Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

clark456

Pubescentáltní verze příběhu, který za posledních 15 let natočili 4* (a lépe). Ač se snažím, nemohu přijít na jediný důvod, proč by film měl existovat. Jedná se tedy, filozoficky, o odpad, nicméně jedna hvězdička je za 'zelenáčství' mladého báťátka a jedna za filmařinu jako takovou a za to, že pokud je vám pod 25, bude se vám to asi líbit. ()

PISTA226

9/10 Temnější, to je nový film o Batmanovi. Očekával jsem dost a vlastně jsem dost i dostal, ale trochu v jiným stylu. Jde rozhodně o film, který není pro děti a to je vidět jak na vizuálu, délce, tak i složitosti příběhu. Batman tu dostal nový kus příběhu, který jsme ve filmové verzi ještě neviděli a to detektivku. Batman originálně v komiksech i je z části detektnivní a proto je dobrý to mít i tady. Divák ale od začátku zná cíl a padoucha, ale musí získávat nápovědy jak se k tomu cíli dostat. Jelikož se tu mluví s dost jmény a fakty, tak je celkem složité se v tom orientovat a nezvládne to úplně a každý, ale ti co to nechápou si můžou užívat naprosto dokonalé mlátičky Batmana, které patří mezi nejlepší scény filmu. Sice jich tu není tolik, ale když už, tak pořádně. Batman tu často také dostává do těla i od běžných grázlů a je super vidět, že i Batman je jen člověk, co nemusí odejít bez škrábnutí. Všechny tyhle scény působí naprosto epicky. Je super, že tu bylo pár skvělých scén s policisty a byla tu vidět ten jejich vztah k Batmanovi, tomu pomáhá i komisař se skvělým obsazením, jako i ostatní postavy, který tu s Batmanem je dost často a jejich vztah je fakt super a dotává tomu i tu policejní atmošku. Je tu celkem dost známých postav jako třeba Penguin, který tu ale nedostal takový prostor, jaký jsem čekal, nebo třeba kontroverzní Cat woman, která tu naopak byla velmi často a velká část příběhu byla jen o ní, taky je tu Alfred, který tu bohužel je velmi málo, ale když už je na scéně, tak si ho člivěk oblíbí. Úžasná věc na tomhle filmu jsou kostýmy, to jak dokázali namaskovat Penguina je prostě úžasný, Cat woman tu má jedniduchý, ale super oblek, Hádankář tu sice nemá svůj výrazný kloubouk či hůl, ale tento nový vzhled mi vlastně vůbec nevadí a zapadá do atmosféry a nakonec Batman, který tu konečně jako jediný z Batmanů má skvělý oblek, který nevypadá plastově a divně. Batman tu používá spoustu svých bat-hračiček, které tu ale nejsou moc výrazné a člověk si jich často ani nevšimne, ale za to batmobilu si všimne každý. Totálně boží víc realisticky vypadající kára, co se ukáže ve skvělé honičce.. Film si často nahazuje takový oranžový filtr jako na plakátu a sice je to takové hezké na pohled, ale někdy se ni to zdá celkem přepoužívané. Batman tu nemá svůj ikonycký hluboký hlas, což je celkem škoda, ale na druhou stranu tento hlas není vůbec špatný a člověk na to hned zapomene. Také jsem čekal trochu více Bruce Wayna, který tu byl dost málo, a v každé scéně byl totálně bez duše, chápu, že to má být temný Batman, ale jakožto Bruce by se mohl chovat aspoň trochu jak člověk. Hlavní problém filmu je rozhodně délka a to 3 hodiny. Může to být jak chce napinavý, propracovaný film, ale žádný divák se po 2,5 hodiny nedokáže 100% soustředit a pomalu se v dobrých scénách začne nudit. Je to velká škoda, protože opravdu téměř každá scéna tu je totální kvalitka. Celý film je opravdu temný, ale možná až moc. Za celý film je tu dohramady celkem asi 5 minut scén během dne. V jiných filmech bylk dne mnohem více a bylo to naprosto v pořádku, ale tenhle film je prostě naprostá tma s většinou deště. A to je tu 3 hodiny, což je moc i na mě. Celkově bych řekl, že je to skvěle graficky, příběhově, atmosféricky, akčně skvělý, ale celý je to natáhlý na moc dlouhý táhnoucí se čas. () (menej) (viac)

