Fantomas sa hnevá

• Česko Fantomas se zlobí (viac)
Z nakrúcania  - Mylène Demongeot

Prenasledovanie rafinovaného Fantomasa privedie novinára Fandora, jeho snúbenicu Helenu a komisára Juvea do Ríma na vedecký kongres. Jeho hviezdou má byť profesor Lefebvre, ktorý sa zaoberá výskumom hypnózy. Je jasné, že Fantomas bude mať o vedca a jeho objavy záujem... (RTVS)

major.warren

Skvělé pokračování. Celá série je kult a moje dětství. Louis De Funes se vrací jako komisař Juve a legendární Jean Marais v dvojroli Fantomase a novináře Fandora. Půvab pak jako vždy dodává Mylene Demongeot coby krásná Helena. Celkově mám díl Fantomas se zlobí z trilogie rád nejméně, ale i tak se na něj vždy rád povídám. Opět fantastický příběh, tentokrát v prostředí nádherného Říma, zakončený legendární honičkou v kopcích a odletem Fantomase v létajícím autě. Byť to je dneska trochu k smíchu, jako celek Fantomas dodnes neztratil nic ze svého kouzla. Film samozřejmě doplňuje legendární hudba od Michela Magneho, za kterou měl dostat Oscara! ()

L_O_U_S

Celá fantomasovská trilogie je poměrně vyrovnaná, po několika zhlédnutích ale zevšední. „Večeře se podává! Večeře pro druhou třídu!“ (14.) ()

Colonist

Prostřední díl z této trilogie je můj nejoblíbenější. Je čistě komediální, na žádnou kriminálku si narozdíl od předchozího dílu nehraje. Prostředí Itálie je krásné a Louis de Funès opět září. ()

Frenegonda

Fantomas se jen tak nevzdává a jeho zlodušské plány se po roce klidu vrací na scénu. Juve má z toho sice skoro smrt ale jinak se u toho bavim pořád stejně jako v dobách kdy jsem byl dítě. ()

dyfur

...ôsma rada v kine na prízemí,plné kino ...vždy sa mi to páčilo a páči naďalej.Absolútna klasika a super komédia,ktorá nestarne. ()

lekr

Pokračování Fantomase se vydařilo možná ještě líp jak jednička. Celému filmu vládne jak skvělý Funes, tak i skvělý Marasi!! K tomu ještě porce skvělé akce, velkolepé exteriéry a famozní závěr. Asi nejlepší Funesův film!! ()

rakovnik

Pokračování úspěšného filmu, kde Louis de Funés skutečně ukazuje, jaký je herec. Jeho grimasy a pohyby opravdu tvoří zábavu, i když o vtipné scény není nouze i bez něj. Klasika s převleky, záměnami, honičkami...opravdu kultovní crazy komedie. ()

tomtomtoma

Další ze série hravých parodických detektivek, která mi přijde ještě zábavnější. A to díky většímu prostoru pro postavu komisaře Juvea (skvělý Louis de Funes), který rozehrává skvělý koncert jak ve vlaku, tak na vědeckém kongresu v Římě a tak nádherně si užívá ocenění. A ten maškarní bál! Jean Marais má zajímavou trojroli. Jednak klasicky nepolapitelného padoucha Fantomase (s hlasem Raymonda Pellegrina) a nezdolného novináře Fandora. Nově také profesora Lefévra, autora objevu, který se chystá zneužít Fantomas. A tak začíná přehlídka převleků, masek, pastí, honiček, bitek, únosů a útěků. Samozřejmě komisaře doplňuje jeho asistent Bertrand (Jacques Dynam) a Fandora jeho půvabná snoubenka Héléne (Myléne Demongeot) a nově Helenin malý bratr Michel (syn Louise, Oliver de Funes). A ti všichni se nakonec ocitají na tajném Fantomasově místě, kam jsou uneseni. Ale důvtip, práce unesených a improvizace je z toho vyseká, aby zase mohl propuknout závěrečný karneval honičky, kdy Juve s Fandorem chytají Fantomase, který opět uniká, aby se pak znovu objevil. Nádherně zurčivá zábava, která je vtipná svoji hrou a nadsázkou. Která baví a hřeje zároveň jako úsměv, či jako teplý smích půvabné Héléne, je neposedně rozverný jako Juve, je tvrdošíjně důvtipný jako Fandor a mrazivě nebezpečný jako Fantomas, když se zlobí. ()

C0r0ner

O kousek slabší než první díl, ale i tak pohodová jednorázová zábava, která i po šedesáti letech od vzniku dokáže pobavit. Sice bych si dokázal představit větší kadenci fórů, klidně na úkor děje jako v Clouseauovi, nicméně nadprůměr to je tak jako tak. 70% ()

zette

Filmy o Fantomasovi jsou legendarni a jsou to snimky jedny z mala, kde Funes sice hraje, film na nem ale uplne nestoji, coz je dobre. Davam jeste 4 hvezdicky, nejlepsi dil to ale urcite neni. ()

pakobylka

Nevěřím, že Fantomas by se někdy dokázal zlobit ... S odzbrojujícím nadhledem si bez pardonu, zato s elegancí sobě vlastní utahuje sám ze sebe i ze všech (a všeho) kolem - a to je nejspíš pravý důvod jeho věčného mládí. ()

Juto

Vynikajúce pokračovanie inšpirované Jamesom Bondom . Je tu veľmi zábavný, inteligentný a sofistikovaný humor. Scéna inšpektora Juveho s tromi rukami je úžasná a veselá. 9/10 ()

emo

Skvelé pokračovanie príbehu o najväčšom zločincovi pobaví najmä francúzskou verziou bondovských vychytávok... Funes RULLEZZZZ!!!!!!!!! ()

mortak

"Vy nevite, co jsou gadgety? To nechodíte do kina?". Druhý díl už od animovaných titulků a prvních dvou scén nenechává nikoho na pochybách, kdo je hlavní hvězda. A protože světu právě vládla bondománie, Juve se rozhodl držet krok s dobou ("Je tu doba tajných agentů") a předvádí nám své vylepšováky. Ze zloděje Fantomase se dle bondovského syžetu stane šílenec, který chce ovládnout svět (ten ďábelský smích jde Maraisovi skvěle), ale i když i zde byl příběh autorizován Marcelem Allainem, jde spíše o exhibice Funese, kterého nechává Hunebelle řádit bez dozoru (což je u komika jeho typu vždy ke škodě). A protože jde o rodinnou podívanou, přibude ještě nezbedný kluk. Starý dobrý Fantomas je pryč... ()