Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Dado

Parádna akcia, hutná atmosféra a efekty - to všetko robí z Útoku na Biely dom jedného z najväčších adeptov na pomyselné ocenenie pre najlepší akčných filmov za posledné roky. A ľahko sa ním mohol aj stať, nebyť dvoch vecí. Prvou je rozvláčna úvodná polhodina, ktorá sa snaží poctivo pripraviť pôdu pre nadchádzajúce udalosti, avšak jej okresaní na pár povinných scén vťahujúcich diváka do diania by sa filmu ako celku nebolo vôbec nič stalo. Druhou je prehnaný americký patriotizmus, hoci sám o sebe ani nie je niečím, čo by malo zmysel snímke vyčítať (Emmerich sa na staré kolená už asi nezmení). Vlastenecký pátos má však veľký vplyv na scény, ktoré asi mali podľa zámeru scenáristov vyznieť seriózne, no vo výsledku pôsobia ako z úmyselnej paródie na podobné tituly, pričom vrcholom je záverečná scéna zatknutia jedného zo zloduchov, pri ktorej priam čakáte jeho zúfalý výkrik - "A bolo by sa mi to aj podarilo nebyť vás, otravných deciek.". Vo výsledku je to však samozrejme stále kúsok, pri ktorom sa človek rozhodne nudiť nemôže. (60%) ()

neoBlast

Ten německý megaloman Roland Emmerich to zase dal. Po jeho minulém WTF žánrovce si už nehraje na umění a servíruje čistokrevnou akční zábavu. Stačilo mi to letos u dvojky G.I. Joe, vystačil jsem si s tímhle jasným poselstvím i u White House Down. Letní zábava se sympatickou ústřední dvojkou a hlavně spoustou variujících se nápadů/lokací/zbraní/záporáků, které udrží vzhůru i lemura. 80 % ()

Barvoj

Ehm... Nemám děti a ani nemám žádné vzdělání v oblasti psychologie, takže nejsem schopen posoudit, jak by se chovalo 11i leté dítě, kdyby bylo samo v domě plném po zuby ozbrojených teroristů. Ale nemyslím si, že by se chovalo tak, jako v tomto filmu.. Takže to máme jednu věc, která mě štvala.. a pak taky to, že obě strany působily hrozně amatérsky... Teroristi rádoby připraveni na všechno a armáda, která je schopná tak akorát obehnat bílý dům dvěma řadama mariňáků, asi aby se mohli hezky koukat. Dále mě nevýslovně rozčilovalo, jak se autoři snažili v divácích vyvolat emoce prostřednictvím médií, která okamžitě informovala o čemkoli, co se děje.. Pomyslnou třešničkou na dortu pak jsou vojáci, kteří když už se rozhoupou k akci, tak zvesela ignorují rozkazy nadřízených, poněvadž si zřejmě myslí, že řadový voják ví všechno nejlépe.. Jestli to takhle v armádě funguje, tak teda nevím, k čemu ti nadřízení pak jsou.. Přes to přese všechno je White House Down koukatelným filmem a vyloženě nudit se při sledování nejspíš nebudete.. ()

potas

The Rock + Die Hard + Americký patos = To můžu! Channing Tatum mi tam teda moc nesedl, ale jako pocta 90kám hodně dobrý :) ()

elanius

(141/2013) / Majster Emmerich zvládol svoje umenie znovu na jednotku :). Kecajú sa blbosti, všetkého je viac vo vzduchu ako na zemi, americké vlajky vlajú a Channing Tatum zachránil planétu. Bolo to docela zábavné, hlavne sa nad týmto filmom nezamýšlať. 6/10 ()

ywo666

Ako Emmerich točí dobre. Ale Tatum nie je Butler. A PG-13 nie je Rko. A byť druhý v poradí sa tiež nevypláca. Plus tá Channingova dcéra je tak otravná že sama zníži film o 10%. A Maggie Gyllenhaal je jedna z najnesympatickejších herečiek. Napriek tomu som sa bavil a na lepšie 3* to stačí. ()

venison

O poznání lepší než bezduchá střílečka na stejné téma "Pád Bílého domu".. Lepší motiv padoucha, lepší obsazení, lepší scénář, lepší charaktery postav.. Návrat ke starým dobrým americným akčárnám s humorem ("Armagenddon", "Godzilla", "Den nezávislosti" aj.).. O žádné kinematografické veledílo nejde, ale zábavný večer mi to zaručilo :-D Hlavně americký prezident Jamie Foxx mě hodně bavil :-) Perfektní záběry padajících aut a helikoptér :-) ()

Phietros

Celkem slušná akce v bílém domě! Emmerich sice udělal z americké obrany bandu neschopných amatérů, většina filmu byla předvídatelná, ale místama i vtipná! Tatum se vydává na pohovor a prohlídku do bílého domu se svojí dcerou, kde ve stejnou chvíli rozjíždějí útočníci svůj plán na zadržení prezidenta a ovládnutí jaderných zbraní. John se na vlastní pěst rozhodne při hledání své dcery, kterou mají jako rukojmí se zloduchy zatočit a pomoci prezidentovi, ke kterému se hlásil do ochranky... 70% ()

noriaki

Představte si Smrtonosnou past, kde je místo hlášek patos, místo promakaného scénáře patos a místo charismatického záporáka další patos. Tak to je White House Down. Vyčítat to Emmerichovi pochopitelně nejde. Pan režisér ve svojí tvorbě pravidelně střídá zvířátkovské a katastrofické filmy s těmi, ve kterých se mává americkou vlajkou a patrioti slzí při zvuku The Star-Spangled Banner. Kdo tenhle vzorec doteď nepochopil, tak si to zklamání zaslouží. Všechno jsem mu tedy odpustil a zaměřil se jen na akci. Ta není špatná a i když se John Cale nemůže rovnat s Johnem McClanem v podstatě v ničem, tak jím řízená demolice Bílého domu vypadá luxusně a je to zábava. Tupá a předvídatelná, zato efektní. ()

lennyd

John Cale (Channing Tatum) má jednu z mála příležitostí být se svojí dcerou. Pro její zaujetí pro americkou historii se rozhodne ji vzít na prohlídku do Bílého domu (s vedlejším úmyslem se pokusit získat (neúspěšně) místo v prezidentově ochrance). Ale zrovna v tento den na Bílý dům zaútočí skupina teroristů, a John Cale bude moci (muset) ukázat, co v něm vězí, aby zachránil nejen sebe a svoji dceru, ale i samotného prezidenta... Takovéto filmy mám rád, a hořící americké vlajky (v případě "konkurenčního" Pádu Bílého domu) a nebo hořící americké vrtulníky (jako v tomto filmu) mi nevadí, a rád si jednou za čas užiju pořádný (americký) akčňák. Už vůbec mi nevadí (americký) hrdina, který dokáže sám téměř nemožné (ať už se John McClane a nebo John Cale), a i když jsem první půl hodinu tohoto filmu Channing Tatuma (kterého mám zafixovaného jako romantického klučinu, a vůbec ne jako akčního hrdinu) těžce rozdýchával, nakonec se mi dostal pod kůži a zbytek filmu jsem si náramně užíval. Roland Emmerich (opět) dokázal, že na ničení (čehokoliv) si může nechat vystavit patent, a v jeho filmu z Bílého domu opravdu moc nezůstalo. Potěšil mne také zbytek hereckého obsazení Jammie Foxx, Maggie Gyllenhaal, James Woods nebo Richard Jenkins. Takže já jsem spokojen velmi podobně, jako u výše zmíněné konkurence. Apropo, proč si zrovna teďka všichni vzali na paškál zrovna Bílý dům? ()

hanagi

Klasická vykrádačka! A je mi celkem šumafuk, že to okatě přiznává a je velmi svižně natočená. Své předchůdce předčila možná v množství akce a výbuchů, ale to kouzlo tam nenacházím a i ten určitý nadhled je okopčený. Na tohle už se znovu dívat nebudu, ale Smrtonosnou past anebo Skálu si klidně střihnu po iksté znovu, a ráda. ()

Kicune

Už první zvuky hudebního motivu mi připomněly všechny možné Emmerichovy a Bayovy patriotické filmy. Celkově první půlhodina je TAK nabita patosem, že se ve mně zrodila až závist, že v Česku nic podobného nikdy nevznikne. První půlhodina uvádějící do děje a představující charaktery je nejnudnější, ale potom přijde královská legrace. Nevím, jak moc celý film tvůrci brali vážně, humor chtěný i nechtěný ale funguje mimořádně dobře. Nejzábavnější z celého snímku je sledovat ústřední dvojici Foxxe a Tatuma, nezahálejí ale ani mini figurky zloduchů (jeden, co vypadá jako mix Bennetta z Komanda a Denholma z IT Crowd, nebo další - hacker, co vypadá spíš jako slizký Rus z nějakého starého béčka). Zloduši jsou jinak dosti vynalézaví, vybavení a až megalomanští ve svých plánech. Ti hodní jsou prostě hodní, nechybí tu nezbytná postava kluka od vedle, chytrého dítěte nebo inteligentní ženy. Čekala jsem málo, mé nadšení je ale velké. Je potřeba mozek nechat doma a očekávat mix Dne nezávislosti, Komanda a dalších podobných. A nejlepší hláška na konec: „I chose the pen!“ ()

