Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

Moredogs

Kačer tu nonstop dava motivačne reči až je to trapne a k tomu mu hra hudba ktora ma byt užasna a celkom aj je. film ale v celej stopaži ani raz nekomunikuje s divakom a je hlupy. Take filmy davam za 3 hviezdy, ale mne sa to pači tak zaujato davam 4. 75% ()

bjehna

Konec mě zklamal, doufal jsem ve víc z posledních let, kde dojde až nakonec k iPhone a zobrazení celé cesty až do Jobsovi smrti. Ashton ho zahrál dobře a základní rysy jeho povahy jsou dobře viditelné v jeho podání. Jinak trochu mdlé, mohlo to být víc o společnosti a produktech jako takových. ()

Lukkyn

Miluju tyhle pohádkové příběhy z garáže hop do kanceláře mnohamilionové společnosti. Osobně mi Apple nic neříká (doma mám 90 % věcí od samsung) a i přesto jsem hltal příběh o zrodu této legendy. Kutcher není na oscara , ale on mi osobně nevadí. Tempo není špatné a pokud Vás dané téma zajímá film uběhne jako nic. Podle zdejších reakcí je to zřejmě přibarvené made in Hollywood ale to mi nevadí. Podstata příběhu pro mě zachycená byla - 2 kluci - první bedna v oblasti technologií a druhý vizionář , skvělý obchodník chovající se typicky jako osoba takto nadaná to jest egoista, protivný hovado, tvrdý šéf. No a tihle dva dohromady tvoří skvělou symbiozu a zrodí legendu a giganta jménem Apple. Opravdu obdivuju lidi jako Gates, Dell, Jobs, Zuckerberg. ()

P@\/EL

Povedené životopisné drama o muži, o němž se dá bez nadsázky říct, že psal historii. Příběh Steva Jobse a zrodu počítačové firmy Apple je bezesporu hodně zajímavý. Cesta počínající v garážové dílně a končící až na globálním trhu s osobními počítačí je zde posána docela poutavým způsobem. Líbilo se mi také, že si tvůrci dali práci s výběrem herců, aby se co nejvíce podobali skutečným postavám. ()

Woyczek

Fajn, že se film nepáře s Jobsovým soukromým životem a soustředí se na jeho roli v rámci Applu. Bohužel zůstává jen na povrchu. Na hodně plytkém povrchu. ()

BretaKiller

Zase jeden životopisný film. Tenhle byl skvělý, konečně jsem se dozvěděl opět něco o Stevu Jobsovy. Bohužel se mi Kutcher jako Steve Jobs nehodí, a možná to jen má domněnka... Ale i tak. Mohlo by tam být toho více z jeho života.... ()

Tishe

Ne, hele vážně, tenhle film byl skvělej. Nebyl to úplný geniální snímek, co by si zasloužil 5 hvězdiček, ale z hlediska praktičnosti výborná věc. U zábavního průmyslu filmu to může slovo jako praktičnost znít trochu divně, ale já vživotě nemohla pochopit ty pohnutky Steva Jobse a to na čem vlastně dělal a jak začínal, tohle mi dokázalo udělat obrázek a jakš takš pojem o vzniku nejslavnější a nejúspěšnější firmy na světě. Nejsem žádný jobsofil, jako někteří zaujatí pošuci, takže to jak na mě Jobs působil před filmem mi film ještě víc potvrdil a Asthon Kurcher to zahrál výborně, tu nominaci na Zlatou malinu fakt nechápu. ()

RomanL

Nemohu si pomoci, ale obsazení Kutchera do role Jobse opravdu není příliš šťastné. A ten zbytek filmu také není nijak zvlášť strhující. ()

Rikku

Mám slabost pro biografické filmy... Po velmi chladných recenzích jsem čekala velmi málo, ale byla jsem příjemně překvapena. Ashton velmi zaujal, je vidět, že si dal záležet, dokonce chvílemi napodoboval i Jobsova gesta, přes rámec povrchního vyprávění se ale přirozeně dostat nelze. Je to film o vývoji Jobsovy technologické vize, ne o jeho soukromém životě. ()

lola10

Kutcher je pro některé možná amatérským nehercem, pro mě si zaslouží čtvrtou hvězdu za detailní provedení pana Jobse. ()

Cliness

Celý film se táhne a je značně nevýpravný. V každé části je minimálně jedna dramatická scéna a nekonečná hádka s některým z Jobsových kolegů nebo přátel. Navíc se každé ze zmíněných časových období odehrává opakovaně v zákulisí představení nových produktů a na scéně se vždy v různém pořadí objeví ty samé postavy. Pokud se zajímaté o Jobse doporučuji raději shlédnout TV film "Piráti ze Silicon valley", který je podle mého názoru nejlepším ztvárněním Jobsova života a to včetně jeho pozitivních i negativních stránek. ()

vito_s

Podle mě velmi solidní film, předkládající celou kariéru Jobse, resp. Applu. Překvapivě soustředěný výkon Ashtona, kterému jsem nevyrovnaného Steva dost věřil. Nemůžu si pomoct, ale podle mě po všech stránkách lepší Jobsovský film než pozdější Steve Jobs (2015) s Fassbenderem... ()

Robin.Vesely

Já osobně jsem skoro vůbec nesledoval životopisné filmy, ale poté, co my přátelé doporučili tento film, tak jsem se rozhodl ho zhlédnout jestli se mi tyto filmy začnou líbit. No a začaly. jOBS logicky pojednává Steve Jobsovi, respektive o úplných začátcích Spoluzakladatele firmy Apple. Během filmu se dozvídáme to, jak Steve Jobs přemýšlel, jaký byl workoholik, jak moc si chtěl prosadit své názory a nápady a jak chtěl, aby jeho firma byla za každou cenu lepší než firma Billa Gatese. Ashton Kutcher byl dobrá volba pro mladého Jobse a jeho výkony v tomto filmu jsou výborné. ()

