Rodinu amerického obchodníka Jacka Dwyera (Owen Wilson), ktorá sa presťahovala do juhovýchodnej Ázie, zastihne násilný štátny prevrat. Američania sa ocitnú priamo uprostred krvavého násilia, chaosu, represií, popráv a všadeprítomnej smrti. Z mesta, ktoré čelí útokom nemilosrdných povstalcov, sa zúfalo snažia dostať na bezpečné miesto a zachrániť si život. Nebude to však ľahké. Sú totiž v krajine, kde povstalci okamžite zatknú a popravia každého cudzinca. (TV JOJ)

malylada

Tak nečekal jsem, že uvidím někdy Wilsona v survival dramatu a obstál na jedničku !!! Honba za přežití rodiny, před vraždícími maniaky v asijských uličkách má strhující tempo. Wilson si nehraje na žádného hrdinu, pouze se snaží chránit svojí rodinu, což se mu nakonec podaří i díky skvělému Brosnanov, který to kosí jako v Bondovkách. Film dokáže strhnou hlavně díky tomu, že působí realisticky, syrovým dojmem a pořád se děje nějaká vyhrocená akce. Kdo chce drsný napínák na večer, tak je Převrat správná volba......8/10 ()

Dale

Miestami celkom napínavé a dramatické (úvod v pred hotelom a v hoteli), no častejšie to pôsobí ako nechcená komédia o milej rodinke s dvoma malými deťmi, ktorá si poradí s tlupou ozbrojených rebelov. Tých viac ako dokončenie prevratu v ich krásnej domovine zaujíma, z nejakého neznámeho dôvodu, práve otecko rodiny, ktorý je bezvýznamným zamestnancom americkej firmy a sú doslova posadnutí túžbou poslať ho pod kytičky. Ak by to malo byť aspoň trochu reálne, tak by film skončil do pol hodinky, ale kto by chcel realitu od US akčňáku, že jo... ()

JohnCZ

Hodně napínavej akční thriller, kde jsou postavy prakticky od začátku až do konce v pohybu a ačkoli je to survival celé rodiny, jedná se o dost syrovou a nekompromisní záležitost, kde nechybí ani detailní popravy, ani házení dětmi ze střechy. Brosnan sice dostává méně prostoru, než bych si přál, ale Owen Wilson velice příjemně překvapil a i když je v xichtě trochu prkenný, tahle role mu padla dobře. V druhé polovině si scénáristé trochu budují oslí můstky a začínají se množit nelogičnosti, ale není to nic, z čeho by se mi otvírala kudla v kapse. A to ani v případě děcek, které podávají velice dobré výkony a jsou přiměřeně otravné. Dokonce i ta pointa nakonec není blbá a na američany docela sebeuvědomělá. ()

Chermy

Není to film, který byste si pouštěli často. Ale rozhodně za vidění stojí. Tedy pokud nemáte děti, nebo máte tuhý kořínek :) Je to film ze kterého mrazí ještě dlouho po projekci. Obyčejná rodina uprostřed státního převratu a občanské války se musí dostat z pekla ven. A nebude se Vám to moc líbit. Nedokážu posoudit nakolik se zobrazené dá nazvat reálným, ale mě to reálně působilo a o to intenzivnější film je. ()

corpsy

Malý, inteligentný a dosť intenzívny filmík, rozhodne v ničom nepoľavujúci naberajúci závratné obrátky už v prvých minútach. Československé distribučné spoločnosti by mali porozmýšľať, čo všetko kvalitné nám nepustili do kina. ()

DEXTER099

Od tohoto filmu jsem toho mnoho nečekal ,ale o to víc mě překvapil...nenechte se hned zmást těmi recenzemi jako je například ta co říká,že je to film s mnoha klišé a ,že se tyto filmy točili dříve.Pro mě je to naopak jedno z největších ne li největší překvapení letošního roku.Děj vás zavede nejspíše do Thajska kde Owen Wilson (jen tak na okraj-podle mě zvládl přechod od komedii kde většinou účinkuje skvěle a řadím tento film k jeho nejlepším) získá místo jako inženýr na opravu místní vodárny.Jenže...místním se jaksi nelíbí,že vše důležité ovládají Američané... a tak zrovna v den příletu onoho inženýra někdo z hnutí proti tomuto nadnárodnímu diktátu spáchá atentát na premiéra.Když k tomu přihodíte postavu Pierce Brosnana,který pracuje pro tyto nadnárodní zájmy a de facto spoluvytváří tyto občanské války tak dostane dobrý příběh.Jo a zapomněl jsem dodat,že Piercovi tato role sedla a působil na mě,že si jí náležitě vychutnal.Film dostává ještě větší rozměr tím,že vše sledujete jakoby s pozice onoho inženýra jeho boj o život jeho samotného a celé jeho rodiny.Jelikož je Američan a navíc třídní nepřítel ,protože je spojený s vodárnou co by spouštěcím čudlíkem k odpálení tohoto konfliktu ,tak není divu,že po něm parta krve žížnivých asiatu jde opravdu sveřepě.Tento film opravdu doporučuji.Navíc v době imigrantu,kde názor,že jsou tyto lidé úplně z jiné kultury a tím pádem těžko zapadající sem k nám.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

ledzepfan

Škoda, že pakárny jako “vrh dítětem do dálky“ atd.. to posunuly -z už tak dost za vlasy přitaženého survivalu- do vod sci-fi, fantasy, protože drajv to má slušný a poselství o tom kterak se s rozumem v hrsti(a malou pomocí Jamese Bonda ve výslužbě) i americká famílie může dostat z nepříjemné šlamastiky kdesi v prdeli světa, funguje dobře. ()

maddy

Typický John Erick Dowdle. Jeho réžia síce nie je nikdy zlá, ale zo sľubných námetov (As Above So Below, Quarantine, Devil) nikdy nedokáže vydolovať nič viac než neškodný štandard. No Escape nie je výnimka. Slušne natočené, dostatočne adrenalínové, ale nič iné než akčný štandard. Výhodou je, že No Escape sa veľmi rýchlo rozbieha a po pár minútach už v ňom nejde o nič iné ako o utekanie rodinky pred vzbúrencami v Thajsku. Do záveru tak nepoľaví, drží sa v jednom našlápnutom tempe, neustále strieda napäté scény, akurát tu chýba jediný moment, ktorý by niečím nadchol. Pár scén je síce skvelých (prvotný útok na hotel, prechádzanie zúriacim davom na motocykli) a v úvode sa darí budovať aj znepokojivú atmosféru v ktorej sa postavy ocitli, ale z námetu išlo rozhodne vydolovať viac. Druhá polovica už totiž zväčša ide na autopilota a neprináša nič výrazné, tobôž prekvapivé (vrátane patetického záveru s Vietnamom). Vo výsledku však No Escape neurazí, je to veľmi svižná, nenáročná, akčná, non-stop naháňačka, ktorá ako taká druholigová thrillerová jednohubka splní svoj účel. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Výborný nízkorozpočtový film se skvělým příběhem.Trailer k filmu jsme viděl již před pár měsíci,a tak jsem byl napnutý jako struna,jestli bude film tak dobrý,jak to vypadalo v traileru.A on opravdu byl.V hlavní roli se objevil Owen Wilson,který svou roli mimořádně zahrál autenticky.Líbilo se mi prostředí jihovýchodní Asie,kde se film odehrával.Nápad filmu také nebyl k zahození a celkově mi film přišel realisticky natočený.Chvilkami jsem se vžíval do rolí hlavních představitelů.Objevil se zde i Pierce Brosnan.Ale i tak to na snímek Hotel Rwanda s podobným námětem nemá.něco málo tomu schází.Hodnocení:80% ()

NinonL

Pierce Brosnan jako lovec ekonomik byl ve filmu dobrý. Rozdováděná a hysterická rodinka, která jela do JV Asie za kšeftem, už méně. ()

Praxis

Owen Wilson ve vážném módu versus Ťamanská republika vrací úder. Počáteční slibný rozjezd, který je v podstatě jednou velkou akční scénou, postupem času poněkud vyprchá, a začne vrstvit zcela viditelná klišé, ale i tak pokračuje až do konce filmu se zařazenou vysokou rychlostí. K tomu si přidejte jako sidekicka Bonda za zády, a hned víte, že do Vietnamu je sice cesta dlouhá, ale dostat se tam dá hned snadněji. Jakkoliv to na počátku vypadalo bezradně. Velké překvápko. 80% ()

Freemind

A já, blbec, se na to tak těšil! Dynamickou, napínavou jízdu s realistickou zápletkou a exotickým prostředím mi spolehlivě znechutila monumentálně zpackaná technická stránka - kamera, herectví a střih na úrovni straight-to-DVD. Rudé Khmery na vás, volové. ()

kaylin

Mně se tohle až překvapivě líbilo. Hodně se cílí na rodinu a v tomhle ohledu je to takové jednoduché, ale přesto uvěřitelné. Navíc co je Wilsonova postava ochotna a schopna všechno udělat pro to, aby svoje milované zachránila, to mi skutečně imponovalo. Pierce Brosnan by si zasloužil více prostoru, ale zase to nesklouzlo do macho thrilleru. ()

Tony.cs

Skvěle zahrané. Owen byl fakt hodně dobrej a jeho ženská polovička taky tak. Režisér zvládl dobře ukočírovat i dětské herce. Film je pak svižný, nápaditý a napínavý. Velké překvapení. ()

Rakosnicek77

Velká spokojenost! Film plný akce a napětí, ve velmi svižném tempu a skvělém obsazení. Rozhodně pro mne snímek vyčnívá daleko nad některé "kinohity" ()

movieband

Od No Escape jsem nečekal žádné zázraky a prakticky jsem dostal přesně to, co jsem tak nějak myslel, že v závěru dostanu. Co mě na filmu táhlo nejvíc bylo obsazení Brosnana a Wilsona. Přišlo mi, že obě tyhle tváře jsou pro takovýto typ filmu dost atypické, ale není tomu tak. Wilsonovi role ustaraného táty, který se za každou cenu snaží zachránit svou rodinu sedla, jak na míru ušitá a Brosnan mi svou postavou, ze které občas vypadla solidní hláška taky zpříjemnil film. Pravda, spadá to spíš do toho lacinějšího proudu, ale co film právě tady z toho proudu vyzvedá je jeho scénář, který se mi líbil. Právě, i když na první pohled jednoduchý scénář v sobě skrývá jednu velice silnou myšlenku. Rodinná soudržnost. Když si člověk všimne, tak ve filmu nezazní jediná věta - nenávidím tě za to, že jsi nás přivedl do takového nebezpečí nebo cokoliv ve smyslu, že se jeden z páru v tom druhém zmýlil a vyčítal mu to, v jaké situaci se celá jejich rodina ocitla. A to se mi líbilo. Těžko rozepisovat, ani nevím, jak bych pocity k filmu nějak smysluplně vyjádřil. Normálně by to bylo za solidní čtverku, ale vzhledem k té myšlence rodiny, která u sebe drží v jakékoliv situaci, necouvne a věrohodnosti celého dění, to vytáhnu na plnou. 87% ()

gegina31

Budu hodně spoilerovat. Celkem se mi to líbilo, pro mě to bylo do půlky napínavé a nervydrásající, ale moc to přeháněli. Co si budeme povídat, leze po žebříku a místo toho aby na něj stříleli, tak lezou jak pitomci za ním.To samé když přeskakovali tu střechu (no ti měli času) a samozřejmě toho posledního chudáka střelí, jako by byl problém ho nechat přeskočit. V podstatě kam příšli, tak všude se to hroutilo a padaly budovy. Ještěže přišel Brosnan a všechny je zachránil. S malou pistolkou odstřelí dva snajpry, potom dramaticky umírá, nažež dramaticky ožívá, aby se nechal dramaticky přežvejknout. Konec byl trapnej. Citečky většinou snáším dobře, ale tohle bylo trochu moc. ()

Derek

prekvapujuco akcne a drsnejsie nez som cakal. owen wilson zvlada i akcneho hrdinu (i ked proti svojej voly) a kvalitny casting i u jeho dcer ktore su skvele... ()

hygienik

Tento film vsadil na súčasný trend západnej kinematografie. Kašlite na scenár, logiku, či následnosť scén. Podstatné sú emócie alebo akcia, Ak je tam prevaha emócii, nazveme to dráma, ak prevažuje akcia, je to thriler. A na mňa to funguje. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (viac)