Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

kinghome

Skvělý animák s hromadou gagů a vtípků na všechny možné filmy. Skvěle namluvené postavy a Batman je prostě boží. Příběh neurazí a vlastně to je celé vážně povedené, bál jsem se toho, lego nějak nemusím, ale tohle byla pecka.... Everything Is AWESOME! Je nejvíc debilní písnička, která mi hraje v hlavě doteď, fakt ten song nesnáším! :D Děkuju Chezush!... Jinak naprosto souhlasím s komentářem Slashera. ()

Mrkvič

Po těch recenzích a zdejším hodnocení jsem teda čekal mnohem větší pecku. Sice se peckovatost na začátku projevovala, když z těch kostiček vykukovalo hlubší poselství v podobě karikaturizace medií a moderní společnosti, ale to byl také konec něčeho takového. Vtipné to občas bylo. Udělané to byla nádherně. Trochu potěšil... jeden herec. Ale také to bylo často slabší. Každopádně ale převedení něčeho jako lego kostiček do světa filmu na velmi slušné úrovni. ()

LiborGondek

Počáteční dojem, že to bude neuvěřitelná kravina, se filmu sice vyvrátit podařilo, ale ani tak to není nic extra. Svým způsobem předčil očekávání, to stoprocentně, ale nedokážu si představit, že bych se na film z lega chtěl dívat znovu. Byla to blbost, v níž se tu a tam vyskytla nějaká dobrá hláška, ale nic víc. 60% ()

FaceMan

Rozprávky moc nepozerávam, ale určite som tu neni jediný kto sa v mladosti hrával s legom. Preto som k tomuto filmu pristúpil že si ho pozriem. Prakticky ma tento film nemohol sklamať v ničom. Od začiatku až do konca som sa nenudil, sem tam som sa aj zasmia. Presne toto od animovaného filmu čakám a v tomto prípade som to aj dostal. Jeden s najlepších animovaných filmou aké som v živote videl. ()

Honzíno

Nářez s nášupem imaginace dohromady, řada brutálních narážek a všechno se to točí kolem mé nejoblíbenější hračky (se kterou si potají občas hraju i teď). Napoprvé se to nedá všechno pobrat. Tvůrci evidentně vyhráli na obou frontách, protože uspokojili mladé i staré obecenstvo, což určitě není jednoduchá záležitost a pro mě je to známka kvality. ()

KanjiVital

Hravý animák a nostalgický návrat do dětských let, kdy se kvalita měřila kreativitou a nikoliv dotykovými schopnostmi dnešních tabletových dětí. Postava, kterou si zamilujete: legový Batman. ()

Dado

V konečnom zúčtovaní je Lego príbeh jednou obrovskou reklamou na produkt figurujúci už v samotnom názve, ktorý keď už neťahá samotný príbeh (hraná rola Willa Ferrella a samotný záver je jedno veľké WTF), tak aspoň kanonáda vydarených gagov a odkazov na slávne filmové a aj iné projekty, ktoré neraz dokážu diváka veľmi dobre pobaviť. A samozrejme netreba zabudnúť ani na neuveriteľne chytľavú, priam nákazlivú ústrednú pieseň. (65%) ()

skrblik007

Neuvěřitelně nápaditý animák, dějově i audiovizuálně. Má to skvělý drive (při příjemné stopáži), animaci (místy stylisticky připomínající anime, jindy zase videoklip) i scénář. Navíc musím ocenit nadhled a značnou sebereflexi tvůrců, které tento PR filmeček posunují mezi nejzajímavější počiny tohoto roku. ()

Ryuuhei

A tohle tady hodnotíte vysoce? Děj byl stupidní i na animák určený mladšímu publiku se snahou přídavku pro případné dospělé, který byl spíš trapný, už jen tím, jak si dělal tupou srandu z postav pocházejících z jiných děl, bez kterých by se to rozhodně obešlo. Předvídatelné, nudné, možná námět by ušel na to, že se jedná o film založený na Legu, ale jinak? Blbost. Ano, stavěl jsem jako malý z Lega (respektive Chewy) a nehorázně mě to bavilo, ale zde je lepší, když to u stavebnice zůstane a nebudou vznikat podobné pokusy akorát dojící už tak úspěšnou hračku. ()

LadyPupu

Stav po shlédnutí: místo mozku mám z Lega kostku a mžitky před očima. Je to barevný, pro děti myšlený a tak to taky beru. Dobrý - za 3 *. ()

Lachtaan

Jak se tak pořád zdráhám, zda vůbec chci zhlédnout letošní dvojku, vzpomínám na to, jak byl vlastně LEGO příběh v základu hodně bizarní. Byl to sice experiment, který vyšel jak finančně, tak v očích kritiků i diváků, mě ale ten mišmaš zase tolik neoslovil, a přestože jsem si užil zdejšího Batmana, ani do jeho kostičkové sólovky se mi nechce vrhat. Tahle filmová značka mě prostě obešla. ()

