Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

Paulie2

O Jobsovi toho moc nevím, a tak jsem od životopisného filmu čekal, že nám trošku přiblíží jeho minulost. Moc mě to teda nenaučilo. Film beru ze tří úhlů pohledu. 1) Jako průměrný životopis, 2) jako průměrné drama o vizionáři, kterého ostatní odvrhli, 3) jako průměrný motivační film. Aritmetika je tedy jasná, 3* pro průměrný film, který neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Možná o chlup lepší než průměrný, rozhodně bych ho doporučil všem, kdo si myslí, že jsou jen průměrní a chtějí aspoň na chvilku ujistit ... no, sami uvidíte! :) ()

Pavlo

Film, ktorý nám mal priblížiť život jedného z najväčších osobností posledných desaťročí, skončil ako priemerná snímka s kvalitami TV formátu. Je to veľká škoda, pretože život Jobsa bol isto omnoho viac komplikovanejší a zaujímavejší. Film premieta hrubé základy zo života génia a veľmi veľa vecí len načrtne avšak neuzavrie, nevysvetlí. Takže som sa po skončení filmu cítil trocha podvedený. No nič, počkám si na kvalitnejšie spracovanie. P.S. Ashton prekvapivo hral najlepšie zo všetkých hercov. Zrejme sa mu už herectvo dostáva pod kožu. ()

ivanlaris

Úplne super. Aj keď niektoré časti boli vynechané alebo pozmenené, tú podstatu film vystihol. Klobúk dole pred Ashtonom Kutcherom. Moc ho nemusím, ale v tomto hviezdil. Asi zmením názor. :-) ()

EddyT3

Jméno Steve Jobs jsem začal vnímat jen pár měsíců před jeho smrtí. Ano, věděl jsem, že je zakladatelem společnosti Apple, ale to bylo tak všechno. Po jeho smrti se pořád mluvilo o tom, že svět přišel o největšího člověka poslední doby. Nechápal jsem to. Určitě by mě napadlo spoustu jiných lidí, kteří něco dokázali. Říkal jsem si, proč všichni truchlí nad chlápkem, který založil firmu s nakousnutým jablkem ve znaku?  Pak se ke mě dostal dokument iGenius. Doporučuji se na dokument podívat před filmem. Celou dobu jsem se na to koukal s otevřenoupusou a nestačil se divit. Víte třeba, že nebýt něj tak by nebyla společnost Pixar tam kde je dnes? Víte, že vlastně pomáhal tvořit Toy story? Nebyl to vynálezce v pravém slova smyslu, ale dokázal věci udělat tak jednoduché na použití, že tím vlastně změnil celý svět. Byl to vizionář, který už v 70. letech věřil, že počítače nebude používat jen armáda, banky a další instituce, ale že se stanou součástí a později nutností života každého z nás. Často jsem slyšel, že Bill Gates nevymyslel Windows, ale že je ukradl. Co jsem nevěděl, že to ukradl právě Jobsovy. Ve filmu o tom taky mluví, škoda jen, že to není víc rozebraný.  Film má 2 hodiny, ale stejně je krátký. Klidně by mohl mít 6 hodin a vydržel bych se na to koukat, protože nacpat část jeho života do dvou hodin je fakt málo. Ashton Kutcher je výborný. Jeho životní role to není, na tu má ještě čas, ale určitě je to jeho nejlepší výkon. Dokázal,  že umí zahrát i vážné role a ne jen puberťáky v komediích. Na začátku filmu jsem myslel, že Steve není mrtvý, protože ta podoba je neskutečná. Jeden z nejlepších filmů podle skutečných událostí. Čekal bych i nějakou nominaci na Oscara.  Nikdy jsem neměl žádnou věc od Applu, ale když jsem koukal na film vleže na tabletu, tak jsem si na konci řekl - Díky Steve, je to fakt pohodlný. Může jeden člověk změnit svět? Ano, to opravdu může! Díky lidem jako byl on jde lidstvo kupředu.  Jsem ročník 1984. Jako kluk jsem měl spoustu počítačů a her. Pamatuju jak jsem byl vyplesklej z černobílýho tenisu, kterej se ovládal jen kolečkem. Dokázalo nás to zabavit hodiny. Stará 386 na který jsem pařil Golden Axe, Atari u dědy, na kterým jsem válel jako nikdo. Commodore 64 na kterej jsem jezdil ke strejdovy. Walkman,na kterým jsem přetáčel kazety radši na tužce, abych zbytečně neplácal baterky. Discman byl skok jako prase. PS One, kterej stál tenkrát 6 tisíc. PS2 a PS3 byly multifunkční mašiny, který nahradily dvd přehrávače. Dneska jsou hry ovládaný pohybem. To nemluvim o vývoji mobilů. Jo jo, byly to krásný oldschool časy, který už mi nikdo nevezme.  Těším se co nám budoucnost všechno přinese. Díky takovým lidem jsme tam kde jsme, protože měli tenkrát vizi, kterou dotáhli do konce. Steve Jobs je určitě velká ztráta pro celý svět, aniž si to všichni uvědomujeme. Věřím, že by toho ještě spoustu udělal. Díky Steve!!! ()

