Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Hlavackovic

Zajímavé zpracování.. Nolan Batmana stylizoval, jako živého člověka, z masa a kostí. Reeves pokračoval a ukázal Bruce suzovaneho depresemi a stínem minulosti.. Pattisen už na dobro vystoupil ze stínu upírů a herecky dozral - 4,5* ()

rebels odpad!

No,jak začít. Na film jsem se těšil,což byla první chyba. Málo kdy se mi stane, že v pulce mám chuť odejít. Bohužel jsem to neudělal a nechal se mučit do konce, který stále nepřicházel. Už při vstupu do sálu mě zaskočila parta blond slečen, popravdě nevypadali jako fanynky cosplay. Nečetl jsem před filmem žádné recenze, chtěl jsem si udělat svůj vlastní dojem. Čekal nového podotýkám smrtelného batmana ve stylu posledního Jokera. Avšak během všech potyček nebyla tvář Pattinsona ani trochu škráblá. Twilight batman, byl to nejvíc nesmrtelný batman ze všech batmanů. Nejvíc mě lezli na nervy dlouhé záběry na Pattinsonuv až přehnaně ztrápený, ztrýznění depka EMO obličej který je naprosto identický ať má masku nebo nemá. Asi největší zranění v celém filmu odnesl Alfred s pár škrábanci na obličeji po masivním výbuchu,což mu dá hned po probuzení z komatu Pattinson sežrat. V celém filmu je dohromady asi cca 1 podotýkám jeden dcl krve. Mnohokrat se mi ve filmu stalo,ze jsem si nebyl jisty zda danou osobu doopravdy zabili? Dokonce postřelení starostky od mnoha sniperu bylo asi do břicha, ikdyz na konci ma ruku ve faci. Kamamarád říkal, že je to prý spíš detektivka něco jako Sedm. :D :D No první nesmyslná hádanka od psychopata se tváří dost jako Zodiac, jen ji během chvilky rozlouskne Bruce chytré PC s pomoci Alfredova umeni lustit ve volnem case krizovky. Film je celkově až hloupě předvídatelný. Neni vubec temny,natoz děsivý,on si na to doslova jen hraje a je smutne,kdyz nekomu vypadne z pusy srovnani s genialnimi filmy typu Sedm nebo z Zodiac. Finalni romanticka projizdka na motorkach me dorazila. Pro mne to bylo utrpení a děsivý zážitek. Ale určitě to mnoho slečen co nemajíí rády krev a miluji Roberta určitě osloví. Jak se řiká, sto lidí, sto chutí. ()

Memoryk

Matt Reeves se mi dokonale trefil do vkusu. Přesně takhle si představuju Batmana a po 14 letech sesadil The Dark Knight(2008) z pozice nejlepší batfilm. Pattinson je naprosto vynikajicí. Skvělá noir detektivka, která utekla jako voda. 5/5 a těším se na další díl. ()

Kundy

Na film som sa dosť dlho tešil a schválne som si nepozrel žiadnu z upútaviek, aby mi niekto nevyzradil pointu filmu v 1 minúte. Tvorcovia poňali  film ako noir emo detektívny triler v štýle 80 rokov. To, že sa film odohráva v “súčasnosti” je zrejmé z používania mobilov a vídaním moderných áut. DoP a kameraman dostali z obrazu maximum, plagátové výjavy a špinavý Gotham tak na diváka vykukujú z každého rohu. Herecký výkon ako aj kasting si dovolím nazvať nadpriemerným.  Pattinsonovi by som však vytkol rolu Bruca, pretože postava sa na vonok vôbec nespráva, ako sme zvyknutí z komiksov a vydarenych filmov (myslím hlavne animované filmy a Nolanov počin), ale film sa volá Batman, a nie Bruce Wayne, nuž odpustené. Rád by som vyzdvihol rolu catwoman, ktorá bola pre mňa prvý krát vykreslená uveriteľne. Ponurlý príbeh mi miestami pripomínal “Batman: the telltale series”. Divák v niektorých pasážach naberá dojem, že scéna mu pripomína niečo známe, čo už videl, avšak nejedná sa o žiadnu vykrádačku. 3 hodinová stopáž filmu na kvalite neuberá, je to jednoducho košatý blockbuster, ktorý mapuje psychológiu mesta a jeho hrdinov. Dvoma slovami : výborná podívaná! ()

Venum

(může obsahovat malé spoilery) Šel jsem do kina s tím, že už jsem byl celkem zaujatý, a to hlavně díky Nolanovi. Je opravdu těžké udělat nějaké dílo, když frajer cca 17 let zpět s prvním Batmanem nasadil laťku až do vesmíru. Ale i tak, je to Batman, comics a postavu mám velmi rád, tak jsem tomu dal šanci (navíc Pattinson v obleku vypadal celkem solidně, jeho ostré rysy na bradě tomu velmi pomáhaj). To, ale co následovalo, bohužel....takhle ne. Dostali jsme na velký plátno Gestapo Batmana, který působil jako nějaký těžkoděnec, emo depresivního Bruce Wayna, kdy stačilo, aby se trochu opálil, a upravil haircut, žádný origin a opravdu pár prvků ve filmu chybělo, řekl bych, až klíčových. Jako, kde byl například L. Fox? nebo, po jaké pomstě prahnul? kvůli rodičům? tohle bylo naznačené až ve 3/4 filmu, a to ani nvm, jestli to byl tento důvod. Zápletky v Gothamu, které nedávaly úplně smysl, mohl za to Maroni, pak Ozi, pak Falcone, ale kdo teda jako za to mohl? Film veeeeeeeeeeelmi pomalý, na můj v kus až moc temný, barokní a ponurý. Vykreslit Gotham se i přes tyto charakteristiky vůbec nepovedlo. A ta tlačenka černých herců? Jako reálně, nic to neznamená, ale tahle supremacy je moc, poprvé snad v historii jsem viděl umírat jen bílé.... chápu, že kvůli kvótám, to tak má být, ale pokud někdo dostane hit z M1 Garand do břicha a není ošetřen po dobu několika minut/hodin, tak umře, ale tady ne. Žádnej náznak ligy stínů, prostě nic (v této Adaptaci Batmana, má Batman trenínk pouze od Alfreda). Jediná pozitivní věc je Riddler, i když byl až moc psycho na můj vkus, dle komiksů to takovej pošuk není, a teaser na Jokera, na toho jsem zvědavej. Za mě ale film bohužel nemůže dostat víc jak 2/5... a hlavně, to bylo kure****** dlouhé, o 40 min míň by to bylo ideální. ()

ToRtiK

2/3 filmu OK - akože keď odhliadnem od toho, že som fakt často nerozumel prečo koná tá-ktorá postava ako koná lebo proste za tým nebol nejaký zmysel alebo úplne divná a tiež z ničoho nevychádzajúca "love story" , všetci v tomto filme strieľajú horšie ako Storm Troopery, 3000000x prehnaná Deus-ex-machina kde mám niekoho na muške - mám nabité - ale čakám 20 sec na to kým vystrelím ALEBO veľmi divný "evil plan" zloduch na záver...  Takto - nebolo to vyslovené zlé - kinematograficky ok a páčil sa mi aj temný nádych ale aspoň o 30 min skrátiť... ()

pepazapo

The Batman je syrový temný ale ne brutální je hodně jíný ale pro mě je to film už ted můj oblíbený protože se snaží být realný čekejte epický kriminální příběh s nejakou tou akcí kdybych měl snímek k něčemu přirovnat tak je to Sedm a Zmizení hutná atmosféra je s spolu s příběhem a batmanem jako Robertem  Pattinsonem to nejlepší pro mě osobně je to od této chvíle můj nejoblíbenější film s Batmanem film rozhodně má smysl viděl a také je opdostadněné proč má film tři hodiny já osobně jsem se vůbec nenudil a doufám že se dočkáme pokratování protože tady smysl rozhodně má. ()

DanielKubica

Robert Pattinson jako nový Batman mě nezklamal a potvrdil, že ho už není třeba škatulkovat jako upíra z Twilight ságy. Jako batman se drží dost při zemi a nemá tolik nových a zajímavých vynálezu. Příběh je dost spletitý a jde o zajímavé zpracování temného deteknivního batmana ve zkorumpovaném městě Gotham, které působí opravdu špinavě, temně přesně tak jak působit má. Doprovázen je úžasným hudebním motivem. Snímek výborně buduje atmosféru a nespoléhá pouze na akci, která je tu dost dobře zachycená. Na můj osobní vkus je tří hodinová stopáž dost dlouhá a určitě by se pár scén dalo zkrátit. Velký plus má pro mě hlavní záporák a to je psychopatický Riddler, který je senzačně zahrán.  Lov na sériového vraha místy připomíná filmy jako Seven nebo Saw v batmanském kostýmku. Film si zaslouží 83%. ()

