Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

domco61

Hádankár ( Paul Dano ) bol skvelý výber a asi to najlepšie čo v tomto filme funguje ako má. Dal by som aj 4*, ale "zbytočná postava" Bruce Wayne tu je strašne málo a asi režisérovi bola nepotrebná = za to len 3. Pattison ako Batman funguje super, tak isto Colin Farrell, ktorého skoro nepoznať hrá svoju úlohu perfektne. Nerozumiem niektorým komentárom, a hlavne nechápem ako to niekto môže porovnávať s Nolanovou trilogiou. Každý režisér to berie z inoho pohľadu, tak že hovoriť o zhýčkaných divákoch nolanom je trošku od veci ....  Za mňa dobrý film, ktorý treba určite vidieť a hlavne v kine. ()

SobCze

Tak tohle si vic jak 2 hvezdy nezaslouzi.. Nejhorsi batman vsech dob.. totalni nuda.. vazne 3 zabity hodiny..Herce si meli nechat ve twilight a nikde se vic neukazovat. Batman ztratil tu dravost, drive... Kdyz lezl ze stinu, chtelo se me spis smat.. Hadry jak z aliexpressu, batmobil 😀to bylo jako co... totalni vysmech....  Kdyz by to nebyl batman, tak to nehodnotim tak kriticky a fajn krimoska na kouknuti... Cenim obsazeni Alfreda a hlavniho vysetrovatele... Jinak tomu filmu chybi uplne vse. Jeste ze jsem na to nesel do kina a pockal si na HBO. Batman byl vzdy drsnak s hromadou vychytavek, ktery mel jasne definovanyho a blaznivyho zaporaka, ktery se celou dobu predvadel v plne krase.. Tady ma batman ho*no, hadry z vyprodeje, batmobil z bazace..Hraje si na policajta, ktery se snazi vyresit pripady pateho okresku. Zaporak vam na zacatku zamava a zbytek filmu je upozadenej a nejteryma vrazdama se snazi hrat beckovy SAW.  Kdyz by to nebyl batman.. dam asi i o dve hvezdicky vic.. ale jestli to mel byt batman.. tak to fuj ()

Pimburger

83%? To jako vážně? Normálně bych za tohle dal tak dvě a půl hvězdy, protože úplná tragédie to taky není, ale jako vždy musím svou jednou hvězdou trošku korigovat pětihvězďáky, aby na tohle už nikoho nezasvěceného nenalákali - stejně jako se to stalo mně. Když jsem viděl tak vysoké hodnocení, začal jsem se těšit, což byla fatální chyba. Ani by mi nevadilo, že je tam míň akce, i ty tři hodiny by se daly snést a že batman, resp. Bruce Wayne pořád zaujímá pózy, jako by byl upír (o vybledlé kůži a chození do půl těla ve starém nevytopeném kamenném baráku nemluvě), i to je pro mě skousnutelné - kdyby tam ovšem bylo i něco jiného. Každý tu mluví o budování atmosféry a noirové detektivce, ale já se ptám: KDE? Kde je atmosféra, kde je detektivka? Někdo tam poněkud obskurně zabíjí špatný lidi (už tenhle model nemám rád, protože vrah je naprosto neomylný, vždy se dokáže přiblížit nepozorovaně a zezadu a nikdy nezanechá žádné stopy vedoucí k jeho dopadení) a jedinej, kdo se to doopravdy snaží vyšetřovat, je šášula v kápi. Chodí tam, u každý mrtvoly tak nějak zhruba uhádne banální hádanku a pak čeká, dokud nezemře další, aby mohl luštit dál. Cestou se občas s někým popere, úplně nesmyslně při autohoničce zničí půl města, aby se nakonec padoucha jen na něco zeptal a když mu on řekne, že k tomu nic neví, tak je všechno v cajku a jde se to teda zkusit někde jinde... Pak se zde objeví linka o Bruceově otci, který možná nebyl tak dobrý, jak si Bruce myslel, ale to mu zase během minuty vyvrátí Alfred. A naprosto nejidiotičtější je závěr, kdy batman odhalí padouchův "geniální" plán dvě vteřiny před tím, než se venku začne realizovat. Tak to už jsem se musel smát. Nejen debilitě toho plánu, ale i samotnýmu konceptu filmu. Když si to totiž shrnu, tak batman nikoho nezachránil, na nic nepřišel, provedení padouchova plánu nezabránil a kdyby nedělal nic a na konci jen pomohl starostce z vody, tak si tvůrci (a hlavně já) mohli ušetřit tři hodiny nudy. No nic, tak snad příště... ()

fcapab

Tohle ne, to si Batman nezasloužil :( Pohybuje se jako ochrnutý důchodce, bojí se výšek a létání. Jeho potenciál a vybavení bez využití. To tam místo něj mohl být jakýkoliv policajt, nebo soukromé očko. Jediné trošku povedené je ponurá atmosféra Gothamu. Ale u závěrečných scén v aréně a na střeše jsem se už vyloženě smál a chybělo jen vztyčit vlajku USA. Nechte už Batmana bez pokračování, jestli to má jít tímto směrem. Zlatý Nolan a jeho série 🙏 ()

lip2

Zbytečně dlouhá stopáž celkově jsem si s toho nesedl na zadek až větší části kopíruje komiksovou předlohu Batman rok nula a Ticho. ()

Stingray

Pro mě fanouška Kameňáku, Dlouhýho Haloweenu, R.I.P a podobnejch Batmanů je tohle nejlepší filmovej Batman co jsem viděl. A to mám “Nolanovky” fakt rád. ()

