Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

SSlavia

Je to pecka..a ti chytraci tady co cekali asi novy avengers..bohuzel pro vas tady nikdo nelita,necaruje,nezezelena...je to film podle komiksu,ktere jsou temne a vitc do reality a to se jim povedlo.Vic takovych filmu...a dvojka bude masakr ()

karl173

Tak jsme se konečně dočkali a máme tu nového Batmana s novou tváří, tentokrát s Robertem Pattisonem. Na tento film jsem se velice těšil a byl jsem zvědavý jak na herecký projev hlavního herce, tak na celkové uchopení. No a po zjištění, že má film mít k 3 hodinám stopáže, prostoru pro otázky bylo o to více.    Odseděno, shlédnuto. A dojmy? Vcelku pozitivní. To nezní moc ohlasně. No protože zkrátka film není tak dokonalý jak by třeba mohl být. Rozvedu....   Začnu pozitivy. Film začíná velice dobře. Už od začátku nastaví hutnou depresivní atmosféru, která se ke Gothamu a Batmanovi náramně hodí. Pattison po pár minutách ukazuje , že na tuto roli rozhodně má. Hraje dobrý soundtrack a vizuálně je to tak akorát, aby to nebylo ani nudně šedé a ani pastelově přeplácané. Bojové scény mají uvěřitelně choreo a dobrý střih. Postavy se pozvolna projevují a ukazují nám svůj potenciál. Vše zkrátka šlape jako hodinky a dostává se nám velmi slušné kriminálky s Batmanem.    To se ovšem cca po hodině a půl začne trošku otřásat v základech. Dialog začíná být dlouhý a mdlý. Zapletka se začne projevovat jako ne zas tak zajímavá a čím víc se film blíží k finále, tak začne ztrácet takový ten tzv. tah na branku a diváka to může začít nudit.  Já osobně jsem se stále sice bavil, ale bylo to tam cítit a kecal bych, kdybych řekl, že jsem si ani jednou neuzívl.  Co je ale největší problém filmu je nakonec jeho délka. Kdyby měl o 30 minut méně asi by mu to prospělo. Dále je paradoxní, že přes tak dlouhou stopáž tak některé poměrně důležité postavy nedostali tolik prostoru jak by si zasloužili. A na závěr tohoto negativního okénka jsem si nechal hlavního záporáka. Riddler. Tato postava patří k dlouholetým nepřátelům Batmana a má toho opravdu dost co říct. Navíc skvěle tuto postavu zahrál už před lety Jim Carrey. Takže rozhodně bylo z čeho brát. No a tvůrci se rozhodli k této postavě zařídit po svém. Z rafinovaného polobláznivého génia udělali jakéhosy šíleného streamera zahaleného do sado-maso masky, který navíc ve chvíli kdy masku sundá ztratí 80% charismatu, který už předtím nesahal například takovému Carreymu ani po kotníky.  A jediná spojitost s Riddlerem jsou "jen" hádanky.    I přes všechna tato negativa bych ale stále nového Batmana spíše doporučil. A proč? No protože to je prostě Batman!!! ()

Stepancer

Nový Batman je... Fajn. Šel jsem na film samozřejmě s velkým očekáváním (to se mi v poslední době dost nevyplácí), ovšem teď to bylo jinak. Vše, co jsem od toho očekával, tam bylo. Nemůžu srovnávat s komiksovou přesností protože takové věci nedělám (přeci jen mám recenzovat film a ne ho porovnávat). Batman je deep, Bruce je depkař a jedná se hodně o detektivní film, což je parádní a místy až vtipné. Záporák je nepředpovídatelný, a co hlavně, nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ty vlastně nemá nikdo a to dělá z filmu docela dost realistickou záležitost (do možné míry). Co mně jen trochu vadilo, byla ta občasná zmatenost děje, nic ve velké míře (možná mám jen dlouhé vedení). Druhá věc je kamera. Občas dost nepěkná. Nicméně jako tak každý druhý, jsem šel na film tak trochu porovnávat s Nolanovým Batmanem a celkově sérií. A abych pravdu řekl, je to o trochu něčem jiném nevíme nic o tom, jak Batman vznikl a linka Bruce je tak trochu o ničem.  Ale jinak se mi to líbilo, věci, které jsem nezmínil, mi přišly dobré/super. Celkově se jedná o dobré zpracování, jež si zaslouží 80-90 % ()

CampaHD

85% Imax Bory=noir detektívka bez potrebného násilia (aj škoda) kde vedľa skvelej catwoman nevadí Patinsňik. Ba naopak ,prekvapil . Naviac ale Farrel a hlavne Dano, jeho handankar je tak normálne nenormálny až strach. Netopier bez strieľania a technických top hračiek poteší a celá dĺžka nie je poznať. Nie je to dokonalé a otázka je len jedna ,nedá sa toto a posledný Joker spojiť? Do poriadneho eRka! ()

Elanornegra

Pri písaní recenzie mi hraje čo iné ako Nirvana - Something in The Way. Videl som všelijaké verzie Batmana, a ako má mohol prekvapiť tento ? Prekvapil a zničil svojou poetickou depresivnou atmosférou. Cele poňatie mi pripomínalo finále Poslednú planétu opíc, ale ešte viac vylepšenú. Skvela detektívka s Noir style s vynikajúcim vizualom, vynikajúcim scenárom. Pattinson skvelý, ale už Jeffrey Wrigt ako Gordon je slabší, to je asi najväčší minus. Zoe je čarovná catwoman, Top zaporak určite Pinguin Colina Farella, ale skvelí boli aj Falcone a Riddler. Dĺžka vôbec nevadila. Intro Batmobilu som pozeral pomaly s otvorenými ústami 😀…… luxus, aj keď to nie je dark knight….videne v kine…100% ()

Brud.Nitra

The Batman (2022) 92% Hrozně jsem se bal že mě film zklame ale jsem tak rad že jsem se mýlil, film mě hrozně překvapil snad vším výborný soundtrack skvěly vizuální skvěle výkony, jsem rad že Reeves zvolil Hádankář jako prvního padoucha Paul Dano je užasny jako záporak ale ani Robert Pattinson není k zahozeni jako Batman i když my přijde ze je promarněni potenciál v Bruci Waynovi který za tři hodiny ve filmu moc není a to samé se dá říct o Andym Serkisovy jáko Alfred který měl velice málo prostoru i když je v Batmanových Komiksech velice důležitý i Colin Farrell jako Peunguin je výborný, tři hodiny utekly jako voda a hlavně bojové scény a nejlepší honička kterou jsem kdy ve filmech viděl muže za to novy Batmobil který vypadá jak satanův sportak který vydava pekelné zvuky které si vychutnáte v Imaxu jako nic jiného, pro mě výborná detektivka a výborný Batman pro mě nejlepší film roku 2022. ()

PanVesmiru

Parádny mix filmových žánrov. Máme tu Sedem, Zodiaca, Temného rytiera. Matt Reeves natočil trojhodinový atmosferický opus a ja chcem viac! Tento Batman mi maximálne sadol. Je tam niečo z Burtona aj z Nolana. V kine som sa parkrát prichytil ako sa usmievam blahom. Automobilová honička je epická, bojové scený o akých sa Nolanovi môže len snívať a k tomu všetkému úžasný soundtrack. Pattinson nesklamal, je skvelý Batman. Tak šup šup do druhého dielu, nakročené to má super. ()

Sam.Sepiol

Nádherná ukázka jak jít novou cestou temného mstitele po Nolanově akční trilogii. Mě temná, ponurá detektivka přikovala k sedačce a 3 hodiny utekly jako bych se koukal na klasickou dvou hodinovou stopáž. Co v první řadě musím vypíchnout a poklonit se je Greig Fraser za kamerou. To jak je film nasnímaný, kolik je v něm nápadu viz. kamera na batmobilu atd. je naprosto fantastické. Dále bych rád vypíchl nazvučení, které opravdu vyšperkovává temnou a ponurou atmosféru celého filmu. Kdo měl jakékoliv pochyby o Robertovi Pattinsonovi, tak byl určitě velmi mile překvapen. Vždy když je na scéně přítomen. tak z něj vyzařuje strach jen tím, jak pomalu se pohybuje, jak pracuje očima, které Vám řeknou vše aniž by promluvil. Postava Bruce Wayna je zde přímo spojená s postavou Batmana, což je zásadní rozdíl oproti Nolanově trilogii a tím pádem šla trochu do pozadí postava Alfreda, kde v první půli filmu nemáme moc velkou možnost nasát vztah mezi ním a Brucem, což si myslím, že je škoda a v pozdější fázi nám to trochu chybí. Každopádně nechci aby to vyznělo tak, že postava Alfreda je zde nedůležitá nebo jen tak na oko. Z toho mála scén, kterou jeho postava má, tak vždy posune děj dál.  Co mi už ovšem nepříjde tak dokonalé je zakončení. Samozřejmě jsem nečekal nějakou obrovskou akční řežbu, ale problém jsem měl s tím, že film končil vlastně několikrát, alespoň tak to na mě působilo. ()

Duffman 97

Můj první Černý kůň roku vyšel na jedničku.Nejsem hardcore fanda Nolanovy trilogie.........spíše jsem se nebránil přirovnání k Batmanům Tima Burtona a Zacka Snydera.A jak Matt Reeves tak Robert Pattinson obstáli se ctí.Reeves našel balanc mezi komiksovostí a realističností.Žánrově film balancuje mezi kriminálkou,dramatem,thrillerem a hororem.........klobouk dolů.Herecké výkony všech od Roberta Pattinsona až po Jeffreyho Wrighta jsou skvělé.Ovšem jsou dva charaktery, které ještě vyčnívají.Prvním je k nepoznání namaskovaný Colin Farrell v roli Penquina, který je správný gangster.Tím druhým je Paul Dano aka The Riddler.Jeho pojetí je snad lepší než v komiksech.Místo chlápka s buřinkou tu máme asociálního psychopata s děsivou maskou, který dokáže Batmana srazit na kolena.Také je nutné zmínit geniální soundtrack od Michaella Giacchina, který navozuje správnou atmosféru a vystihuje pocity a nálady postav.Je toho tolik co bych chtěl pochválit........ atmosféra,Gotham,finále, vztah Bruce a Seliny........tenhle Batman má rozhodně potenciál na rozvíjení svého universa a chci se do tohoto Gothamu vrátit.Ať už formou spinn-offů (už teď je potvrzen seriál The Penguin a hororový Arkham) i regulérního sequelu. ()

Schyzartis

Reevesův Batman rozhodně není ten nejlepší netopýří biják, jaký jsme dostali, podle mě je k tomu ale velmi blízko a to THE ve svém názvu si určitě zaslouží. Je to opravdu TEN Batman, kterého jsme ve filmu ještě neviděli. Reeves bravurně kombinuje komiksovou stylovost s realističností, společně s Fraserem vytvářejí nádherné obrazy a dávají za vznik temnému, surovému Gothamu který dýchá neskutečnou atmosférou. K tomu se perfektně hodí nové pojetí titulního hrdiny. Tedy, hlavně jeho civilní stránky. On ten depresivní, zádumčivý Wayne asi nesedne každému, mně ale skvěle zapadl do celkového vyznění filmu  a hlavně jsem neměl pocit, že si společně s netopýří maskou nasazuje i jinou osobnost, s čímž jsem měl v předchozích adaptacích občas trošku problém. Pattinson byl pro Batmana opravdu skvělá volba, Farrell, Wrigt, Kravitz a další ovšem vůbec nezaostávají. Zrovna romance Zoë Kravitz a Pattinsona na  mě ale moc nefungovala. Ač sami o sobě byli oba skvělí, mezi sebou měli naprosto minimální chemii. To je ale ovšem způsobeno největším problémem filmu, což je snaha říct toho až příliš hodně. Ta tříhodinová stopáž diváka zavalí takovou spoustou informací a linek, až to začne být celkem ubíjející. Hlavně ale žádná nedostane tolik prostoru, kolik by potřebovala. Bylo by lepší, kdyby se něco ponechalo v šuplíku až pro pokračování, a větší prostor dostala hlavní detektivní linka. Vesměs to ale dopadlo velmi dobře, tvůrcům se povedlo přenést na plátno originální vizi plnou hutné atmosféry, krev pumpujících momentů a skvělých postav, díky kterým má pokračování potenciál stát se opravdu vynikajícím. || 8/10 ()

DonSpaghetti

Důvod, proč na tenhle film jít byla jednoduše zvědavost na Pattinsona, zdali je schopen na té herecké úrovni se zhostit i "vážnější" role a oprostit se od Twilight ságy a Harryho Pottera. Povedlo se. Pattinson je parádní, líbí se mi jak na úrovni Batmana, tak i Bruceho. Ono celkově ty herecké výkony jsou na vysoké úrovni, kamera a scenérie, prostředí vypadá prostě božsky a snaha o vážnost umocňuje fakt, že tam nejsou takové ty haha "vtipný" scény. Problém nastává ve stopáži, která, ačkoliv sledujeme dvě příběhové linky (detektivka a gangsterka), tak tři hodiny jsou opravdu úmorné, a dovedu si představit, že ten film bude mít o 30 minut méně (což paradoxně ničí výše zmíněné, protože když si je rozdělíme, tak každá samotná kategorie je výborná, ale dohromady je to opravdu ulepený...). Druhá věc je, že mě irituje Batmanovský oblek, respektive jeho maska, protože ty uši jsou na tom fakt ujetý, obzvlášť u filmu, který se snaží brát hodně vážně... ()

SilverC

Nepatrím medzi žiadnych fanúšikov popcornoviek typu MCU alebo DC. A preto ma potešil trailer, z ktorého to vyzeralo, že nepôjde o tradičné poňatie superhrdinu, skôr sa film bude približovať skvelému Jokerovi. Čo sa našťastie stalo. Výborný film, pri ktorého rozsiahlej stopáži sa človek vôbec nenudí. Akčných sekvencií je pomenej, no keď sa nejaká objaví stojí zato. Filmu sa nedalo čo vytknúť. Od kamery, strihu, scénografie, kostýmov a hereckých výkonov išlo o veľmi dobre zvládnuté dielo. ()

majorzeman13

Temná, ponurá noir detektivka. Jeden z nejlepších filmů roku . Audiovizuální požitek ! Hudba,Soundtrack je skvělá a podkresluje náladu a dění v celém prohnilém,zkorumpovaném Gothamu. Velkým problémem alespon pro mne byla stopáž snímku.Rozhodně prosříhat ! Jinak jde o parádní film,ale né dokonalý .Nolan nepřekonán,ale to se dalo čekat. Nasadil latku hodně vysoko ! Obsazení je též dost dobréééééé.povedené ( Riddler jim vládne ) PS: Kino je samozřejmostí. Stojí to opravdu zato !! Doporučuji !!! PSS: 8/10 ()

Marecx

Netvrdim, ze je to zle a schvalujem, ze to chceli spravit niecim ine ako predchadzajuce filmy o Batmanovi. Ale ze by som bol ohureny a ze by som sa 3 hodiny nenudil, tak to nie. Dost nevyuzity potencial. Ako film nie zle, ale pri Burtonovom ponati mi to pride slabe. A Nolanov je uplne ina liga. ()

MisaP3

Já jsem nadšená. Pattinson mě příjemně překvapil už ve snímku Tenet a tady si to moje hodnocení ještě podtrhnul.  Návrat k temné, ponuré, trochu táhlé verzi se mi líbí moc. Celkově je děj místy vleklý, ale v celku to pak působí ještě lepším dojmem. ()

lupulus111

Laškuju jestli má smysl srovnavat Nolana a Reevese u zpracování. A tak sakra, že jo! Tak podobný film a Reevese vychází defacto ze všech a nejvíce ze všech z komiksů a přitom má neotřelý styl. Batman od Reevese a od Nolana poměrně podobnej, ale přitom naprosto jinej. Například výběr herců, Christian Bale naprosto sedí u Nolana fakt, že je to herec, kterej tam pasuje jak ulitej (i swear to god, SWEAR TO ME!) a nedokážu si ho představit v novým Batmanovi od Reevese, kde mi naprosto sedí Patizón, jakožto zelenáč, kterej se hledá. Ale za mě preferuju novýho Batmena od Nolenovýho a to hlavně kvůli té motivaci a tomu napětí, který je tam až do konce dost vysoký a taky naprosto super zpracovanej Evil guy to se málo kdy už vidí... (BTW warner logo ve stylu batmana #designwankignbomb, ale blil jsem z toho klasického na konci). (BTW z toho srování bleju taky dělá to tu každej, ale možná budu mít i trochu jinou interpretaci toho již zmíněného) 4,5/5 ()

notfilip63

Ten film je tak dobrý ze sa nedá az vynachváliť ta hudba, atmosféra,postavy a príbeh WOW!!. A ten Gotham ma výbornú atmosféru jak je tam stále tma a prší. Film 10/10 ()

spawnegon

the batman je pro me zajimavy blockbuster, ktery mi velice pripomnel fincherovo se7en hlavne diky detektivske dvojici a atmosfere (misty trochu i zodiaca), ktera luxusne doprovazi cely film. jako velke pozitiva jsem bral kameru a herecke vykony postav, catwoman byla perfektni a robert pattinson taky bavil / zaslouzeny 4* ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023