Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Sajmoon2666

Je to skvělý detektivní film s komiksovými kořeny? Určitě ano. Je to nejlepší Batman? to je na každém. Rozhodně je ale nejlepší který mohl aktuálně vzniknout. Má skvělou hudbu, výborný scénář a hlavně, naprosto FAMÓZNÍ kameru. Dokonalý ale určitě není, neví totiž kdy skončit. Během tří hodin v kině jsem si v určité chvíle říkal jak skvělý by to byl konec. No co. Suma sumárum 4/5, dejte si. ()

Charliesed

Promyšlené a nebylo to na mě moc složité, dobré rozuzlování případu, dobrá atmosféra, hudba (Ave Maria), dostal jsem se do příběhu, do postav (dobrá scéna je Batman v Arkhamu), bavilo mě plynutí děje (a tři hodiny stopáže mi náramně vyhovovalo), užil jsem si to a nenašel jsem nic, co by mi vadilo, takže dám prostě plný počet hvězd. ()

AJensen

Parádní noir kousek, Dlouhý Halloween a možná Temné vítězství? to nezapře. Pattinson je skvělý jako Batman a masku naštěstí moc nesundavá. Bonusové body za batmobil a hlavně první scénu ve které se objeví🤩 ()

McGuffin

Značka The Batman zastřešuje tři mladé hrdiny, dva muže a jednu ženu, převyšující ostatní v americkém Gotham City silou, mrštností, penězi, technickým vybavením, odhodláním a citem pro spravedlnost, každý jinou měrou. Zatímco první muž vidí a trestá jen zlo, které se skutečně stalo, ctí presumpci nevinny dalo by se říct, druhý ho vidí v každém a řešením podle něj je potrestat všechny. Žena je jen do počtu a jako nadbytečná také skončí, ale s prvním mužem ji pojí trable s otcem. Bez ohledu na odvážné činy této nesourodé trojice proti ústředním a nějakou dobu neznámým gaunerům v oboru drogy, hazard, sex a korupce se publikum nakonec dozví, že ve městě žije naprostá většina normálních lidí, kteří to tak chtějí napořád. Gauneři z řad politiků a policie dostanou proto co proto nejen od trojice, spíš dvojice samozvaných mstitelů, vlastně jen jednoho, ale došlápnou si na ně i politici a policisté, kteří korupci odolali. A ten druhý hrdina je jen lůzr a imitátor, uzavírají scenárista Peter Craig a též režírující Matt Reeves inspirovaní komiksem Boba Kanea a Billa Fingera. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

caesar_sauce

A mně se to líbilo, moc. Pattinson opět famózní, neb jsem Twilight nikdy neviděl a mám ho za velkýho herce. Kravitz viděna prvně a bez většího nadšení. Wright pocitově největší zklamání, nevím, jako by se pro roli nehodil. Dano král všeho, konstantně. Konečně ale Batman v pozici nekladnýho, nezápornýho utrápenýho divnotvora, v jaký jsem chtěl vždycky vidět. Sraly ale pouhé náznaky grafického násilí, tenhle film by to unesl v explicitním podání jako žádnej jinej. ()

vajico4

Do kina jsem šel s velkou obavou, že mi film pokazí Robert Upír Pattinson. Jeho filmový výraz se od dob Stmívání nezměnil a v každém filmu na mě působí jako stále ten samý slizký upír a jinak tomu není ani zde. Naštěstí 90% filmu má masku a proto mohu s klidným srdcem napálit nadprůměrné 4*, protože natočené je to skvěle, 3 hodiny utekly, jak cola z mého kelímku. Neokoukaní herci, temnota, kterou si u Batmana představuju. Je to více o Batmanovi než o Bruce Waynovi, ale při představě Pattisona bez masky, mě to až tak netíží. Přimhouřil jsem oči i před tím, že má čas zmlátit někoho kdo parkuje na invalidech a není retard nebo, že se rozsvítí znamení na obloze a jde si nejdřív namalovat oční linky ()

Pettte69

Hodně záleží na tom, co od toho člověk čeká. Tento film nejde vůbec porovnávat s tím, co se doposud natočilo. Vesměs to všechno byly pohádky pro dospělé, akční filmy s prvky komedie, Nolan to pozvedl na jinou úroveň trikově i příběhem a jeho trilogie a především Temný rytíř se bude těžko překonávat. Na druhou stranu mně se tento Batman líbí, konečně někdo udělal psychologickou detektivku ve stylu filmu Sedm, kde jde vidět, že i Batman je pouze člověk. Riddler jsem nečekal, že může být tak dobrej záporák, jen tady by asi tomu prospěl eRkovej rating, aby tam mohla být i krev, to by podle mě ten film ještě posunulo. A hlavně z prvního dílu Nolanova Batmana jsem nebyl nijak extra nadšený a pak Temný rytíř všem vytřel zrak. Teď se uvidí, jaká tady bude dvojka, kde by se měl také objevit Joker a Penguin. Zvuk a hudba vynikající, ta se mi líbila možná více jak u Nolana. Jinak co se týká postavy Batmana, tak mě Pattinson naopak příjemně překvapil a za mě po Baleovi, společně s Keatonem druhý a třetí nej Batman. Pro mě je nejhorší historicky zahraný Batman Clooney (ostatně ten to i sám přiznal), pak Kilmer a mně se vůbec nelíbil ani Affleck, to byl "nejtlustší" Batman všech dob... ()

s173nc3r

Do půlky skvělá noir detektivka, ale potom už je to batmanovo chození a dívání se na různé věci trocha nuda. Kdyby to prostříhali na 2h film, tak by to asi ničemu neuškodilo. Na roli BW/Batmana by se hodil někdo tak o 30 let starší, Zoe Krawitz půvabná a skvělá a všichni mafiáni úžasní. Po vizuální stránce dobré - furt tma jak v 7. ()

NagatoPein

Body za štýl a hudbu a hercov ale sakra prečo to muselo byť 3 hodiny dlhé. Prakticky tento batman mimo noir atmosféry nič nové (čo by už nejaký batman nepriniesol aspoň tak alebo ešte lepšie ) neukázal. Pattinson je štandard a scenár je slabučký. Ach jaj tie emo vlasy a sucharska postava...mohol sa aspoň kus namakat a nie keď su tie scény bez tričká tak suchý strašne a oblek klasika vypchavky. Generický zaporák so zázračnými schopnostami, ktorého vidíme prvýkrát po dvoch hodinách . Žiadna z postáv nie je rozvinutá hlbšie a všetko iba tak nejak pláva na polovernosti. akčných scén a plytkých postáv . ()

AtemuLukas

Nikdy jsem nepochopil, jak může někdo říct, že Nolan svou verzí Batmana zhýčkal diváky. Díky bohu nový Batman jde jinou cestou a je to jenom dobře. Oproti Nolanově nasvícené verzi, která postrádala správnou temnotu a ponurost ji je zde velké množství. Reevese zde vsadil na to, že by ve filmu měl být Bruce co nejméně a udělal jedině dobře.    Příběh je spíše detektivní, než akční a musím říct, že i to se mi líbilo.  Sice byl příběh trochu pomalejší, jak u ostatních verzí, ale jako divákovi mi to nevadilo. Asi jsem zvyklý už na dlouhé “detektivky.” Jediný problém u příběhu je fakt, že občas připomíná filmy Sedm a Saw. Na druhou stranu to jsou fakt jenom záblesky a díky tomu, jak bude příběh plynout Vám to už ani nepřijde.    A co Pattinson a Kravitz? Když jsem o dvojici slyšel poprvé, tak jsem byl dost skeptický, ale ve filmu fungují skvěle. Pattinsonova verze Batmana je víc reálná pro rok 2. Tím chci říct, že je vidět, že se jako Batman učí a tudíž není neomylný. Kravitz je jako catwoman perfektní a má ten správný undergroud výraz ne jako Anna od Nolana.   Colin Farrell je jako penguin perfektní a docela bych chtěl vidět, jak by v následujícím dílem byl jedním z hlavních padouchů. Zde působil sice skvěle, ale na druhou stranu tolik prostoru tu neměl. Paul Dino jako riddler byl opravdu geniální a musím říct, že jsem si jeho výstup ve filmu hodně užil.   Batmanovi hračky tu taky najdeme, ale ne tolik jako v TDK, což jsem byl rád, protože u Nolana jich bylo opravdu až moc. Zde jich pár taky najdeme, ale jsou použity hodně účelně a i reálně. (Ano máte pravdu Nolanovi verzi fakt nemusím.) Komu bych film doporučil? No asi lidem, kteří mají radši styl Burton a Snyder. Lidi, kteří mají jako modelu Nolana z tohoto snímku nadšení nebudou. Já se však těším na další díly, jestli budou mít stejnou kvalitu. Snad tam uvidíme Freeze, Bane, nebo Hugo Strange. No necháme se překvapit. ()

mdf

Viděno na HBOMAX, celé natočeno ve tmě, takže super všechno vynikne,hodinu dvacet se vcelku nic neděje pár průplesků, pak to má trošku spád, jinak mi to připadalo jako obyčejná, utahaná, bez napětí detektivka, která má  mít asi někde vzdáleně nádech filmu Sedm,ale kdyby tam Batman vůbec nebyl,tak to snad ani nikdo nezaregistruje. ()

jirikzaboj

The Batman je pro mě osobně nejlepší komiksovou interpretací všech dob a zásadním filmem pro určování trendu aktuální dekády a toho, jakým směrem by se měla ubírat dramaturgie společně s výpravou.  Ať už u komiksových adaptací, tak u originálních scénářů. Řemeslně je to naprostý vrchol toho, co nám může aktuálně filmový světový průmysl nabídnout a je jen důkazem, že kameru nesvede v ruce držet aktuálně nikdo lépe, než sám velký Greig Fraser, který nám nadělil už minulý rok skvostnou Dunu. Reevesově vizi jsem věřil už od prvních rozhovorů, až po finální trailer. Očekávání jsem měl teda opravdu vysoko a má satisfakce byla uspokojena natolik, že jsem si na film zašel do kina do konce 3x. Temná, atmosférická a brilantně odvyprávěna noir povídka. Deštivé noční Gotham City. Čerpání více, či méně známých postav dopodrobna a ztvárnění nejlepší pozice Batmana. Bruce si tady moc neužijeme, ale máme k tomu podány dostatečně vysvětlitelný důvod. Pattinson je i tak skvělý a jde vidět, jak s velkou láskou k této (jeho) revoluční roli přistoupil. Zoe Kravitz jako Selina nakonec také obstála a chemie mezi ní a Batmanem by se dala krájet, jak boží byla. Nakonec bych chtěl vyzdvihnout Paula Dana, který byl pravděpodobně jako záporák z celého filmu i herecky nejlepší a doufám, že se dočkám na další úžasné scény, jako byla ta v Arkhamu. Snad už chybí jen zmínit kulisový soundtrack, který filmu dodává tu závěrečnou esenci k tomu, aby dostal tak luxusní ohlasy, jaké si zaslouží. 🖤 ()

kudryj

Č-eče, vono se to dá, ale č-eče, podruhý už bych to nezvládl. A to je č-eče rozdíl voproti předchůdcům. Tudíž č-eče, mrkni na to, haluz to nejni, ale č-eče, jednou a dost! ()

ErzebethB odpad!

Špatné obsazení, špatná režie, spousta špatně provedených scén, herní výkony podprůměrné, důležité detaily jen tak někde řečené v pozadí a tradá najednou je tam kýčovitě hubený Netopýr v obleku tak nepropustném brokovnicí, že se člověk musí hlasitě smát. Kočičí dáma vyzvracená ve zbytcích po Baryové…. Příběh o neskutečně dlouhé stopáži, kde se nic nepovedlo.  Smazat a postřílet tvůrce. ()

qarino

Ako ludia ja nerozumiem tym hviezdam od vas... keby som mal zaplatit 8euris za tento skvost v kine tak nadavam cely den...co s tyka Pattinsona tak skorej som mu uveril v twiligt ako edwarda postavu ako tohto sojoveho batmana... podla mna je to vhodne na  vitaza malina roka. Najhorsie skoro 3hod v mojom zivote, jednu hviezdu davam len za Zoë Kravitz a jej sexzepil, inak naproste sklamanie a este raz poviem strata mojho casu. ()

Marcel25

Vrcholné filmárske remeslo s vynikajúcou hudbou, kamerou, silnými a presvedčivými hereckými výkonmi, ako aj určitou komiksovou temnosťou, ktorú Batman má. Je to miestami silno vťahujúce a tak ako úvodná scéna, rovnako tak scéna vo vypočúvacej miestnosti ma pripútala ku obrazovke tak, ako od Avengers: End Game, žiadna komiks-ovka. Problematike mi však pripadá byť to, že je to vlastne všetko, čo som na filme The Batman vlastne našiel. Ono, nie že by to nebolo dosť, ale chcel som proste viac. Áno, teraz budem trochu osobný: nedotiahnutá komplexnosť postáv, filozofické úvahy nikam nevediace a nedostatočne vypointované a koniec ? bez komplexnejšieho strhujúceho efektu, ktorý má, napríklad, k tomuto tak prirovnávaný film Sedem, a za mňa zbytočná romantická vsuvka, ktorá by sa mi viac páčila v ďalších pokračovaniach (ktoré pravdepodobne budú) keďže tu "len" bola bez výraznejšieho motívu a stojaca "len" na herectve postáv. The Batman je tak geniálne natočeným filmom, plný odkazov, strhujúcich scén ale, pre mňa, príliš nedotiahnutým scenárom, od ktorého som naozaj očakával väčšie, strhujúcejšie a hlavne viac premyslené kontexty, na ktoré sa film, zdá sa mi len hrá. Aj pre to, pre mňa, neprekročí viac psychologicky a lepšie postavovo zvládnutého a odrozprávaného Nolanovho Batmana. ()

mp5991

Tenhle film by zoufale potřeboval lepšího záporáka. Chápu, že DC nemůže furt jen exhumovat Jokera, ale Riddler mi přišel hrozně nudný. Má dobrou motivaci i dobrý plán, ale nic navíc, čím by diváka oslovil. Na druhou stranu mě mile překvapil Pattinson, moc jsem mu na tuhle roli nevěřil, ale nakonec je to možná první Batman, který působí fakt uvěřitelně i v kontrastu s civilním vystupováním. Dějově to z počátku vypadalo dost nadějně, ale přijde mi, že nakonec dost problémů nějak podezřele vyšumělo, možná to chtělo méně ambiciózní zápletku nebo 2 díly aby se fakt dotáhla do konce. Celkový dojem dobrý, ale do série Dark Knight to má daleko. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023