Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

EvilPhoEniX

Jedním slovem: Úžasné ! Fajn, třemi dalšími slovy: Vzrušující, srdce-zastavující,svižný Akční Thriller bez žádného hluchého místa! Gerard Butler v nejlepším napodobení Jamese Bonda, Indiana Jonese a hrdiny z Mission Impossible masivně a nekompromisně poráží teroristy v Bílém Domě. Lahůdka 80% ()

tron

"Zahrajme si hru Choď doriti. Ideš prvý." Relatívne drsné. Väčšina deja sa odohráva potme, takže keď sa niekto bije, skoro nič nevidíte. Butler sa snaží, ale nie je príliš sympatický. Aaron Eckhart je ako americký prezident ešte nesympatickejší (áno, dá sa to) a na strane zloduchov tiež značne veľká bieda. Vyložene potešiť ma potešila len náročná scéna prepadu Bieleho domu, ktorá je príjemne dlhá a prepracovaná. Žiaľbohu to vyzerá tak, že do nej tvorcovia išli naplno a dali do nej všetko, od energie cez talent až po prachy a tak im na kvalitné vyplnenie zvyšku minutáže už nič neostalo a vydlábli sa na to. Dvojka prekvapivo o značný kus lepšia. A Emmerichov konkurenčný (tiež tohoročný) Útok na Biely dom? Mal sympatickejšieho hrdinu aj prezidenta, ale tiež to nebol žiadny zázrak. ()

dO_od

// I'd like it less ultrapathetic with some non-stupid dialogues, without the falling flags and way more interesting characters the next time, thank you. ()

Slasher

Drsnej útok přímo do srdce Ameriky. Celou dobu mi to přišlo neuvěřitelný. Vážně myšlenou blbostí jako by to vypadlo z dob osmdesátkový akce a nic (první dáma, White House, nedotknutelný prezident) tomu není svatý, přitom ale nepochopitelně skvěle obsazený. Butler proti všem ve zpátky-do-minulosti filmu roku 2013. ()

RHK

Smrtonosná past 1 se pro změnu odehrává v Bílém domě. Teroristi jsou Severo-Korejci a ve hře je i jaderná Apokalypsa. Gerard Butler sice není tolik charismatický jako Bruce Willis, ale až tolik mi to nevadilo. Antoine Fuqua si u mne zapsal další povedený čtyřhvězdičkový akční kousek (po Training Day, Slzách slunce a Odstřelovači). Trailer: http://www.csfd.cz/film/318722-pad-bileho-domu/videa/ ()

Lateef

Jestli tohle uvidí mistr Seagal a zjistí tak, že Butler mu vyfouknul v podstatě třetí díl Přepadení, myslím, že se hodně nasere. A nevím, jestli to už Pentagon zaznamenal, ale nejnovější zbraň hromadného ničení se jmenuje Rozzuřený Steven. Stačí dva sumo dřepy šiko a začnou se trhat litosférické desky... ok, to by stačilo, chtěl jsem tím jenom vyjádřit, že v roli Mikea Banninga bych stokrát radši viděl byť dnes jaksi neforemnou hmotu, dříve slyšící na jméno Steven Seagal, než Gerarda Butlera, který doteď s nožem maximálně tak krájel cibuli. Jinak je to samozřejmě akční výplach, který v mnoha ohledech a momentech vypadá sympaticky a je přesně takový, jaký jsem doufal, že bude. Na druhou stranu když vím, že mám k dispozici nějaký rozpočet, tak se přeci nebudu pouštět do scén, které vyžadují rozpočet dvakrát takový, jen abych je tam za každou cenu měl. Pak totiž bortící se Washingtonův monument vypadá jen o trochu lépe než gigantosračky vidláků z Asylumu. Nicméně eRko splněno dokonale, takovou hromadu mrtvejch nasekal naposledy snad jen Iko Uwais. Takže pohoda. Uvidíme, jak se s tímto tématem vypořádal Devastátor Emmerich :) 70 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Zeck odpad!

Vždy si z podobných filmů vypíchnu jednu stupidní scénu, ze které si následně dělám prdel a mastím se nad její nesmírnou trapností, čímž splácím tvůrcům ten stud, který jsem u jejího sledování zažíval. Tento film je ovšem tak neuvěřitelně tupý, že bych musel vyspoilerovat celý film, a to se mi rozhodně nechce, protože sám o sobě stojí tak maximálně za pár vět. Mohu snad jen směle dodat, že Fuqua dovedl "Američanství", klišoidní patos a salutování nad americkou vlajkou k takové nechutné vážnosti, že jsem celou dobu hrdě fandil Korejcům a přál jim, ať vyvraždí všechny Američany v dohledu, synka nabodnou na sloup, prezidenta vykleští a nachčijou mu na ksicht a jeho sekretářku hromadně znásilní svými asijskými miniklacky, narvou jí hlaveň do prdele a vystřelí jí skrze páteř mozek z hlavy. Pokud k podobnému filmu dokážou sami američtí diváci napsat, že je to neuvěřitelně stupidní a kreténský film, pak myslím není co dodat. A ta "akce" ve stylu bojů 18. století, kdy osobní ochranka prezidenta stojí na zeleném pažitu v řadě proti samopalům a nehnou se z místa dokud nepadnou, na tom skutečně nic nemění. 10%. ()

Jossie

Klidně mi říkejte komerčáku, ale já jsem se dost bavila: rozmlácení Bílého domu na cucky, hromady krve, zajímavá akce, dokonce i úvod byl zajímavý. Jediné, co mě už opravdu ve filmu unavuje jsou tupí nejvyšší vojenští velitelé. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nech si poslední kulku pro sebe. Když to neuděláš, vrazím ti do hlavy svůj nůž." Když si squatteři vyhlídnou dům, tak si ho jednoduše obsadí. Co na tom, že tenhle je zrovna Bílej a šikmoocí kluci s holkama museli před jeho návštěvou smutně opustit státem organizovaný hladovění. Co by to taky bylo za teroristy, kdyby nebyli ze zlý Severní Korey a američtí kluci by nemohli vypouštět ze svejch úst oblíbený bludy o svým odpovědným invazním udržování světovýho míru. Předpokládám, že už se točí něco o zlejch Íráncích a Syřanech, aby si svět uvědomil, koho je nutný mírumilovně pozabíjet. Ale zpět k filmu. V něm vlajky s hvězdami a pruhy krásně vlají, Bůh svědomitě ochraňuje Ameriku a kdyby tyhle kraviny nechali tvůrci jen ve verzi pro americký kina, tak bych mu určitě udělil silný tři hvězdy místo těch tří slabejch. Originality snímek totiž moc nepobral, ale Mike se brodí žlutým masem opravdu stylově a určitě se to dá přežít bez nutkání se okamžitě na pár let upsat US Army. ()

xxmartinxx

Amerika tu nejenže s teroristy vyjednává, ale dokonce jim dvě hodiny líbá zadek (a nakonec jim ho samozřejmě rozstřílí). Ale to by byl poslední problém. Prvním je, že je to špatně natočené, druhým, že ve svých nesmyslných dvou hodinách to velmi nudí. Na tahu je Emmerich a já nepochybuju, že předvede o řád lepší výplach. ()

flanker.27 odpad!

Tak jo. Přepadení v Pacifiku ode mně dostalo jednu hvězdu za Missouri. Ve světle Olympu si říkám, že by si možná zasloužilo i dvě, páč je v něm přece jen trochu toho nadhledu. Zato zde se díváme na dojemný záběr padající rozstřílené vlajky s hvězdami a pruhy a zcela vážně se po nás chce zaplakat nad pošlapáním symbolu svobody. Do toho padají inteligentní věty jako "nechtěli zničit jen nás, chtěli zničit náš způsob života" či "nepřítomnost amerických vojáků bude znamenat válku". Buch hlavou o zeď. Když zapomenu na patos k zeblití, zůstane film se spoustou pitomostí. Nejdřív jsou za pitomce všechny US bezpečnostní složky, přičemž banda teroristů připomíná bandity z Vinnetouovek (nehledě na to kolik jich padne, je jich pořád stejně), pak se to otočí a ti zlí teroristé se nechají porcovat jeden za druhým mezi správně emericky tvrdými hláškami tvrdého Skota v hlavní roli. Kde zláci nabrali AC-130 se nedozvíme. Logika v osobní motivaci postav neexistuje. Ovšem, to není důležité, Amerika, světový mír, víra a láska byly zachráněny. BTW když ta vlajka padala dolů, nešlo si nevzpomenout na Mars útočí a vlaječku Marťanů. Kde jsou časy Brooklyn's Finest... ()

