Poklidný předměstský život rodiny Barretových se začne pořádně otřásat v základech. V jejich domě se stane série nevysvětlitelných událostí a oni brzy zjišťují, že je pronásleduje smrtící a děsivá síla… (oficiálny text distribútora)

vikino1

Je fakt, že na rozdíl od hororů s ektoplasmou (Paranormal), s vymýtáním (Exorcista, V zajetí démonů, Insidious) a se zombíkama, není natočenej pořádnej film o únosech mimozemšťanů. Proto jsem čekal, že když tuto opomíjenou tématiku někdo natočí, že do toho přidá i špetku originality. Nestalo se.. Je to škoda, protože když se ve filmu poprvé zjevil Šedivák u postele chlapce, sevřel se mě svěrák hrůzou... Bohužel to bylo poprvé a naposledy. Ani dlouho očekávané finále mě neukázalo nic nového a vůbec nám neříká, proč to dělaj a čeho chcou docílit (těšil jsem se že uvidím aspon UFO, nedočkal se). Škoda, škoda, škoda... P.S. jo kam vlastně zmizel ten pes ? Vystřelil vůbec z té brokovnice? Co měl dělat ten implantát ? Proč ho měl jen otec ? Prostě nedotažené... ()

Alexandre

Tak nakonec dávám 4*. Je to sice místy utahané, ale tolikrát mi přeběhl mráz po zádech, že jsem si u sledování ve tmě musel rozsvítit lampičku. :-D Hudba od pana Bishary je neskutečně temná a děsivá. Stejně tak atmosféra celého filmu. Takže příjemné překvapení, super horor. ()

Likan7

Na konci dává Temné nebe lehce vzpomenout na Znamení, aby ho zase za 10 minut zahnal a vrátil se zpět do, sice dobře atmosférické, ale pořád celkem sra*ce, kde se hlavní hrdinové chovají fakt jako naprostý kreténi bez špetky rozumu. Stokrát viděné a devětadevadesátkrát viděné lépe. ()

Wyrdas

Horrory po roce 2000, ostatně stejně tak i většina filmů šly prostě do kopru. To je starý známý fakt. Občas se zadaří nějakému sci-fi u popcornové části obyvatelstva, jemuž stačí slintat nad efekty. Ale kdo nemusí od rána do večera sledovat superhridny či šmouly v tom samém příběhu tisíckrát jinak, má smůlu. Nedávno mi někdo doporučil Temné nebe a tak jsem tomu dal šanci. Takhle... film mne skutečně překvapil. A upřímně? Nadchl. Žádné pozlátko, žádná známá recyklace. Horror co umí vybudovat atmosféru a držet si WTF moment až k titulkům. S pěti hvězdičkami bych byl u nás mírnější - i když vyobrazená demence postav je rovna skutečné demenci lidí v Severní Americe. Přesto snímek hodnotím jako jeden z nejlepších horrorů v novém tisíciletí. ()

Hellknight12

Tento film som videl prvý krát v roku cca 2015  a pamätal som si len toľko, že to bol lepší priemer a teraz? Po druhý krát po rokoch uznávam, že to nie je slabé ako mi to prišlo prvý krát. Film založený na mimozenšťanoch s celkom fajn príbehom. Áno je tu pár podobných filmov ale často s podpriemernými hereckými výkonmi alebo príbehom. Film sa síce zaoberá otázkou, čo bude až nás unesú ale snaží sa tiež ísť trochu realnejšiou cestov, než to, čo som videl. (Jeden z veľmi mála výnimiek je film 4 druh.) Film môžem vrelo odporučiť, kto má rád mysteriózne horory. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Clark_Kent

Musím říct, že mě to celkově pohltilo děj filmu. Dlouho jsem neviděl film zaměřený na toto téma a působí to velice dobře. Měl jsem bobky a zamrazilo mě slušně. Scéna s ptákama co narážejí do oka byla povedená! Dávám plný počet hvězdiček. ()

janak.t

Po dlouhé době zajímavý horor na téma,,které dodnes není vysvětleno jestli jsou nebo nejsou mimozemštani,,za mě 5 hvezd za jednu lekačku při které jsem vylétl z kůže:DDDDDDDDD ()

liberita

Potešilo ma, že som po dlhšom čase videla Keri Russell, hoci by som si ju vedela predstaviť v oveľa lepšom projekte. Temné nebo pôsobí príliš pozliepaným dojmom, mieša v sebe nápady z mnohých ďalších filmov a výsledok veľmi dobre pokope nedrží. Hudba aj atmosféra miestami funguje, ale ku koncu napätia začína ubúdať, nie pribúdať a jedno malé prekvapenie v závere v podobe výmeny osôb veľký dojem nezanechá. Nie je to žiadna tragédia, ale jednoducho len slabý a priemerný film s mizerným scenárom, na ktorý rýchlo zabudnete. ()

Zombiepod

Tradičné skoro-hororové béčko, ktoré pôsobí ako epizóda Aktov X, natiahnutá zbytočnými a občas riadne nezmyselnými scénami na dvojnásobnú dĺžku, bez Muldera a Scullyovej. Žiadne výrazné nápady, prvoplánové lakačky, ktorých je aj tak príliš málo, a navyše atmosféra začne byť vábivá až pri samotnom závere. Kľudne som si to mohol nechať ujsť. ()

singone

Pro mne velké překvapení a myslím, že po tisíci duchářinách příjemná změna, která dokáže znepokojit..... Pro ty, kterým se líbil The Fourth Kind mohu jen doporučit. ()

Megynka

Líbilo! Na to, že nemám tyhle tipy filmů moc ráda, tak mě to mile překvapilo! Nenudilo to, mělo to zajímavý konec. Sice jít na ufony s puškou bylo trošku na hlavu, ale jinak super. Dávám 3 a půl hvězdičky :) ()

speedy7929

Som sa dosraľ.. :D Dlho som nevidel taký horor pri ktorom som dúfal že to tam nebude a pri ktorom mi išlo srdce vyskočiť ako rýchlo bilo. Škoda, že ľudia na to neveria, no ja verím tomu, že dnes len tak nezaspím. ()

elixir

Na mě film zapůsobil, ostatní hodnotící měli pravděpodobně brýle s emzáckým filtrem. Žádná paráda snímek není, ale rozhodně má co nabídnout. ()

Cooller

tvurci paranormal activity udělali uspěch na kamerach tak je strčí všude, pomerně nezáživně zpracovane mohlo to být lepší... bylo přijemne se po par letech podivat na koukatelný horrorek s mimozemšťany... také mě potěšilo vidět J.K Simmonse byť v male roličce... za mě 65% ()

Kariya

Dle mého názoru výborně zvládnutý horor. U jiných filmů s 63% tohoto typu jsem ještě nezaznamenal tak funční komplex napětí, nepředvídavosti děje, hereckých výkonů, kamery a lekavosti. NEostýchám se udělit plnohodnotné 4 hvezdy. 75% ()

MindTuber

Několikrát už jednou viděné, ale jinak celkem příjemné překvapení a koukatelný mysteriózní snímek, který svou atmosféru buduje pomalu a poctivě, aby v samotném konci začal až příliš sprintovat a zbytečně tak rychle odpojil jinak dobře rozjetý děj. Slabší tři. ()