Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

Aven

Superpatetická akční proamerická vlastenecká propagandička bez špetky nadhledu. Ale jako béčková žánrovka kupodivu celkem stravitelné. ()

VasaX

Aktuálně 71% na ČSFD? Bullshit!!! Co to jako má být? Dvě hodiny toho jak zneuznaný bývalý bodyguard chce vzkřísit svoje zhrzené ego a tak honí po Bílém domě partu korejských teroristů? Proč? Jak? Za co? Za co nás trestáte? Tenhle příběh je takové klišé, že se nedá nazvat žánrovým schématem ani s koňskou dávkou eufemismu. Gerard Buttler je mdlý a žánrově nevýrazný asi jako máslo z rostlinného tuku, zbytek není o moc lepší, a ani ten Freeman tam nemá patřičný šmrnc, ačkoliv to, jak usadí pana generála, patří k nejlepším momentům ve filmu. A že jich moc není. Je to akční látanice, odehrávající se ze 2/3 v potemnělém Bílém domě. Úvodní drama na mostě je prvoplánové a otravné, stejně jako jakékoli další záběry na prezidentova syna. Prostě hodně slabá snaha maskovat fakt, že Buttler se snaží ze sebe udělat novodobého Willise a Fuqua zase (mini)Baye. Jenže jestli k tomu přistupují takhle, tak třeba Willis bude pořád drsnější a poutavější, i když bude mít 85, sedět s těžkým Parkinsonem na vozíku a moč bude mít vývodem. Tohle je B žánr nejhrubšího zrna co měl jít rovnou na DVD, a ne do kin (kde jsem ho viděl a díky tomu dávám hvězdičky dvě - Vidět to doma, tak dokoukání bude stát mnohem větší úsilí). Kdyby byla nějaká kandidátka s filmy, které i přes to, že jsou mega-akční, dokáží unudit k mikrospánkům, Pád Bílého domu by byl horkým favoritem na první místo. ()

jolanek

stale som nepochopil pointu, preco tam nemohli nabehnut jednotky ked to obsadili a nechali ho v tom sameho sa prechadzat po streche pri oknach a pod? ()

haj

Příjemná variace na Die Hard, která v porovnání s nedostižným originálem ztrácí hlavně v tom, že se bere smrtelně vážně a takřka chybí jakýkoliv hlášky a humor, které by daly filmu aspoň trochu nadsázky, na druhou stranu by se do celkového vyznění filmu humor příliš nehodil (chtělo to vynechat Bílý dům a politiku), R-kovost filmu potěší, akční scény jsou slušný (hlavně když vezmeme v potaz rozpočet filmu), rušivě působí jen občasné speciální efekty, které jsou horší než v řadě videoher, ale zase jich moc není. Uvidíme, co předvede konkurenční Emmerich. ()

ella

Má potřeba padajících vrtulníků, černých skoro prezidentů, množství správně cílených kulek a v neposlední řadě vlajících amerických vlajek za zvuků parádně národní uvědomění zvedající hudby byla ukojena. Dávka napětí vyrovnává dávku patosu a já jsem spokojená. ()

drake31

Olympus padol, a podobne ako Fénix sa znovuzrodil z popola, aby vytvoril silnejšiu a jednotnejšiu Ameriku na jeho troskách. Akčný výplach ktorý môže uraziť len svojou majestátnosťou v podobe samých US vlajok, hudbou ktorá vytvára dojem že sledujem niečo viac než len obyčajnú Gerardovu one-man show kde sa hravo prebíja cez nepriateľov a tvári sa sklamane keď stovka ochrankárov vybieha cez dvere do ktorých si to šije guľomet (mám pocit že to bolo niečo také). Nič progresívne, trošku zábavné, a zaujímavý cast. Teraz je rada na Rolandovi aby si poradil s touto látkou a dúfam že u toho sa budem baviť viac, i keď aj tam sú obavy oprávnené. ()