choze

Dle očekávání víc Smrtonosnější past než byla pětka. Bohužel až moc. Po vynikající scéně masivního dobytí Bílého domu (kde jsou ty časy, kdy teroristi někam nenápadně vklouzli zadním vchodem a jen odstranili pár strážných pistolemi s tlumiči) se už jen pobíhá temnými chodbami a vrší se klišé, mrtvoly nebo se rovnou neumětelsky vykrade celá scéna (výbuch helikoptéry na střeše a skok z ní). Nic vás tu nepřekvapí (snad až na enormní počet explicitně zastřelených lidí a brutální výprask paní ministryně), o nikoho se nebojíte (nelogičnost a patos mi nevadí) a ještě než se to dokodrcá k finále (stejně nevýraznému jako záporák), je vám jasné, že scénář byl opsané a odfláknuté béčko nejbéčkovější a že Morgan Freeman a Aaron Eckhart šáhli pěkně vedle (tedy jak se to vezme, film byl docela úspěšný). Zdaleka nejzajímavější moment je, když vylezete z kinosálu a checkujete, jestli to Severokorejci mezitím nespustili i v reále. ()

Segrestor

To byl teda nightwork, to ti povím. Potemnělé kino nabídlo první záběry, které místo vyvážené ostrosti a jasu ukázalo jen takové velké šedočerné nic prošpikované několika sněhovými vločkami. To jsem totiž ještě netušil, že zhruba od poloviny filmu upadne Bílý dům do tmy. To asi chtěli poukázat na ten kontrast, rozumíš, ne? Bílý dům ve tmě. Jako fajn nápad, ale já nic neviděl. Tolik k báječnému pocitu z kina. Film mě, v těch místech, kde něco vidět bylo, drtil už od začátku. Hned po té nehodě, kdy prezidentova limuzína sletěla z mostu jako shnilá hruška, začal prezident ve zpomaleném záběru křičet: Nééééééé... a za chvíli i jeho synek: Máááááámiiiiiii..., jsem poznal, že to bude něco extra, fakt. A bylo. Celé dvě třetiny filmu byly natočené tak, že jsem z toho měl dojem, jako by to točili výhradně pro Kim Čong-una k narozeninám nebo co. Úplně vidím, jak si pořád dokolečka sjíždí kinorip tohoto snímku do té fáze přepadení Bílého domu a strašně se u toho chechce. Mně ale do smíchu moc nebylo. Vlastně jednou jsem se usmál, to když Buttler měl nějaký hlody na toho severokorejského teroristu. Každopádně to bylo mnohem lepší, než poslední verze Red Dawn, co do ztvárnění představy útoku na USA. Celkově mi to ale přišlo takové splácané, že k tomu termínu nightwork přidávám ještě patchwork.                                                                                                                                                                                                                                                    Nakonec jsem pochopil, proč jsem v celém kině v podstatě sám. Byla to fakt ptákovina, pomyslel jsem si, ale jak jsem opouštěl kino, všiml jsem si, že kdesi v rohu se mačkali dva Vietnamci. Odcházeli zamlklí a vyhýbali se cizím pohledům. Šel jsem v jejich stopách a vidím, že nasedli do neoznačené dodávky a odjeli směrem do centra města, někam tam, kde je naše radnice. Celou noc jsem nespal pronásledován výčitkami, zda jsem neměl upozornit starostu na možný útok. Ráno jsem jel centrum očíhnout. Objevil jsem tam opuštěnou dodávku. Jinak všude klid. Situaci budu nadále sledovat. Když by se něco dělo, budu vaše oči i uši, platí? Tak, žádný vylomeniny, Segruš je na místě. ()

Gilmour93

Pane jo, jestli tohle viděl Kim, zavře toho holuba trénovaného nést jadernou hlavici zpátky do holubníku a přepíše strategické plány! Ač originální název spíše patří ke krizi japonského výrobce fotoaparátů, bude se zas a znova vyjebávat (neplést s vyjednávat) s teroristy. Fuqua se pokusil o poctivý akčňák jako z dob minulých, jenže svoji (nejen ideologickou) moderností přišel o náboj nadhledu i lehkost. Nicméně jsem si vědom, že kdyby se toho chopil Bay, či bláznivý Rolie, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Ostatně, druhý jmenovaný už finišuje s počinem, v němž Tatum v sídle prezidenta USA utancuje zlotřilé teroristy k smrti, takže se mám na co těšit.. Tady se občas připomene 9/11, Bůh žehná, až ho z toho bolí ruce a přísahá se na vlajku, co teatrálně padá ze střech. Není co divit, že jsem měl poslední dvě minuty položenou ruku na srdci. Ne, nebyl to infarkt. To já jen povstal a na celý sál si dojatě broukal Prapor posetý hvězdami - navzdory tomu, že mě vyrušováním podráždění diváci zasypávali nadávkami a poloprázdnými kelímky od coly. K absolutní nirváně mi scházel závěr, v němž by hrdinný agent se znovu nabytou ctí skopl toho na svobodu šlapajícího Asiata do fontánky před Bílým domem. „This is White House!“ ()

TeeAge

|| Scenár: Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt | Hudba: Trevor Morris | Produkcia: Gerard Butler, Alan Siegel, Mark Gill | Distribúcia: FilmDistrict | Štúdio: Millenium Films | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 161,025,640 $ || Všetko, čo robilo Man of Steel nedokonalým filmom, je v Olympus Has Fallen najsilnejšiou stránkou: reálne pôsobiaca totálna deštrukcia. Zatialčo v novom Supermanovi bola posledná ničivá tretina "najnudnejšiou" pasážou inak skvelého filmu, je v prvej pólke Olympusu dychvyrážajúcou akčnou jazdou, ktorá tu možno ešte nikdy nebola. Irónia je, že film začne byť slabším v momente, keď nástupca (Butler) zachránca zeme (Willis) začne kúzelne vraždiť. Aj následné pasáže s odpočítávaním sú už skôr zvyknutou rutinou, než geniálnyou smršťou, akou je začiatok. 80% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Aluska88

Aaron Eckhart si pozve do baráku Korejské "diplomaty" a pak se jen nestačí divit, co za nepěkné věci začnou vyvádět. Vše se zdá být ztraceno, naštěstí přichází hrdina v podobě Gerryho Butlera, který obětuje vše pro záchranu hlavy státu. Sám se vydá přes půlku města až do Bílého domu, prezidentovi na pomoc. Sám se dokáže bez problémů prostřílet až do interiérů Bílého paláce a na své cestě likviduje nelítostně každého, kdo se mu postaví do cesty. Tak trochu to zavání kousky, kterých je schopen snad pouze Chuck Norris:) První věc, kterou Pád Bílého domu upoutá, jsou neskutečně špatné efekty a kamera, které jakoby byly vystřiženy z nějakého špatného katastrofického filmu Kanadské produkce. Ale co, snímek má spád, děj rychle uběhne a závěr je až (ne)překvapivě americký. Sice jsem čekala, že by třeba pro tentokrát zámořská velmoc byla stižena apokalypsou jaderných rozměrů, ale to se opět neuskutečnilo. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný thriller s Gerardom Butlerom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o šéfovi prezidentovej ochranky, ktorý pri jednej nehode síce zachránil prezidenta, ale už nedokázal pomôcť prvej dáme a tak skončí v inej práci neďaleko Bieleho domu a ani po dlhšej dobe sa s tým nedokázal plne vyrovnať. No keď je Biely Dom nečakane napadnutý špičkovo vyzbrojenou a organizovanou skupinou severokórejských teroristov, muž neváha a postaví sa im, lenže je nútený pred presilou ustúpiť dnu a teroristom sa Biely Dom podarí obsadiť a zajať niekoľko dôležitých ľudí vrátane prezidenta. A keďže zostane jedinou nádejou, muž sa rozhodne využiť všetky svoje schopnosti a znalosti, aby sa nepriateľom postavil a celú situáciu zachránil. So spracovaním som veľmi spokojný, celá úvodná časť, či už nehoda alebo aj následné kľudnejšie dianie sú zvládnuté bez problémov, ale naplno to samozrejme rozbehne až samotný útok a obsadzovanie. A potom sa už dej očakávane presunie do prostredia Bieleho domu, kde sa prakticky stále striedajú situácie s hlavným hrdinom, veliteľstvom a zajatcami s hlavným záporákom, nič tu výraznejšie neprekvapí, ale ani ma moc nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť, stále sa niečo deje, všetko má svoj priestor, jedna zaujímavá scéna strieda druhú, v rámci žánru úplne ideálne. Film síce moc negraduje, prakticky celé tieto dve tretiny sú na úplne rovnakej úrovni s minimálnymi odchýlkami zábavnosti, ale ani s týmto nemám problém, keďže ma to bavilo od prvej do poslednej minúty. Čo sa týka toho amerického patriotizmu, to bolo prakticky to jediné, čoho som sa obával, ale nie som sklamaný. K nemu mám veľmi rozporuplný vzťah, v niektorých filmoch som z neho nadšený a v iných zase zhnusený, ale tu to našťastie dopadlo lepšie, iba v jednej situácii mi prišiel až trápny, už spomínaná scéna s ťahaním za vlasy, ale inak je nielen bez problémov, ale väčšinou sa mi aj páčil. Akcie je tu dosť a síce stále mohla byť aj lepšia, ale aj tak som spokojný. Dala by sa rozdeliť na dva typy, veľkolepejšia a komornejšia, ktorú mám omnoho radšej. Tá veľkolepejšia je takmer bezchybná, obzvlášť samotný útok, čo je vlastne štvrťhodina neustálej akcie sa skutočne vydaril, je tu množstvo civilných obetí a pôsobí to správne intenzívne, ale nesklame ani ten zvyšok. Ale som rád, že viac je tej komornejšej. Jej zápormi sú, že sa až moc často odohráva v čiastočnej tme, mohla byť trochu lepšie natočená, aj takto som spokojný, stále je prehľadná, lenže občas som cítil, že by som nejaký akčný prvok chcel vidieť z iného uhla alebo s menej strihmi, ďalej nie je moc nápaditá a takmer stále sa odohráva vo veľmi podobnom prostredí. Nejaká akcia napríklad v kuchyni, práčovni alebo nejakej podobnej miestnosti by akciu určite oživilo. No ani jeden z týchto záporov nie je až tak výrazný, aby to bol skutočný problém. Oceňujem, že táto akcia pôsobí pomerne reálne, hlavnému hrdinovi som túto úlohu veril, pôsobí profesionálne, nikdy sa nepúšťa do väčších akcií, vždy využíva moment prekvapenia, strieľa väčšinou na istotu, v akcii je úplne nekompromisný, takže hlavne priestrelov hlavy je tu plno, občas poteší aj nejaká tá zlomenina alebo použitie noža, súboje sú správne dynamické, má tu slušný počet zabitých, takže si ani moc nemám na čo sťažovať. Jasným plusom je aj rating, stále to mohlo byť aj drsnejšie, ale aj tak som rád, tu sa postavy s nikým nemaznajú, keď si treba získať rešpekt surovou likvidáciou, ako poprava ženy alebo zabitie priviazaného žoldniera, tak kamera neuhýba. Herecké obsadenie je výborné, Gerard Butler v hlavnej úlohe je skvelou voľbou, z týchto súčasných áčkových akčných hercov je jediným, komu akčné úlohy verím a navyše tu stvárňuje presne môjho obľúbený typ akčného hrdinu, profesionál, ktorý je drsný a nekompromisný a väčšinou má aj dobré repliky. Ale aj celkovo sa tu obsadenie skutočne vydarilo, výborný Morgan Freeman v úlohe hovorcu, Aaron Eckhart ako prezident, Rick Yune zvládol hlavného záporáka bezchybne, vie si získať rešpekt a plno dobre obsadených vedľajších postáv. Réžia a technická stránka zaostávajú len v pár detailoch, spomínaný strih v akcii, efekty tiež nie sú prvotriedne, ale to sú všetko len také maličkosti, aj toto je vysoká kvalita. A kladom je rozhodne aj hudba, využíva už osvedčené motívy a počúva sa viac než dobre. Som veľmi spokojný, pár menších úprav, ktoré sa týkajú hlavne akcie a kľudne by som dal plné hodnotenie. Už si pomaly ani nespomínam, kedy som naposledy videl nejaký poriadny áčkový americký akčný film, ale tu som skutočne cítil, ako keby sa vrátili časy, keď ešte akčný film mal nejakú hodnotu a točil sa pre dospelých, hlavne mi to neustále pripomínalo moje obľúbené Prepadnutie v pacifiku a to sa cení. Ešte si to určite pozriem viackrát. 79% () (menej) (viac)

genetique

Die Hard in White House. Samozrejme len ako slovné premostenie. Fuqua s Butlerom majú od Willisa s McTiernan ďaleko, rovnako ako má dnešná prvoplánová akcia ďaleko od tých 80-tkových. Ale už sa s tým asi, až na pár výnimiek, budeme musieť zmieriť. Ja som na ich hru pristúpil a celkom som si to užíval, ono v podstate ak niečo podobné čakáte, a ja som čakal horšie, tak sa sťažovať nemôžem. Celkom fajn to odsýpalo, dialógy a dej neboli úplne deravé, akcia miestami slušná, aj keď som čakal viac, než len detskú porciu. Celkovo však pre mňa prekvapenie a nebyť toho všadeprítomného patriotizmu a pátosu, z čoho mi bolo miestami nevoľno, tak dám aj štvrtú*. 70%. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)