Pythonator

Nahlédnutí do života karieristického penězomilce. Postava, kterou máme vnímat jako klaďase je vlastně hajzl, který vyšplouchl kamarády z garáže a vyrazil těhotnou babu na ulici, tvrdíce, že dítě není jeho. Kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. ()

Alvin

Ashton Kutcher pronáší dokola mantru "udělejte to jednoduché, udělejte to hezké" a hloučky post-hippie programátorů na něj obdivně upírají svůj zrak. Jobs si musí otloukat hlavu o víko rakve. Tak povrchní snímek si nezasloužil. Celých 120minut je jenom o tom, co se dá najít a přečíst za 10 minut na wiki. ()

Cybershot

Nádherný príbeh známeho návrhára počítačov a zakladateľa spoločnosti Apple Computer inc. (teraz iba Apple inc.) Priznám sa že pred týmto filmom som o Steveovi vedel iba to že je zakladateľom Applu. Tento film ma veľmi prekvapil najmä kvôli hereckému výkonu Ashtona Kutchera ktorý stvárnil rolu Stevea Jobsa. Ashton Kutcher so zarastenou tvárou sa veľmi podobá na mladého Stevea Jobsa preto pôsobí veľmi autenticky. S hereckým obsadením filmu som viac než spokojný. ()

Birdalone

Málo známý režisér Joshua Michael Stern (mimo jiné film Správná volba) se zaměřil především na začátek Jobsova profesionálního příběhu, zhruba od roku 1976, kdy s kamarády zakládal Apple v garáži, až do triumfálního představení prvního iPodu. Kdo chce psychologii a kdo se těší na intimní momenty z Jobsova života, bude asi zklamaný. Příběh se soustředí na budování firmy Apple jako takové. Na filozofii Jobse, na které byla postavená, na korporátní hry, které Jobse vyřadily z kola ven. Nedozvíte se, proč se Jobs vrátil zpátky k manželce (mimochodem, byl na zrzky), ale užijete si finesy amerického korporátního světa a hlavně budete u toho s Jobsem ve chvílích, kdy navrhoval, vymýšlel, pracoval, prudil i ztrácel soudnost. "Jsi dobrej, ale jsi hajzl," říká jeden z kolegů Jobsovi a tohle je opravdu vidět. Ashton Kutcher je navíc vizuálně perfektní Steve Jobs, možná dokonce víc Jobs než Jobs. Nastudoval si mimiku, pohyby rukou, chůzi i dikci. Je nádhera ho pozorovat - zvlášť působivá je úvodní Keynote z roku 2001, s Jobsem šedivým a vyhublým tak, jak si ho všichni pamatujeme. Po všech těch komediích je to Kutcherova životní role a je vidět, že si jí užívá. A dává jí opravdu všechno. Má jen jedinou chybu. Sám není osobnost srovnatelná s Jobsem. Je v něm nadšení, ale není v něm vášeň, hraje vztek, ale v něm uvnitř vztek není. Na druhou stranu herců, kteří na osobnosti utáhnou i životopisný film není moc - škoda, že Robert Downey junior není dost juniorní na dospívajícího Steva. Film Jobs určitě nebude filmem sezóny a nejvíc si ho užijí ti, kdo Apple používají, mají rádi, ale vyhla se jim knižní životopisecká smršť nebo sledování slavných Keynotes. Pro ně bude spousta věcí nových a Jobsovy myšlenky zaznívají ve filmu přirozeně a bez přehnaného amerického patosu. I ti, kteří se letos propracovali ke svému prvnímu iPadu, pochopí, proč Jobs věří, že "technology is the extention of human being". Na druhou stranu je to film, na který nelze nejít. Zvlášť, pokud máte Apple rádi. I pokud už jste přečetli všechno, co je k přečtení, a viděli všechno, co je k vidění. Kromě perfektně vykresleného firemního prostředí a kultury jsou tam i malé historky. Jako třeba Wozniakovi polské vtipy pro jeho vtipautomat (čím dlouhým obšťastní Polák Polku o svatební noci?)* V oficiálních informacích od distributora v Česku se uvádí, že Wozniak dokonce na filmu spolupracoval. Podle magazínu Gizmodo (LINK http://gizmodo.com/5978777/woz-says-kutchers-steve-jobs-movie-scene ) je Wozniak ale v současnosti jedním z jeho největších kritiků a upozorňuje na řadu faktických chyb. I pro ně stojí za to film vidět. Ostatně, všechny dobré biografické filmy jsou fikce (vzomeňme na film Social Network o vzniku Facebooku). Pokud si po zhlédnutí filmu budete chtít užít reálného Jobse, nebo srovnat Kutchera s jeho vzorem, doporučuji vrátit se právě k některé z Keynotes a nebo ještě lépe - k jednomu ztracenému interview (Steve Jobs: The Lost Interview - http://www.youtube.com/watch?v=m8mttU82V64 ). Dávám 3,5 hvězdy. () (menej) (viac)

lex85

Film ukazuje Jobse spíš jako manažéra než majitele a zakladatele Applu. Bohužel ( Woz ) nedostal víc prostoru ani jako postava ani jako skutečný IT Apple alespoň na začátku firmy. Ale abych jen nehanil, Ashton Kutcher je v roli Jobse víc než dobrý a i určitá podoba tam také je :) což film přidává na autentičnosti. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)