Terzeus

Tak neambiciózny film je zábavnejší než rôzne akčné srágory zvané block buster. Olympus Has Fallen sa nedá potopiť tvrdeniami, že je to klišé alebo že to je americké až sa z uší parí. To sa jednoducho nedá. V prvom rade preto lebo je to americký film myslený vážne a to znamená, že Hollywood v ňom uplatní svoje tradičné rozprávačské postupy a techniky veľmi pevne. Pokiaľ očakávate triler s prekvapivým dejom, je jasné, že to sklame. Choďte do toho bez očakávaní a príjemne vás to prekvapí. Ako?! Nuž, navzdory tomu, že áno, je tam klišé, že áno, je tam patriotizmus, že áno, scenár stojí za 5 eur, že áno, človek vie ako to skončí, je to jednoducho perfektne odvedená režijná práca. Fuqua môže byť hrdý, počas dvoch hodín schematického rozprávania nenudiť a pritom vedieť ako to všetko nasleduje, sa už dnes len tak nevidí. A môže za to viacero faktorov. V prvom rade, režisér miesi veľmi vydarene jednoduchý príbeh s politickým pozadím s nefalšovanou akčnou náložou s R ratingom a osamelým hrdinom a lá Casey Ryback (za výbornú asociáciu, ktorá by ma asi nenapadla, ďakujem Cervenakovi). Vtedy začína tá pravá zábava. Herectvo Gerarda Butlera, ako aj zvyšku obsadenia, je iste diskutabilné ale tu nejde v prvom rade o žiadne oscarovské roly, toto je film, ktorý má fungovať v najlepšej možnej miere pri danom scenári. Ak sa na to takto pozriem, vidím maximum herectva aké môžem čakať. A verte mi, herci za rozmedzie ich role nemôžu. Fakt je, že aj tá akcia sa dokonale tvári ako prvotriedny film, čomu by sa aj dalo veriť ak by nebolo tých otrasných efektov. Olympus Has Fallen je uvedomelý film poukazujúci na dôležitosť krízových situácií nech už sa to ich obecenstvu páči alebo nie, však sú to práve tie situácie, ktoré veľa menia v budúcnosti. Hoci, v pozadí tej americkej vlajky a gýčovitého scenára, sa to ako vydarený film každému nemusí zdať. Kľúčom je preniesť sa cez ten patriotizmus, pochopiť, že to takto v americkom filme skrátka musí byť, kto čaká niečo iné, klame samého seba. 75% za to, že film je viac než dúfal, že bude. A za to, že napriek tomu vážnemu feelingu je to skrátka akčný nárez, ktorý odpúta od reality a rozhodne sa pri ňom dá vypnúť. ()

VanTom

Ojoj, na až takhle hloupoučký a hrubě patetický výplach jsem tedy připraven nebyl. Především druhá polovina je esencí naprosté vlastenecké proamerické demence, kdy kvůli zajatému prezidentovi a dalším čtyřem(!) rukojmím se odvolávají armády a loďstva a riskuje se tak válka s miliony obětí ("Právě jsme ztratili Jižní Koreu!"). Nejde o nic, co by nespravila pořádná porce výživné akce, jenže ta se NEKONÁ!!! Po úvodním intenzivním a brutálním (sci-fi) útoku na Bílý dům se totiž dočkáme jen krátkých roztroušených soubojů (náběh na Smrtonosnou past zůstává zbožným přáním) a jedné přestřelky s vrtulníky, které prokládají naprosto neuvěřitelné scény ze štábu a z obsazeného bunkru, kde hrdinný prezident nedokáže sledovat bití svých spolupracovníků, takže raději přikáže vyzradit kódy k nukleárním hlavicím ("Dejte jim svůj kód, to je rozkaz! Můj ze mě nedostanou!"), asi aby i obyčejní Američané z toho něco měli. Nuda a neodbytná chuť film vypnout. ()

hroubek

Na Pád Bílého domu se nejde zlobit, jelikož je to akční béčko s velkým B a je si toho po celou dobu stopáže vědomo.A je jen na Vás jak k tomu přistoupíte.Buď to to budete brát takové jaké to je a vypnete, nebo se začnete zabývat logikou a díky tomu Vám dojde, že sledujete ne moc chytrou podívanou.Já jsem přistoupil na první možnost a dost dobře jsem se bavil.Antoine Fuqua natočil moc fajn podívanou, které dodává na údernosti správně natočené patetické záběry(pád vlajky či Washingtonův monument).Akční scény mají ten správný říz, který občas kazí jen horší triky.Gerard Butler jako nezničetelný bodyguard je perfektní.Butler se pro tuhle roli hodí, jen ty jeho supermanské kousky jsou občas trochu moc.Ale se zbraní vypadá dobře, hláškuje a stylově odrovná záporáka, takže co více chtít.Aaron Eckhart je fajn, jen mu scénář chazí klacky pod nohy.Morgan Freeman opět nezklamal a jak je vidět svojí roli si užívá.Moc fajn akční výplach, který několikrát připomene starší akční filmy a nejvíce Smrtonostnou past, a i když víte od začátku jak to skončí, tak se bude příjemně bavit a užívat páradní akci. PS: Je to několika násobně lepší, než nejnovější Smrtonostná past, takže pokud mohu doporučit, tak berte Pád Bílého domu. ()

harryy

Pri rozpočtových i scenáristických obmedzeniach tempo trošku spomalí vyznenie filmu sa mení, rovnako aj jeho akčný štýl. Z modernej akcie máme klasický akčný film 90. rokov, kde sa jeden odhodlaný muž postaví proti všetkým teroristom a film sa už odohráva iba v Bielom dome, jeho zákutiach a bunkri. Toto je totálna klasika ako z regálu videopožičovne, kde sa postupne dočkáte najväčších klišé a nudy. 40% ()

Pump odpad!

Strašné... opravdové trápení pro mne před obrazovkou. Pokud ještě dnes existuje sebemrskačství a chcete vědět víc, pusťte si tento film střízliví. Nebudete litovat a vaše utrpení bude perfektní. Garantuji! :D ()

Sany33

Začnem komentár jediným záporom ktorý tomuto filmu zobral hodnotenie *****. A to, že to robili Američania na americký spôsob a zasa s toho vyšli ako tý najlepší a najviac akože utláčaný. Ja osobne stojím za tými teroristami, čo sa kurva má čo Amerika miešať do kórejskej občianskej vojny kurva drát. Ale vráťme sa k filmu, Buttler bol vynikajúci a podobné akčné thrillery mu sadnú ako uliate. Ďalej by som rád povedal, že dať si pivko po jedle je také Slovenské a vykosiť 40 vycvičených Kórejcov sám to je také Americké :) nemám čo dodať 72%. ()

Brain-D

Naprosto libovej akčnák, který se s ničím nemaže :) Skvělé obsazení, jednoduchý příběh a brutální akce :) Tak to má být :) ()

Trustme

Po baráku č.1 si střílejí Korejci jako ve filmu. Kde je domovník a hlídači? Antoine Fuqua patří už ke svižným řemeslníkům v branži akčního filmu, které jdou do kin a vydělávají. Téma napadení Bíleho domu teroristy je v módě a nepřítel v podobě fanatických Korejců taky frčí. Co je však velmi ohrané, je hrdina, co zachrání sám životy rukojmích a postupně sejme všechny teroristy. Ach, jak Amerika miluje tyhle hrdiny. Tentokrát musím souhlasit s uživateli ČSFD: ano, je to patetický patriotický patos. A zároveň elementární čítankový přednes totálního klišé této made in USA tématiky: Charakterní prezident, bývalý vojenský specialista-agent, vláda sedící v teple řídícího centra a čekající co udělá hrdina, špičkově sehraný tým teroristů, kteří eliminují jednotky ultra special forces, ale nepočítají s jednotlivcem, vypnutí odpočítávání destrukce a finální zatleskání si všech vládních činitelů jak se to povedlo. Že je půl Washingtonu D.C. v troskách je vedlejší. Hlavní je, že prezident, dítě a ministryně obrany přežili! Scéna napadení Bíleho domu je však natolik odvážně a bez piety k americkým tradicím a událostem pojatá, až si říkám jestli to netočil někdo z Východu... ()

JohnSmith

Pěkné připomenutí akčních filmů devadesátých let. Olympus je něco mezi Smrtonosnou pastí a Přepadením v Pacifiku. Samozřejmě film má své klady, ale i zápory. Zápory jsou ve scénáři, který je děravý jak cedník, vykrádá co se dá a některé dialogy jsou fakt špatný a taky vykradený. K tomu další velký zápor a to neskutečný patriotismus, rozstřílená americká vlajka a asi stokrát pronesená věta:Bůh žehnej americe. Naopak klady jsou v hercích, kteří většinou z ničeho dokážou alespoň něco zahrát a pak sám režisér, který akci opravdu umí a tentokrát na krvi a brutalitě opravdu nešetřil. Jen málo akčních filmů má je originálních a proto to nebudu Olympu vyčítat. Je to popkornový výplach, který vás pobaví a u kterého přestanete myslet na realitu. Proč ne, někdy to opravdu bodne. ()

Krysa SPK

God Bless United States of America ! Další film podle mýho gusta. Teroristi plánujou zničit USA. Zase. Ale přepočítali se. Zase. Nečekali, že se jim do cesty postaví Gerard Butler a všechny je zabije. Jo, přesně takový filmy mám rad. Navíc nechybí patetický prezident, hrdinská hudba a mnoho záběrů na americkou vlajkou. God bless The United States of America ! ()

Mishqo

Keby som mal porovnať Olympus Has Fallen s White House Down bolo by to veľmi ťažké, pretože obe sú tak trochu bezmozgové patriotické akčné trháky. Ale Gerard Butler v hlavnej úlohe ukázal podstatne viac hereckého umu ako Channing v druhom spomínanom. Ako jednorázová oddychovka s dostatočnou nádielkou akcie to stačí. ()

L_Johnny

Skvělý akčňák! Pořádné akční scény, žádná hluchá místa, super. Líbilo se od začátku do konce. Hodnocení tohoto snímku bych čekal někde v červených číslech. Určitě jeden z lepších akčních filmů posledních pár let. ()

Danny F.

Tempo na hranici možností. Akce vyhovující a až na ty agenty co s chutí vbíhali do rány. Takoví mají chránit presidenta? Rozesmálo mě to a proto už jsem od té doby nečekal nic zázračného. 60% ()

lykan9

Nejedná se sice o dokonalý film a už vůbec ne o originální film. Přesto, ač se děj odehrává v mrakodrapu nebo v Bílém domě, tak pro mé uspokojení to stačí. U těchto filmů jsou důležité hlavně dvě věci - akční scény a charismatické obsazení. A toto Pád Bílého domu dokonale splňuje. Spojení Butler, Eckhart a Freeman dopadlo na výbornou a bojové scény byly doslova skvělé a i když vím, že podobných filmů vzniklo v minulosti již mnoho a mnoho jich ještě vznikne, tak pokud budou takhle dobře obsazené a zpracované, tak se k nim mile rád budu vracet zpět. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)