petopetovic

Co k tomu říci, na film jsem šel s velkým očekáváním, ba jsem se párkrát přistihl že jsem jej i glorifikoval. Po shlédnutí musím konstatovat že vyloženě zklamaný jsem v žádném případě nebyl Reeves odvedl skvělou práci a dal nám temný surový snímek, ze kterého máte pocit že koukáte na film Sedm, v hlavní roli s Batmanem. U filmu se moc nenasmějete jelikož je to temná noirová detektivka (konečně!), ale pokud si libujete v černém humoru tak jako já tak vám koutky občas zacukají. Závěrem bych rád řekl že film je zbytečně dlouhý, našlo se pár scén, které by šli zkrátit a nebo vynechat či z nich dokonce udělat po titulkovou scénu, ale s tím jak to nyní chodí u WB, chápu že se Reeves možná bojí že na režisérské křesílko případného (a doufám že reálného) pokračování nepodívá a tak nám toho chce ukázat co možná nejvíce. Za mě bych film umístil vedle filmu Dark Knight. Zkrátka a dobře řečeno běžte na to je to super a do max dvou let chci další díl děkuji konec. ()

mombasamomo

Nového Batmana jsem se strašně bála a zároveň jsem se hodně těšila, pochybnosti vzbuzoval casting (a nemyslím Pattinsona) a celková stopáž. Délka mi nakonec vůbec nevadila a na Kravitz jsem si taky celkem zvykla. A zbytek byl naprosto skvělý - plnohodnotná zápletka (žádný jednoduchosti typu záporák-ničivý plán-jdem na něj-spravedlnost zvítězí), hudba, prostředí, kulisy (tolik gotiky!), kamera (dost odvážná, nezvyklé úhly a ohniska obrazu), záporákům jednoznačně vládl Riddler, který se dostal z určité škatulky neškodných a hloupých záporáků. Jsem nadmíru spokojena a jdu si pustit soundtrack. ()

LukyVanco

Ano ano ano. Taketo "superhrdinske" filmy ja mozem. Narozdiel od preplacanych Marveloviek a par DC failov. Tu hraje prime pribeh a hladanie pravdy. Pattinson je skvely Batman aj Bruce, kamera je dokonala, hudba dychberuca, scenar vyborny.  Reevesovi sa to podarilo. ()

BDups

No jak bych začal, dokonalej soundtrack a to nemluvím jen o “Something in the way” od Nirvany, kterej jsem si oživil a blastil od prvního traileru, ale samotná Batmanova entrance hudba byla tak dobrá, že mi hrála v hlavě ještě dlouho po filmu, prostě kvalita. Kamera skvělá a efekty taky. Pochmurnější detektivnější Batman paráda, konečně po dlouhý době něco nebyla sluníčková mainstream superhrdinská sračka, ano mluvím o tobě Shang Chi. Návrat k názvu “Detective Comics” se povedl a překvapivě Pattinson sedl na roli emo netopýra výborně. Penguin taky skvělej a Riddler taky. Tenhle Batman je za mě lepší než “Batman začíná”, minimálně na stejný úrovni jako “Temný rytíř povstal” a chybí mu jen kousek k samotnýmu Grálu “Temný rytíř” ale tam bude vždycky Heath Ledger difference. Ale samo o sobě být lepší než 2 Nolanovi filmy z jeho trilogie je obří úspěch. Výborně zvládnutá detektivní fáze a navozování atmosféry. Teď k těm pár negativům co film má. Za mě zbytečně na sílu udělaný finále na stadionu, ta část byla zdlouhavá nedávala moc smysl a narušila celou tu dobrou atmosféru. Celkově mi samotnej závěr přišel nezvládnutej u 3. hodinovýho filmu musí být závěr propracovanější, nápad s přehradama a střílením do lidí top, ale je potřeba ho zpracovat líp. Jak by řekl klasik “nápad dobrej, provedení horší”. No a asi se nejde nevyjádřit ke konci a to mi zůstává jen otázka “Proboha proč už zase?!” Asi 50. provedení Jokera a už teď všichni ví, že lepší než Ledger nebude. To je tak obří risk kterej může tý franchise spíš ublížit než pomoct. Mohl být Mr.Freeze,Scarecrow,Two-Face tihle všichni se dají udělat líp. Tak jako jejich Penguin je za mě nejlepší Penguin co kdy byl. Tak proč se proboha pouštět Jokera nebo Banea tyhle dva bych nechal v trilogii Temnej rytíř odpočívat a zkusil zvěčnit jiný záporáky. Jako z komerčního hlediska je ten tah jasnej, Joker dotáhne lidi do kin, ale za jakou cenu? Upřímně doufám, že je tohle rozhodnutí nezničí, protože by to byla škoda, timhle zabít tuhle novou slibnou “franchise”. ()

Fibonacci

Švetelko ked sa objaví na oblohe, vun priskače. kliše šašlikove akčňakove, uzasna hudba a obdivuhodna maska farela. ale 3 hodiny? preco tak vela? dvojka? no toto... Videné v kine Galéria s pánom Seburgim a Patkaňarkou 🔝😉 ()

MatyRock

Chlapec: „Pane Batman z Vás se stal prvotřídní detektiv?“  Batman: „Já jsem phomsthaa!“  Nádherně natočený, zrežírovaný a zahraný kriminální příběh o jednom z největších komiksových detektivů vůbec. Batman je konečně tím detektivem, kterého známe z komiksových sešitů, což této postavě v audiovizuální podobě dodává nový svěží vítr. Robert Pattinson je v roli netopýřího muže skvělý, v roli Bruce Wayna si ho netroufám hodnotit hlavně kvůli velmi malému prostoru, který civilní Bruce má. Trošku mě to mrzelo, ale na druhou stranu to dávalo z příběhového hlediska dobrý smysl. Podobně jsem vnímal i Alfréda v podání Andyho Serkise. Ovšem o ostatních charakterech bych mohl mluvit pouze v superlativech. Paul Dano je vynikajícím záporákem, Colin Farrell jako tučňák k nepoznání a Jeffrey Wright druhý nejsprávnější komisař Gordon. Zoë Kravitz má patřičnou chemii a jako Catwoman funguje. Akce je velkolepá a ještě více potěší, že tvůrci nesází na CGI efekty a mnohdy si jich nelze ani všimnout. Michael Giacchino se postaral o hudbu, která dotahuje již skvělou atmosféru k dokonalosti. Lehce osekanější stopáž, méně dějových linek nebo lepší fázování (vlastně se tam toho stalo tolik, že mi některé věci splývají), o trochu silnější závěr a byla by to dokonalost. Silný blockbusterový zážitek, který se nedrží zajetých kolejí a osvědčených taktik Hollywoodu...8/10 ()

prucky23

No opravdu smíšené pocity.. Za mě nesmyslně dlouhá stopáž filmu, kdy už po první hodině jsem se pravidelně začal dívat na hodinky a pokračoval jsem v tom po celou dobu filmu s nadějí, že už bude brzy konec.. A hlavně kdybych už v půlce filmu věděl jak slabý bude konec, nevím zda bych v kině vůbec zůstával.. Film opravdu docela dost připomíná filmy jako Zodiac nebo Sedm, ale jejich kvalit bohužel nedosahuje, prostě u těchto zmíněných filmů se bavíte mnohem více.. Celý ten příběh mi nějak vůbec nesedl a při odchodu z kina jsem si říkal proč vůbec takhle vznikl. To, že je temný a rádoby psychologický by mi ani nevadilo kdyby to dávalo smysl a sedělo to dohromady. Joker s Phoenixem byl take velmi psychologický a depresivní, ale opravdu dobře udělaný a i když bych ho nepotřeboval už shlédnout vícekrát, tak se dalo jak před hereckými výkony tak filmem smeknout, což se u nového Batmana alespoň za mě opravdu nedá.. Jediné co oceňuji(jednou hvězdou) je to, že se snažili přijít s novou-vlastní(nevím jestli dobrou) verzí Batmana - Bruce Wayna.. Bydlení a skrýš místo velkého starého sídla ve Wayne tower, kulhajici - né moc starý Alfred o holi, stálou sluzku v domě jsem v jiných Batmanech také nezaznamenal.. Celkově film bez kterého bych se obešel a ani nemám touhu si ho někdy pustit znovu. ()

Kecupak

Očekávání jsem měl vysoké. Více než rok jsem se těšil, až na Batmana vyrazím do kina a uvidím temnou kriminálku. A teď jsem tu a všechno, co jsem očekával se splnilo. Temnost Gothamu je vynikající. Takhle deep Gotham plný korupce je ten, který miluju. Akce, když už tam je, tak je senzační a výborně sestříhána, realistická a prostě úžasná. Vždyť ta automobilová honička byla skvostná sama o sobě. Herecké obsazení a výkony všech herců výborné. Chemie mezi Batmanem a Gordonem fungovala pomalu lépe jak v Temným Rytíři. V podstatě nemám co vytknout. Na co jiného vyrazit do kina, než právě na tohle. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023