FantaCZ

9/10 jako na Nolana to nemá ale vyrovnat se mu to může. Dost mě na tom baví detektivní batman. Bruce Wayne je spíš takový civilní Batman a neuslyšíte od něj moc slov. Každopádně Pattinson je jako Batman skvělý a fakt mu to úplně bašťíte. Riddler je fakt skvělý, záhadný a dost temný. Tučňák zajímavý a dost civilní. Catwoman musím uznat že mě bavila, i když z traileru jsem si myslel, že mi nesedne. Jako celek mě film dost bavil a ten Alfred je prostě suprový. ()

jimik13

The Batman je nejlepší batman jakého jsem viděl..... byla má první myšlenka po skončení filmu. Trvalo však tři vteřiny než se mi vybavil Nolanův Temný Rytíř a musel jsem své hodnocení přehodnotit. Reevesovo pojetí Batmana se však zcela odlišuje od všech, které jsme měli doposud možnost vidět. Reeves nebere Batmana jako ostatní a není to ten známý akční "Dark Knight" či "Caped Crusader", zde se nejvíce podobá jiné z jeho přezdívek - "World´s Greatest Detective". Diváci, jenž půjdou na "superhrdinský akčňák" budou nejspíše zklamaní, za to však dostanou úžasnou film noir podívanou jejíž zpracování je naprosto úžasné. Stopáž, která je lehce pod 3 hodiny by mohla odrazovat, ale opak je pravou a film by klidně mohl být i delší. Parádně se povedlo vystihnout podstatu Gothamu jakožto zkorumpovaného, špinavého a temného města. Temnota je všudypřítomná. Scén, kde je jen trochu světlo je pomálu. Atmosféricky je film na výši, absolutně geniální práce s hudbou a kamerou, které si všimne i člověk, který se na toto nikdy nezaměřoval. Pokud máme hovořit o jednotlivých postavách... tak Robert Pattinson obstál. To je však řečeno velmi mírně řečeno. Jeho Batman byl skvělý, vynikal však jako Bruce Wayne, depresivnějšího Bruce jsme ještě vidět nemohli. Andy Serkis jako Alfred zprvu také vzbuzoval jisté obavy. Ty však můžeme zamést pod koberec a říct, že se vyrovnal jak Michaelu Cainovi tak i Seanu Pertweemu. Co je však největší překvapení je Paul Dano jako Hádankář, postava, která je většinou komediální (i díky legendárnímu Jimu Carreymu) je snad poprvé temná a jde z ní strach. Poslední zmínka musí směřovat k Farrellovi... to, co předvedl jako Tučňák se dá popsat jediným slovem - brilantní. Zkrátka kolem a kolem je The Batman noir detektivka zasazeno do specifického prostředí Gothamu, která vtáhne diváka do děje od úvodních minut. Vůbec bych se nezlobil, kdybychom dostali pokračovaní. ()

