Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

Ladik8

Film krásně zachycuje všechny důležité momenty Jobsova života, jeho genialitu i nadšení. Ashton Kutcher, dle mého názoru, podal skvělý výkon. ()

PeterMC

Podstatne lacnejsi a starsi Pirati zo Sillicon walley su stale na vrchole ... par dobrych momentov ... Kacer bohuzial na malinu a akoby jobs povedal "netvrdte mi opak!" ()

Jadro

Úplne čistý, nekonflikný pohľad na celú mašinériu od Applu, kde v toku času Steve od svojej prvotiny až po súčasnosť drží svoj nekompromisný postoj... Tak či onak, je fenomenálny. Fakt škoda len jediného, že Jobs toho "navyvádzal" ešte asi 3 krát toľko, no film by musel mať minimálne 3 hodiny. Veľmi príjemný film, dovolím si tvrdiť - povinná výbava pre každého pôžitkára :-) ()

blondboss

Tak toto je jednoznačne jeden z najpodhodnotenejších filmov vôbec, ak nie najviac podhodnotený. Ja mám minimálne výhrady, možno to bude tým, že som čítal knihu a možno som sa vedel viac vcítiť do života Jobsa ako takého, avšak myslím, že tento film mal jedinú chybu v tom, že ešte nenačrel viac do budúcnosti a nezachytil ešte jasnejšie jeho súkromný život (tak ako je to v knihe). Ashton Kutcher skvelá voľba (pri úvodnej scéne som si naozaj myslel, že hovorí priamo Jobs a že je to len nejaké promo video z jeho súkromnej zbierky) a zahral to naozaj vynikajúco. Ostatní herci akoby z oka vypadli tým reálnym ľuďom okolo Jobsa. Na to, aké boli odozvy, som nad mieru prekvapený a som neskutočne rád, že takýto film vznikol, lebo aj keď bol Jobs vo svojej podstate asshole, bol aj neskutočným géniom a aj v tomto filme je vidieť množstvo inšpiratívnych myšlienok, ktoré môže každý zúžitkovať vo svojom živote. Nemal by byť každý kvalitný film práve o tom? Aby to vo vás niečo zanechalo? Preto jednoznačných 5 hviezd. ()

pojta

Protože jsem četl životopis Steva Jobse tak jsem byl plný očekování a bohužel mě to hodně zklamalo. Kutcher mě štve v jakékoliv filmu a tady se nic nezměnilo. ()

Sukyno

Myslím si, že by se mnou Steve Jobs souhlasil, že hlavní postavu Ashton Kutcher měl obsadit někdo jiný. Chtěli moc a nemají nic. Moc na rychlo vytvořené spoléhající na jediné ( pravdivý příběh ). Režisér se určitě ,, převelice ´´ snažil vysvětlit Ashton Kutcher, že Opravdového Steve Jobse pohyby byli úplně uvolněné s lehkostí. Né tak umělé ! Poslal ho se spoustou nahrávek domu s tím, že Ashton Kutcher pozná opravdového Jobse, kterým se měl ve filmu stát. Bohužel se nestal a režisér to musel překousnout. ()

Zed70

Měl li to být životopis, pak tam některá důležitá období Jobsova života chybí. Next je zmíněn pouze okrajově a o Pixaru ani zmínka. Také v začátcích chybí jak vydělávali první peníze prodejem krabiček co umožňovaly "okrádat" telefonní společnosti tím, že umožňovaly mezistátní hovory za místní sazby. Zkrátka kdybych neznal knížku W. Isaacsona, spoustu věcí bych v tom filmu asi nechápal. Navíc filmový Jobs je výrazně menší hajzl než asi ve skutečnosti byl, soudě dle knížky. Asi kdybych nečetl knihu, dal bych i 4. ()

Wurths

Film se zaměřuje na život Steva Jobse a to mi sedlo. Nečekejte zázrak, ani životopisný velkofilm. Ale je to pěkná a inspirující podívaná. ()

Meow86

Kontroverzní mini moment, kdy Jobs obviní Gatese z krádeže softwaru mě mile překvapil. Nevím, jak moc je toto tvrzení pravdivé, v technologicky geniálním počítačovém businessu se dobrovolně neorientuji. Nicméně je odvaha, vzít si někoho tak vlivného, na svou práci hrdého a hlavně stále žijícího takto nehezky na paškál. Jsem jen běžná uživatelka kompjútru, kterou žádný vývojový proces, technologická data či softwarové převraty neoslňují. Proto dávám zasloužené 3*, neboť jOBS si udržel mou pozornost až do samého konce. ()

