Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Autogram

Niečo mi na tomto filme asi uniklo. Čím by mal byť geniálny, alebo aspoň dobrý? Rozprávačská forma je jediná zaujímavá vec, inak je príbeh celkom nanič. Majiteľ hotela a jeho kostrbaté zážitky s poslíčkom nepriniesli žiadny zaujímavý moment a iba pár vlažných vtipov. –––– Ak je v stávke majetok, ľudská chamtivosť sa šíri ako jed v krvnom obehu. ()

Jaro.Krafcik

Nič nové pod slnkom, prekvapenie sa nekoná. Jednoduchý humor ktorý však nieje pre každého. Film má dosť slabý dej, prvá polovica celkom dobrá ale hneď keď sa Gustav dostava do väzby začína sosť nuda. Zaverečna prestrelka pobavila. Ale aby bol imigrant, ktorý robil najskôr poslíčka, majiteľ hotela ? Trošku prehnané. 3* ()

Ementaler86

Hvězdně obsazený hotel pod taktovkou mistra Andersona je jedním z nejzábavnějších a nejlépe zpracovaných filmů, co jsem kdy viděl. Dokonalá kombinace slovní a vizuální komedie, skvělé výkony herců i v sebemenších rolích a nezaměnitelný podpis pana režiséra. Hned po prvním zhlédnutí jsem si tento snímek zamiloval. ()

standsiller

Vynikajúco spracovaný príbeh s originálnym scenárom, ktorý do vysokej miery paroduje aj zdĺhavé a zbytočné opisy v románoch 19. a 20. storočia, ale napriek tomu ukazuje ich atraktívnosť. Dialógy medzi postavami boli vtipne staromódne, Wes Anderson veci ešte väčšmi preháňal a spravil z Grandhotela Budapešť nezabudnuteľný zážitok. ()

ZinedineCR7

Geniálne, hravé a soundtrackom dokonané veľdielo. Užíval som si každú mimiku, každý záber a ten humor...ten mi sadol viac ako pivo v aktuálnych teplotách. Všímal som si každý detail a aj tie vpády postáv do jednotlivých scénok boli užasne načasované. Pre mňa osobne je to aktuálne film roka 2014. ()

Georgex

Taky se občas na nějaký film opravdu těšíte a po jeho zhlédnutí si řeknete, co to proboha bylo? Tak právě tento pocit jsem měl po tomto filmu. Problémem nejspíše bylo, že jsem od tohoto filmu očekával úplně něco jiného než mi známý hračička Wes Anderson naservíroval. Místo svižné komedie jsem se téměř dvě hodiny brodil "oldschoolovým" patosem s velmi nevyrovnaným příběhem a očekávaným koncem. Ano graficky je tento film dokonale zvládnutý, podkresluje ho skvělý soundtrack a svým způsobem je tento film velmi originální, nicméně to bohužel nedokáže vykompenzovat fakt, že je absolutně o ničem a chvílemi spadne do propastí, ve kterých jsem se šíleně nudil. To samé platí o hereckých výkonech, které nejsou špatné a dva hlavní aktéři předvádějí velmi solidní výkon, nicméně ostatní role zůstaly za očekáváním a velmi mě mrzí pouze cameo role známých tváří, které nedostali absolutně žádný prostor, jako například Bill Murray či Owen Wilson. Moje hodnocení 60%. ()

Almásy

Ja som si naposledy dal Andersona ešte v čase Royal Tenenbaums, čiže som si matne pamätal že sa jedná o týpka s mrte udrbaným humorom a nemýlil som sa. grandhotel je skvelý, uletený, dokonale priam mrožkovsky absurdný film s nádhernou výpravou a geniálnym Ralfíkom. ďakujem, skvelý a očarujúci zážitok ()

jefff

Kdyby takto byly natočeny všechny filmy světa, tak je budu žrát stejně. Andersonův styl je božská mana pro moje oči a mozek a v Grandhotelu se posunul ještě krok k dokonalosti. Příště už to bude za deset hvězd!!! ()

DeathTheKid

Anderson mě Skoro vyšlým měsícem zklamal, ale tohle je jiné kafe. Hravě vtipné, hravě hrané, hravě nasnímané, hravě nastříhané, hravě nahudbované. Fiennes se pro tu roli narodil a není člověka, který by ji ztvárnil lépe. No když nad tím tak přemýšlím, ten "měsíc" jsem možná podcenil. ()

manonfire

Anderson není vůbec špatný režisér, ale je ubohý humorista, a to je bohužel horší, nežli by tomu bylo naopak. Pro mě snad nejpřeceňovanější tvůrce všech dob, jehož filmy pokládám za půvabně nalíčená a kostýmně nápaditě řešená hovna, navoněná tentokrát parfémem dePanache. Wes by totiž chtěl tvořit cosi jako Lipský v Tajemném hradu v Karpatech, či Nenavečeřené Adéle, tedy bizarní kousky s humorem kouzelně debilního obsahu však decentní formy s velmi silným důrazem na jazyk rétorický a květnatý i v těch nejméně vhodných k tomu momentech....leč nekoná se. Lipskému s Brdečkou totiž tenhle předstírač sofistikovaného humoru nesahá ani po kotníky. 30% ()

Pecival

Skvělé herecké obsazení, poutavá režije a celkově originální filmařina. Mě to ale za srdce nechytlo, přes tu všechnu přitomnou originalitu to paradoxně nemá duši. Lepší tři. ()

tommmy89

Dosť spletitý film - akoby zlepený z nejakých trhancov, čo by eventuálne mali do seba zapasovať. V podstate taká šaráda zaodetá do pekných šiat, roztomilou zápletkou, ktorá sa skončí dobrom. Herecké obsadenie - môže byť, kostými určite perfektné a farby kontrastovali až ma ztoho štípali oči. Verím tomu, že v Bluray kvalite by mi aj vypadli z očných jamiek. Na nervy mi strašne išiel ten "Lobby Boy" a ten jeho cigánsky ksicht, ktorý ma neskutočne vytáčal :D ()

femme fatale

Tento film na první pohled především poutá svým vizuálním pojetím, avšak nabízí mnohem více vrstev, scénář vás zatáhne do děje, propracované detaily vám nabídnout více prožitku, režisér vše načasoval s divadelní precizností, ovšem nejvíc mne pohltilo herecké obsazení. Poklona celému štábu Grandhotelu Budapešť, neboť něco tak osobitého, okouzlujícího, originálního, barvitého se často na filmovém plátně neobjevuje. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz