Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

motyka52

V žádném případě to není další Temný rytíř, i když temné je to teda až na půdu. Zároveň to ale není nic, co by šlo lacině podělat. Chtěl jsem to dokoukat až do konce, protože mě to zajímalo, i když je teda pravda, že poslední půlhodinku jsem občas na hodiny kouknul. Pattison mě jako netopýr bez humoru baví, ačkoliv předpokládám, že další Batman už bude brát heroin a ve světlých chvilkách chodit na sezení anonymních alkoholiků. Není tu ani náhodou superhrdinský film. Je to spíše kvalitní detektivka v deštivém a temném městě (biiiiig Seven vibes) s detektivem, který je spíš podivín v masce. To funguje. Bohužel ale protože se to snaží být tak vážné a seriozní, tak o to víc pak člověk vnímá všechny drobné i větší nelogičnosti a otazníky (ne ty Riddlerovy) v ději. A to vadí. ()

ghoston

Ten film je moc dlouhý, a to tak, že kdyby byl o polovinu kratší, tak by byl pořád dlouhý (řečeno se Sklepáky). Jo a celá Amerika je zralá na psychoanalýzu! A já taky!!! ()

Larikazka

Zbytečné dějové linky pro postavy bez významu. Pattinson jako Batman se mi líbil (hopsání sem a tam mu jde) i to jiné ztvárnění charakteru. Scházela mi trošku brutalita, která se dnes ubírá všude, aby to někoho nepohoršilo. Cením fakt, že se ve filmu neobjevují LGBT komunity nacpané bezmyšlenkovitě všude. Avšak do Nolanova ztvárnění to má příliš daleko. Průměr viděný jednou a naposledy. ()

Phoenixcq

TVL, skoro 3 hodiny bylo fakt moc. Spousta prázdných keců o ničem, akční scény zamaskované deštěm nebo tmou, Patyzón jako Batman byl dost nepřesvědčivý (jako fakt si mohl před natáčením zajít párkrát do posilovny), ale navíc mělncelou dobu ten jeden jediný výraz a to po chvíli začala být nuda. Příběh byl fajn, zejména v první polovině, druhá už dost nudila. Riddler byl fajn i celkem dobře zahraný, kočka by byla i celkem sexy, kdyby jí nechali delší vlasy. Posledních 15 minut bylo už jen tlachání, tlachání a tlachání. Skoro jako v prodloužené verzi Pána prstenů. Zbytečný film. ()

Konstantine

Zdaleka nejhorší film, který jsem v poslední době viděl. Nezajímavé postavy – jak tady níže píše verbal: latexový homopýr a cigánský transvestita…. Čestná výjimka pro C. Farrella, který jediný odvádí dobrou práci a je namaskován k nepoznání (ta jedna hvězda je pro něj). Dále nezajímavé interiéry i exteriéry, nezajímavá hudba, nudná a nezajímavá akce – rvačky i automobilové honičky jsou lepší i v Kobře 11. Ch. Nolan nasadil se svým Batmanem laťku hodně vysoko. Proti jeho trilogii je tohle vyloženě brak. R. Pattinson je jako vždy slizký a extrémně nesympatický. Doufám, že se na tento snímek rychle zapomene. ()

Venom

Najnovší Batman od Matta Reevsa dokázal to, čo predošlý Batmani ešte nie. Ukázal nám Gotham plný gangov, Batmana ktorý je zlomený a nechce byť Brucom Waynom atď. Výber hercov je výborný. Robert Pattinson je skvelý herec a výborne zahral Batmana ktorý nikdy nemal vzťah zo ženou . Krásne je to vidno pri jeho komunikácii s Catwoman. A tá ich chémia bola neskutočná. To záberovanie jednotlivých scén tak, že často nevidíme všetko rozostrené alebo keď prší a na kamerách sú kvapky vody, tak to je skvelý nápad. A som strašne rád, že Greig Fraser sa to tak rozhodol urobiť . ()

SirAduard

Tento film je preciznost sama. Už dlouho jsem neměl v kině husí kůži i když to není žádný hororový film a nečekal jsem, že zrovna The Batman tohle dokáže. Vizuál je jedním slovem špičkový. Z každé minuty jde cítit špinavost, prohnilost, a především zkaženost Gothamu, jak na povrchu, tak přímo v nitru velkoměsta. Co zde hlavně musím zmínit, je soundtrack. Michael Giacchino je prostě génius, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že složil tak neskutečně majestátní a hrozivou hudbu, která dokonale sedí k temnému pojetí snímku. Hlavní článek filmu je ale Robert Pattinson v hlavní roli Batmana, který odvádí výbornou práci. Jeho grimasy v obličeji a pohyb těla obecně ztvárnil naprosto perfektně. Ve všech scénách působí Pattinson velice hrozivě a jde z Batmana cítit jeho degenerace i jeho smutná minulost současně. Stále však je pro mě nejlepší ztvárnění Batmana v hrané podobě Christian Bale ve filmech od Christophera Nolana, protože za mě dokázal o něco lépe ztvárnit jeho motivace, emoce a charakter. To však neznamená, že Pattinson nějak moc zaostává, to vůbec ne. Jeho děsivost je jedinečná, i dokonce lepší než u Balea (např. jeho dusot bot je neodolatelný) a věřím, že v pokračování se dozvíme více a prohloubíme jeho charakter. Hádankář je tu úžasný záporák s dobrými motivacemi a s dobře zapamatovatelným charismatem. Co ale pro mě dostatečně nefunguje, je jeho finální plán. Přijde mi, že moc nesedí k jeho motivacím a osobě, kterou jsme poznali dříve ve filmu, a celkově mi přijde trochu mimo v rámci jeho charakteru. Avšak když zapomenu na konec a na trošku rozvleklé tempo ve 2/3, tak je The Batman perfektní dílo, které sice za mě nepřekoná filmy Dark Knight a Batman Begins, ale třetí místo si rozhodně zaslouží. ()

Metuje

Po dlouhý době film, co je skvělej filmařsky (fakt je zážitek se na tu krásu dívat), ale ten scénář a herecký výkony, no nevím... ()

BW

Konečně povedená komiksovka od Warner bros./DC. Smutné je, že to v podstatě trvalo 10 let, než se něco takového natočilo, protože snaha dohnat Marvel vedla k natáčení jednoho paskvilu za druhým. Snad jen ten Sebevražedný oddíl mi přišel přes některé výtky zábavný. A tak předposledním perfektním zářezem je trilogie Temného rytíře, kterému se podle mě nový Batman sice nevyrovnává, ale podobná atmosféra a detektivní ladění mu velice sluší. Snad se ve stejném duchu bude pokračovat i nadále. ()

babuška

Tak jo, těšil jsem se a dočkal jsem se, Matt musel komunikovat se scénbáristy a to v hospodě, poněvadž to propojení se staršími verzemi je dokonalé, už hodně moc, kujevsky dlouho, se mi nepodařilo dokoukat film na jeden zátah, Zoe je zkrátka fantastická, záporáci nádherně slizcí,  patizon mně překvapil, jo umí zahrát, po všech těch savej sračkách kterejma prolezl. ()

Spike86

Opravdu nemůžu vystát Patizóna jako Bruce Wayna, ani jako Batmana. Absolutně tam nesedí charakterově a jeho obsazení nechápu, stejně jako zdejší hodnocení. Vizuálně a hudebně je to odvedené dobře, ale v celku to nefunguje, je to rozvleklé a nudné. K Fincherově Sedmičce se to nedá vůbec přirovnávat ani z rychlíku. Hlavní postava je zahraná jako ubrečená stmívačská buzna pro puberťačky a dehonestuje Batmana. 60% ()

AmunRa

Detektivka s vrahem odhalujícím skutečnou i domělou korupci na nejvyšších místech. Vše laděno v temných barvách a většina v noci, ale občas se Batman ukáže i v záři slunce. Přes atmosférické temné město plné reálné i opisné špíny je Batman jen muž v obleku s několika málo udělátky, který problémy řeší pěstí i v dešti kulek, které ho záhadně nikdy netrefí do odkryté části obličeje. Matt Reeves vnesl do série nejvíc realistické vyjadřování a také nejvíc příběhu, který je napínavý, obejde se bez superhrdinů (a superpadouchů) i bez větších logických děr. U herců nemám připomínky, jen Robert Pattinson v roli Bruce Waynea je až příliš depresivní a fixovaný na své alterego. Paradoxně výborný film, jehož největší slabinou je Batman sám. ()

BEROUNAK

Film udělaný jiným způsobem. Temná energie z něho jen teče a akce je tu pro uspokojení fanouška dost. V kinech uvidíte úplně nové představitele postav, takže místa na překvapení je tu opravdu hodně. Myslím si, že Robert Pattinson dal do své. role vše a je to z filmu opravdu poznat. Každý dialog, co vypustil z úst jsem mu naprosto věřil. Není tu akce typu Spider-Man, ale je to opravdu ostrá plavba temnými ulicemi Gothamu. Dějově mi tento film naprosto dával smysl. Jeden z důvodů k tomu byl i záporák Riddler a jeho představitel Paul Dano, ze kterého jsem měl husí kůži pokaždé když byl na plátně. Film působil temně a „strašidelně„ tak jak měl. Jediná věc co teď múžu vytknout je nezapadání do DC universa. ()

DanGreyman06

DC bylo kdysi známo celkem špatnými filmy, které se snažili konkurovat těm od Marvelu. Změnu v tom celkem v roce udělal až v roce 2019 Joker. Minulej rok to byl zas Suicide squad. Sice během toho udělalo DC pár p*čovin jako třeba Wonder Woman 84. Ale minulý měsíc k nám ze stínu přišel Temný rytíř opět v plné síle nám ukázat že dovede být opět temný a že Robert Pattinson nemusí být jen hezkej upír, ale drsej netopýr. Film je víc dospělý než ostatní filmy ať už od DC či Marvelu, víc detektivní než akční a hlavně dosti temný. Film nám stejně jako třeba ty od Nolana ukazuje Gotham city, město které je nasáklé zločinem a korupcí a v tomhle městě je jen jediný hrdina, ze kterého všichni zločinci se*ou do gatí. Atmosféra tohoto filmu je bombastická. Paleta barev je taky skvělá a hudba je úžasná! Jistě najde se v tom filmu pár chyb, ale není to zas tak nic extra drastického. Musím se i přiznat, že ačkoli jsem velkej fanda a milovník Spider-Mana tak musím přiznat že novej Batman se mi líbí víc než No way home a ani nový Doctor Strange ho nepřekonal.  (No a Morbius ten už určitě ne. ) The Batman je úžasná podívaná a celé ty skoro 3 hodiny jsem si užil! Na filmu se mi i dost líbilo že má i takovej hororovější podtón. No prostě tenhle film je pecka a takhle by DC za mě mělo dělat svoje filmy! Už se těším na Batman 2, který po úspěchu tohodle filmu určitě vznikne. Filmu nemůžu dát jinou známku než *****! Neskutečně jsem si tento film užil a doporučuji ho i ostatním! ()

Jenda1cz

Velmi zajímavá práce se zvukem. Co mi tady chybělo byla taková ta Batmanovská vyrovnanost a odhodlanost (filmy, komiksy, animovaný DC, jiné DC série). To, že mohu k Batmanovi vzhlížet, protože on je morální autorita. To, že morální hodnoty vítězí a i když se to nezdá, lidé jsou morální stejně tak. Ano, také to tam zaznělo - často už zbytečně dopředu hledáme v lidech něco špatného, i když to tam není. Přesto tam mohlo slovo naděje zaznít silněji. Na Nolana to podle mě nemá, ale The Batman 2022 nedělá franšíze žádnou ostudu. Robert Pattinson v hlavní roli byl skvělej. Hned v prvních 5 minutách mě nehezky prásklo do uší pojednání o rozsévání strachu, nakonec to bylo správně rozvedeno a pokud by někdo tenhle konflikt zrovna řešil v sobě, něco by mu to mohlo říct. ()

Kubasino

Tak tenhle Batman měl kurva koule! Po "Baleovkách" jsem ztratil víru v návrat téhle skvělé postavy. Patřím mezi těch pár jedinců, kteří nemají rádi filmy, kde je Batmanem Bale. Ty filmy mě nebaví a představitele vyloženě nemůžu vystát. Ale tohle je prostě jiná liga. Charismatický Batman, super vedlejší role i záporáci, krásný noir feel...no hele nechce se mi to rozepisovat, ale tohle se vážně povedlo. Od 5 hvězdiček film dělí to, že si ho asi nepustím vícekrát. To je příliš elitní skupina. ()

Skunkiee

Pattinsonovy ostře řezané rysy podtrhují jeho depresivně civilní pojetí Batmana, kde se temná atmosféra Gothamu vyjevuje jako nikdy předtím. Pomalý film, jak ho mám rád. Po všech těch akčních výplaších milá změna. Kdyby film trval o hodinu déle, ani bych se nezlobil... Nějak jsem nepochopil toho Colina Farrella. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023