Sakulnikov

Překvapil Ashton Kutchcer, který se na roli celkem hodil. Jen ten film ukazoval pouze vůdcovské schopnosti Jobse a jeho neexistující sociální schopnosti, nějak tomu chyběla hloubka, vývoj postavy, která byla v Pirátech ze Sillicon Valley. ()

pOne

Tento portrét Steva Jobse na mě působil dosti zkratkovitě a povrchně. Jakoby představoval tak 20 % podstaty věci. Už jsem viděl lepší film(y) na téma.... K Applu ani Stevu Jobsovi nemám žádný vztah. Ale taková osobnost, která tak velkým způsobem ovlivnila svět, si, myslím, zaslouží víc než průměrný snímek. ()

Jumper

Podle všeho kvalitně podaná realita vzniku firmy Apple. Ukazuje, že Jobs byl především klikař, zmrd, arogantní idiot, psychopat, asociál a sociopat. V poslední řadě, ale jeho smysl pro to, tvořit věci na základě vlastních nápadů a vizí, bylo to co dávalo firmě Apple směr. Nicméně i přes jeho osobnostní nedostatky byl obklopen skvělými lidmi (kterých si nikdy nevážil) a kteří mu vybudovali jednu z nejúspěšnějších firem na světě. V dnešní době je vidět, že cesta kterou vytyčil není ideální a jeho vize fungovali pouze u několika málo produktů. Je třeba se dívat do budoucna a tam čekají úplně jiné vychytávky ;) ()

ESNYR

Jako příběh jednoho člověka co změnil svět to moc nefunguje, protože je zde prezentována jen asi polovina Jobsova života. Jeho příběh, názory, vize a produkty jsou mi známy, protože v podstatě pracuji v oboru ( pracuji pro firmu, která se zabývá vylepšováním výrobků - disain, funkčnost, prostor, energetická náročnost, tvar, atd. ) ale u tohoto filmu se nemůžu zbavit dojmu že to není o životě Stevna Jobse, ale že je to jen jedna velká reklama na společnost Apple. Spousta věcí a událostí je nepřesných ( Steve Wozniak a jeho odchod od firmy ), nebo vytržených z kontextu ( celá spolupráce Wozniaka, Jobse a Apple ), spousta věcí jednoduše chybí ( Pixar, iPod, iPhone ) Pokud chcete něco vědět o životě S.J. pusťte si raději nějaký dokument z produkce BBC, nebo Discavery, a dozvíte se 5x víc informací. Navíc je film vyprávěn dost chaotickým způsobem, takže člověk co toho moc neví jak o Jobsovi tak o Apple, bude asi hodně zmatený. Já jsem třeba nepochopil, proč film začíná představením iPODu a končí cca 5 let před jeho uvedením, aniž by na něj vůbec přišla řeč. Přitom Jobse proslavily právě ty iVěcičky. A není zmíněn ani Forrest, který jak víme, byl u zrodu známého loga ve tvaru nakousnutého jablíčka. Snad si se stejným tématem poradí lépe Danny Boyle a Michael Fassbender. Film to má za 3 hvězdy. ()

lobo87

Životopis, ktorý bol síce zaujímavý, ale nechal ma chladným. Myslím si, že taká osobnosť akou bol Steve Jobs by si zaslúžila hutnejší scenár, ktorý by ho viac priblížil. Ten, kto o ňom toho veľa nevie, si ten film až tak nevychutná. Na moje veľké prekvapenie však filmu neubralo kvalitu obsadenie Kutchera do hlavnej úlohy. Je to jeden z mála svetlých zábleskov jeho kariéry... 65% ()

fimler

Ashton Kutcher krásně zakončil svoje herectví!Tou nejlepší rolí z jeho filmografie krásně odešel a zároven ztvárnil jednoho nejlepších lidí planety.Po skončení jsem nad tím tak hodinu přemýšlel fakt úžasné a trochu se to tu podcenuje!100% ()

mnx

Jelikož jsem kdysi viděl Piráty ze Silicon Valley, kde se vůbec nic z jeho života nepřibarvovalo (a to tam zdaleka nebylo vše), nemůžu hodnotit jinak! Já chápu, že tento film ušitý hodně horkou jehlou, s nevhodně vybranými herci, a navíc snažící se udělat z pana Steva Jobse kladného hrdinu (i když to šlo hodně těžko), nebo to měla být posmrtná pocta. Ale co je moc, to je moc! ()

Eywa11

"Here's to the crazy ones, the misfits, the rebels, the troublemakers, the round pegs in the square holes... the ones who see things differently -- they're not fond of rules... You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them, but the only thing you can't do is ignore them because they change things... they push the human race forward, and while some may see them as the crazy ones, we see genius, because the ones who are crazy enough to think that they can change the world, are the ones who do." :) ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)