Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (viac)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

Gastovski

Už skoro celou dekádu nenatočil del Toro film, který bych shledal přinejlepším průměrný. A jeho podání Pinocchia směle v této tradici pokračuje. Z povedeného potemnělého vizuálu člověk vzpomene na Faunův labyrint, ale to je tak vše. Dabing Pinocchia, tedy spíše velmi nepříjemné dětské halekání bylo asi tak příjemné, jako kdyby vám vrtačka projížděla dásní. Zbytek spektáklu byl v pohodě a alespoň mě jejich dabované postavy přišly trochu zajímavé v celém tom marasmu nezajímavého příběhu a dětského křiku. Od dalších del Torových filmových vizí si dávám pauzu na neurčito. ()

TheHofi

Pinocchio od Guillerma del Tora se stal pro mě nejlepší animovaným filmem tohoto roku a i nejlepší adaptací téhle slavné pohádky. Opravdu krásný film s nádhernou loutkovou animací a kouzelný příběhem, u kterého se zasmějete a i ta slza vám ukápne 100%. ()

Kopi1

Příběh hezký, některých pasáží jsem moc fanoušek nebyl, ale díky krásnému zpracování a animací dávám 4 hvězdy. Na muzikál, kde se objeví myslím 3 písničky ze začátku a poté celý film nic, je ale málo. ()

BOURQUE

V tomto roku už druhé spracovanie slávneho príbehu, v porovnaní s Zemeckisovou verziou sa jedná o čisto animovanú verziu. Je vidieť, že del Toro do toho dal svoje srdce a že týmom tvorcov je kus dobre odvedenej práce. Táto verzia príbehu sa snaží zachytiť čo najviac vecí (medziľudské vzťahy, priateľstvo, vojna, atď.) a dať ich do toho správneho kontextu. Pre mňa osobne také (nadpriemerné) dielo režiséra, ktoré som od neho dlhšie nevidel. P.S.: Nálepka „muzikál“ ať nepomýli nikoho – je tu fakt minimum prvkov muzikálu. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

stepankoby1

Jak název trefně naznačuje, film není adaptací původního Collodiho díla, ale del Torovou fanfikcí. A podle toho by se na něj mělo nahlížet. Je tedy třeba neodsoudit, že se film odehrává v úplně jiném světě, že nedodržuje osnovu knihy ani že si volně přidává motivy, ale spíš se soustředit na to, jak se mu daří vyprávět vlastní příběh, a podle jeho klíčových bodů zpozorovat, co bylo na originále podle autora nejdůležitější. A právě ve druhém bodě vidím to přední a největší zklamání na projektu. Del Toro si myslí, že poselstvím knihy byl vztah nedokonalého otce s nedokonalým synem, který přemůže všechno, a na něj se soustředí. Veškerá témata (válka, cirkus, velryba, pravidla nadpřirozena, samotná smrt) tak do příběhu vkládá pouze jako překážky, které nakonec zvládnou překonat. Ve výsledku tak výrazným charakterovým obloukem projde možná tak Gepetto (milující otec -> alkoholik -> špatný otec -> milující otec), ale rozhodně ne samotný Pinocchio. Vzhledem k myšlence přítomné v rozřešující scéně (miluji tě takového, jaký jsi, Pinocchio byl OD ZAČÁTKU v jádru dobrý kluk) a vzhledem k prvotní reakci Pinocchia po poznání tátova dluhu (jdu pracovat, abych mu pomohl) ale vlastně nic takového ani nebylo zamýšlené. A přestože příběh funguje v tom, čeho chce dosáhnout, já to nemůžu odkývat jako vlastní pohled na klasiku, protože Pinocchia jako příběh miluju právě kvůli charakterovému oblouku Pinocchia, který se učí nástrahám světa, pyká za vlastní chyby a cestu končí s upřímnou snahou být v životě pracovitý, chytrý a milující. Příběhů o lásce, která přemůže vše, nebo snad o "vidění pravého já" máme dost, to od filmu o Pinocchiovi opravdu nechci. Abych však na filmu uvedl i pozitiva, kterých je skutečně nemálo: přenádherná animace, spoustu vizuálních nápadů (design ochránců, Pinocchia) a cílené napravování chyb originálu (objasnění soužití nadpřirozena a lidstva, rozvinutý motiv smrtelnosti loutky, včasné představování věcí důležitých pro příběh, sevřenost příběhu odstraňující jistou rozblemcanost atd.). Speciálně bych pak chtěl vypíchnout úžasný koncept posmrtného života. Del Toro má stále magickou fantazii. V tomhle případě s jeho celkovou vizí filmu nesouhlasím, ale stále ho obdivuju. ()

strikeman

Emocionálně mě to nerozsekalo, ale asi je třeba uznat, že je to jinak po všech stránkách řemeslně kvalitně zpracovaný snímek. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že je to v některých ohledech takový trošku kalkul směrem k cenám akademie v kategorii animovaných filmů... 80% ()

CaptainCzech odpad!

