Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Jenda1cz

Velmi zajímavá práce se zvukem. Co mi tady chybělo byla taková ta Batmanovská vyrovnanost a odhodlanost (filmy, komiksy, animovaný DC, jiné DC série). To, že mohu k Batmanovi vzhlížet, protože on je morální autorita. To, že morální hodnoty vítězí a i když se to nezdá, lidé jsou morální stejně tak. Ano, také to tam zaznělo - často už zbytečně dopředu hledáme v lidech něco špatného, i když to tam není. Přesto tam mohlo slovo naděje zaznít silněji. Na Nolana to podle mě nemá, ale The Batman 2022 nedělá franšíze žádnou ostudu. Robert Pattinson v hlavní roli byl skvělej. Hned v prvních 5 minutách mě nehezky prásklo do uší pojednání o rozsévání strachu, nakonec to bylo správně rozvedeno a pokud by někdo tenhle konflikt zrovna řešil v sobě, něco by mu to mohlo říct. ()

Kubasino

Tak tenhle Batman měl kurva koule! Po "Baleovkách" jsem ztratil víru v návrat téhle skvělé postavy. Patřím mezi těch pár jedinců, kteří nemají rádi filmy, kde je Batmanem Bale. Ty filmy mě nebaví a představitele vyloženě nemůžu vystát. Ale tohle je prostě jiná liga. Charismatický Batman, super vedlejší role i záporáci, krásný noir feel...no hele nechce se mi to rozepisovat, ale tohle se vážně povedlo. Od 5 hvězdiček film dělí to, že si ho asi nepustím vícekrát. To je příliš elitní skupina. ()

Skunkiee

Pattinsonovy ostře řezané rysy podtrhují jeho depresivně civilní pojetí Batmana, kde se temná atmosféra Gothamu vyjevuje jako nikdy předtím. Pomalý film, jak ho mám rád. Po všech těch akčních výplaších milá změna. Kdyby film trval o hodinu déle, ani bych se nezlobil... Nějak jsem nepochopil toho Colina Farrella. ()

falky

Noir v netopýřím převleku. Přesně tohle je nový Batman. Vizuálně ohromující pocta detektivkám ze 40. let. Díkybohu za to! Bere si z nich to nejlepší a zároveň přidává to nejlepší ze současných technických možností kinematografie. A mně osobně se tenhle směr komiksovek, stejně jako u Jokera, mimořádně líbí. Batman byl vždycky trochu temnější i ve své komiksové předloze. Nakonec, aby ne - netopýří přeci žijí ve tmě. Nicméně žádný předchozí Batman nedokázal tenhle jednoduchý fakt dobře využít. Nolanova trilogie sice byla silně nadprůměrná, ale trpěla tím, co všechny Nolanovy filmy - Nolan zkrátka neumí psát dobré postavy. Jeho filmy jsou studenější než psí čumák vymáchaný ve sněhu. Jsou vizuálně poutavé, ale nemají v sobě žádné skutečné emoce. Tím tedy Batman Matta Reevese rozhodně netrpí. Všechny postavy mají silné a hlavně lidské motivace, slabiny i cíle. Perfektní je v tomhle kromě samotného Batmana také Catwoman, která tu má zatím největší důvod být součástí příběhu ze všech netopýřích filmů. Hlavní záporák i dílčí záporáci nejsou žádné karikatury zla, ale opět jen lidi. Speciální bod navíc patří filmu za postavu Tučňáka, který je tu (zatím) jen jedním z poručíků v mafiánské struktuře Gothamu. Herecká sestava je vybraná perfektně. Na Pattinsona jsem se hodně těšil, protože krom kroku vedle v upíří trilogii Stmívání ukázal v každém filmu, že je skvělý herec. Postava Bruce mu v novém pojetí skvěle sedí. Catwoman v podání Zoë Kravitz nemám absolutně co vytknout, Gordon je perfektní a potěšilo mě, že většinu herců v hlavních rolích jsem vlastně vůbec neznal. I díky tomu působí snímek svěže. Díky tomu jsme jako diváci povětšinu času ušetření megalomanských CGI scén a většina děje je... no... děj! V duchu noir detektivek netopýří hrdina postupně pátrá po padouchovi a krůček po krůčku odhaluje, kdo se za maskou vraha skrývá. Může to být kdokoliv. Scénář nám nabízí několik falešných vodítek, každé je trochu pravděpodobné a nic není stoprocentně předvídatelné jako u většiny současných filmů. Dvě a půl hodiny stopáže vypadá na papíře děsivě, na plátně ale utečou jako voda. A pak je tu samotný Gotham. Město, kde po vzoru starých detektivek neustále prší. Město plné temných uliček, stísněných podchodů a bytovek. Město plné špíny. Prostě přesně takový Gotham, jaký člověk podle popisů čeká. Velmi silných 9/10 a teším se, kam nás nový Batman ještě v budoucnu zavede. ()

johankazarku

Aj napriek tomu, že film trvá necelé tri hodiny musím povedať, že sa pozeral veľmi dobre. Detektívne krimi, ktoré v sérií vrážd pripomína Sedem s Bradom Pittom. Príjemne prekvapil aj Robert Pattinson v hlavnej úlohe, pretože aj napriek obavám mu úloha celkom sadla. ()

Matteo_

Nový Batman je tak trochu sidestep filmem z klasických superhrdinských filmů. Nenajdete tu nesmrtelné a nezranitelné hory svalů. Robert Pattinson nám ukazuje Batmana v úplně novém podání. Více než kdy jindy je nynější Batman zranitelný, emočně nestabilní a hlavně neskutečně temný. Ono obecně celé téma filmu se nese v ponuré noir atmosféře, která do zasazení, korupcí a kriminalitou zmítaného Gothamu, sedí jako prdel na hrnec! Souboje jsou, oproti předešlým netopýřím filmům, o poznání surovější a brutalita se tu rozhodně neskrývá. Kamera a práce s úhly se také velmi povedla. Hudba bývá po většinu filmu záměrně nevýrazná a pouze jemně dokresluje ponurou atmosféru. Děj filmu je poměrně nekonzistentní a mnohdy naprosto zbytečně střídá scény nebo skáče z jedné do druhé. Neprospívá tomu ani přespříliš natahovaná stopáž, při které se zkrátka nejednou neubráníte dojmu, že by to celé šlo efektivnější zkrátit klidně i o 40 minut. Co ale opravdu mile překvapilo je obsazení dvou postav: Alfreda Pennywortha v podání Andyho Serkise a mého veleoblíbence Colina Farrella v roli slizkého a notoricky známého padoucha Tučňáka. Velkou poklonu bych rád složil i make up artistům...Práce jakou si dali s namaskováním právě Colina Farrella je neuvěřitelná. Farrell je v make upu Tučňáka téměř k nepoznání a jeho vizáž jen podtrhává jeho herecký um. I přes natahovaný děj, je poslední Batman skvělou alternativou a rozhodně si zaslouží vysoké hodnocení. Na závěr pár palčivých otázek.... Je poslední film o netopýřím muži lepší než ty ostatní? Určitě není a víte co? On se o to vlastně ani nesnaží, a možná právě to mi na filmu bylo nejvíce sympatické. Film si zkrátka jde vlastní cestou a ukazuje postavy jinak, než jak jsme, od například. nolanových filmů, zvyklí. ()

TheSecond0ne

Nemám nic proti temněji zpracovaným super snímkům, ovšem v tomto případě mě to moc nepřesvědčilo. Samotný snímek není nudný a akcí je to vyrovnané dostatečně, aby divák neusnul. Lehké přiblížení se k realitě v podání detektivního doplňku působí vyváženě a nenuceně. Upír je netopýrem a R. Pattinson tu nezahanbí předchozí Bat-týpky. Moc mi tu nepasuje záporák/ci, který nepůsobí nebezpečně a doprovod Kočky není důležitý a relevantní. Celkově slušný koncept s kvalitní omáčkou, ale že bych to prožíval, to se také říci nedá. 3/5, realita 3.25/5 ()

