Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

kecal

Myslím, že nejvíc času strávili kluci od počítačů na ksichtu Toma Cruise, ale co už vydělá si na to. Musím říct, že tato série parádně dozrává. Vlastně až na závěrečnou honičku, kde se záporaci až moc nestrefujou a přímo dobrovolně umírají, se tomuhle filmu nedá nic moc vytknout a tak ho prostě musím doporučit, jako parádní oddechovou zábavu. Bejt tam pro nás starý chlívaky aspoň trochu víc polonahých kočiček, tak dám jasných pět. Takhle je to tak tak. ()

s0re

Žeby najlepši diel zo serie? Scena pod vodou bola asi najlepšia scena zo všetkych dielov (dokonca lepšia ako lezenie v Dubaji v 4. diele) ()

dombas

Naprostá bomba..a pak že dneska nejde natočit akční libovku se vším všudy. Kdy začíná natáčení dalšího dílu? :-) ()

Nag0

Akcia mi sadla viac ako v ghost protocol, taktiež príbeh a jednotlivé lokácie, kde bol príbeh zasadený boli atraktívnejšie, čo sa dá povedať aj o hlavnej ženskej postave. Som zvedavý čo prinesie ďalší diel do tejto série, ktorého pokračovanie je viac než zrejmé. PS: Ak by som v tom filme uvidel ešte o jeden bavorák naviac, rozbijem svoj notebook o susedovu m3 v nepríčetnosti. ()

om6pb

Klasika na začiatku zomrie mlada agentka ktoru chce pomstiť... dej celkovo inak dobry... par "realnych" kaskaderskych kúskov ako vždy... jazda na motorke svetelnou rychlostou... netrafi ho ani jedna gulka z dvoch samopalov v uzkej chodbe a udrži sa na vzlietajucom lietadle :-) ale na to sme si už zvykli... Akčna oddychovka so štipkou humoru ()

Yannick

Velice přijemná, vtipná, svižná akční podívaná, která naprosto splňuje vše, co od ní člověk očekává. Nijak zvlášt nenadchne, ale ani neurazí. 4 hvězdičky si bez debat zaslouží a nabízí-li se tu srovnání s novým Bondem, tak Mission: Impossible - Rogue Nation u mě jednoznačně vítězí, je totiž mnohem zábavnější a co si budeme povídat, to je u filmu to nejdůležitější, alespoň tedy pro mě. ()

john_wick89

Tom Cruise už dlho víťazne ťaží zo svojich kaskadérskych kúskov, ktoré predvádza v každom novšom filme. A klobúk dole. Tom nepatril medzi mojich obľúbencov, ale postupne sa k nim zaradil. Nie je to len jeho šialenosť, ale skutočné umenie ktoré predvádza. Christopher McQuarrie snímok zrežíroval geniálne. Najmä scéna vo viedenskej opere berie dych a vlastne celkovo je nová Mission Impossible postavená na zaujímavých lokáciách a filmových nápadoch, ktoré neurazia i vo vzťahu ku predošlím dielom. Malo to atmosféru i napätie. Absolvoval som premiéru filmu vo Viedni a bol to brutálny zážitok takže u mňa za 5* aj vďaka autogramu samotného režiséra filmu. ()

Baerdeller

V devět let staré dvojce byl na to Hunt už moc starý, ale tady vypadá mnohem mladší a akce je ještě víc akčnější... Jinak se ale pořád jedná o takový průměrný moderní akční velkofilm. Tedy s výjimkou hlavní ženské postavy, což se mi moc líbilo, protože konečně někdo zapracoval ženskou postavu jinak, než jak je dnes obvyklé. Doufám, že se s Rebecou Ferguson setkáme i příště. 4**** ()

onevoice

Tak po slabej trojke tu máme veľmi svižný akčnák. Cruise je vo forme snaď ako nikdy predtým a jeho kaskadérske kúsky stoja za to. Samozrejme treba to brať s nadhľadom. Rebeccu som si obľubil od prvej scény. Škoda, že nebola nejaká milostná scéna ale nevadí nie je to romantický film. Pegg je moja najoblúbenejšia postava filmu. Jeho humor je nenapodobiteľný a skvele pasuje do tejto série. Renner a Rhames skvele doplňajú tím. Nečakal som nič extra, ale priznám sa, že som bol milo prekvapený. ()

Martina.28

Pro mě je Národ grázlů nejlepší díl z celé MI série. Ani chvíli jsem se nenudila, nebylo tam jediné hluché místo. Chvíli parádní zábava, chvíli úžasné auto-moto honičky (Cruise na motorce je prostě zatraceně cool už od Top Gunu), skvělé akční scény, téměř nemožné akce typu výměny čipu. Cruise je díl od dílu lepší a lepší, zraje jako víno a já tajně doufám alespoň v dalších pět dílů. ()

erceee

Starý otrepaný tom cruise stým istým rovnaký štýlom celý život. Nič prevratné, prekvapujúce. Dávam tomu 2 hviezdy za akciu inač nič. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz