Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Erizu

První hvězda za soundtrack, druhá hvězda za fakt sexy Roberta Pattinsona s pandím make-upem (který si navíc odpustil ten pitomý přiškrcený "batmaní" šepot)  a poslední za to, že tahle inkarnace Batmana se dostala nejblíž k uvědomění si, že on je The Asshole. Bohužel ta myšlenka k cíli zcela nedoputovala - xxmartinxx to popsal dokonale. Ale chápu, že z hlediska dalších filmů v DC verse by asi nedávalo smysl, aby Batman pověsil svůj business na hřebík a šel pracovat jako doktor/bratříček/hasič/popelář/využil svého bohatství a založil nějaké stipendium pro děti, co si nemůžou dovolit vzdělání/objal sirotka na kameru. A jestli dojde aspoň půlce publika paralela mezi záporákem špehujícím svou první oběť a Batmanem špehujícím svou potencionální milenku Catwoman (jejich vztah jsem tady fakt nepochopila...vážně to tam museli cpát?), tak bravo. Ale jo, dokoukala jsem to až do konce, a to na superhrdinské filmy poslední dobou dost kašlu. Ale mým nejoblíbenějším je stále Lego Batman. PS: Porovnání hodnocení a komentářů tohohle počinu a daleko lepších Birds of Prey je důvod, proč ztrácím důvěru v lidstvo. ()

Dr.Love

Batman aneb druhý rok v ulicích. Tahle verze je asi nejblíže těm od Tima Buřtoně, temné, pokroucené a to mam rád. Zároveň jde ale také o povedený hrdinský film, detektivku, lehkou romanci, a do toho špetka psycho hororu. Takový povedený mišmaš který se naštěstí neurval z ruky a nestal se pouze tím mišmašem. Postavy nejsou ploché a mají zajímavý background a jejich rozvoj je hezky zpracován. Trochu mě zklamala obecná nutnost popravy rodičů pana Pejra. Ač do filmu sedící, je tohle pozadí už silně ohrané a dle komiksů ne každý Pejr o své rodiče přeci přijde. Příjemné obsazené a to od záporáku až po klaďase. Lze vypíchnout hned několik, ale myslím že ikona vedlejších rolích pan Torturro by si mohl jít rovnou pro nějakou tu cenu. Chudáka Colina nikdo nepoznal takže tam ceny půjdou maskérům a CGI. Celý film je bez krve což k jeho opravdu temnému zasazení je zásadní chyba a velká škoda. Stupidně dlouhé ale díky bohu koukatelné. Kupodivu, zatím pro mě adept na film roku. ()

Winderyx

Tohle to Batman není opravdu ne. Jediná poklona tučňákovi od Colina ten byl famozní.  Falcone co vypadá jak z nějaké židovské studni ještě po cestě z osvětimi strach bych tak z něj měl maximálně v kauflandu , že zase do mě děda najede ze zadu při výběru salámu. Kočičí žena se zateplenýma kalhotkama na hlavě které snad ani nevyhrabala z popeláku, ale snad to nějakemu bezdakovi přímo šlohla. Nevyrovnaná necahrismatická nechytrá no prostě opak Hally Belly Catwoman která to zahrála skvěle no ztělesnění kočky prostě. Tady tohle to bylo ztělesnění nemocné ženy se zaleplenýma kalhotkama. Alfred prakticky tady ani není tak důležitá osoba v životě batmana tady vlastně ani není ve filmu. Ba naopak je ještě prezentovaný jako de....t kdy tu obálku otevře jako typickej důchodce co otevře všecko. Cobblepot jediná kladná postava maskér bravo fakt suprově zpracovanej bohužel taky sotva nejde vidět snad no jestli snad vlastně v dalším tomhle tom SKINNYMANOVI Riddler prakticky úplně jiná postava než by měla mít nepromyšlené tahy prostě postava co by se hodila do nějaké detektivky seriového vraha s nějakým cílem pro své vraždy. Ale tady se bavíme o batmanovi kde to prostě nedávalo smysl. Tak chytrej Riddler jak prostě je na základu původních batmanu působí jako dement psychicky labilní kterej se nakonec rozpláče pač se mu SKINNYMAN vysměje , že nikoho nezajímá ač vlastně riddlera aspoň poslouchalo 500 lidí tady SKINNYMANA nemusí nikdo až kromě lehké ženy se zateplenyma kalhotkama. Která po druhém setkání hned SKINNYMANA svádí a ten se jako správný dnešní heterosexual který ví, že žena je více než on nebrání. BATMAN no snad horšího BATMANA jsem neviděl tedy spíše SKINNYMANA.  Málem jsem se posral jak jsem slyšel to jeho Pomsta jako by to říkal 12 letej Radek kterej šel postřílet celou školu XD. Jak byste batmana u nikoho nepoznali jak u Balea nebo jinde tak tady snad kdyby to byl real a nebyl tam každej tupej dement tak by snad poznali kdo je BATMAN díky lícním kostím našeho Bruceho takové lícní kosti tam snad nikdo neměl to bych i kdybych mi v mozečku běželi opičky na gumičce tak bych do minuty kdybych viděl batmana a bruce tak vím, že je to ta stejná osoba to samé ty jeho očičky. Příběh zkráceně nuda málem jsem 3x usnul což se mi naposledy stálo u Duna. Prakticky nějakej seriovej vrah kterej chce ukázat světu , že se v tomhle tom světě dělají prasárny jako , že federálové kšeftují v odvětví proti kterému by měli bojovat prostě celé město je zkorumpované páne jo novinka takový nový námět filmu jsem neviděl nikde. Vraždí vraždí potom chce potrestat synátora bruce za to co jeho otčín spáchal nespáchal nedává to smysl kvůli proslovu a kvůli toho, že jeho manželka měla psychické problémy jak by taková věc mohla ovlivnit výsledek voleb nechápu ba naopak by to snad tatku bruce více u lidí nakoplo, že se nestydí podpořit i manželčinu sferu kde i psychický problem je normální na tomhle světě. Prakticky vrchol celeho filmu je zjistit , že za vším je FALCONE k čemu to zabíjení když už to snad věděl každý. Film je tak dlouhej a i tak díky zdlouhavým linkám ke konci zrychluje pač mu zřejmě nedovolili snyder cut na 5 hodin potom vidíme znovu Jokera snad horšího Jokera jsem neviděl to i od Jareda vypadal lépe. BATMAN tedy miliardář Bruce ano miliardář tady s motorkou a vymoženosti za pář šupů nepřijde jako miliardář, ale jako jirka nevrlík ano ten váš známý odvedle co čekal 5 let aby ušetřil na motorku auto oblek ze sekáče. Pohybuji se ve stínech nenápadně to ano s tou vystuženou špicí na botech která by i mrtvého vzpružila ano ve stínech opravdu. Vrchol všeho byl seskok pláštěnkou která umí lítat. No viděl jsem i fanouškovský film co měl přes hodinu kde ten BATMAN působil více tedy Bruce jako miliardář než tady a celkově tenhle film na kterém se podílelo snad 5 lidí byl lepší než tohle veledílo.  Ne už opravdu ne nebo ať to přejmenujou na SKINNYMAN a Žena se zateplenýma kalhotkama na hlavě proti BRAIN DAMAGETHAMU ne prosím a opravdu ne prosím aby tam ještě byl tenhle JOKER proč nemohli nechat posledního temného rytíře jako posledního batmana na kterého by se vzpomínalo ne oni si musí namastit kapsu aby klidně byl i BATMAN 57 proti někomu však lidi to žerou i tak ne . Hvězdu navíc za to kdyby to nebyl batman tak by se to i dalo 35% () (menej) (viac)

HMTD

Mám rád Batman filmy. Asi nejraději mám Burtonovi filmy, pak samozřejmě Temný rytíř. Tenhle film mi přijde takový rozvleklý, i když je pravda, že se tam toho rozebírá hodně. Někdy se až moc nechávají unášet uměleckou kamerou. Detektivní pojetí se mi líbilo, ale přišlo mi, že je Batman spíš natvrdlí, než nejlepší detektiv. Nebudu spoilerovat, ale v jednu chvíli jsem si řekl, že tohle by udělal jen debil.  Nelíbí se mi vizuální styl masky Hádankáře, moc ani Tučňák i když obě role byly zahrány dobře a hádankář v pozdější fázi už mne bavil. Gordon je dobrý, stejně tak Selina. Pattinson předvádí své klasické herectví o minimálním počtu výrazů tváře, obvykle si vystačí se čtyřmi, tady mu stačili tak dva. Poslední fáze filmu mi film spíš kazí. ()

