Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

CheeseFigure

Nádherný vizuál, skvelá hudba, výborné herecké obsadenie. Pattisonov Batman je temný, zádumčivý, i keď je pravda, že Bruce Wayne veľa priestoru nedostal. Rovnako ako Alfréd. Škoda, i keď i tak to bol dejom dosť napchatý film. Kravitz je ako Catwoman sexi (a aj zaujímavá postava) a dúfam, že sa v ďalších filmoch vráti. Už by bolo dobré, keby niektorá Catwoman mala viac, ako jeden film. Gordon je fajn, i keď sa mi zdá, že tiež mal málo priestoru. Záporák je, napriek malému priestoru, geniálny. Je desivý, jeho prítomnosť cítime celý film a keď sa odhalí, nič zo svojej desivosti nestráca, naopak, možno je ešte desivejší. A tom som si Paula Dana nevedel predstaviť ako Hádankára. Ostatní záporáci sú do počtu, i keď Farellov Tučniak bol zaujímavý a som zvedavý, čo predvedie v seriáli. Obával som sa, ale zbytočne. Nový Batman je super a teším sa, čo Reeves predvedie s touto postavou ďalej. ()

Oldass_

Proč hlavní hrdina chodí v obleku Batmana?! (tím chci říct, že stylizace slušné detektivky do komiksových kostýmů je naprosto zbytečná) ()

Sidenius

Vážně jsem vydržel koukat téměř 3hodiny na plytký děj, matný scénář a téměř transgender Roberta Pattinsona? Asi vždycky budu srovnávat s Temným rytířem, ale tohle mi fakt hrubě nebavilo. Bylo hodně vidět jak se film snaží vyjít všem komunitám, etnikům a vyznáním, chyběla mi už jen nebinární bytost a byla by to kompletka. Efekty jiných Batmanů mi bavili daleko víc (opět se neubráním srovnání s efekty a dějem Temného rytíře), do toho neskutečně natažená stopáž která by šla udělat do 120ti minut úplně bez problémů. Do toho fakt odfláknutá cover verze od Nirvany co by ústřední melodie. ()

ondra.p

Už jenom z úvodu tohodle filmu jsem byl úplně hotovej. I když si stojim za tim, že Batfleck byl top (nemohl za to, že filmy nedopadly), tak Battinson byl skvělej. Všechno maximální nadšení, atmosféra, batsuit, boj a pozor - i prostor pro Batmanův vývoj, což nám předchozí filmy nikdy moc nedaly (budiž to Nolanovi k dobru, že taky). Za mě nemůžu jinak, 100%. ()

dundu

Film jako takový si asi zaslouží lepší hodnocení, ale já se pořád nemůžu rozhodnout, zda byl dobrý nebo špatný. Jakožto fanoušek devadesatkových detektivek je mi toto pojetí daleko bližší než dvě předchozí, ale film mi přijde překombinovaný, Batman mi tak nějak vadil a celé to bylo příliš tmavé (chápu, že tmavý být musí). Asi i moje chyba, že jsem to neviděla na plátně, ale na monitoru PC ()

hronikpetr

Max 3 hvězdy a to ještě s odřenými uši.. A takhle dlouhou stopáž si to rozhodně nezaslouží.. Obyčejná kriminálka v Gotham city.. Asi nejsem cílová skupina.. Na mě to rozhodně nefungovalo.. ()

W00DY

Batman v podání Patizona je rozhodně přijatelnější než Affektovo létající krysa. Nicméně kvalit temného rytíře Christiana z Nolanovo trilogie nedosahuje ani zdaleka. Film to rozhodně není špatný, ale sebevědomá stopáž mu škodí. Někdy je to taký až moc pomalý a unavený. Pokud budu chtít opravdu kvalitní netopýří zábavu, tak raději s The Dark knight/rises. ()

cheesephobia

Bol to jeden z tých filmov, ktoré si raz pozriete a navždy na ne zabudnete. Príliš patetické aj na Batmana. Možno som mala príliš veľké očakávania. Napriek tomu, že všetci vieme, že Robert má na oveľa viac ako na emo upíra, v tomto filme na to zabudol. Hudba, kamera a farby sú však 5/5. Nezabudnuteľná atmosféra, pochmúrny soundtrack, hlboké sýte farby - jediné, čo som z tohto Batmana získala, bolo estetické potešenie. ()

Lukkyn

Pojmout Batmana jako takovou noir detektivku to chtělo velký koule!!!Vsadit na to, že Batman je víc než komiksový hrdina  v podstatě detektiv v masce se vyplatilo. Říkal jsem si panebože ta minutáž wtf ???Vůbec ne , vše se postupně buduje, atmosféra je od začátku hutná, nepříjemná , skvěle vybraná muzika a hlavně za mě uvěřitelný Pattinson. On to neměl jednoduché. Spousta lidí jeho volbu odsoudila, ještě než si navlékl masku, ale on byl vynikající. Za mě jediné zklamání je kočičí žena , ta Michel nesahala ani po kotníky. Ostatní bravurní . Hadánkář výstavní , ulítlej magor !!! Batman je moje srdcovka pro jeho temnotu a tohle jsem hltal každou z těch 176 minut. Předčilo to moje očekávání a za mě si troufnu říct, že i některé díly s Nolanem. Překvapení tohoto roku , co se bude těžko překonávat!!!! ()

