Vlastička zomrela. Smútočná hostina sa koná v Bohušovom sídle. Sú tu všetci, ktorých poznáme z pôvodného filmu. Zisťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo vo farmárskom štýle obklopené zoologickou záhradou. Má rád svoju dcéru a visí na šesťročnom vnukovi, ktorého učí jazdiť na koni. Má vlastný chov koní a považuje sa za odborníka. Už sedem rokov nepije a na peniaze si zvykol. Bohuš je smutný, ale smútok v jeho podaní má veľmi výstrednú podobu. Vlastička dávala jeho životu poriadok, vnútila mu disciplínu. Teraz je Bohuš zase sám a smutný. Je načase vrátiť sa ku koreňom... ku fľaške. (TV Markíza)

Kredy odpad!

Úplně objektivně to hodnotit nemohu,protože jsem to po půl hodině nedal a přeskakoval jsem to postupně až do konce, ale vzhledem k tomu že tam nebyla ani jedna alespoň úsměvná scéna, tak svým hodnocením moc daleko od pravdy nebudu. ()

Devadesát Dva

Tragédie druhého dílu spočívá v tom, že většinu času neví, čím chce být. Zní to povrchně, ale Bohušovy baterky se odporoučely do křemíkového nebe a on zestárl. A stařecky i tápe, zažívá stavy nahoru a dolů, ne v obdobích, ale denně, zápasí s čím dříve nezápasil. Na jednu stranu je to krásně naturalistické, až pábitelské, to setkání s Kájou, konec, na stranu druhou i citelně chtěné. A přitom je to škoda. Dědictví 2 se mohlo po takové době vytasit lépe, protože 9/10 času nebaví. Vše to vždy stojí na scénáři a Bohušovi. Všimněte si, že první díl funguje scénu po scéně, notoricky vše znáte, můžete to sledovat i nechronolgicky a stejně se budete bavit a stejně tak Bohuš, mladý pako, který ví přesně v každé vteřině, co chce a co nechce - ne tak u dvojky, ta tápe, stejně jako hlavní hrdina. Líbil se mi ten Bohuš na konci, na koni, tan poslední valašský romantik, to mělo nádech Vratných lahví. Dnes už takový lidi moc nevidíte. Není to až tak hrozný, ale i tak je to škoda, protože to mohlo být o třídu, i o dvě, lepší. Zklamání ale necítím. ()

Wally odpad!

´Věčně ožralej, věčně žralej....trapnej, smutnej a hrozně nevtipnej!´....tak asi takto bych zhodnotil tento film. Pokud Bolek chtěl abychom ho litovali, tak se mu to povedlo.... ()

KoRner

No koho mohol napadnúť Bohuš ako abstinent? Jednotka je proste výsledok doby, ale prečo jeden z najväčších českých hláškarov vôbec nehláškuje a stále len nostalgicky spomína? Večer v krčme s kamarátmi vymyslíme vtipnejší dej a viac blbostí, než je v tomto filme. ()

BlackTom

Bohoušek Polívka si svoj krásny ranč už zadĺžil tak, že musel odniekiaľ vycicať peniažky a tak k skvelej "jedničke", ktorá aj tak niektorým farizejským čecháčkom ležala v žalúdku ako loňské božolé, musel natočiť nemastný-neslaný sequel, kde nielenže nerecykluje staré fórky ale ani nepridáva moc nových. Ale žiadna veľká katastrofa sa nekoná, len pár drzých rýpalov a tajných kořalov si musí kopnúť do starého ochlastu a tak tu svieti požehnaných 34%. Na záver Donutilov štek a labutia pieseň (doslova) kedysi vynikajúceho komika. Žiaden klenot ale tož nezoserem sa, ne? ()

Loki_Six odpad!

Celu dobu som sa nudil, dvakrat som sa zasmial a raz som sa usmial. Na pokracovanie legendy je to velmi malo. Velke sklamanie. Rozmyslal som nad jednou hviezdou ale neda sa, toto by som neodporucil pozerat nikomu. ()

klúčik

Bolek Polívka je môj obľúbený herec. Natočil veľa výborných vecí. No tento film sa nielen jemu , ale asi celému štábu nepodaril. Bohužiaľ aj to sa v umeleckom svete stáva. Preto vystupujú do popredia tie dobré filmy. Tento hodnotím 30%. ()

Zagros

Druhé dědictví snad ani nemohlo dopadnout dobře. Sám si ani ve své hlavě nedokáži představit pokračování, u kterého bych byl spokojen. Jedinou možnou záchranou je sázka na sentiment a milé vzpomínání, bohužel ani to nezachrání všechno. Úsměvů bylo pomálu a spíš bylo vidět bolestné vzpomínání stárnoucího klauna... zbytečný film. Jdu si pustit původní Dědictví, abych si zpravil chuť. ()

Kovaja

Možná trochu z nostalgie nebo z lítosti dávám 3 pecky.Bolek je asi jediným pozitivem filmu.Nepřehrává,nepředvádí se a je mi sympatický.Vyzdvihnout musím taky téměř totožné obsazení herců.viz.B.Rychlík.Atmosféra filmu na farmě mi přišla pohodová.Naopak vše co se točilo okolo prodeje zámku a scén na zámku bylo trapné.Čvančarová,Jaškow,,Roden byli tzv.hluší.bez jiskry.Mám trochu smíšené pocity ale Bolka mám rád.Možná se na film budu muset kouknou podruhé ()

Ledkodlaq

Trapné, smutné a ubohé. Lze jen litovat Polívku, ale ne jako postavu, nýbrž jako osobu a to, jak dopadl. Víc než o čemkoli jiném to bylo hlavně o něm. Znáte ten pocit, když se za někoho stydíte? To je ve shrnutí atmosféra tohoto skoro filmu. Na závěr jakkoli nevysvětlené a neodůvodněné zjevení Donutila, coby doktora Ulricha, bylo jen z posledních hřebíků do rakve Sedláčkova pokusu o vlastně nevím co. ()

Tessie

Zase jsem si říkala, že to nemůže být tak špatné a ukecala manžela na podívání téhle blázniviny. Jediné co se mi povedlo, bylo naprosto zničit možnost sledování jakéholiv dalšího českého filmu. Manželův odpor v cokoli českého natočeného se prohloubil a mě ty už ty blbosti taky nebaví. A to jsem většinou ten patriot, který chce těm našim filmařům a hercům dát šanci. Děs, hrůza, trapas! Nemám slova chvály.. Divím se, že tolik herců z opravdového Dědictví se k tomuhle hnusu upsalo. ()

Carlinhos

Za dva alespoň trochu vtipné momenty, pár pěkných záběrů a z nostalgie to na tu jednu hvězdu vytáhnu, ale to nic nemění na tom, že jako film je to naprosto příšerné. Naprosto. ()

MareT.

Vedel jsem, ze to bude zle. Vzdyt uz napad navazovat na neco po tak dlouhe dobe je blaznivy. Ale zbytecnost tohoto filmu je za hranici pochopeni. Proc, Bohusu? Proc sis nedal na tom scenari vice zalezet. Vzdyt talent na to mas. Polemizovat o tom, ze film je dramaturgicky ulet a film chodi od niceho k nicemu uz je ted asi zbytecne. ()

patrikus

Je mi pana Polívky upřímně líto, ale nechápu, jak mohl jeho scénář v této podobně někdo natočit. To se mu každý bál říci, že si způsobí společenskou sebevraždu? Vždyť alespoň ta Anna, nebo Dagmar mohly být soudné. Nejvíce mi bylo líto herců, když neměli o čem hrát. Poměrně hezký obraz kazila podivná komponovaná hudba, bez jakéhokoliv výrazu a melodické nápaditosti. Z úcty jednu hvězdu :-/ A kdo tam prsknul tu podivnou Křížkovou - chvíli jsem měl pocit, že se dívám na Kameňák, či Babovřesky... ()

MTHRFCKR

Každej druhej bude pindat, že to jedničce nesahá ani po kotníky. Sedláčkovo Dědictví se ale o nějaké překračování stínu nesnaží, Sedláčkovo dědictví je svébytná záležitost s velkou dávkou sentimentu, která doplácí na návaznost osudů předešlých vedlejších postav. ()

1860 odpad!

Když Bolek řekne po dvacátý kurva, už to prostě vtipný není. Ve 106 minutách se skrývá pouze NUDA, nic jiného.. ()

Janega

I prvé Dedičstvo bolo na začiatku pod paľbou kritiky, no postupom času dozrelo ako dobré víno a dnes patrí medzi kultovky českej kinematografie. Bohužiaľ druhé Dedičstvo podobný osud určite nečaká. Film, ktorého príbeh je uvarený z vody a iba parazituje na predošlom filme, nemôže mať dlhú divácku trvanlivosť. Nájde sa zopár slušných gagov, no nečakajte žiadne nezabudnuteľné hlášky, ktoré budete pri príhodnej príležitosti citovať. ()

EKLEKTIK

"Tati, to přece nejde, toto." Duchařská báchorka, plná sebelítosti a falešného sentimentu, ve které mě zaujaly alespoň tyto momenty. Narážka na režiséra Trošku, ve filmu se objevuje režisér se jménem Špetka. Faux pass na taneční soutěži, připomínající tu veřejnoprávní. Rozhovor s Karlem Gottem a nakonec scéna, parodující jednu z léčebných terapií, probíhajících ve filmu "Dobří holubi, se vracejí", která vypadá, jako kdyby chtěla poukázat na bezbřehou toleranci užívání alkoholických nápojů, v Čechách a na Moravě. ()