Potom, čo o sebe dá vedieť nechvalne známy tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemetrasenie o sile 9 stupňov Richterovej škály, vydávajú sa pilot prieskumného a záchranného vrtuľníka (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s ktorou už dlhšiu dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachrániť svoju jedinú dcéru. Ale ich zložitá cesta na sever je len začiatok. A keď si už myslia, že to najhoršie majú za sebou... tak veľká dráma sa len začne. (Continental film)

boo-boo

Je to predvídateľné až hrôza, no hlavným kameňom úrazu je z môjho pohľadu casting, ktorý bol zrejme robený narýchlo (onen chlapec čo zbalí Alexandru)/na efekt (Carla)/na výstrih (Alexandra)/asi len tak zo srandy (Gruffudd). Zopár pekných záberov na deštrukciu tu skutočne je, no nemá to drajv a divák nemá komu fandiť. Škoda malého priestoru (a takmer žiadneho previazania s centrálnym dejom) pre Paula Giamattiho. Upozorňujem, že som to pozeral v lietadle, takže ak by bolo plátno väčšie, možno sa k tým 3* uchýlim. Ale skôr nie. ()

Knor

Velkolepá efektová záležitost a nic víc. Příběh je standardní americká limonáda s hrdiny, kteří přežijou všechno a pokaždý jen o chloupek utečou jistý smrti. Dwayne Johnson je sympaťák, kterj pokaždý ví co má dělat a umí řídit nebo pilotovat všechno co se mu naskytne pod rukama. Jako třešničky na dortu tu byly čičiny Daddario a Cugino. Nic víc v tom nikdo nehledejte, klidně bych to sestříhal jen na ty části zkázy a destrukce .. to by mi v tomto případě stačilo :-D ()

departed

Digibordel s rodinnýma hodnotama. Pokud budete dělat katastrofický film, ujistěte se, že máte dostatečně kvalitní technologie na to, aby rozpadající se město díky zemětřesení nevypadalo jak šedivá kaše, která se rozkydá na zem. A celá background story ústřední rodinky je klišovitá až to skřípe v zubech. Rozvod; jedna zesnulá dcera; jedna živá dcera; mámin přítel, který se jeví jako pohodový chlapík, ale vyklube se z něj hajzl; love story s britským nádechem; pak jdou rodiče zase k sobě, protože všechna ta katastrofa je stmelí znovu dohromady a blablabla ... fakt nic originálnějšího se prostě v roce 2015 vymyslet prý nedalo, povídali scénáristi. Jasně, že je to kravina na entou a takhle by se měla i vnímat, ale když ono to po většinu času prostě nejde. Nejde. Tohle je zábava tak pro věkovou kategorii 14-17 let. Mladší by se na to koukat neměli a starším to přijde jako chujovina. Alespoň že castingový oddělení obsadilo do ženských rolí někoho, kdo má kvalitní výbavu, tak aspoň na něco pravýho se dá koukat, když vše ostatní je pak zelený plátno. ()

ForGump

Tenhle katastrofák má něco z každého toho předešlého, ať už od Emmericha nebo od Petersena. Někdy si říkáte, že by tohle nevymyslel ani Roland, a pak zase, že by to zničil a natočil ještě lépe. Na začátku jsem měl pochyby, protože první akční scéna skoro vypadala jako z každého druhého béčka tohoto žánru, ale vše přeřvala působivá destrukce San Fran, ve stylu 2012 nebo tsunami jako v Dokonalé bouři. Jen nikde žádná zima jako u Dnu poté tady nebyla, což mi trochu napomáhá k oslímu můstku k hercům, neboť kdyby bylo chladno, tak bychom jen stěží mohli pozorovat dobrou a chytrou dceru Dwayna Johnsona, Alexandru Daddario v plavkách a tílku. Sice to nebylo, jako když skákala okolo Harrelsona v True Detective, ale beztak pěkné. Ano nechal jsem se unést, ale musíte uznat, že ta holka má strašně pronikavé oči. Dále jsou tu postavy jako téměř v každém takovémto filmu, takže nechybí vědec Paul Giamatti, holka od Bon Joviho Gugino, jež hraje matku Alex a bývalou manželku božského záchranáře The Rocka. Každopádně přes pár neodvratných klišé řadím San Andreas k žánrovému nadprůměru. 60% ()

Scraffy

Ďalší do skupiny katastrofických filmov. Film nemá žiadnu väčšiu chybičku. Je natočený veľmi dobre čo sa efektov týka, tiež má dobré herecké výkony a Dwayne Johnson sa tu skvelo hodí. Veľmi sa mi páčila scéna, keď sa rútil ten hotel, kde bola jeho žena a všetko to bolo natočené na jeden záber. To bolo fakt parádne. ()

