Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

kacer4

O tomto významnom človeku som nevedel, po kým nezomrel. Preto som si celkom nečakane našiel k nemu cestu v televízii. V celku dobrý film, ktorý ale nie je ničím veľmi výnimočný. Neviem, do akej miery je pravdivý, ale podľa tohto to bol pekný hajzel. ()

zigy

Klasický životopisný mustr o génii a jeho strastiplné cestě za slávou....formálně klasicky zpracované, nemám výhrad, já jsem Stevovi v boji za svoji firmu bezmezně fandil. Hlavní myšlenka o tom, že svět vytvořili stejní lidé jako my, a že tedy není třeba jej pouze přijímat, ale je možné jej změnit, je geniální. Chybělo jen trochu lidštější a jistě zajímavé vykreslení jeho soukromého života, ale asi už nezbyla stopáž. Kutcher velmi přesvědčivý. ()

TheMatez

Nevím proč, ale ten film je prostě dobrej. Možná je to lifestory Steva Jobse, možná magická moc jablka, ale je to cool a Steve byl fakt týpek. :) ()

PanPyzamo

jOBS jak už z názvu vypovídá vypráví příběh o legendárním Stevu Jobsovi, bez kterého bychom dnes neměli Apple a možná ještě dnes bychom používali tlačítkové telefony. Steva si zde zahrál Ashton Kutcher, na kterého spoustu lidí nadávalo, ale podle mě odvedl bravurní práci a svou roli zahrál na jedničku. Ve filmu sledujeme, jak od malé garáže se Steve Jobs dostal až po obrovskou firmu a vytvořil velice důležité produkty, které posunuly elektroniku o kus dál. Celkově se jedná za mě o skvělý film, který rozhodně doporučuji. 8,5/10 ()

HNTR

Já miluju Apple, jsem prostě iOvce. Viděli jste podobu Kutchera a Jobse? Tak asi víte... Film skvěle provádí životem Jobse až do návratu od Nextu k Applu. Dokonale ukazuje osobnost Jobse a ostatních postav, které vystihuje téměř dokonale. Využití hudby je taky fajn. ()

allegria

Ve filmu mi chybělo trochu víc o neobvyklém, průměru se hluboce vymykajícím soukromém životě Jobse, jeho psychických a zdravotních problémech, protože to ke každému výraznému, světově slavnému člověku také patří. Formuje ho to totiž do určité "podoby" a objasňuje výslednou osobnost i její úspěch. Ale tady jako by byl příběh od začátku do konce jen na jedno jediné téma, pořád dokola. Pokud by diváci znali jeho problémy, o kterých ve filmu nebyla ani zmínka, nejen že by to oživilo děj, ale především by byla tato výjimečná osobnost a její výstřednosti lépe přijaty a pochopeny. ()

PTuranyi

Slušne natočený životopisný film zameriavajúci sa hlavne na osobu Steva Jobsa. Nezdržiava sa podrobnosťami jeho výrobkov, či procesom ich vzniku. Z každého rožku pridá len toľko aby dokreslil Jobsov charakter prípadne posun v čase. Možno preto mnohé veci akoby padali z neba a chvíľami nedávali zmysel. Napriek tomu je to asi všetko potrebné čo sa dalo do dvojhodinovej minutáže vtesnať. Ashton Kutcher v hlavnej úlohe zdá sa podal výborný výkon a jeho kolegovia mu to nekazia. Produkcia je profesionálna a bez veľkého experimentovania šlape. 70% ()

hesonic odpad!

Čekal jsem moc, když jsem na základě názvu filmu očekával příběh o Jobsovi – největším inovátorovi všech dob? Režisér a scenárista dokázali, že ano. :-/ To co definuje Steva je jeho vztah k produktům a k lidem, pro které je dělal. Byl výjimečný. Steve vytvářel skvělé produkty a vybudoval dvě extrémně významné firmy, Apple a Pixar. A tím to pouze začal. Steve se stal inspirací a startérem nové generace podnikatelů. Ukázal nám, jak se to má dělat a jeho odkaz nás bude dlouho motivovat. Bohužel snímek je po obsahové stránce neuvěřitelným zklamáním, když ani jednu tuhle jeho vlastnost nedává dostatečně do popředí. Snímek slabě poukazuje na produkt Apple I a II, což jsou ale produkty, které dnešní generace neznají a novým známým produktům nevěnuje veskrze žádnou pozornost. Kdyby tvůrci nazvali snímek jinak, konkrétně jako „Krátká epizoda Steva o odchodu z Apple a manažerský boj o Apple + několik dalších chaotických záblesků vytržených z kontextu“ řekli by o filmu vše, co z něj divák dostane. Ze života Steva Jobse je to prachsprostě málo. Váhal jsem, zda dám 1 hvězdičku nebo žádnou, ale jelikož měl Steve pouze dva způsoby hodnocení a to „Neskutečně skvělé“ versus „úplná sra*ka“, tak po vzoru Steva nemůžu jinak a má volba je jasná. (nejsem fanatikem Apple, ovšem uznávám, že Steve změnil svět. Díky němu máme PC, myš i Windows (ano i Windows!!!) + další známé produkty, iPhone, iCokoliv, … a takto výjimečný člověk si obdiv jednoduše zaslouží. Proto doufám, že příští film o Stevovi nebudou točit amatéři.) ()

