Poklidný předměstský život rodiny Barretových se začne pořádně otřásat v základech. V jejich domě se stane série nevysvětlitelných událostí a oni brzy zjišťují, že je pronásleduje smrtící a děsivá síla… (oficiálny text distribútora)

Popo

Tento film ma oslovil hlavne ZVUKOM! Scenár nič moc, ale napriek tomu radím tento film medzi TOP10 obľubených HORRORov. Napriek tomu, že tu ľudia zhadzujú tento film - podľa mňa je to velmi dobre odvedená práca a som rád, že som si ho pozrel. Preto dávam štyri hviezdy :) ()

90125

Vôbec nie zle. Hoci pribeh neprinasa vôbec nic nove, kvalita spracovania je devizou tohoto filmu. Predovsetkym velmi schopna praca rezisera prinasa celkom prirodzene situacie a logicke spravanie sa jednotlivych postav, co v takychto filmoch nebyva zvykom. Ziaden nasilu vymysleny horor, toto ma hlavu a patu. Dokonca aj koniec, z ktoreho som mal obavy, je celkom zozratelny. Pacilo sa mi, ze film nikdy nesklzol do roviny lacneho, lakackoveho hororu. Ziadne stupidne foundfootage, ale good old fashioned storytelling. Ziadna roztrasena MTV kamera, z blikajucimi zabermi na ktorych nie je nic vidiet. Ziadne potoky krvi, tony makeupu, ani hromada pocitacovych efektov, ale pomaly a precizne stavane napatie v prirodzenom prostredi celkom normalneho zivota beznych ludi. Priserky netreba prilis ukazovat, staci ich citit. Toto reziser pochopil velmi presne. Herci su fajn, nikto neprehrava, neafektuje. Skvely je sound design, odporucam pustit si film dobre nahlas. Zvukovo vyborne budovana atmosfera. Pre mna je tento film prijemnym prekvapenim. Tri a pol hviezdy. 73 % ()

Richie4422

Nie som príliš fanúšik mimozemských hororov. Keby mi dá niekto na výber ísť pozerať nový alien horror alebo Paranormal Activity 15, vybral by som si Paranormal Activity 15. Každopádne musím povedať, že ma Dark Skies milo prekvapili. Záhadní tmaví ufónci robiaci si prču z rodiny počas každej noci dotvárali napätie a mysterióznosť a v niektorých chvíľach som naozaj nedýchal. Najviac zamrzí "broken family" klišé, Josh Hamilton hrá neskutočne blbú postavu( keby nájdem v kuchyni 2.5 m stavbu z hrncov a cez noc mi zmiznú všetky fotky z rámov, nebudem to hádzať na 1.40 m deti) a vsuvka odborníka na UFO bola skôr nevydareným pokusom o.."humor"? To sú asi jediné veci, ktoré mi pokazili zážitok. ()

johnny_vasku

I’m ready to believe. Mulder by měl radost. Předměstí amerického města, krásný slunný den, navenek šťastná rodinka, kterou ale sužují vnitřní problémy – neschopnost splácet hypotéku, hádky manželů a k tomu si rodinu vybrali mimozemšťané ke zkoumání. A tak si manžel po vzoru Paranormálních aktivit nainstaluje kamery a sleduje, kde se co začne zrnit. Zní to jako již stokrát viděná nuda? To protože je to nuda, z níž vás vytrhne pouze pár scén, které se pokoušejí budovat alespoň nějaké napětí (ptáci). Bohužel, většina ostatních hororových motivů je spíše k smíchu než k hrůze. Vůbec už pak nepřekvapí nesympatické obsazení (ach, ty děti), s výjimkou minirole J. K. Simmonse, jenž má více charismatu než zbytek ansáblu dohromady. 40 %. ()

Chicharron

Taková americká klasika...přijdou mimozemštani a zavedou vám ve spánku rektální rourku... herci hráli jako o život a překvapivě jsem u toho neusnul, takže hodnotím pozitivně. ()

R.O.B.I.N007

Čtvrtý druh a Znamení dohromady? Hell yeah! Miluju filmy s touto tématikou, nehledě na to že se pírají o skutečné události které se opravdu dějí, jen ne v tak Hollywodském stylu. Supr filmeček pro mě filmy s touto tématikou dostávají jednoznačně za 5 * ! ()

Googooplexer

Až na otravného Dakotu Goya je všetko ako má byť. Film postupne naberá rýchlosť, na začiatku sa slimák preteká s korytnačkou, no a ku koncu už je to také prijateľné tempo chromého zajaca. Pôvodne som myslel, že to bude asi gigantická blbosť, ale čujtečočočo, čujte čočujte sa v svete stalo... Viem, že sa to mnohým nepáčilo, lebo Keri Russell nemá čím zaplniť podprsenku ani tielko, lenže bol to určite príbehový zámer. Keby zapĺňala, tak si šedáci vezmú ju. ()

Risch

Zaujímavý príbeh ktorý ma jednu smolu...Filmov s podobnou zápletkou je momentálne strašne veľa. Pri zapnutí nočných kamier som sa pousmial a zaspomínal na Paranormal Activity / samozrejme jednotku :)/ a pri mimozemšťanoch terorizujúcich rodinku zase na Štvrtý druh. Každopádne film ma dokázal vtiahnuť do deja a výkony hercov boli obstojné hlavne Keri Russell ťahala celý film. Čo sa týka scary momentov to isté ako povedal POMO. ()

ProchySBK

Dal jsem 4 hvězdy páč po Melu Gibsonovi a jeho Znamení jsem neviděl podobně solidní mimozemšťany ve stejně stísněné atmosféře dlouhé roky. Možná je to tim, že už mi neni sedmnáct a tak jsem byl o to víc vtahnut do děje díky rodinym problémum. Dlouho jsem ale nevěděl, kde je problém, že pořád váham zda nedát hvězdy 3 a proč tak solidní herecké výkony a efekty nezaslouží 5 hvězdiček. A pak jsem se tu dočetl, že za tímto filmem stojí stejnej maník jako má nasvědomí Kazatel Kalašnikov. No, jak to říct, něco tomu zkrátka vždycky chybí, jenom nevim co... Pokud tedy neni Znamení vašim oblíbenym filmem, jsou to zde pouze hvězdy 3. ()

in flames

K dokonalosti tomu chýba už len niečo dodať do scénara a nejaké prekvapko, ináč ide o žánrovo veľmi poctivú filmárinu, herci sú skvelý a hudba podporuje veľmi hustú atmosféru a práve ta je naj ťahúňom filmu. Hlavná téma filmu je natiahnutá epizóda aktov x, ale psychológia postáv a celkovo tá rodinná situácia, v ktorej sa ocitáme je tak skvele spravená, že už ani neviem čo sa na pozadí čoho odohráva a to ja rád....zopár skvelých ľakačiek vo filme, ktorý je trikovo minimalistický takže nečakajte deň nezávislosti budete sklamaný, toto je komorná rodinná dráma s prvkami hororu.... ()

Jindra_S

Námětem o únosech a šedivácích není horor nic vyjímečného, ale přesto jsem si ho dost užil. Mrazilo mne spíše z toho, jak reálně možné to bylo - policie to odložila, společnost na výzkum chorob také, žádný Mulder se neobjevil, sousedi a známí se začali odtahovat.... A přestože to jde proti komentářům okolo, chování hrdinů se mi zdálo realistické. No schválně - kdyby vám manželka sdělila, že viděla nad postýlkou mimozemšťana, věřili by jste ji? A to, že se alieni chovali nelogicky mi taky nepřišla podivná - čert ví, jakou logiku mají. ()

padre71

To co jsem od tohoto filmu očekával to jsem dostal.Můj oblíbený žánr i téma.Závěrečná pasáž mně dostala.Po filmu jsem cítil jemné mražení v zádech :-) ()

Re4per

Greys..Tak moc mi to připomíná Insidious.Na obranu musím přiznat,že me to sakra že vtáhlo.Po filmu mi v hlavě zůstává pořád myšlenka,která se objeví hned na začátku filmu.Jsme ve vesmíru sami nebo nejsme?Nutí mě to přemýšlet a přemýšlet.Ale teď ke zpracování.Kamera se mi líbila víc než dost,obsazení není bůhví jaké,přišlo mi to trochu strojené,ale scénář se mi zamlouval.Rozuzlení jsem nečekal ikdyž po celou dobu bylo náznaků víc než dost.Počitám s pokračováním,kvůli totálnímu zakončení.Sečteno a pottrženo byl jsem spokojen,ale mohlo to být lepší.Avšak pořád ta myšlenka : Jsme tady sami.....?uff ()

zmirix

Nečekal jsem nic moc ale bylo to slušné.Stokrát omleté téma, bylo ale zvládnuto se ctí.Napětí i lekačky celkem fungovali a herecké výkony byli slušné u mě 75%. ()

Monikasson

Neočaril,ale ani neurazil.Insidious z toho razil viac než dosť.Teda miestami som mal pocit,že ten Insidious aj sledujem.Aj keď film nie je nič moc extra (teda nič také,čo by som už niekde nevidel) tak pár scén ma dostalo do stavu kedy som celkom zabudol aj dýchať.Mňa osobne od polovice film začal vskutku baviť , čo som prekvapený. ()

eoj

Lepší tři hvězdy. Především je zábavné pohrávání si s myšlenkou, co kdyby to k...a bylo "for real". Líbila se mi ta bezmoc, do který by se člověk propadl - co zbývá jiného, než radši nikomu nic neříkat a připojit se k bandě lunetiků. Člověka zamrazí, pak se ale přece jen usměje a předplatný Vesmíru za Záhady a mystéria zatím nemění. ()