Iorweth

Vynikající temná detektivka, která mixuje to nejlepší nejen z komiksů, ale i z her. Matt Reeves nám servíruje temný noirový příběh s nekompromisní 3 hodinovou vizí Batmana, ve které z Temného Rytíře konečně udělal to, co jej zdobilo vždy nejvíc – Detektiva. Od prvních minut vidíme jak je Gotham City prolezlé korupcí a násilím. Dále je tu neustávající déšť, který už tak prohlubuje depresivní a tísnivou atmosféru celého filmu ( tady je vidět inspirace filmy Sedm, Vrána a též herní Arkham sérií ). Robert Pattinson jako maskovaný mstitel je fantastický. Jeho verze Batmana je zde pojata jako nelítostný jedinec pohybující se na hraně psychózy. Skrze masku realizuje své pocity a hněv. Selina Kyle v podání Zoë Kravitz je naprosto bez chyby a přesně jako z komiksů. Za mě nejlepší filmová Catwoman. Romance a napětí mezi Batmanem a Catwoman je jednoduše elektrizující už od prvního setkání. Riddler jako sériový vrah a hlavní záporák je skvělý. Jeho motivace je od začátku jasná. Další postavy jako Penguin, Gordon, Alfred a Falcone jsou zahraný výtečně. Casting se opravdu povedl. Co mě ale nejvíce dostalo a totálně odrovnalo, tak byl hororový nástup Batmobilu na scénu a následně extrémně energická automobilová honička Batmana a Penguina. To je pro mě největší highlight celého filmu. Co se týče dalších aspektů, tak Greig Fraser a jeho kamera (stejně jako u filmu Duna) je opět fantastická... tím pádem má snímek úžasný vizuál. Podmanivý je i soundtrack od Giacchina. Maximální spokojenost !  10/10 ()

Rebel24

Batman is back again. Legendárna postava DC za posledných 10 rokov už s tretím predstaviteľom netopierieho muža je filmom niekoľkých žánrov. Väčšinou cítiť pach thrilleru s detektívnym nádychom doplnený gangster scénami z Gotham podsvetia, s jemnými esenciami hororu. Je vidieť snahu o výraznú paralelu s nedávnym Jokerom. Zaujímavé je, že The Batman ako postava od M. Reevsa je oveľa viac dark ako Dark Knight od Nolana. Celkovo 2/3 filmu sú naozaj dirty v súbojoch, scénach, hádankach a postavách, jednoznačne najsilnejšie sú scény z podsvetia korupcie, suverénne valí herecky nespoznateľný a famózny Colin Farell v roli Pinguina, škoda ze scén s nim nebolo viac. No tu na rozdiel od Dark Knight ide The Batman vo finále nie hore, skôr padá, akoby celá predošlá sofistikovanosť scén a postáv bola iba ďalšia hra od Riddlera a zaver je už úplne tuctovy a obyčajny, čo výrazne znehodnotí predošlú skvelú prácu. Je cítiť pokus o autorskú samostatnosť oproti predchodcom, ale filmy s Batmanom sú tu pričasto a film hra na istotu viac ako sa spočiatku zdá. Kvalita je ale nesporná, technický, vizuálne, kamerou, herečky je to špička. Réžia super, scenár sa nedomyslel, hudba od Giacchina, ktory mal aj nedávneho Spider Mana je originálna, nástup pre Batmana je grandiozny, tento tvorca ide hore. Pre mňa druhý najlepší Batman vôbec, Dark Knight ostáva neprekonaný. 81% ()

Bogrant

Prognózy neklamali. The Batman je skutočne ultimátnou trojhodinovou temnou detektívkou s poriadnym nádychom noirovej atmosféry, ktorú Reeves nielen že perfektne využíva vo svoj prospech, dokonca si v nej v mnoha prípadoch libuje. Našťastie sa v tej gotickej forme neutápa, ale plynule ňou pláva. Je to osudové, scenáristicky prepracované, technicky bravúrne natočené, hudobným motívom skľučujúce. A mať výhrady voči tomu, že niečo možno nie je úplne logicky dotiahnuté, niečo zasa hrané na efekt (napr. autonaháňačka, ktorá je ale over-the-top momentom) a nie je to tak akčne výbušné a že Pattison je výborný Batman, ale nevýrazný Wayne (v tejto polohe dostal možno žalostných 15 minút priestoru) nie je smerodajné, nakoľko toto je film zameraný na netopiera a ten kúsok z Waynovej histórie dostatočne stačí na prepojenosť s brilatným Riddlerom. A je to film, ktorý fyzicky dokáže vyčerpať, čo sa podarí raz za pár rokov, takže veľké pozitívum a spokojnosť. ()

Razz

Môže obsahovať spoilery! Producent: "Nechcel by si napísať scenár a zrežírovať nového Batmana? Matt Reeves: "Jasné!" Producent: "Ale musí to byť poriadny hit, akcia, napätie, temnota!" MR: "Neboj sa. Bude tam mlátačka v metre alebo na vlakovej stanici, zlý biely starosta, skorumpovaná polícia a jeden dobrý policajt, ktorý pomôže. Samozrejme, chýbať nebude mafián s talianskym menom a kráska z Ruska. Nepriateľom skorumpovancom bude mladá černoška s latinskoamerickým priezviskom. Samozrejme chýbať nebude šialenec, ako vystrihnutý z nejakého tínedžerského hororu,  automobilová naháňačka, prázdny výťah a bitka v budove, ktorá je v tme." Producent: "To znie super, to musí zabrať. A natoč to tak, aby to bolo aj trochu artové a bola tam aj nejaká hlboká myšlienka, aspoň akože." MR: "Jasné, bude to o pomste a nádeji a bude to celé poriadne temné." Producent: "Super a nezabudni na pokračovanie. Ak to vyjde, nech sa majú na čo tešiť." MR: "Buchnem tam v závere Jockera, to zaberie." Producent: "Vynikajúce, beriem!" Asi tak to mohlo vyzerať. Všetky akčné klišé a režisér zamilovaný sám do seba tak veľmi, že zabudol strihať. Hore to celé v mojich očiach dvíhala výborná hudba a skvelý Paul Dano. ()

jigsaw44

Teraz je to trochu vo zvyku skúšať robiť komiksy v trochu inom žánre a tu je to v tmavej (noir) detektívke. Kedže vacsina filmu sa odohráva k prítmí alebo v noci, tak to zbytočne posobí ako z filmu Smrtihlav, kde však tá tma mala svoje odovodnenie (tu nemá). Za pozretie to asi stojí, ALE nie je tu žiadny "WAU efekt", pokial ste v očakávaní, či to je lepšie než Temný rytier, tak nie je (Nolan dal latku privelmi vysoko). Záporák (vo videách posobí ako psychopat, ale v skutočnosti ako nerd) v podstate vykonáva spravodlivost, ale svojím sposobom, nakoniec zabije Falconeho, nechá sa chytit (ale nie premyslene ako kedysi Joker, ktorý sa sa nechal chytit, aby tým oslobodil toho čínana, tu je to tak že sa nechal chytit,  aby asi ten film už nebol dlhší, pretože cca 3 hodiny bolo celkom dost) a potom sposobí naplánovanú trochu potopu mesta, ktorá však vobec nedáva zmysel, takže ten koniec je dost divný. Dalšie postrehy: Dosť deja sa odohráva v tom klube. nakoniec sa ukáže další Joker a to je celkom oničom, pretože filmoch s Jokerom je už mnoho. Farrela nie je ani poznať. Hádankára mohol hrať radšej niekto známejší, Mimochodom Robert Pattinson je najhorší upír, asi 14 rokov mu trvalo, že sa z upíra stal netopier. Absolutne som nepochopil ako niektorí youtubery (pseudokritici filmov) na to urobili reakčné video, kde to celý čas iba chválili do nebies, ako keby to bol ich 3 hodinový orgáč, pritom je to jeden z najslabších batmanov. ()

Orion12

Tří hodinové ,,magnum opus,, režiséra Matta Revese v hlavní roli s Pattinsonem, který tímto filmem určitě dokázal, že umí hrát dobře a umí i jiné role než ,,teen,, postavy. Nový Batman je sakra temný, noa-rový, pochmuřelý, drsný a brutální a sakra mu to sedne! Po odchodu z kina ve mně bylo spoustu emocí,film ve mě zanechal tolik emocí, jako dlouho žádný film. Jedná část mě nového Batmana pořád srovnávala s dnes už kulturní trilogii temného rytíře, která je pro mnohé nejlepší komiksová série. Takhle nový Batman je uplně, ale úplně jiný, je to zase nové pojetí Batmana, je to svěží, temné a cítíte prostě atmosféru toho filmu, cítíte temný, promočený Gotham, který se zmíta v korupci a v područí gothamských bossů. Nový Batman nemusí sednout každému, hodně se zde mluví, hodně se dbá na batmanovu komixovou minulost, kdy je prostě jedním z nejlepších detektivů a tady to využívají hodně. Snad celá první hodina a půl je jedna velká detektivní zápletka, kde Hádankář vám ukazuje drobečky a Batman horlivě se pouští do další a další stopy, kdy ke konci to pořád graduje a graduje až k finále. Pro dost lidí budou pravděpodobně 3 hodiny dost, ale mě to uteklo jako voda a já se bavil. Akčních scén tu není tolik jako v temném rytíři, ale když jsou tak to prostě stojí za to a krásně se zde pracuje s kamerou a světlem a prostředím. Z herců musím podoktnout úžasnou herečku Catwoman, která byla určitě nejvěrněji stvárněná catwoman z těch všech předešlých, dodala jí něco nového a byla zatraceně sexy. Pattinson jako Batman byl skvělej, ale ne zase tolik jako Bruce Wayne... nevřím jsem mu to postavu, nechoval se moc jako Bruce (arogantní miliardář) byl spíš depresivní,ale zase bylo to něco originálního a jiného. Jako point bylo, že to byl takový jeden z prvních větších případů batmana,jelikož je to na začátku jeho druhého roku v Gothamu. A není to úplně ještě ten Batman (moudrý vůdce, který na vše má odpověd) , kterého většina zná. Batman zde hledá sám sebe. Hádankář nic moc, čekal jsem trochu více, ale zase byl zahraný dobře, ale prostě pořád mám nutkání ho srovnávat s záporáky dark knight trilogy, což se asi nedá trumfnout. Ve filmu jsou ovšem 3, ikdyž zbylí dva nemají tolik prostoru, jsou fajn. Ještě by to chtělo trochu více Alfréda, ale pokud bude pokračování, určitě to napraví. Závěrem nový Batman je dost temný, drsný, ale hlavně jiný a originální, není to klasický komiksový blockbuster, je to poustavé detektivní drama s akčními prvky, skvělými herci a sakra dobrým prostředím. Beru point, že se nový Batman snaží být odlišný od předchudců a proto i já je nebudu tolik srovnávat. Já se prostě bavil. 9/10 ()

duffy018

Tak buď nám pustili omylem sestřih nepovedených záběrů, které měly být v bonusech na DVD nebo jsem si spletl sál a dostal se místo toho na další díl Scary Movie, který parodoval Batmana, Sedm, Kmotra, Saw a Kriminálku Gotham. Jinak si ten hype opravdu nedovedu vysvětlit, protože za mě tohle bylo jedno z největších zklamání všech dob. Nic, ale vůbec nic, na tom filmu nefunguje, a všechno působí rozpačitě až trapně. Nepamatuju si, kdy jsem si tolik přál, aby už film skončil a on pořád ne a ne... ()

soukyd33

Pokud si myslíte že zde uvidíte klasického akčního Batmana, tak jste vedle jak ta jedle. Je to hlavně krimi, a prakticky celou dobu se tu vyšetřuje a hádá. Velmi povedený film, se zajímavým příběhem. Některé postavy zde jsou známé, a byli již ve filmech představeny. Herecké výkony dobré, a Batman zde exceluje. 👍 Hudba je děsivá, a temná. 👍 Prostorový zvuk výborný. 👍 Herecké obsazení, částečně neznámé. Příběh je dobrý. 👍 Postavy skvělé. Poznámka: Otevřený konec. Poznámka: Poprvé také uvidíme Batmana, ve velmi drsném provedení. 👍 Viděl v kině v Praze. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Little_Sawy

Myslela jsem, že to bude pecka, nebo že s toho budú celá paff, že budu v kině čumět na plátno a že Pattinsona uvidím v nějtutovější hereckým obsazením vůbec, že se konečně vyklube ze stříbrného napudrovaného ňuňáka z Twájlajtú, a že v roli Batmana provede lepší výkon než když byl vegánskej upír. Jak sem koukala, tak sem koukala, prostředí Gothamu chválim, to bylo úplně mega. Mělo to takovou krimi hororovou atmošku z filmu Sed7m,7,seven, sedem,sedum, prostě to z toho trochu sálo, že tvůrci si vzali malou inšpiraci. Takisto s hádankama mi to přišlo podobně jak u Saw. Krom dlouhé 3 hodinové stopáži, která zřejmě není pro všechny jak jsem to mohla slišet i vedle sebe u jisté ženy která svého manžela nervózně dramcala, bouchala, prý proč to je tak dlouhý a že vona si mohla doma péct koláč. Nicméně, film mě bavil, i když některé pasáže byli suchý. Proto dávam hodnotění 3,7 hvězdy. A černá cigánská Catwoman byla otravná jak kus hovna. ()

Marakoss

Pattisona jsem se bál. Ale hned v prvních minutách jsem pochopil, že jsem se v něm šeredně spletl. Líbí se mi tohle pojetí klasických superhrdinovských filmu, kdy téměř celý screen time patří hlavnímu hrdinovi a veškerý děj se odehrává pouze v jeho přitomnosti. Stejně jako tomu bylo ve filmu Joker. Dává to charakterům hlubší dimenzi a diváka to mnohem více vtáhne do děje. Nicméně tomu odpovídá i stopáž, která se mi sice nezdála být nesnesitelná, protože se neustále něco dělo, ale přiznám se, že bych dokázal klidně půl hodinku ustříhat pryč, aniž by to celkový vjem ovlivnilo. Velké plátno je asi nutnost. 9/10 ()

JJaannee

Tak si to shrneme. Máme tady našeho známého upíra, teda netopýra Pattinsona a musím říct, že mu to v roli The Batmana celkem jde. Nejen, že je depresivnější a chladnější než celý Gotham City, ale na velkém plátně umí všem pořádně nakopat zadky. Zoë je super kočka a Hádankář se také povedl, rozhodně působil jako magor. Nirvana podtrhla songem celkový dojem z filmu a rozhodně je to po Baleovkách ( Batmani s Balem) můj nejoblíbenější Batman. Tím, že je to spíše krimi film, ano krimi a je tak dlouhý, tak nedokážu popřít, že jsem se místy trochu nenudila, ale výsledek je prostě uspokojivý a mohu ho doporučit. ()

UncleMorty

Netopýr po šedesáté. Klapka kamera zisky konec! Smíšené pocity po několikasetém zhlédnutí té samé story o tom samém dokola. Měli jsme hodně komiksové zpracování, realistické a tentokrát jsme se dočkali emo detektivního zpracování, kde si člověk říká jestli ztvárnění Batmana neprošlo zbytečným downgradem. Neříkám že je to natočené špatně, nový Twilight (hupz sorry, Batman) nepůsobí jako zbytečný film, působí ovšem ohraně. Batman prostě natočit špatně nejde a i kdyby se odehrával na měsíci, máte jednoduchý návod - zlé město a zlí lidé. ()

Jaroslaw

8/10 Po skvělích snímcích jako Cloverfield a poslední dva díly planety opic to Matt Reeves opět dokázal a opět natočil nezapomenutelnou klasiku.Robert Pattinson jako Batman byl skvělý a dává si to tu na pána,byt je tu více Batmana než Bruce Wayna,což je na jednu stranu škoda,ale na tu druhou to krásně vystihuje pointu tohoto Batmana,který kašle na osobní perzonu Bruce Wayne,který v tomto snímku vystupuje jako pracháč,kterého skoro nikdo dlouho neviděl a když už vyleze do světa,tak ho lidi kritizují (viz.skvělá scéna s kandidátkou na starostku) za to,že jeho rodina tomuto městu něco dala a on jen žije ve svém sídle a nehne ani prstem při pomoci občanů,místo toho však dává vše do role Batmana,což je skvělý nápad,jediné,co mi na Batmanovi vadilo,bylo to,že nebyl tolik fyzicky zranitelný,krom jedné scény,kde to schytá skoro až do bezvědomí-viz scéna v kostele,která byla rozhodně atmosfericky skvělá.Co se týče Alfreda,kterého si zde zahrál Andy Serkis,s ním mám meší problém,ano Serkis ho odehrál slušně,jen škoda,že neměl větší interakci s Brucem,pač kromě scény v nemocnici,tu neměl Bruce větší podporu,ale to je jen meší vítka. Chemie se Selinou velmi skvělá a Zoe Kravitz byla taky skvělá,Colin Farrell jako Penquin to samé,taky byl skvělý v každé scéně,přátelství s Gordonem,kterého si taky na pána dal Jefrey Wright bylo taky silné,samotný záporák Riddler,kdy musím říct jeho motivace,či skvělé zahrání v podání Paula Dana,geniální,prostě a jednoduše postavy at kladné či záporné byli skvělý.Samotná atmosféra Gothamu,kdy tu pořád prší,cítíte tu depresi,bezmoc občanů,dealování s drogami,korupci,takhle si předtavuji atmosféru Gothamu,nemluvě o skvělé až trošku kriminální atmosféře,kdy tu policie společně s Batmanem postupně odkrývá hádanky hlavního padoucha,který si s nimi hraje jako na kočku a na myš,prostě paráda.Akce je tu také skvělé,doted mám v hlavě alespon dvě scény,hlavně honičku s Penquinem.Jen velká škoda toho konce,který je na můj vkus trochu překombinovaný,kdy ne a ne skončit,zkrátka a dobře ano tento snímek má menší chybičky,ale rozhodně se jedná o skvěle řemeslně odvedenou práci,a to ještě se skvělou hudbou Michaela Giachina,tohle je snímek,který prostě musí vidět každý fanda Batmana,za mě velká paráda,a už ted se těším na další díly. ()

Lostinside

Spoiler allert!! Môj zážitok z tohto, podľa mňa neuveriteľne prechváleného DC Twigligtu, sa presne dá popísať scénou : "Batman uteká pred policajtmi na strechu budovy, dostane závrať, aktivuje wingsuit a pred dopadom na zem vysunie padák, aby si mohol o most otrieskať ten svoj jednotvárny emmoxicht." Keby nebol Batman jedna z mojich najobľúbenejších popkultúrnych postáv, tak by som sa asi smial a zabával. Toto má byť realistické atmosferické spracovanie najlepšieho detektíva sveta? Detektívna zápletka, ktorú by opľula aj Angela Lansbury (aj Falcon(e) má krídla--to ako vážne??) , neexistencia akčnej choreografie a prirodzeného stupňujúceho napätia, umelo tvorená atmosféra plná wtf zvratov, postáv, i scén (nulové herecké nadanie Parkinsona, emmo Bruce Wayne so samovražednými sklonmi, debilné interakcie s Catwoman i Alfrédom, iritujúci záporák...) a absolútny výsmech k tlačeným i filmový spracovaniam. Keď si predstavím, aký som bol kritický k poslednému Nolanovmu Batmanovi, tak mám chuť sa mu ísť osobne ospravedlniť. Toto je jeden z najhorších komiksových filmov, aké som kedy videl! Jediná hviezdička je z tolerancie k režisérovi výbornej Planéty opíc a za pár scén s Catwoman. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023