athena07

Jsem příjemně překvapená, jak mě film zasáhl a jak mě Kutcher dostal. Moc jsem mu v té roli nedávala důvěru (předsudek), ale je vidět, že do ní vložil ze sebe všechno. ()

noha7

Piráti ze Silicon Valley v trošku horším podání a se zbytečně velkým procentem záběrů na integrované obvody. Avšak i tak pěkný motivační film. ()

Libb

Za mě velké zklamání. Byl jsem na tom s kamarádkou a pro mě (programátor) tam bylo málo technických věcí, pro ni zase až moc. Osobně bych některé rozvláčné scény (třeba ta na začátku s tripem) nahradil raději zmínkou o Pixaru nebo víc rozvést NeXT... Připadlo mně to, že film je víc o Apple, než o Jobsovi. Nehledě k tomu, že vlastně vůbec nebylo zmíněno, jak znovu Apple pozvedl a nezmínit, že umřel, to mně přijde u filmu o konkrétní osobě zvláštní. ()

Cr3sh

V některých chvílích jsem měl chuť nenávidět Jobse ještě víc, než ho už nenávídím za ochuzení světa o jistou nutnost inteligence v technologii, kterou zjednodušuje tak aby jí dokázal ovládat každý hloupí Američan. Na druhou stranu byli i chvíle, kdy jsem ho měl rád daleko víc než mám. Emoce, emoce a emoce a Ashton překvapivě exceluje. Jo, mě se to prostě líbilo. 4/5 ()

Stambik

Pokud nejste opravdový ''Ajeťák'' (jako já), tak možná budete na ty názvy trochu zírat, každopádně vrchol, pád, vrchol, pád, vrchol byly poučné a u filmu jsem se nenudil. Je to životopisný film o průkopníkovi v technologiích, s úžasnými ambicemi a fantazií, takže nečekejte Oscarový snímek. Říkejte si co chcete, ale mě to docela dost bavilo a z kina jsem odcházel se zamyšlením a spoustou otázek. ;) 80% ()

TOPmoovie

tento film nieje pre ludi co nemaju radi biznis, a vyvoj firiem. ale mna to zaujima. a naozaj kvoli par momentom , je to film na ktory nezabudnem. ale nie ako film..ako celok. vela veci tam chyba, je to iba ..cieleny vyber z jeho zivota a apple. velmi cieleny..kedze chyba cela story okolo PIXAR studios. film sluzi tiez ako dobra matrica, ktora bola realitou u vela firiem a udalosti ( palm, globalna financna kriza, nokia... ) a bohuzial aj asi bude. tj akoze schopni manageri chcu viest firmu, ale su to iba prizivnici..nie tvorcovia. ()

Skillersky

Steve jobs změnil moderní svět a podle mého názoru to Joshua Michael Stern moc zkrátil.Podle mě by to mělo být aspoň na 3 části,ale nevadí film se mi líbil.A kupodivu Ashton Kutcher to zahrál velice dobře až jsem se divil protože od začátku jsem si myslel že toto nikdo nedokáže takhle ztvárnit Steve Jobse.Doporučuji ho shlídnout. ()

Lou_Pagi

Přes kritiků "znalců" Jobsova života i přes kamarádův komentář "pro lajky dobrý" jsem mohl být snad jen příjemně překvapený. A to se opravdu stalo! Poutavý příběh, nemaluje hrdinu pouze růžově, místy velmi dojemný a k tomu mám rád příběhy géniů. Vyzdvihl bych výkon D. Mulroneye ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)