Raziel811

Kutcher mi v roli Jobse nevadil ani v nejmenším, naopak se docela hodil. Ostatní postavy nebyly tak výrazné, ale přesto bych řekl, že snímku chybí větší hloubka. O celou éru Apple se defakto jen lehce otírá a konec mi vyloženě nesedí, jelikož bych rád viděl Jobse jako visionáře, který si šel za svým a dosáhl toho (i-věci). ()

durdos

Škoda že film nemal hodinu desať, videl by som ho cely... Bolo to defilé ksichtov, ktoré striedali strany. Raz kopali za Jobsa, o chvíľu zas proti. Kačer hrá Jobsa veľmi dobre, hlavne je rovnako vychudnutý. ...Stanislavského metóda v praxi. ()

Allein4

Zas taková pecka to určitě není. Bylo to narychlo ušité horkou jehlou a příběh samotný postrádal více gradace, která tam určitě mohla být. Občas byl trochu problém se zorientovat, jak moc v čase kupředu děj pokročil, protože někdy se dlouho skoro nehnul z místa, jindy naopak přeskočil roky. Úplně chyběly některé důležité mezníky a konec přišel v momentě, kdy jsem se těšil na to, jak se mu najednou naprosto daří a chrlí jednu super novinky za druhou. To mě doslova naštvalo. Oproti Social Network bída, ale rozumím, že formulovat příběh Jobse byl podstatně složitější, než ten Zuckenbergův, který ještě nezažil žádný pád. ()

magero

Zle, zle, kazdy kto cital oficialny zivotopis, tak vie ze tento film je totalny mimo. Ašton Káčer sa sice snazil, ale to bolo asi tak vsetko, najviac ma dorazil herec, ktory hral Jonnyho Iva, to bol koniec. ()

bergeron

Začiatok filmu poukazoval na Ipod, takže s nádychom som čakal ako sa z malej dedinky veľkej čiernej techniky dostaneme k IPODU a viac, NESTALO SA. Totálne zbabraný úvod filmu, ale napriek tomu načo úvod nastavil latku, a nevzládol ju, film stál za to, miestami nuda, miesta parádna hudba, miestami akcent pána Kutchera nadchýnal, ale všeobecne ak to takto bolo real, klobúk dole. Problém je a bude že som očakával viac od predstavovaných produktov, a hlavne toho hlavného na začiatku. Čakal som zrod a aj pád Steva Jobsa, no došli sme len po farebné dizajny niekde neviem kde, namiesto Ipodu, IPADU, a smrti. Ale trefne natočené, humorné, ale nebolo to proste celé. ()

PEPR

Film mě celkem zklamal, i přesto že je jasné že do filmu se nemůže vyjít celý příběh Steve Jobse. Nicméně vybrané události poměrně zkreslují jeho životní pouť nebo jej zcela ignorují jako Pixar. Ve filmu mi i chybí vyjádření složité povahy Steve. ()

Diceros

Osobně jsem čekal sice více ale i tak to bylo celkem slušný... kdo má rád tyhle filmy o vizionářích tak ho to prostě bude bavit. Ale u mě vyhrávají stejně pořád Piráti ze Silicon Valley, který si nebral servítky s tím kdo je kdo a ukazoval více věcí. Kupříkladu dával najevo že i Jobs se někde inspiroval atd což zde vůbec není a prakticky je na něj nahlíženo jako na boha co je strůjcem všeho. Také zde firmy jako microsoft, ibm atd zazní jen prakticky v pozadí, zatímco v pirátech hrají důležitou roli. A hlavně jsem čekal že film bude rekapitulovat celý život Jobse (když už není mezi námi), ale příběh končí v době kdy se Jobs vrací do Applu čili v době před uvedením iPodu, iPhonu, iPadu, iOS atd atd a době kdy bojoval se zdravím a nakonec odešel. Také tam mohla být rozvedena například spojitost s pixarem a plno dalších věcí. Prakticky tento film nepřinesl oproti Pirátům z roku 1999 nic nového akorát byl udělán jako kinohit s tím že se snažil neurazit nijak Jobse a mazal med kolem huby. Četl jsem že i původní akladatelé s tímto filmem nesohlasí takže... Dle mě je to velká škoda, u Sociální síti jsem si například také říkal, že film končí moc brzo, ale nadruhou stranu je to film jen o sociální síti a tak třeba ještě v budoucnu příjde film o Zuckerbergovi, který bude vzpomínkou na celý podnikatelský i osobní život. Zde ale film vznikl až po skonání Jobse s tak jsem čekal, že zde bude vidět právě jeho celý život. Ale i tak to zabavilo po celý čas filmu a zaujalo... takže stejně nakonec 4* ()

Sergii

Pro člověka, který léta hltá informace ohledně každičkém prdu Steva Jobse a Applu, bude tenhle film zklamání. Kutcherovi musím uznat že svůj domácí úkol splnil dobře. Naučil se imitovat Stevovu chůzi, jeho gesta a v některých případech i způsob vyjadřování. Nemůžu se však zbavit pocitu, že celý tento snímek, je jen hezky natočená fraška. Bezduchá záležitost. Všude samý falešný obdiv v očích komparzistů v obecenstvu (a to především v úvodní scéně keynotu iPodu). A citace Gila Amelia na konci filmu? Díra v lodi atd...?? Klišé jako prase! Záběry jsou krásné, kamera odvádí super práci. Moc hezky vyřešená typografie v titulcích a maskéři, kteří věrohodně zkopírovali vzhledy autentických osob si zaslouží pochvalu také. Jak už jsem ale řekl. Je to JEN hezky natočená fraška. ()

ragtime

Kedže nie som zanietený geek a Jobsa registrujem až od iPodu a iPhonu po jeho koniec a nevlastním ani jeden z jeho produktov (aj keď chápem tú masovku a designový fetiš a nekompromisnú politiku Applu), tak som sa jednoducho nudil a pozrel by som si radšej film, ktorý by sa viacej vŕtal do súkromia a pojal by jeho život od garáže až po chorobu. ()

Faldicek

Zajímavý film o jednom z největších géniů, narozdíl od některých kolegů si myslím, že Ashton zvládl svou roli výbroně, pokaždé když jsem se na něj podíval, jako bych viděl Jobse, grimasy, chování, pohyb... Hodnotím to jako vcelku zajímavý životopisný film..., ()

ghoston

Jako bych slyšel samotného Jobse: "To byla pěkná sračka!". Ještě, že se toho nědožil. Sice to byl idiot, ale měl dost nadhledu, aby nesnesl oslavný film o jeho rozporuplné osobě. Navíc špatný film. Fabule kam se podívám. Nestojí to za to, je to fakt otrava. To je všechno. ()

camomilla

Rozhodne jsem se nedivala na spatny film, ale stale jakoby se me nedokazal dotknout. Nektere okamziky byly vykreslene velmi dobre (pracovat pro Stevea muselo byt nekdy peklo) a jine mi chybely a o to lepe byly zpracovany v Piratech ze Silikon Walley. Ocenuji, ze se film nesnazil citove vydirat nemoci Jobse a za to ma u me lepsi tri hvezdicky. """ Konecne uz vim, proc nakousnute jablicko:-) """ ()

PatrikU

Výkon Ashtona je slušný, a to jak při stylu chůze, tak gesty a projevem. Celkově na mě film působí nenuceně, což nekoresponduje s postavou. Měli jít víc do detailů. Po dlouhé době jsem se ale bavil. Ještě uvidíme co ukáže film Steve Jobs ()

Skynet23

Podle recenzí jsem čekal slabší kousek, avšak byl příjemně překvapen. Jde o film který nám ukazuje zrod Steva Jobse jak ho každý znal. Soukromému životu film není věnován, jde pouze o jeho firmu a závislost na ní. Trošku zklamání jsem zažil když jsem se nedočkal iphonu, protože filmu už není veden tak daleko což je si myslím veliké mínus, protože kvanta lidí zjistili, že existuje nějaký Steve Jobs až po představení iphonu, který opravdu změnil svět. Určitě doporučuji všem jak film tak životopisnou knihu od Waltera Isaacsona. ()

sigiMAN

Jediné čo som mal vo svojom živote s jablkami spoločné sú hodiny strávené na brigáde pri ich oberaní. Jobsa som však chcel vidieť kvôli inému – Apple a hlavne osoba S.J. sú priam učebnicovým príkladom moderného marketingu a toho ako by sa to naozaj malo robiť (aspoň myslím). Nebudem sa vyjadrovať k hereckým výkonom, scenárom a neviem čomu ešte. Musím však povedať, že ako nezaujatý divák, ktorý sa pozeral na film ako celok som určite nebol sklamaný (a už vôbec nie som dotknutý a nahnevaný ako niektorí jablkári, ktorí neuniesli, že im niekto siahol na ich modlu) a film hodnotím kladne  Účelne zabité dve hodiny!!! ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)