Jeden blbec na večeru

• Česko Blbec k večeři (viac)

Francúzska komédia, najsledovanejší francúzsky film 90 - tych rokov. Slávny parížsky vydavateľ sa s veľkou chuťou zúčastňuje každý týždeň večere s blbcami. Každý pozvaný hosť má za úlohu priviesť čo najväčšieho blbca ako záruku dobrej zábavy. Počas večere sa vyberá blbec najblbší. Raz sa vydavateľovi podarí nájsť perlu, blbca bez konkurencie, ale žiaľ večer sa mu vymkne z rúk. (STV)

deiwitch

Miluji konverzační komedie a tato patří k tomu nejlepšímu s čím jsem měl v tomto žánru čest. Excelentně vypointované dialogy jsou i v česky dabované verzi naprosto úchvatné a to spolu se skvělými hereckými výkony Velliereta a Lhermittea tvoří vynikající celek, který rozesměje opravdu každého. Zde by se měl pan Troška naučit, jak se točí zábavný film pro lidové publikum... ()

Emzet

Originální a vtipná (ač trochu drsná) komedie, která vás utvrdí v tom, že Francouzi zkrátka jsou trochu divní a také v tom, že Veber setsakramentsky dobře ví co dělá. ()

Perfo

Pan Pigon je mistr světa v blbosti. Čím více se snaží pomoct, tím více škodí. Když zjistí pravý důvod svého pozvání nepomstí se, ale chce svou blbost odčinit...ale opět se nedaří. Velmi dobrá francouzká komediální jednohubka stavená především na dialogách. ()

HanaM.

Francois Pignon je zase tady a možná ve svém nejlepším provedení. Komedie, která je navíc napínavá, chytrá a nebojí se dělat legraci snad ze všeho. Upřímně, nedíváte se teď na pozvání k večeři zcela jinak? Já ano. ()

RomanHyde

Určitě za pět!! Jak jinak hodnotit komedii, ke které sednete unaveni a možná i bez nálady a na konci se smějete tak, že se popadáte za břicho a vše špatné z uplynulého dne je rázem pryč! Mistrovské herectví, vybroušené dialogy v doslova komorní záležitosti o pár skvělých hercích! Opravdu se, bohužel, takové dílka moc netočí a je to moc škoda. Více kvalitního humoru na Zemi by neškodilo!!! ()

zdenur

Slušná a vtipná konverzačka. Na nějaké záchvaty smíchu to není, ale při poslední půlminutě dostala moje bránice zabrat. ()

Ole92

Perfektní odpočinkový film ke kterému si stačí jenom sednout a žasnout. Krásná ukázka toho jak se život může sesypat jako domeček z karet. ()

Brylin

Snad nejlepší francouzská konverzační komedie. Francis Veber svoji velmi úspěšnou divadelní hru sám přepsal na filmový scénář a režijně převedl na plátno. Inteligentně napsané dialogy a skvělé herecké výkony stačí na prvotřídní zábavu i bez nákladných exteriérů, akčních scén, honiček či digitálních triků. Výkon Jacques Villereta je výborný, tupost z něj přímo čiší, ale když dojde na lámání chleba poznáme, že má dobré srdce. Film byl nominován na 6 francouzských Cézarů a 3 získal, zcela po právu za nejlepší scénář a herecké koncerty Jacquesa Villereta a Daniela Prevosta. Snímek je třeba si vychutnat v originále, některé slovní hříčky jsou nepřeložitelné a dabing ubírá nejméně 20% zážitku. Zasloužených pět hvězd. ()

camper

Původně jsem tu měl hvězd 5, ale po dnešním shlédnutí (min 7 let po prvním) musím jejich počet snížit. Což o to film je svým zpracováním parádní. Ale co já můžu dělat, když si musím pokládat otázku, jak se chudák úředníček Pignon cítí? ()

papyrosaurus

Podle názvu by člověk čekal nějakou salátinu, ale naopak jsem se moc bavil. Nešlo o nějaké řechtání se infantilním vtipům, naopak tento film přináší navýsost lidský a intelektuální humor :-) Jacques Villeret zahrál blbce excelentně :-) Pozor film není určen blbcům !!! ()

blazir1

Nepřekonatelná klasika č.1 od Vebera. Doporučují jako odstrašující případ pro všechny děsně chytré intelektuály, kteří kolem sebe registrují jen blbce. Jo a hlavně si je nezvěte na návštěvu. V nestřežených okamžicích by nemuselo být zřejmé, kdo je tu vlastně ten blb. A ikdyby se ukázalo že pozvaný, návštěva příjemného daňového kontrolora by radost z tohoto ujištění spolehlivě zabila.. ()

nonick1

Kdykoliv budete mít špatnou náladu, pusťte si tento film (spíše divadelní hru - ostatně má ji na repertoáru spousta českých divadel). Dám ruku do ohně za to, že vás tato komedie, plná zábavných nedorozumění, nečekaných zvratů a omylů, pobaví a rozesměje. Za mě nejlepší: kontrolor z berňáku, na jehož ostříží zrak a zjištění trpké reality se nedá jen tak zapomenout. ()

Grafito

Pokud máte problémy s bránicí, svěračema, slznýma kanálkama.. případně s nedovírající čelistí, doporučuju tenhle film vynechat... šest hvězd.. ()

RadimFišer

Skládám poklonu před nejlepší komedií všech dob. Nikdy za celý život jsem se nezasmál jako u tohoto skvělého výtvoru, který podle mě změnil svět komedie. Viděl jsem ho jenom dvakrát, ale tak radostný večer jsem ještě neměl. Vždycky na něj vzpomínám. Rád bych ho měl na DVD. Největší sranda je ten největší blbec, který staví věci ze sirek. To je tak kreciozní, že to snad ani není možné. Dokonalost sama nás zavádí až ke konci, kdy oba dopadnou špatně díky blbosti. A blbost je v čechách aktuální. ()