Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

BadExHuman22

Vikingy jsem sledoval od samého začátku vysílání. Skvělé historické (i když nepřesné) válečné drama, které mě vždy dokázalo upoutat do křesla. Mělo to slabší díly, ale těch je opravdu pomálu. Po odchodu jistých postav jsem si myslel že už to nebude ono, ale stále mě to bavilo. Bohužel dospěli už do svého konce a poslední díl, ač jsem to nečekal, mě opravdu dostal. Další seriálová éra skončila. Počinu jako celku dávám 95%. Skvělých 8 let s Vikingy. ()

PaTeXx

První tři série v topu, čtvrtá byla na hraně, poslední dvě byly na poměry seriálu ostudné. Loučím se seriálem, kterému jsem věnoval hodně času, čehož po poslední sérii možná i lituju. Velká škoda. ()

OrtonJaime

Ragnar Lothbrok, Ivar the Boneless, Lagertha, Bjorn Ironside, Ubbe, Harald Finehair, Bishop Heahmund, Ecbert, Floki, Rollo, Athlestan. Tolik ikonických postav...  " Who wants to be king" ()

Allgreen

“Power is dangerous. It corrupts the best and attracts the worst. Power is only given to those who are prepared to lower themselves to pick it up.” ()

Curt

Zatím 4* ale určitě je tady možnost později i na 5* Atmosféra 9 století vás určitě pohltí a děj se pomalu rozjíždí do perfektní akce. Doporučuji určitě sledovat tento seriál, který využil jako předlohu jednu z největších postav Vikingů Ragnara Lothbroka a skrz něj poznat kulturu těchto vynikajících bojovníků a mořeplavců. ()

Elliot87

Konečně po delší době lepší historický seriál, který nezklame obsazením..a člověk si pak zavzpomíná na myslím legendární snímek "13th warrior". Hudba a děj..prostě rozjezd parádní, zatím se nenudím a myslím že ani nebudu..dávám 85%. ()

sokor3

První tři díly byly opravdu velice povedené. Ale ten čtvrtý, no to už je jiná věc, ten je totiž naprosto luxusní!!! Nejvíce jsem si asi oblíbil postavu Flokiho, který je totální, ale totální magor :D... Pokud to půjde takto dál, tak to bude jedině dobře. Takže první série za mnou a jen lituji, že nemá více dílů. Mé hodnocení zůstává i nadále neměnné. ()

nightstalker

Konečně historický seriál na který se stojí zato podívat. Skvěle vybrané prostředí a hlavně výborný Fimmel, který jako by se pro roli narodil. Druhá série neztrácí tempo díky neustálým nájezdům na Anglii, které jsou i přes viditelný malý rozpočet velmi dobře zfilmované. ()

Sharkman

Serial celkem jde, ale urovne Spartaka nedostanuje ani nahodou, zatim je to presny opak k Trunum v poctu dejovych linii, nekdy az nuda, ale porad lepsi nez jakykoliv novy cesky serial :-D. ()

collinduff

Krása! Reálne zobrazenie severského sveta a vikingov. Konečne poriadny historický seriál a nie bukvice v Spartacusovi. Tento seriál sa diel od dielu zlepšuje. Ragnar by Spartacusa roztrhal v zuboch. ()

VLADEK

Tak nám skončila první sezóna a pokud má stručně zhodnotit, tak jako televizní zábava na večer je to přiměřené a každý díl plyne jak má. Z pohledu historie totální blábol. Pokud by to měl být žánr fantasy, tak klidně dám o hvězdičku navíc. Ale pracovat v 8.století s termíny jako Anglie, Rusko, východ, západ apod. je na mě moc.Zjevně pro mladé publikum, které zná dějiny jen z wikipedie. / 2. sezóna - sklouzává nám to k telenovele, takové to má mě rád, nemá mě ráda... - potvrzení *** hvězdiček. Smrtelně předvídatelné zápletky. Dále to sledovat nehodlám. ()

Scaevola

Hirst si po rozpačitém Camelotu nepochybně spravil náladu tímhle povedeným dílkem, které překvapuje nečekanou úderností zápletek a běžícím dějem. Škoda jen té poslední episody, která nejen že se nemohla rovnat vrcholu v Uppsale či boji o vládu nad zátokou, ale navíc přinesla příliš mnoho nových zápletek, aniž do nich vložila dostatečný emocionální náboj. Bude-li druhá sezóna, budu pokračovat, aby mi v ústech nezbyla tahle nemastná pachuť posledního dílu. - Druhá sezóna je krvavější, brutálnější a údernější, čehož bych se ani nenadál, proto zvyšuji i své hodnocení. A opět se nepovedl pouze poslední díl, jehož zápletka je daleko dopředu předvídatelná, a vyvrcholení, přes několik odboček a narážek, zřejmé. Zajímavý nápad, zkazit vždy poslední díl, aby si divák musel zlepšit náladu dalším pokračováním... - Po všech šesti sériích přidávám hodnocení celého seriálu, který mne vždy mátl relativní přímočarostí většiny epizod a nepromyšlenou koncepcí celého příběhu. Téměř pokaždé příběh bojoval s nenastíněnou motivací postav, nadbytečností mnoha charakterů, a ke konci také se zbytečným natahováním prostinkých a příliš se opakujících zápletek (který bratr s kterým proti kterému?). (následuje spoiler) Výlet na Rus se bohužel též nepovedl vzhledem k černobílosti postav, fantaskní výpravě i bleskovému cestování a závěr v Anglii a Americe už nic nezachránil. Kdyby tedy seriál skončil někde po velké pomstě, bylo by vše krásné, takhle protahované finále zkazilo veškerou radost. ()