sammikk_

Fůha tohle  bylo něco, Matt Reeves moc dobře věděl co s timhle projektem dělá a udělal to neskutečně dobře, temnej depresivní emo batman? BERU jsem neskutečně rád že vidíme Bruce Wayna jako emo neschopnýho cápka fakt že jo! A batmana kterej nemusí mluvit a už z něj máte husí kůži? TO JE SEN!  Vizuál je NESKUTEČNEJ! Robert Pattinson podáva Batmana neskutečně dobře a moc mu to přeju. Záporáci jsou vlastně fajn hádankář je zajímavej a velmi dobře zahrán. A zbytku nemluvě, jediné mínus co tenhle film má je to že neni ještě o další tři hodinky delší potřeboval bych fakt víc! Je to umění.  99% ()

Domitri

Přemýšlim z jakého pohledu bude mé hodnocení nejobjektivnější. Z toho prvního, když to budu brát jako superhrdinský film, své hodnocení obhajuji tím že i přesto že to určitě není nejlepší film týkající se hrdinů, určitě je jeden z nejlidštějších. Přece jen si uznejme že člověk víc vnímá reálné dění skrz lidi co to nemají v hlavě v pořádku, mafiány a miliardáře který má peníze na to aby měl neprůstřelnej gear i s autem a všemožnými vymoženostmi, než vesmír, mimozemšťany a celkově věci které se nemůžou stát. Určitě víc budu rozumět záporákovi kterej má motiv člověka, který se může ukázat i na lidech které vnímáme všichni okolo sebe, než šaška z vesmíru co chce snížit populaci aby v galaxii nastavil klid. Takže za mě stoprocentně svět kolem batmana (nejen v tomto filmu, ale kromě výjimek celkově) nejlidštější a nejsympatičtější. Z pohledu druhého jakožto krimi filmu, trochu přetažený létání ze stranu na stranu, některé věci podobné starším filmům typu “sedm” nebo “zodiac”, ale stoprocentně kvalitní záležitost, při které i přes 3 hodiny čistého času, jsem nepomyslel na to že by to bylo zdlouhavé. Takže podtrženo, sečteno tento film stoprocentně splňuje standardy špičkového filmu a vřele ho doporučuji. ()

Patricius_

Za mňa rozhodne masterpiece... Film "The Batman" je odvážnym a temným prepojením s presvedčivým spracovaním ikonického superhrdinského charakteru. Tento nový prístup k príbehu Batmana prináša hlbšie vrstvy a rozvíja jeho postavu v súvislosti s bojom proti zločinu v Gotame. Režisér Matt Reeves nám predkladá vizuálne zaujímavý a esteticky pôsobivý film. Gotam je vykreslený ako temné a sklamané mesto, ktorému dominuje atmosféra tajomna a korupcie. Tmavá kinematografia a detailné scenérie dodávajú filmu výnimočnú atmosféru a budujú napätie počas celého príbehu. Robert Pattinson v úlohe Batmana exceluje. Jeho interpretácia je zaujímavá, prenikavá a plná vrstiev. Dokáže preniesť silu a tragédiu Batmanovej postavy a zároveň zachovať jeho temnú stranu. Okrem toho, herecké obsadenie ako Zoë Kravitz v úlohe Catwoman, Paul Dano ako Riddler a Colin Farrell ako Penguin pridáva na kvalite filmu a prináša výborné výkony. Príbeh je dobre napísaný a sústredí sa na vyšetrovanie zločinu, ktorý odhaľuje viaceré zvrátenosti v Gotame. Intrika je komplexná a plná prekvapení, čo udržuje diváka stále zainteresovaného. Zároveň sa film zamýšľa aj nad Batmanovými morálnymi dilemami a jeho vnútorným bojom so svojou temnou stránkou. Akčné scény sú dobre vykreslené a plné napätia. Bojové sekvencie sú dynamičné a dobre choreografované, čo pridáva na autenticite a zábavnosti filmu. "The Batman" je filmom, ktorý prichádza s novým a výnimočným pohľadom na Batmana. Je to temný a emocionálny príbeh, ktorý vás nechá premýšľať. ()

Bilcusinho

Na nejnovějšího Batmana jsem se podíval hned po tom, co jsem zrovna dojel maraton Nolanovské trilogie.. a to byla možná trochu chyba. Rozumím tomu, že je to zas jiný pojetí zaměřený hlavně na atmosféru na úkor akce. Nutno podotknout, že ta atmosféra je opravdu neskutečně povedená a je to podle mě klíčovej prvek celýho úspěchu. Jinak jsem ale osobně měl trochu problém s některými postavami. Třeba Andy Serkis v roli Alfreda mi nesednul asi nejvíc ze všech.. Do Michaela Cainea to má opravdu hodně daleko. To bych ale ještě v pohodě překousnul, přece jenom tady zas tolik času na plátně nestráví. Ve výsledku je pro mě asi největší problém samotnej Pattinson... Přesněji řečeno půlka jeho role - Bruce Wayne. Jako Batman mě vlastně docela uspokojil, výkon pod maskou je na solidní úrovní. Jako Bruce Wayne pro mě ale dost pokulhává a je to asi primárně jeho vizuálem.. Nemůžu si pomoct, ale působí na mě dojmem třicátníka, kterej zrovna prochází zvláštní emo fází svýho života... Uznávám, že jsem asi dost zhýčkanej Nolanovo trilogií, ale opravdu se jí podle mě novej Batman nepřiblížil. I tak si ale 4/5 zaslouží. ()

Andersago

Další Batmanovský film je kompletně odlišný od Nolanovi trilogie. Ze slavného playboye se stává stejně slavný introvert, kterého záře reflektorů moc nezajímá. Oproti předchozím filmům je Batman mnohem méně pohádkový a celkově je o dost více temný. To je právě to co z tohoto snímku pro mně dělá nejlepší Batman film. Robert Pattison svou roli zvládl skvěle a Paul Dano jak je již u něj zvykem ve své psychopatické roli naprosto exceluje. Skvělá podívaná, jedině doporučuji. ()

Dodagrad

Musím říct, že samotná postava Batmana se mi zdá dlouhodobě špatně zpracovaná a jen se v této postavě prohlubuje téma - Dark angry Emo. Proto mě většina filmu relativně nudila a pochmurně temné pasáže až uspávaly. S příchodem Riddlera však konečně film dostal nápad a vše se naprosto obrátilo k lepšímu. Batman má opravdu spousty skvělých padouchů včetně Riddlera. Proto mě i docela mrzí, že se dlouhodobě vše točilo kolem Jokera, který mi taky až na vlastní sólovku jinak s propojením Batmana přijde dost vytěžený. ()

IronBalu

Bohužel se nejedná o nic jiného, než průměrnou detektivku s pár komiksovými prvky, což jsme ve stejném podání zažili ve starších Batmanech. Přinejlepším průměrný výkon Pattinsona s parťačkou Kravitz, novému Batmanovi také zrovna neprospěl. Ztvárnění Gothamu si naopak zaslouží plus, stejně jako hudba, která film pěkně podkresluje. Nicméně ani to nezachrání průměrnou zápletku už tak často remakovaného Batmana navíc s nesmyslně dlouhou stopáží, kde mě nejednou přepadla nuda. DC už by se mělo konečně posunout dále a nenabízet nám stále to samé dokola, jen trošku jinak, hrdinů na to mají dost... ()

Kubikula23

Komiksovka, která se nesnaží o nesmyslnou over the top akci nebo vtipy, ale o chladný, skvěle vymyšlený příběh a postavy, které jak kdyby jsme znali odjakživa i když je teprve poznáváme. Casting neskutečnej i co se týče vedlejších postav. Ze srdíčka doufám, že se tahle poctivá komiksovka dočká příznivých ohlasů a pořádnej ranec peněz ať se mužem dívat i na něco jinýho než klasický fun marvelovky ()

Hlavackovic

Zajímavé zpracování.. Nolan Batmana stylizoval, jako živého člověka, z masa a kostí. Reeves pokračoval a ukázal Bruce suzovaneho depresemi a stínem minulosti.. Pattisen už na dobro vystoupil ze stínu upírů a herecky dozral - 4,5* ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023