Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Kamera:

Robert Elswit

Hudba:

Joe Kraemer

Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Jeremy Renner, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, America Olivo, Simon McBurney, Ťing-čchu Čang, Tom Hollander (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Dinsberg

Jedno sérii M:I upřít nelze.s věkem zraje jako víno a to hlavně dějově. Zřejmě prospívá střídání režisérů, takže není možnost zabřednout do rutiny. ()

Vanguard77

Tentokrát jen krátce, nejlepší Mission Impossible vůbec. Skvělé herecké obsazení a výkony, skvělá zápletka, žádná přeháněná romance (ať už se nikdy neopakuje dvojka), kvalitní akce, je to prostě super špionážní film :) ()

jafuska

Další mistrovské dílo s Tomem Cruisem. Další pokračování této velkolepé podívané, a opět Tom nezklamal, Nejen, že jeho herecké kvality jsou vždycky na výbornou, ale i dějově nezklamalo, Pro mě filmový zážitek a už ted se těším na další pokračování, ()

mrclTV

Tak mohol vyzerať aj predchádzajúci diel. Decentná akčná zábava, so slušnou akciou, pár zvratmi, pár vtípkami, ktoré sú naozaj vtipné (Máš pas? A to sa ma pýtaš až teraz?) a ešte mohutnejším merchandisingom jednej nemenovanej Bayerische Motoren Werke. Avšak Cruisovi nejak dochádza dych (a miestami až doslova) a nikto nemladne. Našťastie tvorcovia na to mysleli a mierne upravili neohrozenú nezlomnosť jeho postavy (čo je ďalšia príležitosť ako do filmu vkradnúť vtipné momenty). Naopak Renner prebral pozíciu uvrešťanej hysterickej babky, ktorú by som najradšej vynechal. Bohužiaľ film trpí nevyrovnanosťou, čo neho robí iba priemerný film. Napríklad úvodná scéna (veľmi sa mi nepáčila), alebo naopak posledná - trochu antiklimatický záver. Ale ako divák máte možnosť navštíviť Viedenskú operu, čiže prekvapivo uspokojí aj náročnejších divákov bažiacich po vysokom umení. (just joking :D) ()

boombang

Tak tohle je ta špičková zábava roku?! Ahááááááá...!!! Tak to jo... Pokaždé je to stejné schéma, které přebírají i podobné filmy: honička, paranoidní kecy, honička, paranoidní kecy, honička, paranoidní kecy, honička a (zdánlivě) konec paranoidních keců - příčemž důvod honiček i paranoidních keců je mi totálně u řiti. ()

Vykuk

Já vám nevím, možná je to tím, že mě špionážní filmy a tydlencty agentské hero story obecně moc neberou, vlastně ani poslední Bond mě neoslovil, ale tento film, zdál se mi poněkud jalový. Akce bylo přehrše, takové to.. nemožné na počkání, na to už jsem zvyklý a zas ten film je prostě zábavnější, ale nějak mě nic neuchvátilo, humor mi nepřišel směšný, spíš jen tak, jako že je to trendy, tak tam nacpem vtípky.. Celkově fajn podívání, ale když už se v půlce filmu začínám děsně nudit, něco je špatně. ()

zubrik66

Rozhodne nepatrím k fanúšikom Ethana Hunta, tento diel sa im však vydaril. Akcia sa strieda s komornou atmosférou. Páči sa mi, že na Tomovi je vidno jeho vek. Rozhodne šťastím filmu je odsúvanie Rennerovej postavy do úzadia. No a samozrejme vždy vtipný Simon... ()

Jehan

Hi-tech akční nářez a dobrá odpověď na současné bondovky. Nuda ani náhodou. Cruise je možná podivný magor a herec omezených možností, ale zde vůbec, ale vůbec nevadí. Vlastně by tam ani nikdo jiný být nemohl. Poněvadž hlavní roli hrají technologie. Alec Baldwin jako skutečná smetana v solidní kávě z anonymního automatu. Stačí kapka a dá se to pít. ()

SAINTS

Dejova zapletka okolo syndikatu je vybudovana šikovne a aj Tom Cruise odvadza dobru pracu.Divak dlho netuši o čo ide a roly su rozdane perfekne.Aj hlavny protivnik zaporak je perfekny a dôstojny Huntov super.Do deja dobre zapada aj dvojita agentka Elsa v podani Rebeccy Fergison,obsadit ju bol dobry napad.Jednym z vrcholov filmu je scena vo viedenskej opere ,tejto akcii nechyba nič.Režiser McQuuarrie cely projekt zvladol a ponukol dobry blockbusster. ()

helrohir

S tvrdeniami, že ide dosiaľ o najlepší diel série môžem len súhlasiť, aj keď nejaký výrazný náskok oproti ostatným dielom zas nemá (až na dvojku samozrejme), pretože ostatné časti série mali vždy svoj originálny štýl a dokázali ma nejakým spôsobom zaujať. Príbeh je už klasicky plný zvratov a napínavých situácií, ale to pravé orechové, čo túto časť vynáša na piedestál MI série sú top scény v opere, vodnej šachte a naháňačka na motorkách. Pri týchto scénach som bol doslova vo vytržení a užíval si ich každým pohľadom. Tom Cruise si tú rolu viditeľne užíva a obdivujem ho, že sa pri náročných scénach nenecháva zastúpiť dablérom. Ostatní členovia tímu tiež naplno využívajú svoj priestor a veľké plus dávam za obsadenie Rebeccy Fergusson, ktorá je príjemným objavom a hlavnú ženskú rolu zastáva oveľa presvedčivejšie než Paula Patton v Ghost Protocol. To, že MI niekedy kvalitatívne predčí bondovku som nečakal, ale v roku 2015 sa tak stalo, takže nabudúce budem svoje očakávania smerovať k tejto špionážnej sérii. 80%. ()

Kubi21

Velice podařený dílek skvělé špionsko akční série. Máme tady velice povedenou špionskou záležitost s nápaditou a zábavnou akcí a vcelku slušným a uvolňujícím humorem. V týmu poteší návrat Vinga Rhamese a větší prostor pro Simona Pegga. Ano, takhle můžete pokračovat dále. Tom to bude schopný uhrát i v pětašedesáti, tak máte ještě čas na pár dílů. ()

borohub

Možná maličko lepší než Ghost Protocol, minimálně to nebylo tak nereálné (no nereálné to bylo dost, ale když si vzpomenu na scénu kde Tom Cruise šplhá po největším baráku světa). 75% ()

Tominni

IMF je rozpuštěno, do toho se oběvuje syndikát složený z bývalých agentů......a tak se Ethan Hunt pouští s trojicí svých parťáků sám na vlastní pěst proti syndikátu. Zdařilé pokračování MI, Tom Cruise odvádí dobrou práci a to samé se dá říci také McQuarrie. Akce střídá akci, povedený závěr, zkrátka pěkná podívaná, která sice po shlédnutí v hlavě moc nezanechá, ale pobaví a to je její hlavní cíl. Je zajímavé, jak se MI film od filmu zlepšuje. ()

Gamekeeper77

Série stabilní jak britská libra. Akční scény jsou sice místy až na hranici science fiction, ale na to sere pes, protože jsou zkrátka a dobře fakt výborný a celkovej dojem z filmu určitě nezkazí. Za velkej bonus tu navíc považuju přirozeně fešnou a rajcoidní Rebeccu, ze který jsem fakt nemoh spustit oči. 88%. ()

PlayEasy

Zatímco většina podobných franšíz mají sestupnou tendenci, M: I jde proti proudu. "Viníkem" je tentokrát asi nový režisér, který stojí i za scénářem Obvyklých podezřelých (víc netřeba dodávat :) a v Jacku Reacherovi dokázal, že mu to s Cruisem jde pěkně od ruky. Protože VŠECHNO, co se v tomto díle odehraje je vrcholnou ukázkou filmové akce, obzvláště pak motorková honička v serpentinách je nezapomenutelná! 100% ()

imarvin

Ani pátý díl nedělá celé sérii M:I ostudu. Děj svižně běží, akční scény skvěle zpracované. Má to všechno, co od filmů s tajnými agenty čekám. Nečekané zvraty, napětí, honičky, střílečky. Ale pár hluchých míst se najde, a tak to na 5* není. Sean Harris jako záporák se mi v celé sérii řadí na druhé místo a Simon Pegg potvrzuje svou schopnost hrát sice komickou postavu, ale zároveň být velmi důležitým členem týmu. ()

Toneil

Viděl jsem ve špatné pořadí - Ghost Protocol > Fallout > Rogue Nation. Ale i když jsem kvůli tomu neměl ve Fallout spávnou návaznost v příběhu, tak se tyto poslední dva filmy velmi liší (zábavností, akčností, příběhem a hraním). Rogue Nation - slabší tři Fallout - lepší čtyři ()

JajinkaBec

Nejlepší díl MI? Dost možná. Každopádně potvrzení velmi pozitivního kurzu ve vývoji série, která čím dál tím jasněji nachází svou tvář. Klasický mix akce, napínání a nadhledu se definitivně proměňuje v luxusní týmovku, jíž sice šéfuje Ethan Hunt, ale ohromně si užíváte souhru všech jejich členů. Jistě, občas tam narazíte na nějakou blbost, která vás doslova bodne do oka. Jenže jen do jednoho a tím druhým se dál nadšeně díváte. Cruise je prostě fenomén. A tohle je navíc velmi kvalitní projekt s velmi kvalitními sekundanty. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz