Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Jan.Mlynar

Tyvole, je vůbec možný, že se tu člověk dočte, jak zdejší šlechta nadává, že ve filmu je moc nejprodávanější stavebnice světa? Fakt nevim, z jaký galaxie jste přiletěli a co jste od filmu čekali, když jste na něj šli... Mým osobním neskromným názorem jest, že se jednalo o parádní komedii krásně zesměšňující to "špatný" a hezky vykreslující to dobrý, co si při stavění lega může chlapecká duše v krásném dospělém (tedy mém) těle užít. ()

Karmin

Jako film mi to přišlo dost nudné, hlavní příběh je dost ohraný (zase nějaký nevyvolený vyvolený zachraňuje svět) a moc to nezachrání ani "pointa" a vysvětlení v podobě hrané části. Ale na druhou stranu, jsou to rozhýbané stránky z LEGO katalogů, které jsem celé dětství hltal a obdivoval jejich promyšlenost a propracovanost. To legoměsto opravdu žije tak, jak by legoměsto mělo žít. Everything is awesome. ()

Demonic189

Neuveriteľná jazda gejzírom nápadov, a ten záverečný twist? Ved to bolo absolútne geniálne!!! Obrovské posolstvo a malá sonda do makovice každého malého chlapčiatka od 8 do 12 rokov. Chýba mi detstvo, chýba mi Lego...PS: najlepší animák za posledné roky. ()

Mouchal

Být v době, kdy Lego příběh brázdil břehy našich kin, ještě malý nedomrlý svišť, stál bych rodiče mnohem více peněz než jen jeden lísteček do kina. Po zhlédnutí této kostičkové šílenosti bych neodešel domu bez některé zde uvedené lego sady (rozhodně bych si koupil oblakového psa či co...) a my tu tak máme asi jednu z nejlepších filmových reklam. Co je pro mě osobně dost zarážející (ale také na druhou stranu výborné) je to, jaká zvučná jména dokázaly lego kostičky nalákat do dabingu zdejších malých postaviček (že by si u Freemanů hráli na mistry stavitele?). Příběh, který zahrnuje nespočet světoznámých postaviček (ze světů SW, DC Comics či LotR) na první pohled může působit jako mišmašový guláš z kuchařky našich kulinářsky "zdatných" babiček, ale pak nám celou zápletku osvětlí jakýsi Vitrínus Vagínus spolu se svou pomocnicí Dyvokým stylem a najednou je to... pořád víceméně guláš. Ale v pěkných barvičkách, v rychlé (místy nepřehledné) akci a s Batmaním rapem, který je zdatným soupeřem písně pro vymývaní mozků "Everything is awesome" (týdenní hučení v hlavě začíná). Závěrečná hraná scéna je samozřejmě naprosté klišé, ale filmu (hlavně) pro celou rodinu se to dá odpustit a navíc je to tak krásně naivní. Každopádně tvůrčí kreativita filmařů se hravě vyrovná mozkům nadopovaných nějakými těžšími drogy, a to dnešní mládež vyhledává nejvíc (tu kreativitu, ne ty drogy...), takže výdělečnost filmu pro mě není žádným překvapením. Závěrem už asi jen "Release the Kragle!". 80% ()

ZnalecH

Pěkně vymyšlené a je tam i řečena hlavní podstata a účel lega - kreativita a neomezený věk. Je úplně jedno, jestli vám je 5 nebo 50, ale pobavit se s těmito kostičkami se můžete v jakémkoli věku. A vůbec nejlepší, co můžete udělat, je, stavět nehledě na návod a podle své představivosti stavět, co vás napadne. ()

neo93

Lego svět ožívá v tomto celovečerním filmu. A je to velmi dobrá zábava. I ten příběh dává smysl, i když je to klasika o obyčejném vyvoleném (ne)hrdinovi, který musí zachránit celý svět, spíše tedy barevný kostečkovaný svět. Ale není na to sám, pomáhají mu další seskládané postavičky. Skvěle vytvořený svět plný mnoha filmových odkazů a především výborného humoru a akčních scén, který jednoduše pobaví. ()

loveless

Na to, jak bylo ze všech stran jsem slyšet, jak je to skvělé a úžasné a vůbec, mě to nakonec až trošku zklamalo, ne že by to nebylo dobré, to určitě ano, ale očekávání příběh lega rozhodně nenaplnil. Bylo tam pár povedených vtípků, i ten příběh byl ve skutečnosti vtipný a souhlasím s tím, že tyhle nová lega jsou nakonec tak nějak bez fantazie. Ale hlavní postava byla totálně nesympatická, stejně jako většina ostatních až na duhovou kočičku a Batmana. A konec příběhu s tatínkem a chudinkou synkem mě vlastně vůbec nepotěšil, nezaslzela jsem, spíš mě to naštvalo, ještě že tam aspoň udělali ten duplo vtip ;) Každopádně musím pochválit písničku, která zůstane v hlavě ještě dlouho po zhlédnutí - aneb Everything is Awesome. ()

rejsek9

Kdyby měl Legopříběh jen dějovou linii odehrávající se jen v legosvětě, neváhal bych dát pět hvězdiček. Lidská dějová linka mě vůbec nebavila ani nezaujala. Byl bych radši, kdyby se tvůrci soustředili jen na legosvět a z toho se snažili vytřískat, co se dá. Jinak je to vynikající komedie... ()

RajAthen

Everything Is Awesome! Kupa vtipných nápadů, co se dá s kostičkami dělat, i sebeshazovačný humor vykouzlil nejeden úsměv a celá tahle taškařice rychle utekla. Nejlepší postavou je však jednoznačně Batman.:) ()

Klajondr

Lego bylo moje dětství, proto byl pro mě film docela nostalgií. Celkem ulítlý příběh a ta písnička... ta vám zůstane v hlavě snad měsíc. Prostě pěkný rodinný film který rozhodně pobaví. ()

E lan

Překvapivě příjemný animák s výbornou pointou na závěr. Animace je roztomile naivní, hudba stejně tak srandovní a několik vtipů stojí za to. ()

ing.man

Pustil jsem si to s velkou nedůvěrou, ale přiznám se, že mě to překvapilo. Napěchováno hustými dialogy, scény měli stejnou hravost jako je stavebnice sama. Akorát ten konec jakkoliv byl dobrý a v recenzích vychvalovaný, mohl zůstat mimo skutečný svět. Ale není to vyloženě chyba. Will Ferrell, byl jednou možnou postavou, která se hodila na tu roli. Škoda, že Lego samotné mě minulo. Moje stavebnice byly 1.) třípatrový Merkur, 2.) Formo system z NDR 3.) Seva. V době nástupu Lega jsem se zajímal víc o pěnivý mok v půllitru. S chutí jdu do dalších dílů. ()

dwbmb

Mamky, tentokrát zůstaňte doma nebo běžte s kamarádkou na kafe a pošlete do kina s ratolestí taťku. Ne jen kvůli obecně vstřícnějšímu vztahu ke stavebnicím, ale i vzhledem k některým poměrně promyšleným narážkám na filmy, které nejsou u žen moc v oblibě (super-hrdinové, Sci-Fi, nechci moc spoilovat). Film je především zábavný tím způsobem, že se u něj hlasitě smějete, a to poměrně často. Že je to reklama na LEGO? Třeba videohry s LEGO tématikou vycházejí už léta a patří ke špičce. Zkuste si natočit film třeba na motivy vaší společnosti, zabývající se ekonomickým poradenstvím a čekejte, kolik lidí přijde do kina. Tohle opravdu není reklama, ale spojení, které prostě funguje. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

newstedson

Rozprávka so skvelým príbehom a ešte lepším odkazom. Pre mnohých štipka nostalgie, keďže na Legu vyrastali. Pri filme som si oddýchol, a tiež sa skvelo pobavil a to je najpodstatnejšia vec na dobrom animáku. Známe filmové postavy v podobe malých lego panáčikov celý príbeh výborne oživili, Batman bezkonkurenčne. Režiséri znova nakopli legendu a bude to aj skvelý marketingový ťah pre výrobcov, ktorí sa zrejme po úspechu filmu poriadne zapotia,.. ale radi. 90 % ()

RAFT

Jedním slovem prostě wau ,nejlepší animák roku .Fakt pecka.jo a fakt dobré jména lega panáčků Hustěnka atd.za mě 10/10. ()

Terka_127

Už dlouho jsem tak nepobavila, natož u animovaného filmu! Nádherná loutková animace, klobouk dolů tvůrcům. Nutno ale dodat, že být tvůrci, tak dám film přístupný až od 12ti let ;-) Takhle zhulený snímek tady totiž, krom Vlka z Wall Street, nebyl. LEGO movie je zkrátka Matrix! Se vším všudy. Narážky na hlášky nebo scény z filmů nechyběly, spousta scén pochopitelných jen pro filmové fanoušky a hlavně dospělé diváky. Děti z toho mohou být pouze a jenom lego kostky. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)