xwerm

Dopozerať tohto batmana bolo pre mňa neskutočne ťažké. Najpomalší film, čo som kedy videl. Absolútne mi nesadlo obsadenie snáď ani jedného herca. Možno by tomuto príbehu pomohla tak o hodinu kratšia stopáž. Podľa môjho názoru zatiaľ najslabší diel. Viac ma bavila aj tá verzia Bena Affleka.  4/10 ()

martpolak

Co je zprvu poutavé a nové, se po dvou hodinách nehezky ohrává, to ale neznamená, že to ztrácí svoji hodnotu. Batman detektiv i civilní pojetí jsou dva silné klady, které jsem cenil po celou dobu až zbytečně dlouhé stopáže. Konec se zpronevěřil konceptu a zpětně zhnusil hodně dobrého, co si divák po celou dobu užíval. Tak či onak je Batman díky svému novému pojetí významným počinem, který by neměl zapadnout, přestože stojí proti dokončené trilogii, jejíž zastánci by mohli snahu o zapomnění vyvíjet. ()

m.cone

Tak toto ne vážení. Udělat z Batmana nejakyho EMO chudáka zase napadlo koho? Trapné dlouhe záběry aby lidi pochopili co tim chtěl režisér chtěl říct a jak se asi postava cítí. A ta schyzofrenie, ze chci udělat takovy "batmanovsky sedm" ale musi to byt PG13+. To si radeji pustim za sebou Batman Forever a Batman a Robin než toto.... ()

Starby

5 hvězdiček už jen za M. Giacchina a filmovou hudbu. Akce, napětí, epičnost…Za mě tomu nic nechybí, film jsem viděl už třikrát. ()

Updated_Cake

Když se oznámil nový Batman v čele s Robertem Pattinsonem v režii Matta Reevese, tak jsem to považoval za vtip. Playboy ze Stmívání, který bude tancovat podle toho, co říká někdo, jehož nejúspěšnější dílo byla Planeta opic a podle dalšího, komu se povedlo podělat poslední 2 díly Hunger Games? Ten film byl od začátku na papíře podle dat a selského rozumu odsouzený k propadáku. Pak vyšel trailer, kde se scénáristi chopili toho, ukázat nadcházející film v co nejlepším světle a vypadalo to docela nadějně, ale trailer není film. Když v dubnu dorazil Batman i na HBO, tak samozřejmě byla povinnost se na to jít podívat. A scénáristi i herci mají moje uznání... Dokázali z toho udělat vážně zajímavý počin, který balancuje na dost temné a depresivní hraně a zároveň se vydali směrem bez Jokera, který v Batmanovi visí pomalu už všude a je to už nadužívaný příběh. Kostýmy byly super, Alfred možná zasloužil o trochu víc prostoru ale byl taky super, Batman/Wayne byl dost charismatický s temnou atmosférou kolem sebe, jak to má vypadat. Bylo z toho filmu cítit snad vše, i ta nenávist policie a veřejnosti vůči Batmanovi, který byl vždy spíše "nutné zlo" z pohledu veřejnosti, než jak je obecně představován. Film hodně překvapil a snad se scénáristi rozhodnou pro pokračování. Ovšem nemyslím si, že by tohle jakkoliv překonalo Nolanovky. Film to byl kvalitní, pobavil, měl v sobě dávku dramatičnosti, ale Nolanovky pořád stojí o kus výše, protože byly dotažené po všech stránkách skoro do dokonalosti. Jak jsem řekl, Alfred by tu zasloužil víc prostoru, zasloužila by tam víc prostoru i samotná postava Bruce Wayne, John Turturro prakticky za celý snímek ze sebe nesundal brýle a těhle drobností tam je víc. Ne že by to celkově kazilo dojem, spíš to jsou přesně ty důvody, proč to nikdy nemůže být film na úrovni toho, co tu kdysi stvořil Nolan. ()

luhla

Neurazí (moc), nenadchne. Koukáno na třikrát, neudrželo si mě to u obrazovky, takže si to víc než tři hvězdy nezaslouží. Jedna hvězda dolů za pachuť BLM masírky "zlí zkorumpovaní běloši a hodní čestní černoši". ()

ouki81

Trochu (dost) jsem se toho zpracování bál. A některé né obavy se naplnily. Robert Pattinson sice v roli Batmana funguje dobře (ono taky s maskou na obličeji to až takový problém není), ale jako Bruce Wayne totálně selhává. Místo úspěšného miliardáře, filantropa a playboye vidíme doslova trosku působící dojmem že došel matroš a dealera zatkli. Mám dojem že se ve stylizaci Bruce Waynea inspiroval Brandonem Lee ve Vráně. A to je opravdu mimo. Samotný film je atmosférický,přiměřeně mrazivý a záporák správně maniakální (Joker mi vůbec nechyběl). Jenže ouha...takový,možná i lepší film by se dal natočit i bez postavy Temného rytíře. Úplně stejně si v hlavní roli umím představit  někoho jako Harry Callaghan, nebo ještě lépe Marion Cobretti. Fungovalo by to prakticky stejně. Celkově slabší dvě hvězdičky. ()

Mukade

Robo Pattinson má byť uveriteľný ako tough guy tough bitkár Batman?? Mmmm, nnnou!!! Ale ináč to nebolo zlé, celkom atmosférické plus moja obľúbená Zoe, so... Aj keď ani ona nebola voooobec uveriteľná ako ona, tintítko, skladala aj veľké gorily, ježiši to bolo smiešne xD. (ale možno študovala u Pai Meia ako Uma xDD) ()

klaranapoli

Hruza des. Jeste ze jsem na to nesla do kina byli by to vyhozeny penize. Pribeh jeste docela dobry, ale to obsazeni to je hnus velebnosti. Absolutne me to nebavilo ()

Tomulka

Po takovém marketingu bych čekal více těch Real scén. Začínám být alergický na dlouhé záběry, které nic nepřináší. Je to nudné a trapné. Přišlo mi, že je film nedotažený. Vždy to začalo slibně a pak došel dech. Například začátek kdy se jako všichni boji tmy, ale jsou jich plné ulice. A když se objeví signál moc viděšení nejsou. Jak jde po schodech super a pak obyč. Rvačka kterou by zvlád každý slabší akční hrdina. Hádankář začíná hodně dobře, ale po odmaskování stratí lesk. Hudba neoriginální a dost film zhazuje. Pro Hitman hudba Dobrá pro Batman Ne! Celkové vyvrcholení a propletení je bezzubé a přišlo pozdě. Už to dávno víte! Špatné to není, Pattinson příjemně překvapil hlavně v první polovině. ()

Marcecek

Keď som sa dozvedel, že sa bude natáčať reboot Batmana, tak som sa sám seba pýtal seba, prečo? Načo? Teraz som to pochopil, zbytočný film to určite nebol. Film je úplne inak koncipovaný ako napríklad Temný rytier a úplne niečo iné ako Burtonov Batman, sústreďuje sa viac na psychiku hlavnej postavy, akcie je pomenej, ale to vôbec neznižuje kvalitu filmu. Robert Pattinson je borec, začínam ho mať rád, a aj keď má nepriestreľný oblek, je zobrazený ako citlivý človek s vnútornými démonmi a nie ako playboy Bale, pripadá mi oveľa zraniteľnejší ako predchádzajúci Batmani. Je to vynikajúci temný neonoir-krimi film s perfektným Pattinsonom a samozrejme Hádankarom, ktorý je vyšinutý tak ako má správny psychopat byť. Aj cez dlhšiu stopáž som si každú minútu užíval. Je to už klišé, ale nedá mi, neporovnať to s Temným rytierom a celkovo s Nolanovou trilógiou. Súboj to bol veľmi tesný, došiel až do predĺženia a možno až do nájazdov, ale u mňa kráľom zostáva Temný rytier. Ale zdôrazňujem veľmi veľmi tesné viťazstvo. Každopádne zatiaľ môj osobný film roka. ĎAKUJEM! ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023