Odpad! Dávám pouze ve dvou případech a to když nejsem schopen snímek dokoukat nebo pokud je to i po dokoukání ultimátní srajda. Navíc se toto stane zhruba jednou z dva roky. Zde jsem to musel utnout po 45 minutách, jelikož mi z toho bylo až špatně. Animace mi absolutně nesedla, avšak to nejhorší nastalo když ožil Pinocchio (tak extrémně otravný charakter, který mě v mé mysli drtil jsem zkrátka nepřekousl). Jako bonus přihazuju dvě písně které trhají uši a navíc jsou absolutně o hovn* . Bohužel za mě příšerný. ()

Hapretor

hezky animované ... však dějově trochu otravné ... málo vtipné ... u něčeho takového se chci spíš bavit ... ne dostat "depku" ... ()

Evander

Pinocchio Guillerma del Tora mě dost zklamal, a to je tak asi to jediné, co k tomuto snímku dokážu s čistým svědomím napsat. 52% ()

Urukhaj98

Pinocchio a fašismus. Kombinace, která by mě nikdy nenapadla, ale která o to víc díky své originalitě a neokoukanosti skvěle funguje, navíc v takhle krásné podobě. Jen těm dětem to radši nepouštějte. Tohle je pro odrostlejší diváky. 8/10 ()

Johny M.

Jeden Přiblblio už letos byl, tentokrát celo-animovanej (OK) a obohacenej a zpívání (NOK), který zkázu celý tý příšerný pohádky dokonalo... sorry Guillermo, ale takhle ne! ()

AloeB

Guillermo del Toro je geniální vypravěč, který tvoří kouzelné světy, u nichž lze jen těžko věřit, že se odehrávají na té nevkusné kuličce uprostřed rozpínajícího se vesmíru. Jeho Pinocchio je pak čistokrevnou pohádkou, která své dětské diváky konfrontuje s tématy jako smrt či Mussoliniho fašistická Itálie, a to takovým způsobem, že mu  to žeru a chci pro něj přední místo ve filmařském ráji. Možná jsem ovlivněn svojí láskou k jeho poetice, způsobu vypravování, možná mě ještě neomrzelo jeho nekonečné téma dětského světa s válkou (kromě italského pohledu na druhou světovou válku od něj známe španělskou občanskou válku z filmů El espinazo del diablo a El laberinto del fauno), protože na citlivém dávkování dětské naivity a nejkrutější lidské reality (protože co jiného je také válka) je vždycky něco vzrušujícího. Možná trochu neobjektivně má u mě Pinocchio Guillerma del Tora plný počet. ()

geek.ondra

Je to kreativní, nádherně to vypadá a hlavně to naprosto nádherně rozebírá spoustu dospělých témat. Je to přesně tak super jak asi všichni čekali. Jenom já osobně jsem to co se vyprávění a atmosféry týče čekal o něco více vtahující. 7,5/10 ()

Kingjiri

Byl jsem zvědavej hlavně na vizuální stránku, kterou GdT zvládnul bravurně jako vždycky. Navíc do příběhu zakomponoval nějaký ty fantasy prvky jak má ve zvyku. Příběh cílil hlavně na děti, nicméně nějaký náměty byly občas spíš pro odrostlejší diváku (fašismus, válka, komplikovanej vztah otec-syn nebo otázky života a smrti). Předlohu načtenou nemám, ale mám dojem, že GdT pojal adaptaci po svym a to je dobře. Nakonec jsem si totiž tenhle zvláštní, ale funkční, mix nápadů užil a hlavně jsem byl rád, že i přesto, že se distributorskej popisek zmiňuje o "hudebnim" filmu, se zpívalo jenom párkrát, takže písniček bylo snesitelný množství. Ačkoliv si teda dokážu představit, že kdyby se nezpívalo vůbec, byl bych ještě spokojenější. Překvapily mě taky emoce, který zdaleka nebyly jenom veselý a ve výsledku se vlastně jednalo o poměrně smutnej příběh. A překvapil mě taky sice svym způsobej pěknej až feel good závěr, ale zároveň taky hodně nehollywoodskej. Byl jsem docela překvapenej, jak mě vedle filmařiny bavil i příběh, od kterýho jsem po pravdě neočekával vůbec nic. Prostě jenom takovou báchorku pro děti. Ale tohle se GdT opět povedlo, čtyři slabší hvězdy. ()

NorseSword24

Pardon ale ja proste v tom del Torovi nič nevidím, nevidím ten jeho štýl. Na začiatku kedy sa oznámil tento film tak som sa tešil. Tešil som sa na temnejší príbeh a akože bolo to celkom drsné. Najviac vo mne zarezonovala scéna kedy sa útočí na vojenské cvičisko. Ale inak tam to sľubované nevidím. Mimo animácie sa mi to nezdá nijak špeciálne. Keď som išiel dávať hodnotenie tak som si vravel " naozaj tomu dám len 3* ? " Lenže 4* si to za mňa nezaslúži. Pre mňa ničím výnimočné ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou