Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

chelseaman22

Miláček pum a náctiletých dívenek odehnaných zjištěním, že Bill Kraulyc z Tokio Hotel je buzna zajebaná si podal přihlášku k Expendables, jež se příští rok již potřetí zjeví na plátnech od Kábulu po San Diego. Pokud se rádi krmíte žánrem, jež obsahuje prvky jako sex symbol bez trika, dívenky, jež zachrání situaci či černý prezident = Barák oběma!, tak budete zaručeně spokojeni! Povedená dvojka (jednička je Olympus Has Fallen) nahrazuje toho sluhu Butlera romanticky založeným ČENINGEM, jež trhá ženám srdce a mužům nervy. Náš hrdina si to skotačí po Domě Bílém, v přestávkách toužebně vyhlíží z oken směr Costa Caffé a neustále vzdychá nad absencí svého vypatlaného spratkovitého jedináčka, jenž využívá svůj šahací telefon stejně často jako patnáctiletá holka facebook messanger. A je tu také něco pro fanoušky toho skoroOscarového filmu TACHO - honička kolem fontány v automobilech od GMC, jež svými rozměry připomínají spíše rychleji se pohybující tanky (avšak s centrálním zamykáním). 80% Celosvětový výdělek k 6. 11. 2013: $205,098,760, což je 1,37 násobek budgetu..........846. nejvýdělečnější snímek historie ()

Aargh

Nejen že mě ty tuny klišé nevadily, já si je náramně užíval; Emmerich tyhle popcornové pohádky prostě umí točit. A bylo super vidět po delší době Jamese Woodse plně ve formě. ()

ivan_drago

Famózní akční film, jeden z nejlepších za několik posledních let, co jsem viděl... Tohle měla být další Smrtonosná past... Emmerich našel přesně míru mezi vlasteneckým patosem, toho je málo, a neuvěřitelnou mírou nadsázky a ironie... té je nepoměrně více... Věřím, že to režisér opravdu tak myslel a na americkém vlastenctví a posledlostí vším co s ním souvisí, nenechal nit suchou.... a přesto těch pár momentů, které hrdostí a oddaností vlajkou smrdí, nepůsobí nijak lacině a uměle, ale jen dotvářejí jednoduchý příběh... Akce je strhující a naprosto uvěřitelná, v rámci žánru, samozřejmě... Chemie mezi hlavními hrdiny funguje od samého začátku, všichni herci i jejich motivace konat to, co konají je také uvěřitelná a naprosto dostačující... Snímek nechává v klidu vzpomenout na skvělé akční snímky z 80. a 90. let, či rukopis Smrtonosných pastí a Tonyho Scotta... Pro mě milé překvapení... A na závěr mé pozitivní litanie bych si dovolil vyzvednout prezidenta hip-hopové generace Jamieho Foxxe, který by měl dostat.... nějakou cenu... ()

Honzek

Jmenuji se Channing Tatum a chtěl bych dělat prezidentovi ochranku. Ne u nás nemáte šanci, děkujeme. Hm a co kdybych vám ukázal, jak vypadá pravý přijímací pohovor? Tohle prostě bylo boží, místy hodně utahaný za vlasy, ale jinak opravdu hezká podívaná. Jamie Foxx by mohl klidně úřadovat a dostal by ode mě hlas, protože tady to byl prostě borec :)) Pád bílého domu je sice podobný film, ale není tak vtipný, spíš se snaží brát moc vážně, tohle je proti tomu velmi příjemná oddychovka. Máté mé nejvřelejší doporučení ke shlédnutí. ()

st.jim

Scénář je neuvěřitelná sračka. Je tam víc klišé, než Zeman dokázal za svůj život vypít panáků slivovice. Kopie všech možných filmů, které si jenom můžete představit. Přesto všechno nechápu, že to bylo koukatelné :-) ()

Mirokukii

Neskutečně zábavná akční jízda. Akčně přesvědčivý a namakaný Channing (kterému k zisku více takovýchto rolích brání pouze jeho hezká tvářička) vytváří spolu s, už né tak ve zbraních sběhlým, Foxxem vtipnou černobílou dvojici, které to po celý film šlape jako hodinky. Po americku správně taťkovské a patriotické, se vším co už známe a co se už někde dříve objevilo. Přesto přesně namixováno a podáno. Patřičně dramatické, s přítomností digi efektů, nezapomínající na starou, klasickou, svižnou akci a souboje jeden na jednoho. Tohle vše, jen skvěle podtrhuje spousta hlášek, vtipných scén, a nadhledu s kterým se zkrátka na tohle musíte dívat. Závěr to je jedna nabušená nálož a heroický výkon hlavního představitele. ()

Mrkvič

Dříve jsem viděl Pád Bílého domu, který mě přímo šokoval nápady, akcí a zabodoval i hereckým obsazením. Útok na Bílí dům mi oproti tomu přišel méně uveřitelný, s hloupější akcí a horšími herci. Třeba těch pitomostí ve filmu ani tolik není, ale je to podáno tak, že si jich všímám víc. Prostě frajerem v tílku, kterýho nezasáhne žádná z dvou milionů vypálených kulek, nemůžou nahradit Geralda Buttlera s dlouholetou praxí, znalostí prostředí i problematiky atd. ()