Fericious

Prvá séria je za mnou. Dávam 3 hviezdy. Seriál má obrovský potenciál vo všetkých oblastiach, len by tomu bolo treba viac peňazí. Malý rozpočet je cítiť. Skúsenosti z Tudorovcov sú tu zrejmé, ale povedzme si na rovinu, Tudorovci sú celkom na riť seriál, takže to nie je celkom výhra. Napriek tomu tu vidím omnoho viac pozitív ako negatív. Kvalitnej severskej tematiky je tu ako šafranu. Veľmi sa mi páči aj to, že na rozdiel od populárnej série Game of Thrones sa tu nekecá, ale koná. To znamená, že v jednej epizóde sa dej posunie aj viackrát, je tu omnoho viac zvratov na rovnakej ploche, a takisto sa v epizódach riešia väčšie časové úseky, veľmi často v 60tich minútach ubehnú aj celé týždne. To je veľmi podstatné, pretože seriál neobsahuje takmer žiadnu vatu, a dej sa teda rozvíja veľmi dynamicky. Napriek tomu sa dá viac ako mierne predvídať. Čo sa týka postáv, tak skvelé. Vikingovia sú vysokí obri, a ich ženy by som nechcel naštvať. Je tu veľmi dobré vykreslené zmýšľanie ich kultúry. Neviem čo je historická pravda a čo výmysel, ale každopádne je tu kladený veľký dôraz na ich tradície a vieru, na podstatu komunity, rodiny a súdržnosti. Vykreslenie ich zákonov, života, dennodennej reality.. fakt super. Už po prvej časti viem, že mali lepší súdny systém ako my :D To by už celá naša vláda mala zoťatú hlavu. Všetko toto je veľmi výnimočné po tej plejáde seriálov plných intríg. Napriek tomu sa nájdu aj tu, ale v podstatne menšej miere - a hlavne - práve tie intrigy sú najviac čitateľné, od prvého dielu je jasné, čo spraví Rollo, ako dopadne Jarl, a podobne. Veľmi sa mi páči aj vizuál. Nízky rozpočet skrýva veľmi dômyselne, írske a kanadské lesy sú skvelá kulisa, a architektúra ich osád je uveriteľná. Celé je to možno málo farebné, ale nevadí. Tiež vidieť, že kameramani sa fanaticky vyžívajú v pomalých záberoch na detaily, a tieto dávajú seriálu zvláštny šmrnc, ktorý iba a iba vítam. Aj preto, že sú to detaily zaujímavé, a ani pri jednom mi neušli myšlienky. Niekedy vedia zaujať viac ako dialógy, ktoré by mohli trochu prepracovať. Charakter postáv sa za tých 9 epizód veľmi nepomenil, ale je viac ako jasné, že sa tak čoskoro stane. Najmä u hlavnej postavy si stále nie som istý, či ho mám mať rád alebo nie, či je to dobrý muž a hlava rodiny, alebo hajzel ktorému ide iba o vlastnú povesť, ktorá sa bude odovzdávať v legendách. Čo trošku mrzí, je krátkosť bojov. Choreografie bojov sú tu na seriál vážne skvelé, niečo tu už bolo, niečo nie, a hlavne sa to pozerá veľmi dobre, znova aj vďaka dynamickej kamere, ktorá vie záber aj podržať, a nie len zbesilo behať hore dole, ako je dnes zvykom. Problémom je tu to, že boje sa skončia tak rýchlo ako sa začnú, je jedno či sa bijú dvaja alebo tridsiati. Vikingovia boli holt dobrí bojovníci, a dlho sa s nepriateľom nebabrali. Bojov nie je veľa, ale ak už sú, tak sú kvalitné, a sú veľmi dobre načasované. Ani jedna nebola naviac, ani jedna nebola zbytočná, ani raz sa nestalo že by mala prísť bitka a neprišla. Táto striedma priamočiarosť vývoja deja, mixu bojov, výprav, dialógov a intríg, ktoré naberajú čoraz väčší rozmer, je veľmi lákavá. Možno som.. priznám sa.. čakal som krajšie ženy, ale tak čo už, stane sa. Kto má rád severské témy, tak must see, a kto má rád kvalitné seriály, ktoré si razia svoju vlastnú cestu, tak takisto. Tiež to uvíta každý, kto má plné zuby veľkolepých seriálov súčastnosti z hocakého obdobia a tématiky, od GoT po The Walking Dead, v ktorých sa prd deje, pretože tu v jednej sérii ubehlo viac času a udalostí ako tam v troch a viac sériách. Klobúk dole. Update: Druhá séria totálne zdvihla latku po všetkých úrovniach hore. Nemám inú možnosť než dať 5 hviezdičiek. Chýbajú mi iba krásne pomalé detailné zábery kamery, ktoré sa v prvej sérii sem tam objavovali, a dodávali seriálu na tom mytologickom šmrnci. Ale inak je to obrovský posun vpred. Skvelé. () (menej) (viac)

Evbad

Pěkná podívaná, ale pro mě osobně bylo dost těžké oblíbit si hlavního hrdinu. Něco mě na něm pořád sralo, asi ten jeho pohled. ()

MatZ

Po prvých 7 dieloch... rozjazd slabší, zrazu to ale začne naberať grády. Chvíľu mi trvalo, kým som bol schopný zaradiť tento seriál - je to dráma, história, fantasy či rozprávka? A ono je to tak trochu všetko. Parádna atmosféra, skvelé a až nečakane zaujímavé a dobre hrané postavy v čele s Ragnarom. Baví, fest! ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku