Smrtelná aliance

• Kanada Enemies Closer (viac)

Bývalý příslušník amerického námořnictva Henry se uchýlí do lesů na americko-kanadských hranicích, aby se vyrovnal se svojí minulostí. Ta ho ale dožene v podobě Claye, který má s Henrym nevyrovnané účty a chce ho zabít. Oba muži však budou muset čelit i jinému nebezpečí. Lokalitu, ve které se nacházejí, totiž plánují využít pašeráci drog v čele s Xanderem. Henry a Clay se tak musejí rozhodnout, jestli překonají vzájemný spor a postaví se společně nepříteli, nebo se nechají pohltit vlastním konfliktem... (TV Prima)

sedm.1

Od Odpadu! nezachraňuje tento biják nikdo jiný, než sám velký Jean-Claude, který tu v hlavní záporné roli předvádí takový výkon, že to se prostě musí vidět. Už jen ten rozcuchaný blonďatý bordel, alá Pierre Richard, co měl na hlavě, mě dostával do kolen, a ty jeho ultimátní, maniakální výrazy a gesta, naprosto nenapodobitelné a neskutečné zábavné, jinými slovy, Jean-Claude zde tak šíleně přehrává, až to vlastně funguje a on tu jednoduše strhává na sebe veškerou pozornost. Ono by mu to ale i bez toho všeho nedalo i tak asi příliš mnoho práce, neboť vše ostatní okolo něj, je prostě upřímně katastrofa. Zbytek hereckého osazenstva je nevýrazná, nudná parta neobsazovaných, netalentovaných a nesympatických troubů, zápletka prakticky nulová, a ikdyž disponuje několika nečekanými zvraty, tak jejich úroveň je spíš směšná, spád mě příliš neoslovil, chvílemi jsem se tedy naopak těžce nudil a akce se tu jinak vyskytuje minimum, a když na ní přeci jen přijde, tak až snad na úvodní vandammovu „vybíječku“ nestojí také za nic. Takže můj výsledný dojem je jasný, superlevný, tuctový brak, který ovšem díky van Dammovu záporákovi stojí za pozornost. Ne, kecám, ani kvůli němu to za tu pozornost nestojí, je to fakt shit! ()

Testament

JCVD (WCJD) z těch vyhaslých béčkových akčních hrdinů (myšleno Seagal, Lundgren) hraje v těch lepších filmech. Tady hraje chlapíka, co se chce dostat k balíku heroinu, co skončil na dně jezera. Příběh je asi stokrát omletý, to by mi nevadilo. JCVD hraje zápornou roli a evidentně si svého magora užívá, to je jeden z kladů filmu. K těm záporům bych tradičně zařadil souboje - opět hrozně sestříhané a když má JCVD nějaký fight, tak je to ve tmě v lese, kde není nic vidět. Ono celkově se zase šetřilo. Příběh se odehrává na jednom ostrově, kde je dohromady 7 lidí a fakt to smrdí celé korunou. Ty obarvené vlasy, co má Jean na hlavě působí taky spíš trapně a tělo má jaksi zase povadlé, i v obličeji je strhanější víc, než obvykle. Buď příznaky stáří, nebo zase na něčem ujíždí... ()

iXtr3m3

Vyšinutý JCVD? Tak to tu ešte nebolo. Dobrý trilerík v peknej prírode so sympatickým JCVDovským obsadením. V hlavnej úlohe prekvapil Tom Everett Scott, ale dalo sa mu uveriť. Keby chceli, mohlo to byť lepšie. Hyams má síce dávno svoje lepšie roky za sebou, ale mohol sa pochlapiť, samozrejme by musel mať po ruke lepší scenár. ()

Lefty86

Na nový film s Van Dammem jsem čekal dlouho, pak jsem čekal na titulky až se jeden slovenský brat slitoval a udělal je. Jean-Claude je v roli šílence Xandera výborný, ale jinak je ostatní obsazení katastrofální, jeden prkenec vedle druhého, hlavně ta holka, ta byla otřesná. Příběh je taky o ničem, ale nelámu nad Van Dammem hůl, snad přinese ještě něco dobrého z novějších kousků. ( opakuju se ale viz. 6bullets a Assasin games který byli výborný ) 40% a to jen za Van Damma. ()

bobstock

Blbou bojovku z NP kdesi u Kanady drží nad vodou ultimátně načesaný JCVD, kterému to v roli záporáka sekne. Mezi pojídáním ´´100%nature´´ malin si najde i chvilku někomu brutálně podříznout hrdlo. :) 30% ()

Wancohoff

pozeratelna lesna prestrelka.Van dáme s ucesom odlíčeného šaša je ako zaporak fajn.S tymi dalsimi hercami je to uz horsie, no vzdy o nieco lepsi film ako nova segalovka good man ... ()

BOURQUE

Scenár je taký jednoduchý, že by to zvládol napísať aj študent zo strednej školy. Réžia a herecké výkony sú veľmi slušne povedané „veľmi podpriemerné“. Jednu hviezdu dám pre JVCD, ktorý ako záporák, celkom dobre zahral svoju postavu. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

MickeyStuma

JCVD opět v záporné roli, která mu sedla jako ulitá. Už s těma blond vlasama vypadá velice slizce. Příběh je sice skromný a dějově dle schématu o honbě kočky s myší i místy předvídatelný, ale vyexcelováno je to přínosně a vcelku i vyváženě. Nejde tu jen o silné řeči, jaké se dají v takovém schématu očekávat, ale i povedené bojové akční scény, které mají drive. JCVD se zřejmě poučil od podivných hrdinských snímků jaké na svůj věk plodil Steven Seagal a sáhl po rolích daleko přínosnějších. Ti padouši mu opravdu jdou. ()

Wallis3

Žán Klód Fan Dám v roli vyšinutého klauna, co nemilosrdně vraždí na počkání, káže u toho o životním prostředí, je spjatý s přírodou a po stromech šplhá líp než kdejaký drevokocúr! Ale když má zabít, aby úspěšně dokončil svůj úkol, sebere kabelu a zdrhá. No takovej ten klasickej emerickej wot'd'fak moument, u kterýho se musíte řechtat. No a pak je tam bévalé vojáček co furt dostává na budku, srdíčko své drahé nedostane protože.... A je konec. ()

tranquill

Van Damme hraje po hooodně dlouhé době záporáka a myslím, že si to i užívá. Avšak nic to nemění na tom, že zhlédnout film podruhé už netoužím. ()

Psycho.R

Jak jen to vystihnout. Je jasné, že bych JCVD, který je hlavní předností filmu chtěl vidět na opačné straně. Peter Hyams (NE jeho syn, který s ním také točil, ale lepší by bylo, kdyby netočil) dokázal z herců něco vymáčknout. Hlavní problém, proč nedávám 4* je, že klaďas je takovej neuvěřitelnej v pozici vojáka a to i když byl jen potápěč. Největší minus je, že se hodně scén odehrává v šeru, což bývá v poslední době u akčňáků běžné. Můžu ovšem potvrdit, že bad guy a jeho posedlost ekologií jsou přínosem v řadách záporáků. Asi je to na delší zkoumání, ale já to nechám takto. ()

Likan7 odpad!

To si děláte prdel. Van Damme s nejšílenějším účesem v dějinách filmu, očividně pod vlivem lahve whisky a minimálně 2 kilogramů heroinu a LSD tu hraje záporáka, kterýmu někde uprostřed Českýho ráje ukradli drogy. Jenže tu je správce parku, co má zrovna rande a jeden nasranej černoch, co chce zabít toho strážce parku. A výsledek? Naštěstí krátká, ale naneštěstí NEDOSTATEČNĚ krátká pitomost, která nemohla bavit ani herce na placu, natož mě. Film se k tomu odehraje během jedné noci, takže nevidíte absolutně nic. Proč se tomuhle Van Damme nechal proboha ukecat? Tímhle naprosto ztratil soudnost. ()

Acrobat

Odporne vyzerajúci Damme proti dvom gayom s ešte horšími hereckými kreáciami. Jednoduchý dej s jedným twistom (ako inak vycucaným) má výhodu aspoň v jeho prírodnom akcente. Ten jediný umožňuje dopozerateľnost tohto nudného a konvenčného filmu. (videné 19.10.2019, Filmplus archív) ()

rublik05

Ačkoliv je Van Damme známý především díky rolím mstících se bojovníků, popřípadě svalnatých týpků, musí se mu nechat, že zvládne bravurně zahrát i vyšinuté psychopaty, ostatně už něco podobného předvedl v Expendables 2, kde byl taktéž výborný. Na jeho výkonech je de facto celý film postavený, jelikož se za celou dobu nenajde jediná postava, která by měla takové charisma, což je samozřejmě ohromná škoda. Herecké obsazení je tedy značně nezajímavé, žádný herec, tedy kromě Van Damma, mě nijak extra nezaujal, výkony herců jsou rovněž žalostné. Příběh je jednoduchý, přímočarý a značně předvídatelný. Naštěstí má film docela střízlivou stopáž, tím pádem moc nenudí, rychle uteče a svým způsobem i trochu pobaví, takže v tomto ohledu typické nízkorozpočtové akční béčko. Bohužel se toho v něm prakticky moc neodehrává, takže se k němu jen stěží někdy vrátím. 3/10. ()

Nix

Dost velký překvapení pro mne. Van Damme si roli magora fakt užíval. To, že umí hrát záporáky ukázal už v Karate Tiger 1 a tady to prostě jen zase potvrzuje. Jeho postava je fakt šílená a umí se ohánět. Co jsem fakt nečekal byly rvačky, ty mne hrozně bavily, už jen úvodní scéna naznačila, že to bude jízda a byla. Děj je jednoduchý, letadlo spadlo s drogami do vody a Jean si jde pro ně. Obě postavy co mu padnou do cesty jsou fajn a je tam i malinký twistík což bylo taky překvapení. A hlavně je to jízda k tomu opravdu dostaneme ideální délku a díky tomu Jean dostal i prostor abychom si tu jeho postavu dostatečně užili. Béčková jízda může začít. Musím říct, že opravdu pozdější tvorba Jeana mne překvapuje. Za mne fakt zábava. ()

john.h

Šílená hovadina s Van Dammem, jeho synkem, od Petera Hyamse. Takovej odpadovej evergreen posledního desetiletí. Van Damme je zde ale mimořádně legrační a je vidět, jak si se synkem užívá tu srandu. Za to ty dvě hvězdičky. Ty trapný neherci kolem, nudný děj, pitomý scénář a zbytečnost, to už je tam jaksi navíc. V pohodě by stačil pár vteřinovej klip na Youtube, kde by Van Damme v roli šílence rozkrájel ty trapný neherce a na konci by byla reklama na nože od Horsta Fuchse, zkrátka něco podobného, jako Van Damme a jeho roznožka na Volvo tyrákách - což je jeho asi jeho nej počin za pět let. ()