Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiálny text distribútora)

Sairina

Začátek filmu je docela dobrý ale hned jsem si tipla (a to správně), kdo je největší záporňák. Takovéhle filmy mě už trochu nudí - hlavní hrdina se honí za tajemnou bestií, která je jen ubohé zvíře poslouchající rozkazy svého šíleného pána. Překvapivé ale pro mě bylo, že to nemělo až takový klasický happy end, i když tam na konci malinký šťastný konec byl (fuj, proč jednou nemůže být bad end). Takže konečné hodnocení - není to film, který jste čekali. (Za ty pláštěnky hned na začátku filmu 2*) ()

Haymar

Celkově to byl dost divokej mišmaš (akční / dobrodružné / historické / horor / karate) - na evropské poměry opravdu odvážné! Ale světe div se, ono to vážně funguje! A jako celek to překvapivě drží pohromadě... Gans zde jasně ukázal, že talent mu rozhodně nechybí (což zpečetil o 5 let později skvělým Silent Hillem). Jen ta šílená stopáž mohla být kratší ()

Hanes88

Koukl jsem na to v televizi jako na béčkový film, ale musím přiznat, že mě to mile překvapilo. Herci nebyli vůbec špatní a i děj byl zajímavý až do konce. 60%. ()

Skalda

Pejsek , kočička a Gans vařili dort a dali do něj všechno co měli rádi (kung-fu, příšeru, dobro, zlo, spomalené záběry a Monicu Belluci)- ale zapoměli, že se dort nevaří ale peče ... ale pokud vychladne je skoro stejnej jako ten pečenej. ()

willis

Variace na psa baskervillského, tentokrát se spiknutím proti samotnému francouzskému králi. Ambiciózní projekt, který je přeci jenom o něco delší než by měl být. ()

system

Nadhera, vizualni stranka vynikajici, kamera vyborna, atmosfera hutna, Monica Belucci jako vzdy nadherna, Mark Daccascos prekvapive vyborny, chcete vedet vic...? Tak se usadte a prozijte nadhernych 142 minut. Stoji to za to :-) ()

Alf

řada vizuálně nádherných scén, ale jinak ? škoda, že režisér chce být za každou cenu "originální", nakonec to originální vůbec není, dost mě ten film svým pojetím připomínal Fantóma Paříže, hlavní obluda mě nijak nepohoršila, spíš mi vadilo, že tvůrci prostě neumějí vyprávět a jak už tomu bývá v těch případech zvykem, tak to maskují prací kamery...(a ty souboje, panebože, já se snad naučím štrikovat!!) ()

Zombi

Ano, je to slátanina všeho možného, ale proč ne, mě to bavilo. Kdyby se řeklo, že je film podle komixu, nikdo by se nepozastavoval nad tím, že v historické francii dovezenej indián umí kung fu atd., protože v komixu se může vše, proč to ale neaplikovat i na film, který se očividně nebere vážně a prostě si vytvořil trošku jinou verzi tehdejší reality. ()

Frederika

Moc hezká atmosféra, děj, který nenudil a výtečný Vincent Cassel. A že tam smíchali dohromady fantasy bestii, indiány a venkovskou předrevoluční Francii mi ale vůbec nevadí. ()

Nethar

No, tak natočené to je velkolepě, peníze to stálo a atmosféru to má, leč nějak tomu skutečně chybí pevná linka. Je tu ode všeho něco a na závěr mi poněkud chybělo vysvětlení pro blbečky, hodně věcí se dá domyslet, ale některé je třeba si spíše vymyslet. Mystické, akční, historické, hororové, různé... ()

Magika82

Zcela opačný názor z mé strany, pokud jde o historické zpracování, dále dějové propracování, kamery, střihu, režie, hereckých výkonů. Historicky není nemožné, vzhledem k již obchodování s Čínou a Japonskem od 17.století, aby do Francie, co by té doby námořní velmoci, nějaký onen mistr východních bojových umění na lodi zabloudil. Zvířata, zvláště exotická již byla do Evropy přivážena již za dob starého Říma. Chtěl by-li někdo vytvořit mýtickou bestii, pak si trochu za pomocí lidské vynalézavosti vyhrát s kovovou maskou namísto náhubku pro tygra, není nemožné. Pro hloupého, každý a vše hloupé. Pro mne, velmi povedený snímek a krásných 80%, a tedy hvězdy. ()

Matros

Tohle je případ, kdy scénáristovo nutkání přidat do fungujícího námětu něco originálního, zabilo celý film. Bratrstvo vlků mohlo být výborný kdyby neobsahovalo blbosti typu: indián, kung-fu nebo CGI obrněná zrůda. Výborné prostředí, kostýmy a celkově technická stránka filmu je moc dobrá. Chci aby se této francouzské pověsti chopil nějakej slušnej scénárista, protože tohle si řiká o pořádnej atmosférickej asi-vlkodlačí horor. Mimochodem doporučuji knihu Ritus od Markuse Heitze, která mě s touto pověstí poprvé seznámila. ()

Chřástal

Navrhuju společenskou hru: kdykoliv se v Bratrstvu vlků objeví kýčovitý zpomalený záběr, všichni si dají panáka. Objevení se titulního netvora se tak asi nikdo nedočká, a nejspíš je to dobře. Přitom natočit podivný příběh gévaudanské bestie je dobrý nápad, ale ne takhle. Toho člověka měli nechat točit jen scenérie (lesy, bordely), ale nic akčnějšího. Místy je v takových scénách cítit závan až absurdní inspirace, jestli ne rovnou parodie - za cloumání obětí neviděnými obřími Čelistmi by měl Spielberg podat žalobu (potom, co se přestane smát), past na bestii má asi působit jako z Predátora, ale je spíš jak ze Čtyřlístku, o závěrečném Mortal Kombatu ani nemluvě. Prostě zcela namístě je klasické ironické „V tom filmu je všechno“. Ale je to film docela zábavný, nejen vtrhnutím absurdně pitomých scén do děje, neseného atraktivním námětem, ale i tím, kam se děj různě překvapivě stáčí. Celkem baví i postavy jako hlavní hrdina - přírodovědec s uvolněnými mravy nebo samozřejmě Monica Bellucci, ale hlavní dojem přebít nemůžou. ()

krusty2

Absolutna pecka od strihu az po reziu a bojove sceny.Takto by mala vyzerat produkcia s Hollywoodu za normalne prachy a nie neakych 300 milionov a skutek utek. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)