BS

Všechno je tu boží! Umíral jsem smíchy! Ne, vážně, takhle už jsem se hrozně dlouho v kině nezasmál :) ()

Pavlínka9

Ten film je "Boží" :D Ale něco tomu prostě chybí...Špatně ozvučené, nevychytané prostřihy mezi záběry, dlouhé prodlevy....Chybělo tomu určité kouzlo, které mají prostě animáky cca posledních 10 let. Ale - nápad skvělý, realizace úžasná a na to, že je to hlavně pro děti, tak se na to s klidem dalo koukat i z pohledu dospělého. Je tam kupa hlášek, skvěle vytvořený "legosvět" :D A i když sem tam bylo pár mrtvých bodů a tichých míst, byly tam pak zase takové, kdy se kino otřásala v základech :) :) ()

ywo666

Hmm. Ako je to vtipné. Viac krát som sa zasmial. Kopec dobrých nápadov. Ale ako celkom mi to prišlo hlúpe a otravné. Aj na pomery rozprávky. Proste vec, kde človek miestami trpí a má to chuť vypnúť a naopak miestami sa dobre baví. Čakal som väčší nášup. 60% ()

geklon

Pamatuji si jak jsem byl totálně odvařenej z Raubíře Ralfa. A jak mě mile překvapilo jak byl využit potenciál celého konzolového a arcádového vesmíru. Lego příběh je v mnoha ohledech až okatě podobný. Na druhou stranu odprostíme li se od prvoplánové marketingové strategie, prodávat víc Lego stavebnic i za oušeánem a podíváme se na to z té druhé stránky, z té co nebyla v návodu, mé stavitelské já plesá. Je to vtipné a to né málo a nad věcí. Stejně jako Lego díl v poslední řadě Simpsonů. Tvůrci si nechali v rámci potenciálu celkem prostor. Tzn. že bude pokračování, které doufám, jedničku předčí nejen výdělkem. No co dodat. Jdu si postavit raketu. Protože já v tomto příběhu nevidím "Prodat co nejvíc kostiček", ale oprášit svý starý kostičky, aby se mi nesjednotili a nechtěli najít blokátor. Já se bavil. Těším se na dvojku. ()

Ivuse

Začátek byl trochu rozpačitý, protože jsem přece jen zviklá na něco jiného... takže jsem tomu moc šancí nedávala. Ale pak se to dalo do pohybu, přežila jsem úvodní pitomou písničku a užila si skvělý film s množstvím povedených hlášek. Konečná hraná část byla celkem dost pitomá, nebýt jeho, bylo by to povedenější. 3,5* ()

T-pack

Titulní píseň, respektive její vlezle úžasnej refrén „Everything is Awesome“ celkem věrně shrnuje můj pocit z tohohle filmu. Tak za prvý – v životě jsem neviděl nástup tak nekompromisně hozenej na diváka bez jakýhokoli předchozího vysvětlování nebo vůbec varování. Moudrej bílej stařík, kterej vypadá celkem bezbranně, je postavenej proti velkýmu týpkovi, o kterym víte, že je padouch, protože je v černym a z hlavy mu šlehají plameny – jednodušší už to bejt nemůže. A to je jedno z obrovských kouzel tohohle snímku: že se s ničim moc nepatlá a většinu svýho dění podřizuje potřebám vyprávění. Normálně bych to považoval za neduh, protože normálně něco takovýho snímek úplně nabourá a zčistajasna působí nelogicky. Jenže tohle je snímek, kdy jednou figurka spadne z vejšky, rozbije se na kousky pro humornej efekt, načež za chvíli padá z menší vejšky a má to pro ni znamenat smrt, taky pro komickej efekt. A najít konzistenci ve svý naprostý nekonzistenci, aby to nebyl úplnej nesmysl, je úctyhodnej kousek. Snímek si tim navíc získá potřebnou naivitu, hravost a fantazii, ne nepodobnou tý dětský. Ostatně zkuste vyprávět kousek snímku záběr po záběru a budete znít jako dítě, který na místě vymejšlí naprosto nelogickej příběh nacpanej nekonečnou akcí. Část mýho já mě pořád nutí zkritizovat ty celkem křečovitý rodinný hodnoty a bláblyblá, jenže je to tak umně zabalený, že je mi to ve výsledku celkem šumák, protože mi už teď přijde, že kdybych na tuhle jízdu koukal ještě postý, pořád se budu bavit s připitomělym úsměvem na tváři. I díky fórům, který jsou občas ták hloupý, ale nikdy nejsou moc namyšlený na to, aby čekaly na salvu smíchu a potlesku, prostě se ukážou: BAF! a jede se dál bez přestávky. Žeru herecký obsazení, žeru tu barevnost, žeru, že v každý vteřině je víc věcí, než dokáže lidský oko postřehnout, žeru nápady i prezentaci, žeru prostředí z lega, postavy z lega, mraky z lega, vodu z lega, žeru tenhle film z lega. A néé, nechci sequel! ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)