Ondr0n

Každou druhou scénu přišlo nějaké to klišé a ani ty efekty nestály místy za moc. Na San Andreas se toho dá zkritizovat opravdu hodně, ale kompenzuje to fakt, že byl film vcelku zábavný. Nebýt Alexandry Daddario a té americké vlajky na konci bych možná šel o hvězdu výš. ()

topi80

Musím se přiznat, že zemětřesné či tornádové katastrofické filmy mě neberou tak jako přecejenom poněkud působivější a atmosferičtější potápění lodí či globální rychlooteplování. Proto mě ani tento film nedokázal vtáhnout, byť každý takový pokus, který zahrnuje padající města a apokalyptickou atmosféru dokáži ocenit. Z postav mě zaujal snad jen starý manželský pár a nesmírně mě pobavila animace hrochů. Film má tu smůlu, že příběhů o tom, jak je třeba někoho vyzvednout dříve, než se pod ním (nebo nad ním) všechno zřítí, už jsem v minulosti viděl příliš mnoho. ()

dkas

Co teď? Zas ho vybudujem... Do toho zní oslavná hudba a rozvine se americká vlajka. No kýč jako blázen! Celý film je jeden velký kýč! Bohužel i triky, na které se člověk u tohoto žánru těší, vypadají jako z počítačové hry. Nejlepší scéna je bohužel odbyta hned v úvodu při záchraně zapadlého auta. Zbytek pak jde bohužel z kopce a valí se jeden nesmysl za druhým, do toho se řeší rozvod, nerozvod, nový milostný vztah a tak dále. Je to slabé. ()

Rimland

Emmerichovsky laděný katastrofák, který je vlastně úplně o ničem, napětí si v něm taky moc neužijete (protože se jede podle zavedené šablony, takže přesně víte, jak to bude probíhat a kdo jak skončí), ale sympatické obsazení a neustálý spád vám k k dvouhodinové zábavě na víkendové odpoledne bohatě postačí. ()

peeteno78

Protože jsem velký fanoušek katastrofických filmů, tenhle film mě opravdu bavil. Vždy jsem žasnul nad vizuálními efekty. A ač jsou herecké výkony poměrně slabé (což se u těchto filmů docela očekává), na dobrodružství a napětí mu to neubírá. Samozřejmě si dokážu představit trošku jiný děj a zápletku, ale i tak jsem strávil příjemný večer... ()

nK_!

Poprvé v životě jsem měl tu čest se 4DX (a ještě navíc ve 3D) projekcí a musím říci, že očekávání splnila do puntíku. Až na zbytečné vrnění sedaček třeba při zavírání dveří od auta celá tahle technologie opravdu umocňuje zážitek v kině. Sedadla se houpou podle pohybu kamery (při pohledu do velké hloubky fakt síla) nebo se třesou a hází podle toho, co se ve filmu zrovna děje. Nejlepší moment nastal, když se na scéně začal vrtulník točit dokola. Kolem mě létal popkorn, kabelky i jejich majitelky. Všechno tohle je ještě umocněno kouřovými, vodními a větrnými efekty. Ty podle mého názoru nebyly rušivé, právě naopak. Totální masakr a jestli něco, tak tohle doporučuji zažít aspoň jednou v životě. Čtyřmi hvězdičkami hodnotím hlavně kvůli možnosti vidět San Andreas takhle neobvyklým způsobem. Jinak jde o celkem obyčejný katastrofický film s patřičnou dávkou rodinných vztahů, dojemných scének a samozřejmě happy endem. Dwayne Johnson se film od filmu trochu zlepšuje, ale pořád mu ty charakternější role moc nevěřím. Akce je přehledná a docela v pohodě sestříhaná, destrukce a efekty výborné. Transoceánské kargo lodě se přímo v ulicích San Franciska asi nevidí každý den. Celkově spokojenost a pěkný zážitek. EDIT: nakonec mírním nadšení na tři, protože mimo vizuálu nemá San Andreas moc co nabídnout a pár dní po projekci si krom efektní podívané vlastně nic jiného nevybavuji. ()

zubrik66

Rodinu terminátora Dwayneho nezlomí len tak niečo. Dcéra je pravá zálesáčka v meste, všetko čo vie sa naučila od super tatka. V plnohodnotnej akcii je síce pár hluchých miest, ale happyend nám to rozhodne nepokazí. ()

Guran

Z názvu je možná cítit, že film bude za to stát a že to bude parádní podívaná po všech stránkách, ale bohužel jediné co stojí v tomto filmu za shlédnutí je image Alexandry Daddario (nikoli její "herectví"), svaly Dwaynea Johnsona a vynikající počítačové triky, které krásně vykreslují katastrofu, která ve filmu probíhá. Co se týče scénáře, hereckých představitelů a samotného filmového štábu, tak to je jeden velký blaf! Ještě nikdy jsem v žádném filmu neviděl tolik zbytečných postav, jako tady! Nejzbytečnější postava byla právě Ioana Gruffudda. Bez něj by film nebyl o nic ochuzen, stejně, jako otravný Art Parkinson, který tu jenom překážel. Ještě nikde jsem neviděl tolik nelogičností, samotné nelogické chování našich "hrdinů" a tak děravý scénář mohl vymyslet snad jen člověk s IQ 50, ne-li hůř. Škoda, že Paul Giamati nedostal více prostoru, jeho postava mi zde hodně seděla. ()

Zolky

Páčilo sa mi, že od začiatku to bolo napínavé a nemusel som pretrpieť prvú pol hodinu, kým sa niečo začne diať. Z vizuálnej stránky je film fakt brilantne prepracovaný a bol to veľký zážitok. Dwayne Johnson svoju úlohu zahral solídne, ale zvyšok aktérov ma vôbec neoslovil. Celkovo však nadpriemerná zábava. ()

jprmusic

Proč ne, chtěl jsem katastrofu, dostal jsem katastrofu. a je to takovej nářez, že mi ani neoblíbenec Johnson nevadil. Dle mého OK. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (viac)

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (viac)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (viac)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (viac)