Matt Scudder je bývalý newyorský policajt a vyliečený alkoholik, ktorý pracuje ako súkromný detektív bez licencie a zázemia. Svoje služby ponúka tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu obrátiť na políciu. Jedným z nich je aj drogový díler Kenny Kristo, ktorý si detektíva najme, aby našiel zločincov, čo mu uniesli a brutálne zavraždili manželku Carrie aj napriek tomu, že im zaplatil výkupné. Scudder začne postupne odkrývať stopy vedúce k únoscom a zisťuje, že tento zvrátený zločin nie je jediným a rozhodne ani posledným, ktorý v uliciach New Yorku spáchali. Sérioví vrahovia mladých žien, ktorí svoje obete rafinovane mučia, sa chystajú opäť zaútočiť a Scudder, ktorý sám stojí mimo zákona, sa im rozhodne čeliť osamotený, na vlastnú päsť a všetkými, hoci aj nelegálnymi prostriedkami. Nečakanú pomoc však získa od svojho nového malého šikovného priateľa, ktorým je svojrázny čierny bezprizorný chlapec TJ. V neľútostnom súboji s časom a presilou tentoraz pôjde aj o jeho vlastný život. (TV JOJ)

Rockerman

Není toho moc, co by se dalo tomuto mrazivému trilleru vytknout. Možná to finále ve sklepě bylo už trochu přehnané. Já vím, je těžké přijít na originální způsob, jak se vypořádat se dvěma sadistickými hajzly, kteří unášejí ženy a ubližují jim. Liam Neeson se na "stará kolena" vrhnul na trillery a akční filmy a své role zvládá velmi dobře. Když spočítám všechny klady filmu, tak výrazně převažují nad zápory. U mě spokojenost, asi osmdesátiprocentní. ()

Qeo

Proti označení akční bych se asi ohradil, ale jinak perfektně neo-noirově natočená detektivka. Kamera je tak podmanivá a šťaví z herců a z námětu všechno do posledního záběru. Výborný Liam o tom snad ani nemusí být řeč. ()

Raziel_cz

Dobré to bylo. Zápletku sice hlavní hrdina vyřeší dost halově, ale ono o ni v tomhle filmu zase tolik nejde. Kromě toho, že A Walk Among the Tombstones není akční, totiž nejde ani o nějakou hardcore detektivku. Spíš než na případu jako takovém stojí na hlavním hrdinovi, kterému do klasického noirového soukromého očka chybí jenom aby zase začal chlastat, na ponuré atmosféře a zasazení do prostředí drogových dealerů. Ústřední postava tu totiž pracuje pro ty špatné. A ti, jež hledá, jsou ještě mnohem horší. Liam Neeson tu má o dost klidnější roli než v Taken nebo Non-Stopu, ale pořád je stejný drsňák a oproti druhému jmenovanému je v mnohem lepší formě. Ve stejném pojetí bych i snesl další Scudderovy případy. ()

Wargoo

Mať Neesona za otca by bolo fajn... ak by ma nejaký "rovesník" v mladosti otravoval a šikanoval, vytočil by som jeho mobilné číslo, a dal by som ho "otcovi" k telefónu. Otca by som požiadal, aby svojím mrazivým hlbokým hlasom prečítal mnou vymyslené výhražné riadky, a "rovesník" by ma začal úctivo zdraviť z 25 metrovej diaľky... Pardon, nechal som sa uniesť, nakoľko hlas Neesona na mňa pôsobí uhrančivo, a zbožňujem jeho hlbokú tóninu, najmä v kontexte vyhrážok a "kick-ass" hlášok. Film sám o sebe je skvelá "old-school" búchačková detektívka, kde ma len mierne mrzí nedotiahnuté duo záporákov, ktorý boli poňatí trošku laxsne, strach vo mne totiž vôbec nevzbudili, najmä ten s briadkou. Vymeniť ho za napr. Crispin Glovera, alebo skrátka inak výzorovo vyšinutému hercovi, a bolo by to zaujímavejšie. Každopádne, za sprievodu skvelej hudby sa mi s Neesonom medzi hrobkami prechádzalo fajn, aj keď by som tú prechádzku kľudne prijal o 15-20 minút kratšiu... predsalen, vonku je zima "in these days" ! Najmä vďaka Liamovi 4****, 73,697, resp. 692% ()