KarlN

No to snad není ani myšleno vážně, ne? Tenhle exot, který se při natáčení ani neudržel na motorce a Batman?! Kde by byl bez kaskadérů? A ranař? No to ani omylem. Tak možná dobré pro dětské diváky... ()

4EverCinema

The beautiful film comes to life in 35mm anamorph. Indeed, I do not hesitate to call this film the most beautiful film ever, which stands out in addition to its beautiful processing, as well as its excellently balanced action and intelligent script. M. Giacchino who managed to set the right atmosphere from the very beginning and kept me sitting quietly watching until the thrilling conclusion. Mr. Reeves is a genius and finally he was the first to capture the character of the characters and the city, which breathes its own life and cries over its pain and dirt that cannot be hidden. All the actors were at home in their roles and you can feel their energy, which is rarer and rarer these days. The film never stumbles once, and I can move through the story without any interruptions, when, as so often with other "films", I would have to pause and wonder how the gentlemen with a pencil in hand could get away with it. No, this brilliant act is smart and very, very brave in the direction it chose to follow. Finally, Batman is what he always deserved to be. ()

Devourment

Oproti Nolanovým Batmanom je to úplne inak natočené a já sa s toho teším. V podstate ide o krimi thriller s temnou a ponurou atmosférou, kde je celý film tma a prší, čo vobec nevadí, práve naopak. Ved Batman je temný hrdina s temným príbehom. Ked som videl minutáž filmu, tak som rátal s nudnými pasážami, ale to sa nekonalo. Komixové filmy nevyhľadávam, ale toto ma príjemne prekvapilo. ()

Duplicita

Vačšionou na 95% podla traileru viem odhadnúť aký asi vo výsledku film bude...pri Batmanovi som to vedel od prvehe teaseru, že sa bude jednať o kvalitné prevedenie atmosfera, kamera, hudba trocha som sa bál hereckého obsadenia, ale po videní filmu v IMAXE som bol milo prekvapený...ano film ma svoje muchy pre mna ani nie tak dlžkou ale tým koncom, ktorý mi trochu nesedel s celým vývojom filmu...Nolan to mal vo svojej celej trilogii všetko pekne postrážené . Teším sa na vývoj a pokračovanie v ďalšej časti. Tí čo tu dávaju odpad su asi fanúšikovia Batmana a Robina od Summachera :) ()

FraFan

Může mi někdo vysvětlit, jak jste se dostali na 82%? Průměrná věc. Strnulé, nepohlcující, dějově plytké, zdlouhavé a nudné, hodně nudné. Přitroublé dialogy. Postavám jejich role nevěříte. Pár hezkých záběrů, nic víc. Do kina bych na to jít nechtěl. Měl bych pocit vyhozených peněz. PS. A kdyby to někdo náhodou viděl s českým dabingem, tak za ten si uberte i tu poslední hvězdu. ()

loki3016

Môže byť. Temné, tiesnivé...čistý Batman bez pátosu a konečne záporák ako sa patrí. Perfektný výber Ridlera a dokonalá schíza superhrdinstva. ()

SLPHR

Film si hodně bere inspiraci z již kultovních filmů, jako je Se7en, Taxi driver nebo Chinatown. Ničemu to nevadí, ale snímek nenabízí nic nového. Robert Pattinson, který se vymanil ze své role Edwarda v Twiligh, předvádí zde nadprůměrný herecký výkon. ()

EBBE

Ve spoustě rovin je tenhle Batman skvělý, atmosféra jako z těch noirovějších komiksů s netopýrem, uvěřitelné postavy atd...na druhou stranu Jim Gordon dost marnej, Alfréd Pennyworth taky bez gulí a co zbývá? Batman bez emocí, Catwomen velmi solidní, Tučňák funkční, Riddler tal nějak samoúčelný... Fakt nevím proč bych na to koukal znovu... ()

CreepyJoe odpad!

Můžete se snažit sebevíc, ale z komiksového průjmu nikdy film neuděláte, což je víceméně hodně volná parafráze toho, co řekl Martin Scorsese. Jsem rád, že v tomto názoru nejsem osamocen a tak tu máme dalšího zcela zbytečnýho, trapnýho batmana, který vyšel po všech ostatních naprosto zbytečných komiksových trapárnách. Woow..třináctiletí mohou jásat, patnáctiletí o něco méně, a vše nad 15 by se mělo stydět, protože cílovkou rozhodně nikdy nebyli. Ostatně když někdo psal komiksi myslel především na děti, nikdy jej nenapadlo, že velká část odmítá dospět a budou tyhle trusy pětihvězdičkovat, protože kdysi spali v pižamu s obrázkem spidermana. upřímný zcela zasloužený odpad. O naprosto absurdním idiotském ději se raději nebudu rozepisovat, to by bylo prostě na žalobu v Haagu. ()

mapar

Velmi kvalitní zpracování Batmanovského mýtu, které ukazuje, že se dá bez problémů zasadit do zcela jiného žánru, než byl kterýkoliv z předchozích filmů. Neo-noirová detektivka sedne k Batmanovi jako ulitá. Některé věci fungují špatně - Bruce Wayne (i když na konci se jeho chování přeci jen vysvětli) nebo Alfred se chovají dost divně a proti svému charakteru. Naopak Zoe si Catwoman dává naprosto s přehledem i jejich vztah/nevztah s Batmanem je vykreslen na jedničku. O hodnocení jsem dlouho přemýšlel, protože některé věci rozhodně kritiku zaslouží, nicméně rohodl jsem se zhodnotit kinozážitek, který byl opravdu luxusní. 5 hvězd. Pokud se na to budete dívat doma, hvězdičku si odečtěte. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023