Pump

Perfektní s malým přivřením víček a jedním nebo dvěma výkřiky v kině o debilitě scénáře, ale ty zaniknou v té nádherné vřavě a rachotu všech možných zbraní, řevu umírajících lidí a letadel. Perfektní akční mix. Běžte do kina bez obav. Nebudete litovat. Emmerich je stále na špici a ukazuje, že stále umí. Foxx a Tatum jsou fantastičtí. Hmmmmm prostě paráda ;-) . ()

JohnSmith

Nezbývá než srovnávat s Olympem. Tak za prvé, herci. Zvučná jména jsou v obou filmech, nicméně Olympus vede, protože Butler je prostě Butler a Tatum nemá ani zdaleka takové charizma. Za druhé, akce. Akce slušná na obou stranách, ale opět u mě vítězí Fuqua a jeho drsná a více reálná akce. Scénář je děravý v obou filmech,takže standard. Další nevýhodou Emmerichova snímku je ten, že je na něm moc vidět, jak je točen v ateliérech a to exteriér. Triky jsou rozhodně slabší a nejhorší jsou snad záporáci, hlavně ten dement s knírem a křížema.. Podtrženo sečteno, Útok na Bílý dům je slabší snímek. ()

Brain-D

Zřejmě ještě lepší než "Pád Bílého domů". Totální akční brutální hudebně podložený blockbuster o tom, jak by se měl zničit Bílí dům. ()

drake31

Hlavným rozdielom pre mňa medzi White House Down a ďalším tohtoročným súbojom o biely domOlympus Has Fallen je vo výraznom pocite uspokojenia. Zatiaľ čo OHF bola čisto len one-man show Gerarda Butlera s nie až tak výraznou dávkou akcie či humoru, tam WHD a Roland idú do plných. Nechcem tvrdiť že tento film oproti druhému je dajme tomu menej "hlúpejší", alebo menej patetický - to by som si netrúfol - ale môžem povedať že o mnoho, o mnoho zábavnejší. Vďaka čomu sa pýtate. Tak samozrejme duo Tatum - Foxx robí svoje. Tatum možno nikdy nebude pravá akčný hrdina, ale jeho charizma dokáže poťahať nejeden projekt, a Foxxov cool prezident je takmer bezchybný. Ak sa obhliadnem ešte späť za castom tak bolo fajn vidieť Jamesa Woodsa v nejakej výraznejšej úlohe. Ako hovorím WHD ma svoje muchy od réžie, scenáru až efekty, ale tú zábavnosť mu nikto uprieť nemôže a ja som sa bavil až príliš na to aby som svoje hodnotenie znižoval. ()

Trustme

Roland Emmerich rád točí filmy, které oslavují hrdé americké vlastence, ale aby k tomu došlo musí nechat zničit jejich zemi, dějiny a symboly. Zůstává tak otázka, zda je tento bývalý germán nadšený věřící pro-americký nacionalista a nebo mstivý a zastydlý fašista. Každopádně White House Down je dílko jak na objednávku. Nechám politické čachry stranou, které ve filmu problikávají a zkusím film zhodnotit. Námět násilného přepadení Bíleho domu i s prezidentem je natolik atraktivní, že nenechá spát kdejakého filmového teroristu. Velkým plusem je zde nakouknutí pod pokličku zabezpečení, chodu a zajímavostí okolo prezidentského paláce. Zbytek děje je ještě větší klišé, než v příbuzném Olympus Has Fallen. Což o to, že akční scény jsou natočeny rozmáchle a militaristicky, když vám tam pobíhá mezi drsnými zloduchy americká dívenka s mobilem, její táta si hraje na Johna McClanea a pan prezident vypadá jak stand-up komik ze Saturday Night Live a film se šmahem mění na komedii, lépe však jak je u Emmericha zvykem na nechtěnou parodii. Scéna, kdy ve zpomaleném záběru máchá uvědomělá jedenáctiletá Emily Caleová prezidentskou vlajkou mne již nikdy nezmizí z paměti...a bude mě budit ze spánku. ()

VanTom

Slušný staromódní akčňák v nejlepší tradici (trilogie) Die Hard, který v Bílém domě rozpoutává fyzický zápas schopného poldy a správňáckého prezidenta proti organizovaným elitním zlodějům / teroristům. Tady za spokojené 4* i díky nadhledu a snesitelnému patosu, natahování zákulisními čachry americké vlády (nepotřebná linie s víceprezidentem) a typický sci-fi závěr (kufřík, dálkově odpalující jaderný arsenál, čemuž NIKDO nemůže zabránit) už body ubírají. I tak nesrovnatelně lepší než tematicky shodná patriotická debilita Olympus Has Fallen. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)