Gothar

Priemený akčňák okorenený viacerými podarenými vtipmi. Mnohé pripomínajú až paródiu a v celkovom kontexte fungujú prekvapivo dobre. Jamie Foxx mi však ako prezident nesedel, omnoho viac zapôsobil ako Django (The D is silent). Channing Tatum prekvapil, spočiatku sa mi nepozdával, ale potom som si zvykol. Celý film sa nesie skôr v odľahčenej atmosfére a príjemne ubieha. Ak niekto potrebuje oddychový akčný film, tak White House Down môžem odporučiť. 70 % ()

Johnny.ARN

Tak trochu sklamanie. Ten do očí bijúci digitál bol hrozný. Akcia ušla, ale Tatum sa mohol trochu lepšie biť, choreografia nestála za veľa. Veľmi rozpačito na mňa tento snímok zapôsobil a to ani nehovorím o sto krát recyklovanom scenári a Foxxovi v roli prezidenta. Olympus sa mi páčil viac. Za obsadenie a trochu za akciu 2 z 5 ()

LiborGondek

Pád Bílého domu x Útok na Bílý dům... Byl jsem zmaten předtím, jsem zmaten i teď. Koho jenom může ve stejném státě napadnout udělat téměř ve stejný okamžik 2 totožné filmy? I když je každý z nich maličko jiný a osobně si myslím, že první jmenovaný je i o něco málo lepší, tak komentáře k nim bych mohl napsat téměř shodné. Sice akční, ale patetické, typicky proamerické a jen těžko uvěřitelné. Není to zrovna to, co jsem čekal ani u jednoho. Tak snad příští film s názvem Pád Bílého domu, nebo jiné kombinace těchto slov se stejným významem a obsahem, se konečně opravdu povede. Téma to není špatné, jde o to jak ho uchopit. 60% ()

Sokkk_y

Na Emmerichovi miluji jeho nehasnoucí lásku ke své vlasti. Na USA již seslal mimozemšťany, přerostlou zmutovanou ještěrku, tuhé mrazy, podlé Angličany či zemětřesení spojená s tsunami. Všechny dosavadní útrapy jeho vlast přežila. Sice s většími šrámy, ale nakonec stejně ty hvězdy a pruhy hrdě zavlály. No a vlastně jinak tomu není ani u White House Down. Je pravda, že tentokrát moc kreativní nebyl, když úhlavním nepřítelem USA se nyní stal obyčejný homo sapiens sapiens s americkým občanstvím, nicméně jedno se musí Emmerichovi nechat. On to prostě umí. Kdyby podobný film točil někdo jiný, vyšlo by z toho naprosto podprůměrné béčko. Ovšem Emmerich ve spojení s kvalitním obsazením (Maggie ♥) dokázal vykouzlit béčko nadprůměrné. Samozřejmě za cenu velkých obětí (Bílý dům úplně na sračky, Kapitol pryč, agenti Tajné služby taky na sračky, u některých mariňáků nemožná identifikace...). Takže mě tahle věcička bavila a těším se na příště, proti komu se bude muset USA zase bránit. ()

honza7

Tak jsem na doporučení Spinosaura toto dílo shlédnul. Zápletka zajímavá ale tolik kravin jsem už dlouho nežral. Hlavní hrdina je sice sympaťák ale ta jeho dcera se mi extrémně hnusí. Asi to bude tím, že neumí hrát. Mno.. co tu máme dál... Jo armáda. Úplní vypatlaní ignoranti. Je to kravina, ale akční kravina u které jsem neusnul. Myslím, že dávám objektivní hodnocení ()

viperDavid

Vtipná komedie o jednom normálním americkým dnu. Ono občas je potřeba zastrašit, třebas nikoho kulometem ráže 50 mm netrefit. Ono se s tím taky pěkně blbě míří a takových momentů překvapení je tam více, například krasojízda okolo fontánky a tak. Prostě komedie se vším všudy 3* ()

JimmyII

Myslím, že v popisu filmu chybí "komedie", a není to nic pejorativního. Humoru je totiž ve White House Down požehnaně, ale humoru zábavného, vypointovaného a správně dávkovaného. Nicméně právě mixem nezávazného humoru a za vlasy přitažené, nicméně skvěle natočené akce spadá WHD do žánru light buddy komedií a neaspiruje na nic víc, než na zábavnou nedělní jednohubku. Ve srovnání s tematicky nemlich stejným Olympus Has Fallen tedy WHD trochu pokulhává - nicméně pořád je to příjemná jízda! ()

Dado

Parádna akcia, hutná atmosféra a efekty - to všetko robí z Útoku na Biely dom jedného z najväčších adeptov na pomyselné ocenenie pre najlepší akčných filmov za posledné roky. A ľahko sa ním mohol aj stať, nebyť dvoch vecí. Prvou je rozvláčna úvodná polhodina, ktorá sa snaží poctivo pripraviť pôdu pre nadchádzajúce udalosti, avšak jej okresaní na pár povinných scén vťahujúcich diváka do diania by sa filmu ako celku nebolo vôbec nič stalo. Druhou je prehnaný americký patriotizmus, hoci sám o sebe ani nie je niečím, čo by malo zmysel snímke vyčítať (Emmerich sa na staré kolená už asi nezmení). Vlastenecký pátos má však veľký vplyv na scény, ktoré asi mali podľa zámeru scenáristov vyznieť seriózne, no vo výsledku pôsobia ako z úmyselnej paródie na podobné tituly, pričom vrcholom je záverečná scéna zatknutia jedného zo zloduchov, pri ktorej priam čakáte jeho zúfalý výkrik - "A bolo by sa mi to aj podarilo nebyť vás, otravných deciek.". Vo výsledku je to však samozrejme stále kúsok, pri ktorom sa človek rozhodne nudiť nemôže. (60%) ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)