Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

messenger

Konečné je tu druhá série :D Jeden z nejlepších historických ,válečných seriálů co znám. Hra o trůny mě nebavila ani z poloviny jako Vikings. ()

kamic

Temný a syrový příběh. Stejně jako asi byla temná a syrová doba, ve které se odehrává. Divák si užije nejen brutální boje, ale i pohled do "běžného" života vikingů, který byl stejně drsný jako lidé, které produkoval. Scénárista se ve srovnání s ulízanými Tudorovci nebo nemastným neslaným Camelotem pochlapil a představil divákům velmi realistický a uvěřitelný svět, kde život lidí mimo vlastní skupinu neznamená skoro nic a každý si musí svůj život těžce zasloužit. 1. série byla skoro za 100%, 2. také a 3. je na tom podobně. Rozšiřující rozpočet je vidět a bitva o Paříž v S03E08 se vyrovná lecjakým velkofilmům. ()

Fraktální

Přímočarý dobře odvyprávěný příběh s neznámými herci a (pro mě) atraktivní téma. Herci hrají zajímavé a uvěřitelné postavy. Alespoň co se mých gymnaziálních znalostí o viginzích týče , je seriál relativně historicky věrný. Jen minimání poplatnost současnému pornoholywoodskému stylu. mě se to prostě líbí a baví mě a vcelku nechápu proč to tady dostává převážě 4 hvězdičky... Některí srovnávají s GofT, ale myslím,že je to zcestné. Všechno nemusí být mnohovrstevnaté z 20 dějovými liniemi... ()

El_Koko

Po prvních čtyřech dílech druhé série přidávám do oblíbených, neboť celá první série z mého pohledu sloužila především jako faktografický úvod, vykreslení základních charakterů a první střet Ragnara Lothbrooka se soupeřem, který se zdá být "papírově" silnějším, nicméně kterého Ragnar (stejně jako každého) takzvaně přetlačí nejen v síle, ale i inteligenci, strategii, psychologii, dokonce i soucitu a mohl bych dále pokračovat. Ragnar Travise Fimmela se postupem času stal členem triumvirátu mých nejoblíbenějších seriálových postav spolu s Hatake Kakashim a Francisem J. Underwoodem. Seriál je neskutečnou severskou vizuální orgií, citlivou sondou do strastí a slastí života mužů fjordů a jejich náboženství, a ukázkou toho, že v 9. století našeho letopočtu se zrovnoprávnění žen odehrávalo na místech, kde by jste to úplně nepředpokládali. Jo, a taky se tam dost š*ká, chlastá a zabíjí na hodně způsobů, a to mě baví. A vás všechny taky. Tak neváhejte a vydejte se spolu s Ragnarem a jeho věrnými na tuhle výpravu, stojí za to. 89% a intuice mi říká, že to není strop, kterého může seriál dosáhnout. ()

BR23

1. séria: 95%)))- Drsná a akosi prirodzenejšia telenovela, perfektní herci Ragnar a jeho žena, a ostatná família vrátane mnícha... ja im to jednoducho verím a áno všimol som si už že je tam zopár WTF momentov, divných situácii, ale ja im to, všetko baštím Tento dobrý pocit dotvára 100%- atmosféra- sa pri pozeraní tých epizód cítim ako keby som to prežíval, ako keby som tam bol... príroda, všetky tie obyčaje a lúbi sa mi ako kresťanstvo dostávalo na frak. :D Som zvedavý na 2. sériu. Ale zatiaľ môžem zodpovedne prehlásiť že toto mi skrátka sadlo. Krvavé scény mi vôbec nevadia... :) EDIT: pozretá aj 2.séria... jedno slovo: DOKONALOST. Ragnar mi je ešte viac sympatický než kedy predtým, pribudlo tam zopár dalších uveriteľných a sympatických postáv (áno aj kráľa Horika a jarla ,,blood eagle,, som mal rád- proste som z nich cítil ten charakter) a Floki ma našťastie nesklamal. užasní herci a úžasná atmosféra...Takže zostávam u pôvodného hodnotenia: 5/5 Veľká spokojnosť. Edit: po 3.a 4. sérii mením hodnotenie. Tých wtf častí je viac. ()

badmad666

V záplavě všemožných seriálů tenhle pro mě výrazně vyčnívá. Je to syrový,správně brutální(jak to mám rád)) a obsazení je parádní-Fimmel coby Ragnar to vede! Báječná zábava na deštivé podvečery. ()

Lord DarkneSS

Absolutně nejlepší seriál poslední doby. Líbí se mi syrovost a žádné digitalní triky jako u podobných snímků. Poslední díl mě v tom utvrdil. Nevím jak přečkám čekání na třetí serii. Zajmavé je, že se mi nehnusí ani jedna z hlavních postav a všechny sem si oblíbil. Epic ()

merciann

vikings bezesporu patří mezi špičku a dají se řadit spolu s naprosto suveréním spartakem a hrou o trůny k těm seriálům které se povedli. Každá postava ve Vikings má svou hloubku a je jakým -koli způsobem důležitá. Scénář je napsán bravurně. Nedá se předvídat. Tudíž v každém díle se něco stane a hlavně vám to zamotá hlavu. Dnes jsem zhlédl poslední díl. Troufám si říct ten nejlepší. Napětí od začátku do konce, který samozřejmě neprozradím. Museli jsme si tu poslední scénu pouštět několikrát, ale zůstali jsme v pasti tak jak to tvůrci určitě chtěli. Tleskám a děkuji za tak vyjímečný seriál 100%. Ten rok bude dlouhý než příjde další série. ()

Isfio

Výborný seriál, kvalitní herci, scénar a postavy. Exceluje hlavne dobová atmosféra, ktorá diváka doslova vtiahne do deja a už nepustí. Výborný je tiež stret civilizácií - vikingovia vs kresťania. K tomu je to celé natočené v peknej krajine, ktorá pripomína Škandináviu. Čo mi však prekáža je to, že bojové scény nie sú dohrané do konca, vidno, že je to robené pre TV stanicu a brutality je tam málo. K tomu nahota - tiež je to cenzúrované, takmer žiadne scény a pritom u vikingov by na túto tému bolo dosť čo ukázať. ()

Norri

Seriál mě naprosto pohltil. Pohanské mytologie mě celkem zajímají a tak jsou pro mě ty "náboženské plky", jak to někdo nazval, velkým pozitivem a přínosem. Je teda pravda, že je to taková rodinná sága, ale bitvy jsou dostatečně syrové a herecké výkony skvělé. Je to zvláštní pocit, když při vikingských nájezdech a rabování člověk fandí těm "špatným". ()

Pimburger

Nuda, nuda, nuda. Krátké shrnutí první série. Možná se to v druhé trošku více rozjede, ale mě už to nepřesvědčí. Pseudohistoričnost, někdy až trapně naivní a nelogické chování jednotlivých postav - žena Ragnara tam nejdřív zabíjí na potkání, pak jí tam přijde těhotná ženská, co čeká dítě s Ragnarem, tak prostě řekne čau. Králi Aellovi pošlou bráchu zabalenýho v koňskym hnoji, a proto zaplatí obrovské výkupné. Navíc se v celé Anglii nenajde tolik mužů, aby povraždili jednu loď vikingů. A k tomu všemu podivně zfetovaný úsměv hlavního hrdiny (no, to vlastně vysvětluje, proč všude vidí krkavce a Odina), který je drsný asi jako polobotky Chucka Norrise. Dal bych za to skoro odpad, ale to jen ve srovnání s drsností Hry o trůny. Je fakt, že koukat se na to dá, když potřebujete ještě něco zkouknout v televizi, na netu a nebo prostě potřebujete vyřídit nějakou jinou činnost. Osobně bych první řadu seriálu sestříhal do filmu na 90 minut - vždy posledních deset minut každého dílu - a vůbec nic by se nestalo. Nechápu, kdo tomu mohl dát 84%. ()

in flames

Po 2. serii zvyšujem na 5 hviezd. Dej bez medzier, medzi kultúrno náboženský stret je paráda, boje až až.... a seriál je oproti tak veľmi zrovnávanému GoT priamočiarejší a to mu kvitujem. Postavy podáva pomaly a nevyrukuje len tak s novou aby držal napätie, naopak sa niektoré menia. teším sa čo bude dalej... ()

The_Exile

Zkouknul jsem první řadu a hned jdu na druhou. Pokud vás u Game of Thrones nudí stálé čekání, až se něco stane, chození z místa na místo a neustálé pletichaření, tady se nudit nebudete. Vždy se něco děje, v každém díle se něco stane a staří drsní vikingové řeší spory většinou sekerou zaraženou někomu do hlavy. Skvělé herecké výkony, jednoduchý, ale poutavý příběh, postavy, které vás ihned chytnou. Dávám pět hvězdiček a doufám, že až dokoukám druhou řadu, už vyjde třetí. ()

hypnos11

Serial moderniho strihu. Coz ovsem nemusi nutne znamenat, ze to je dobre. Zprvu mi vikingove pripadali jaksi ukecani (ale to spartacus taky, takze temusi byt na skodu), nekteri herci (ci spise jeich vykony) bezvyrazni (coz se bohuzel tyka hlavni postavy, jkaoby rahgnar neumel nic jineho, nez nechapave cucet), celkove me prvni serie nijka zvlast nechytla, ta je za lepsi 3*. Ve druhe uz se dej posouva mnohem svizneji, celkove sriela dostava vetsi grady, takze musim zvysit na 4*. Co mi ale vadi, je ono vsudypritomne fantasticno, cekal jsem neco trochu realistictejsiho. Skoda, protoze tenhle namet ma na absolutni hodnoceni. ()

Ice809

Velmi pekny serial. V zadnem pripade nema nic spolecneho s Hrou o truny. Je to uplne neco jineho! Rozhodne stoji za to jej zkouknout. A proto to sem pisi. Nazor si udelate sami. ()

DonTettino

Má rád severskú kultúru, mám rád historické boje, mám rád seriály. Tento zhodou okolností spája všetko. Seriál je postavený do príjemného a podľa mňa autentického prostredia. Je v ňom primerané násilie, zrada, túžba po moci. Po hereckej stránke nemôžem vytknúť takmer nič. Hlavne šialený Floky, toho som si zamiloval hneď na začiatku. Ďalšia vec, ktorú veľmi oceňujem sú kvalitné osobné súboje a autentické bitky. Nenájdete tu stáť proti sebe armády ktoré majú tisícky vojakov a sú absolútne neprehľadné. Pár desiatok vojakov, niekedy do sto. Jednak divák nie je presítený obrovským vojskom, kde má pocit, že zabitie jedného vojaka nič neznamená, a rovnako tak sú bitky prehľadné a nie chaotické. Pribehová línia je zaujímavá a povedal by som, že nemá diely, v ktorých by sa príbeh zasekával. Proste plynulo ide. Dávam 90% precent (4*) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku