Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Scotland Yard (viac)

Fantomas dá najbohatším ľuďom sveta na výber - buď zomrú, alebo mu zaplatia "daň z práva na život". Ohrození boháči sa stretnú v Škótsku v prepychovom sídle lorda MacRashleyho. Nechýbajú tam ani Fantomasovi neúnavní prenasledovatelia Fandor, Helena a komisár Juve. A samozrejme, nechýba ani Fantomas, nikým nespoznaný v jednej zo svojich majstrovských masiek... (RTVS)

Paity

Skvělé zakončení nesmrtelného podání Fantomase. Osobně pro mne nikdy nebude jiný Fantomas, než ten s Louisem de Funesem v hlavní roli. Navíc Jean Marais v roli novináře jen skvěle kompletuje tuhle "komediální napínavost" do podoby pětihvězdičkového filmového zákusku. ()

jakeer

Ako som už písal pri predchádzajúcich dvoch dieloch- Fantomas je mojou srdcovou záležitosťou a radšej mám práve dve pokračovania, ako jednotku (tú vnímam len ako uvedenie do deja). V oboch pokračovaniach sa mohlo naplno prejaviť to, prečo celé generácie Fantomasa milujú - jeho sofistikované zločiny, masky, technické vychytávky, ale aj komické majstrovstvo Louisa de Funésa. Avšak druhý diel (Fantomas sa hnevá) mám radšej, ako tento záver trilógie, lebo tam z filmového hľadiska zapadlo všetko tak, ako malo. ()

F.W.Colqhoun

Do třetice to nejlepší. Tvůrci po dvou dílech jakoby rozpoznali, že férová dělba filmové stopáže mezi Maraisova Fandora a Funesova Juvea je luxus, který kvalitě filmu netřeba obětovat. Ubylo eskapád, přibylo dialogů a gagů. Legrácky vyvažuje Fantomas, který je na jednu stranu šarmantní a jeho vyjednávání o dani z práva na život si musí každý nízkopříjmový divák užít, na druhou stranu jej poprvé vidíme někoho chladnokrevně odkráglovat. Zlepšení ve všech směrech. Finální útěk je méně efektní než v prvních dvou dílech, o to komediálně efektivnější. (Nakonec škoda, že těch dílů nebylo pět, jak blamovali spolužáci ve 2. třídě.) ()

Sairina

Poslední díl této trilogie mě zaujal prostředím skotského hradu. V některých místech je už trapný. Honaba za duchama je docela sklamáním. ()

ADZI

Nejhorší z trojice Fantomasů. A vzhledem k tomu, že ani ti předchozí mě nijak extrémně nepobavili, hodnotím za 2. ()

aLPaC

Tento díl se musím přiznat mě moc nebavil. Sice například scéna se strašením komisaře Juva je výborná, ale vtipných scén je zde jinak poskrovnu. Scény "akční" už sice nejsou nesmyslné jako v jedničce, zato jsou poměrně nudné. Bezpochyby se ale jedná o "nejdrsnější" díl. ()

mira007

Na tom jsem byl kdysi v kině a proto to je taky asi můj nejoblíbenější Fantomas nehledě na to, že se mi zdá nejakčnější. ()

ArthasKarfa

Možná nejlepší díl trilogie, mlhavá blata Skotska, tajemný zámek, a všudypřítomná nepředvídanost Fantomase a jeho lidí. Zvlášť uklidňující jsou scény, kdy komisař Juve uléhá v klidném odlehlém pokoji zámku. A nebo všechny jeho vtipné repliky doplněné o grimasy. ()

Untentrauer

Atmosféra Skotské vysočiny, tajemných jezer a hradů spolu s hereckým umem pozvedla tento díl na novou a nezapomenutelnou úroveň celé série. ()

rsimonyi

Třetího Fantomase mám nejradši i když je trohu jiný. Škoda, že nenatočily plánované další díly, škoda. Takhle nevíme jak to s tím fantomasem bylo. ()

Brejlil

Fantomas pro mně představuje problém. Mám takové filmy hodnotit sentimentálně z dětství, nebo tvrdě po novém shlédnutí? Takže tvrdě. Poslední Fantomas je dosti slabý se spoustou rádoby humoru a jen s několika vyloženě podařenými okamžiky. ()

Gulde

Film jako celek až takový zázrak vlastně není, ale některé scénky jsou tam neuvěřitelně zábavné (myslím, že z velké části na tom má podíl hodně kvalitní český dabing), a těch je v tomto díle opravdu mnoho. ()

arcticsky

Kniha Fantomas je drsným thrillerem - ve filmech je vše shozeno přítomností Louise de Funese. Před jeho obsazením varoval i Jean Marais. Nicméně i tak je trilogie skvělou zábavou.... ()

Randwulf

Nejlepší zprávou samozřejmě je, že Fantomasova pravá ruka se i přes ránu doutníkem těší pevnému zdraví, co víc ani v zajetí ho neopouští apetit a dal by si k snídani "horký kafe a dva rohlíky". Ale ještě, že tak, Helena měla na mále a nebýt Stínovlase, na němž Fandor předjel letadlo, nevím, nevím. Je ale celkem zřejmé, kde vzal Jackson inspiraci k závodu Arwen s Nazgûly. ()

Vesecký

Jasný důkaz toho, že čeho je moc, toho je příliš a úspěch dalších dílů pokusu o filmové série je vždy pofiderní. Třetí díl příběhu o Fantomasovi je nejslabší. Těch převleků je už moc, některé gagy jsou průhledné a nepřinášejí nic nového, co bychom už buď neviděli dříve nebo je můžeme vytušit. Takže i závěrečná scéna s raketou dává tušit, že jde o další Fantomasův trik. Ani mistr Funes už nemá co nabídnout. ()

zdeny99

Konec trilogie a podle mě už bohužel nejslabší. Měli to nechat ve Francii nebo jako dvojku v Itálii. Ale to prostředí Anglie mi tam prostě nesedělo. [19299. hodnocení, 252. komentář, 80%] ()