkou, ktorá nenudí za celé 3 hodiny. Konečne niekto dokázal spracovať obstojné temné prostredie, ktoré je potrebné pre tohto hrdinu. Greig Fraser sa dostáva do formy a ponúka nám užasnú kameru, napr. scéna bojujúceho Batmana v úplnej tme, kde jediné záblesky svetla sú guľky vystrelené zo zbraní. Pri všetkých týchto superlatívoch ešte pochválim dobrú masku Pinguina, v ktorej sa herec Colin Farrell zmenil na nepoznanie. S postavou Pinguina mám však problém, keďže počas filmu strácal svoju vážnosť, až sa mi zdalo že chce byť prehnane vtipný. Tento film je dôkazom toho že sme dosiahli určitý míľnik a to je spracovanie Hádankára (Riddler), ktoré radšej budem brať ako "prvé" a na Carreyho sa budem snažiť zabudnúť. Za mňa by film skvelo fungoval aj s týmto jedným záporákom a Pinguina by som nechal pre možné pokračovanie. Asi každý z nás sa dostal do fázy porovnávania filmu s trilógiou od Nolana. Niekomu to môže pripadať zbytočné ale aj táto trilógia bola z veľkej časti porovnávaná s Burtonovým Batmanom. Tu by však moja recenzia obsahovala nežiadané spoilery, takže v skratke za mňa Nolan vyhráva. V neposlednom rade bol film sprevádzaný epickou hudbou Michaela Giacchina, ktorý dokázal že animované filmy nie sú jeho jediná šálka kávy. 80% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023