Rodinu amerického obchodníka Jacka Dwyera (Owen Wilson), ktorá sa presťahovala do juhovýchodnej Ázie, zastihne násilný štátny prevrat. Američania sa ocitnú priamo uprostred krvavého násilia, chaosu, represií, popráv a všadeprítomnej smrti. Z mesta, ktoré čelí útokom nemilosrdných povstalcov, sa zúfalo snažia dostať na bezpečné miesto a zachrániť si život. Nebude to však ľahké. Sú totiž v krajine, kde povstalci okamžite zatknú a popravia každého cudzinca. (TV JOJ)

S.A.D.

"Světová válka A" kde A jsou pochopitelně Asiati. Pěkný námět a zápletka, příjemně akční, ale na Pitta a zombíky to nemá. 6,5/10. ()

kolly13

Odpouštím Wilsonovi (nemám ho rád) a Brosnanovi (ukázal se tak na 15 minut). Tohle byl uvěřitelný a napínavý příběh, který se může stát každým dnem. Vyzdvihnu kameru, scénář, napětí a přece jen Brosnana. ()

Fajung

Napínavé, zvlášť v prvej polovici filmu, dokedy sa dej nedostane do ulíc. Potom to už akosi stráca dych, a dochádza tomu autentickosť, bez ktorej to nefunguje, ako by malo. Neohúri, ale ani neunudí. Jednohubka ako vyšitá 60% ()

bonovox

Výborne realisticky podaný príbeh, ktorý sa asi môže stať hocikde. Wison a hlavne Brosnan prekvapujú na plnej čiare. Takmer dokonalé... ()

r007

Film jsem shlédla kvůli Piercovi, který nezklamal. Kdyby takhle hrál v Bondovi, tak bych moc a moc přemýšlela, jestli nesesadí Seana z pomyslného trůnu. Prostě takového ho mám nejradši. Možná tím trochu utrpěl Owen, kterého zastínil, pro mě byly jednoznačně nejlepší scény s Piercem. Film nemá žádná hluchá místa, děj se odvíjí pěkně v tempu a ještě graduje. Nejděsivější scény pro mě byly házení dětí z jedné střechy na druhou a pak ta když dcera míří na otce pistolí a ten chlap, co ji drží , míří na ni a nutí ji vystřelit. Moje průměrné hodnocení je způsobeno pravděpodobně žánrem filmu, který nepatří k mým oblíbeným a neuchvátil mne natolik, abych přidala navzdory tomu aspoň jednu hvězdu. ()

Rian_witcher

Až příliš dlouho žijeme v klidné zemi a právě proto tenhle film mrazí. Historie se stále někde opakuje a nezáleží na tom, zda se jedná o Asii, Afriku a nebo z historického hlediska nedávno i v ČR. A nezáleží, jestli chce moc místní diktátor, nebo politické hnutí. S přesuny uprchlíků do Evropy se tohle může stát i brzkou realitou kdekoli v Evropě... A boj o holý život bude pak i pro nás realitou. ()

MUNRO

Si děláte kozy s tim hodnocením..Po přeházení dětí přes budovy jsem tuhle stupidní kejdu vypnul.On to byl od samého počátku vrchol klišovitosti a nelogičnosti,ale tohle byl vrchol!Nebýt účasti Lake Bell,dal bych odpad.. ()

Leník

Nezdálo se mi příliš pravděpodobné, že by v nepřehledném asijském velkoměstě měli hlavní hrdinové takovou smůlu, že by neustále naráželi na stejné vzbouřence, popř. na svého přítele z letadla. Ale když toto pominu, mělo to skvělou atmosféru, plné napětí a dobře vyvolávající pocit štvané zvěře. ()

Marauder

Úplne nelogická americká sprostosť ktorá mala za úlohu väčšine vymyť mozgy a ukázať aký sú američania "úžasný" za mňa jedine fajné efekty a inak slabý dej aj herci aj keď tam bol Owen. Aj ten bol miestami dosť mizerný. Absolútne nezaujímavá podradná strieľačka ale Made in USA. Za mňa hlúposť. ()

tomino28

Máte občas u některých herců nebo hereček pocit, že by nemohli hrát jiné role, než ve kterých je máte zaškatulkované z několika jejich předchozích snímků? Tak zde se připravte na boření mýtů na společné cestě s Owenem Wilsonem za svobodou a záchranou životů jeho filmové rodiny. Má to spád a je to svižně natočeno a i přes pár neuvěřitelných událostí se tvůrci snaží ukázat, jak málo v dnešním globalizovaném světě stačí k pokusu o převrat, na který následně doplácí všichni turisté a zahraniční pracovníci, kteří se nacházejí ve špatný čas na špatném místě. ()

ViolaK

Dala bych i 4*, ale ty dvě rozmazlený princezny mi tak strasně lezly na nervy, že to nezachránil ani jako vždy sexy Brosnan, a navíc ten patetický konec... ()

zodiak217

Oooh výborne vyskladany film až tak dobre, že som sa nevedel dočkať každej ďalšej scény a nevedel som predpovedať, čo príde ďalej a ako ďaleko sú tvorcovia ochotni zájsť. Konečne nastáva prerod Owena Wilsona z komediálneho herca v herca s kvalitami na vážny žáner podobne ako u Methew MaConaghy sa mu to darí a musím si dat Owena už pozor keď ho uvidím v popise k nejakému filmu aby som ho neodpísal hneď na začiatku. Veľmi vydarený počin. Doporučujem! ()

Snakefinger

Mně to přišlo bez nápadu, nudné, natahované a těžce uvěřitelné. Tady to borci kosili po stovkách a jeden americký hrdina s dvěma dětma v náručí procházel bojovou vřavou bez jediného šrámu. Nenechte se vysmát pitomci. ()

Big Daddy

Jako poslední záchrana jednoho nudného večera film obstojí dobře. Dostatečná porce napětí spolu s jednoduchou zápletkou a minimem překvapujících zvratů na příjemný pocit po jeho zhlédnutí, pro spíše mužskou část publika, stačí. V podobné vážné roli jsem Owena ještě neviděl, ale charizma musí zachraňovat bývalý agent 007, který si z oněch dob stále pamatuje, kdy a kde se v pravý čas vynořit. ()

zipS

Snimok ma co to do seba a ma co povedat, ale nieco mi na nom nesedelo a aj chybalo. Ale inak spokojnost v ramci vecerneho filmoveho vyzitia ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (viac)