DIATOR05

Na Batmana jsem měl velice vysoké očekávání a taky se to splnilo. Bylo to něco úžasného, jak ze stránky vizuální, tak i hudby, praktické efekty, příběh, postavy, kamera a hodně dalších. A to nemluvím o hlavním záporákovi, který byl dle mého excelentní. Bohužel finále bylo slabší, ale za tento úžasný kousek dávám 9/10. ()

Lailath

Ehm... Hneď na začiatok napíšem dôležitú informáciu. Po cca 90 min som to vypla a vymazala z disku. Asi patrím k tým menej náročným divákom, ktorých nový Batman neohúril. A to musím povedať, že všetkých predchádzajúcich mám v celku v obľube, aj keď marvelovky mi sedia viac... Toto už nemalo nič spoločné s komiksovým žánrom, ktorý si vychutnávam a práve preto som sklamaná. Je to tmavé, deprimujúce, nudné a navyše neskutočne dlhé... Pokiaľ si budem chcieť pozrieť niečo, kde hrá hlavnú úlohu psychologický aspekt, siahnem radšej po Sedem. A to nesiahnem, lebo tento žáner nemusím. Potom vidím za každým rohom psychopatov, keď idem večer po ulici :) Za mňa asi toľko. Čakala som Batmana, dostala som deprimovaného muža, ktorý sa len tvári ako Batman. Ale popravde som čakala, že to takto dopadne, keď som videla, aké vysoké hodnotenia tento filmový počin získal. Môjmu nenáročnému vkusu sedia tie menšie čísla, povedzme okolo 60 %. Takže sa ospravedlňujem, že som svojím hodnotením máááličko znížila percentuálnu úspešnosť tohto ,,deprimovaného netopiera,, ale nemôžem inak... ()

Natar odpad!

Kdybych si chtěl pustit nudnou noir detektivku, tak bych si pustil noir detektivku, jako že ne, protože film noir nesnáším. Nikdo zatím nenatočil více nudného a méně schopného Batmana. Lopatkosvalová ochrnutá badhoužvička je k smíchu. Epic scény jsou epicky trapné. ()

srazer

Tak toto bol jednoznačne najlabší batman zo všetkých. Odhliadnúc od toho, že Robert Pattinson sa do role batmana vobec nehodí, tak film bol tak strašne chudobný na nejakú tú "akciu" že som takmer tri hodiny čakal, kedy to už konečne začne a zrazu len koniec filmu. Stále sa len kecalo a kecalo a kecalo a skutek utek... Proste, koho baví pozerať nato, ako sa stále len niečo rieši a diskutuje, tak ten si film určite užije. Ale kto od takéhoto filmu čaká aj nejaké to napätie, drámu... a AKCIU hlavne, tak to bude preňho velké sklamanie, rovnako ako pre mňa. Dve hviezdičky akurát tak zato, že som túto trojhodinovú divadelnú hru bol schopný dopozerať dokonca (hlavne asi kvoli tomu čakaniu, kedy to už konečne začne)...a ešte kvoli Zoë Kravitz ()

Lukehofarma

Ani vlastně vůbec nevím za co jsem dal ty 2 *. Je to zvláštní hromada lidí tvrdí jak je nový Batman super ale já ho nemusím.  Vím jakým stylem je natočený o tom žádná ale jako milovník Batmana a k tomu prectenych poměrně hodně komiksů Batmana si v této filmové verzi nemůžu najít oblíbení. Nevím co víc k tomu dodat. Co se týče herce v roli Batmana....musím se přiznat nevěřil jsem že by ho mohl hrát. Kupodivu v roli netopiriho muže mu oblek velmi slušel a oblíbil jsem si ho. Jenže jako civilní osoba Bruce Wayne katastrofa absolutně žádný respekt k té postavě. Prisel mi jako puberťák někde od vedle hrající si na Bruce Wayna. Záporné postavy zde byli fajn za jejich výběr jsem byl rád. Jinak zbytečně moc krutý a surový a z toho se mi chtelo blít. To není prostě Batman jděte do prčic. Určitě film za jedno  shlédnutí stojí. Ale víckrát už bych na něj nesel. ()

pz314

Přišlo mi fajn, že to bylo takové "realistické", bez nějakých výrazných fantasy prvků. Celkově moc dobrý, poslední scéna na stadionu trochu moc okatá. ()

motyka52

V žádném případě to není další Temný rytíř, i když temné je to teda až na půdu. Zároveň to ale není nic, co by šlo lacině podělat. Chtěl jsem to dokoukat až do konce, protože mě to zajímalo, i když je teda pravda, že poslední půlhodinku jsem občas na hodiny kouknul. Pattison mě jako netopýr bez humoru baví, ačkoliv předpokládám, že další Batman už bude brát heroin a ve světlých chvilkách chodit na sezení anonymních alkoholiků. Není tu ani náhodou superhrdinský film. Je to spíše kvalitní detektivka v deštivém a temném městě (biiiiig Seven vibes) s detektivem, který je spíš podivín v masce. To funguje. Bohužel ale protože se to snaží být tak vážné a seriozní, tak o to víc pak člověk vnímá všechny drobné i větší nelogičnosti a otazníky (ne ty Riddlerovy) v ději. A to vadí. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023