Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Blondy.

Nikdy jsem nebyl velkým fandou Marvelu ale Strážci Galaxie mě podle traileru nějakým způsobem zaujali. Bohužel celkový dojem už takový nebyl. První půlka byla jednoznačně lepší než ta druhá. Když to člověk shrne tak dokáže, převyprávět děj do 2 minut. Doufal jsem, že mě tento film zapere do sedačky a do reality se vrátím až při finalních titulcích, bohužel se tak nestalo. Naopak jsem občas kroutil hlavou jestli tohle někdo myslí vážně. Na to, že se jedná o HIT tak jsem našel až moc chyb či nedokonalostí a to se u megafilmu odpouštět nedá. Po čase mě taky začala značně lézt na nervy věta "I am Groot!" a co se týče finální bitvy a vlastně o poražení hlavních záporáků tak i ve Dni nezávislosti před 16ti lety si s tím někdo vyhrál víc. Oceňuji samozřejmě soundtrack, který byl opravdu originální a povedený zároveň. Efekty a detaily jsou už takovým zvykem, že aspoň to Marvel umí. Vtip a humor ve filmu je jedna věc ale zde to ubralo značně na kvalitě a podle mě si měl dát někdo více práce s tím aby to bylo dobrý než vtipný. ()

michald99

Tohle mohl být fakt povedený film o mezihvězdné partičce, bohužel to režisér neukočíroval tak, jak jsem si představoval. Všechny scény mají dobře našlápnuto na to, aby se z nich staly skvělé scény, ale některé jsou nepochopitelně nedotažené a výsledkem toho je, že spousta humorných scén vyzněla spíše trapně než vtipně. Obzvláště Rocket mohl dostal o trochu lepší scénář. Ale nechápejte mě špatně, to, že se řadí spíše mezi slabší marvelovky neznamená, že je to špatný film. Ale zařadil bych to spíše jako rodinnou oddechovku, než za to, za co se film vydává, ale i dospělí v něm určitě najdou svoje chvilky. ||70%|| ()

studo

Škoda, že to bolo zabalené do toho rodinného PG-13 balenia, toto si neskutočne pýtalo eRko. Ale aj tak nadpriemerná zábava s bandou, ktorú rád znova uvidím. 8/10 ()

Jakubik

Marvel kráčí velice jistým krokem a tak může, nabídnou divákovy i takovej úlet jako jsou Strážci galaxie a bude mít zaručený úspěch. Strážci nějak nevybočují ze zažitého konceptu, který Marvel už léta dodržuje. Pevně věřím, že pokračování nám zase nabídne něco více. Strážci mají totiž veliký potenciál a tvoří jí velice sympatická partička cvoků, i co se týče obsazení herců. Od filmu jsem dostal přesně to, co jsem čekal a možná i krapítek více. Dvě hodiny jsem v kině střídavě chrochtal blahem a smál se tak až jsem se za břicho popadal. S odřenýma ušima dám plnej počet, i když si myslím, že film má nevyužitý potenciál. Když tak to odskáče až pokračování… ()

NiaWolf

Dala bych 4* a 1/2, ale jelikož se mi sci-fi líbí jen vzácně, tak sáhnu k vyššímu počtu. Bála jsem se, jak Marvel může převést na plátno, tak složitý tým jako jsou GoG, ale kupodivu se jim to povedlo. Stejně jako ostatní filmy ve fázi dvě, jsou GoG ponurejší. Zpočátku vás sice ukolébají na peprnějším humoru a lehkovážnosti, ale záhy vám neváhají hodit pod nohy stovky až tisíce mrtvých. Efekty jsou skvělé, zvláště pak Racoon se velmi vyvedl. Vytkla bych snad jen příliš rychlé vypořádání s postavami, které jste mohli vidět v předchozích filmech a velmi chabou potitulkovou scénu. ()

ortoncz

Marvel si pro nás přichystal další film s týmem superhrdinů. Po Avengers, kteří se odehrávají na Zemi se přesouváme do vesmíru. A musím říct, že je to velmi zábavné i o něco více než samotní Avengers, ale bohužel příběh není tak dobrý. Akční scény jsou super. Žádná postava zde není na obtíž a všechny mají své opodstatnění. Skvěle jsem se bavil, takže za mě 80% ()

Rikky007

Čistě v kontextu s ostatními nedávnými filmy by si určitě zasloužili Strážci stoprocentní hodnocení - jednoznačný hit letošního léta. Skvělý casting, skvělé efekty, skvělý spád, skvělá hudba - nápad prostřídat klasické marvelovské heroické fanfáry s oddechovými hity 70 a 80. let, které jsou i samy o sobě významným prvkem příběhu, byl podle mě geniální a parádně podtrhuje atmosféru. Scénář, ač zdaleka ne originální, nabízí překvapivé a hlavně vtipné momenty (těch je dost a vůbec ne špatných). Jenom se to celkově snad až moc drželo zkrátka a pokud by šli u Marvelu trochu víc přes čáru a omezení přístupných komiksových blockbusterů a víc do hloubky, jako si to dovolili u DC comics se svými Strážci (Watchmen), mohlo to být nové stěžejní dílo studia. Vzhledem ke svojí délce jde o překvapivě dvourozměrnou story, která sází hlavně na svůj nadhled a vtip. P.S. - nemůžu si to odpustit, ale inspirace Nekromanty z Riddickovy kroniky temna je do očí bijící.... vlastně i intermezzo ve vězení s následným okázalým únikem mají oba filmy společné. ()

saltonsea?

Společně s druhým Star Trekem od J.J.Abramse nejlepší sci-fi od Avatara. Navíc hlášky od začátku do konce. A ta úžasná hudba, radost maximální. ()

redwik

Po minimálne hodinke surfovania po Wikipedii a čítania o Thanosovi, Titanoch, Draxovi, ale aj Ultronovi a všakovakých iných superhrdinoch som sa konečne dostal k zmysluplnej práci. Taký dopad na mňa mali Avengers, taký dopad na mňa majú Guardians of the Galaxy. Keď som písal, že v Thor: The Dark World bolo priveľa vtipov, na toto sa to veru nechytalo. A práve to sa mi páčilo. Akcia a vtip z filmu priam sršali a predbiehali sa kto dostane viac priestoru. Verím, že po tomto filme bude mať Chris Pratt aspoň 2x toľko fanúšikov. Vin Dieselov Groot bol pre všetkých asi najobľúbenejšia postava, ale čo sa týka dabingu, Bradley Cooper bol pre Rocketa asi lepší. Vo filme som našiel presne to, čo som podľa traileru očakával, a teraz mám už iba jednu dilemu: či najprv prečítať Marvel komixy, alebo si stiahnuť OST. Inak tento film mal celkom blízko k vytlačeniu Avengerov z mojej TOP10. Chris Pratt - Peter Quill/Star-Lord /:/ Zoe Saldana - Gamora /:/ Dave Bautista - Drax /:/ Vin Diesel - Groot /:/ Bradley Cooper - Rocket /:/ Lee Pace - Ronan /:/ Michael Rooker - Yondu Udonta /:/ Karen Gillan - Nebula /:/ Djimon Hounsou - Korath /:/ John C. Reilly - Corpsman Dey /:/ Glenn Close - Nova Prime /:/ Benicio Del Toro - The Collector /:/ Josh Brolin - Thanos /:/ Sean Gunn - Kraglin /:/ Peter Serafinowicz - Denarian Saal /:/ Christopher Fairbank - The Broker ()

Darckol

Z jedného pohľadu zúfalé - príbeh o ničom, občas absentujúca logika (v jednom momente sa bijú o život, v druhej najväčší kamaráti) a seriózne, celé mi to pripadalo dosť naivné. Šťastie druhej strany mince, pretože o zábavu (či už akčnú alebo slovnú) núdza nie je a film zbehne slušnou rýchlosťou bez zastávky až na koniec. Dávam (niečo menej ako) 7,5/10 - palec nahor za Groovea, tento strom zjavne poháňa Diesel :) ()

Lmslaver

Od tohohle filmu jsem moc nečekal, jen další super hrdiny, kteří jen vyměnili těsné elasťáky za kosmické overaly. Nakonec jsem se ale skvěle bavil, protože film Strážci galaxie je vynikající letní kino s pěticí hrdinů, kteří strčí hravě do kapsy všechny filmové superborce, kteří sami sebe tak strašně vážně žerou. ()

PlutisMovie

Film jsem si docela užil co se týče hlášek, efektů a akce. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že to co jsem zde viděl jsem viděl už v několika filmech. Dějově je na tom film hodně špatně. Jedno klišé za druhým. Nic nového. Trochu jsem se cítil jako bych koukal jak kamarád hraje počítačovou hru. Jako hra by to bylo super ale jako film nic na co bych se chtěl podívat znova ()

Whitebeard

Marvel má v ruce další zajímavou sérii. A rozjelo si ji velice dobře. Charaktery a jejich herce vybrali víc než dobře. Skřípal mi střed filmu, kterej se neposouval a jinak skvěle hláškující parta byla zamlklá. Konec filmu to všechno skvěle vynahradil. Na plnej počet to u mě nestačí, 4 hvězdy dávám. ()

moviechecker

I am Groot ... Tak dobré som sa už pár rokov nezasmial, keďže Holywood produkuje komédie aké produkuje. Každopádne je zaujímavé, že sa dá v dnešnej dobe skor zasmiať nad akčným filmom ako nad nejakou bezduchou komédiou. Prepojenie so svetom Avenegerov beriem taktiež veľmi pozitívne a pochybujem, že DC Comics ešte dokáže svojou Justice League konkurovať Marvelu. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)