Páně

Solidní žánrovka, které pohříchu chybí jakákoliv nadstavba a tak vás vlastně nechá jen lehce zúčastněně proplout a zanechá vody vašich emocí stojaté jak límec tweedového sáčka Lima Neesona. I tak si to ale lze užít, když totiž pominu hloupoučkou nitku s černouškem pomocníkem a předvídatelný konec, tak zbývá přecijen můj oblíbený "zkrachovalý hrdina" a opravdu pěkná atmoška. Takže za tři jak vyšité. ()

loki5

No hlavně se to na můj vkus až moc vleklo. To bych nebral u atmosferického thrilleru jako problém, ale to by musela fungovat ta děsivá atmosféra. Ta bohužel fungovala chvíli a postupně přešla v nicneříkající scény bez účelu. Konec byl navíc natahován až hrůza. Ostatně finále natřikrát je dost divně vymyšleno a nedává skoro smysl a děj je hodně předvídatelný (dítě v autě, pomstychtivý manžel sám se záporákem a tazer v kapse jsou dost laciné scénáristické berličky). Nemohu říct, že to bylo vyloženě špatné ale mohlo to být o tolik lepší, že víc jak 60% dát nemůžu. ()

Kirman

Temné, záhadné a brutální - tedy spíše první polovina snímku, potom jsem ten závoj temnoty přestal vnímat a bylo to cosi zmateného (asi už jen akční krimi). Jako laik si to mohu dovolit, takže se domnívám, že z toho šlo vykřesat mnohem více (neznám ovšem knižní předlohu). Co se mi líbilo, tak to byla kamera a střihy, za což přidávám jednu *. ()

aslavey

V podstatě už několikrát omletý. Bad Liamutenant na stopě uchylných řezačů 8mm částí těla s pomocí chytrýho pouličního mininegra a nasranýho manžílka. Ale pořád v podstatě stejně zábavný a napínavý. Akorát nevím proč, ale hrozně mě srala ta hudba. 12 AAčkových pravidel je tam spíš do počtu - o filosofování nakonec moc nejde. Ale pro efekt a zastavení obrazu je to ok. A moc mě bavili ti "záporáci". Oni to nakonec byli spíš mokrý banditi, co čučí na červenou karkulku (fakt parádní scéna ... "Way down below the ocean where I wanna be, she may be" ()

sadlokan

V 70.letech by se nejspíš jmenoval Harry Callahan a byli by jsme ušetřeni keců typu"8 let nepil jsem".A,pravděpodobně i podprahového sdělení,že drogoví dealeři,tedy pokud nefetují,jsou ohromně sympatický kucí,jupí,hihi. ()

GOREGASM

Sázet na břitvu se jménem Liam Neeson se sice vyplácí, ale i jemu a hlavně jeho fanouškům, respektive mně už se ti jeho nesmlouvaví drsňáci začínají zajídat. Dvojnásob, když jde z jednoho vysokoprofilového béčka do druhého. Liam má rozhodně na víc. A Walk Among the Tombstones je thrillerovou rutinou, která se sice snaží o drsnější pojetí, ale žádný z mnoha náznaků brutální psychologické, či obrazové thrillerové řežby nedotáhne do konce. Religiózní propojení ve druhé půli je kostrbaté a k dobrému pocitu to dotáhne opravdu jen ten Liam, jakkoliv mě už jeho poslední filmy baví/nebaví. 61% ()

Heroine

Tohle je jeden z těch filmů, kvůli kterým mám v "akčňácích s Neesonem" takový bordel. Nonstop, Run All Night, Taken, Taken 2, Tak3n, teď tohle... Je to temný, docela zábavný, ale je to jeden z těch slabších. Zápletka je noirově temná, ale chybí tam něco navíc, co by si člověk pamatoval. ()

Evander

Výborná kriminálka s výborným Neesnem v hlavní roli. Mezi náhrobními kameny má temný příběh, slušný spád, kvalitní hlášky, přiměřenou míru napětí a všechno, co divák od tohoto typu filmu očekává. 80% ()

BOURQUE

Na začiatku som si myslel, že to bude ďalší „akčňák ala Neeson“. Nie je to úplne tak. Príbeh nie je prekombinovaný, avšak je „chorý“. L. Neeson opäť podal dobrý výkon. Nie úplne využitý Ólafssonov potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

agassi68

Liam sa nám vyprofiloval na osamelého pomstiteľa a celkom mu to sekne. Nemá to síce temnú atmosféru Mlčania jahniat či 8 mm, ale sú tu použité obdobné spôsoby. V záplave komiksových adaptácií je to osviežujúci závan zatuchnutej staroby.. ()

strikeman

Celkem koukatelná oddechovka, v řadě "Neesonovek" posledního desetiletí ale nic převratného, originálního ani kulervoucího. Prostě 96 hodin (myšlen původní film) už dávno Liamovi odzvonilo ... 65% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)