Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

r3musko

Priznám sa že celý apple aj s jobsom idú mimo mňa, ale aj napriek tomu som to vydržal pozerať až dokonca. Náhodou sa mi páčil aj herecký výkon Kutchera v roli hlavného záporaka Jobsa. Celý film pôsobil príjemným dojmom taká chutná jednorazovka ()

Caanigia

Podle mého názoru, i jako fanouška jablečných zářízeních, je film celkem nepřesný a hodně důležitých pasáží a informací je úplně vynecháno. O Stevu Jobsovi toho film neřekne až tak moc a nevylíčí ho v úplně přesném světle o čemž se nás úpoutávka snaží přesvědčit. Navíc film končí tam kde by se měl teprve pořádne rozjet. Škoda. ()

aznaho

Tohle se nepovedlo. Velká část fanoušků Apple i ti, kterým je Jobs jedno jsou zklamaní. Mám kamarády, který si to zkusili pustit dvakrát, třikrát a prostě to nedokoukali. Já byl zvědavej, čuměl se, nudil se u toho a pozoroval Kutchera. Jobse si nacvičil svědomitě. Ke konci už jsem měl spíš pocit, že ho trošku paroduje.. Ta neuroticita a mírné pohupování už bylo legrační. Jo a děj? No - režisér a scénárista to zazdili. Takže nechali prostor na natočení filmu s názvem - napříklaaaaad: "iLife - The true story" No a ten bude přesně podle iŠablonek s iPřekvápkama a iWOWefektem a všichni závisláci na iMašinkách budou chrochtat blahem. Tak by si to asi Apple představoval. Ale od toho jsou reklamy, že ano. Teď vážně: Apple je taková velká technologická sekta. Nepouští informace zevnitř, snaží se fanoušky překvapit. Má lišáckej marketing. Když jednou nastoupíte, musíte mít časem doma všechno "i", jinak jste out. No a stejný je to s Jobsem. V podstatě o něm přes ty obecný věci nikdo nic nevěděl, rozumějte, o jeho soukromí, detailech ze života, atd. Tak čeho se ti tvůrci měli chytit že jo? Natočit movie o iPhonech by bylo jako natočit reklamu. A vono to mělo bejt hlavně vo tom Jobsojc, ale, viz výše, věděj hovno jakej byl. Takže kruh se uzavírá. Apple i Jobs dál zůstavaj tajemný fenomény technologickýho světa. WOW. ()

stret

Po zhliadnutí filmov o Jobsovi mi opakovane prichádza na um otázka - v čom že to bol Jobs génius? Pri sledovaní tohoto filmu ma táto otázka zaujala viackrát, pretože som tam videl človeka s prostorekým prejavom, nekontrolovanou mysľou a s úsilím urobiť produkt ktorý bude dobre vyzerať a dobre sa predávať. „Celé zle,“ komentoval scénu - tohoto filmu - Steve Wozniak, v ktorej má byť hýbateľom digitálnej revolúcie Jobs. Víziu podľa neho pretláčali iní. Ak bol Jobs v niečom génius, ani z tohoto filmu nebolo zrejmé v čom, čo je zlyhaním scénára, režiséra alebo Jobsa. ()

Als.D

Výborný scénář i režie. Hned o d začátku mi bylo jasné, že tento příběh bude mít něco do sebe. Ale co vážně nechápu, je, proč Steva Jobse hrál Ashton Kutcher. Neříkám, že je to špatný herec nebo tak něco, právě naopak, ale i když se snažil, nemyslím si, že by dokázal vystihnout samotného Jobse. Nějak jsem si pod ním nedokázal Steva představit. Pořád to pro mě byl Kutcher. Rozhodně bych si v té roli dokázal představit více pasující herce. Jinak výborná podívaná, dost jsem toho o jeho firmě nevěděl a stejně si myslím, že to probíhalo i trochu jinak, ale za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

Duston_Movie

Film ma bavil, aj keď sa jednému z mojich homies nepáčil a to je fanúšik Jobsa.. Je tiež treba povedať, že Kutcher vážne nebol nejaký vychytaný.. Ale malo to dramatický dej a celkom ma to pobavilo.. ()

Kure158

Kačer Kucher předvedl skvělý výkon a líbil se mi, ovšem tak nějak to bylo celé letem světem a nezanechalo to ve mě ucelenější dojem. Piráti ze Silicon Valley byli lepši. ()

JerryPilsen

Žádná sláva ale taky ne zklamání.Děj jede striktně po hlavních událkostech a detailům se spíše vyhýbá.Plno věcí je jistojistě přikrášleno,hlavní přínos je v dobové posloupnosti a dokumentárnosti. ()

cmeldova

Opravdu zajímavý snímek o životě Steva Jobse. Překvapivý výkon Astona Kutchera mi opravdu vyrazil dech. Měla jsem ho za herc jednoduchých filmů a komedií, kde není třeba mnoho snahy a stačí ze sebe udělat pitomce aby se lidi zasmáli. Ale tento film mě vyvedl z omylu. Aston Kutcher se dokázal dokonale přizpůsobit roli, kterou by mu nikdo neřekl. Klobouk dolů za jeho výkon. Film není bůhví jak napínavý, ale opravdu zaujme a dokáže donutit člověka se do filmu vžít. ()

sobol1

zajímavý příběh o tom jak se dá v garáži vybudovat takováto společnost a sakra zbohatnout.Ale v tomto filmu strašně slabě vysvětlili čim byl vlastně JOBS tak výjmečný hajzlík že to vlastně dokázal.Myslím si že v jeho životě bylo mnoho velkých zvratů a čekal jsem že se jich do tohoto filmu dá nacpat víc. A Ashton Kutcher mě nijak nezklamal průměrný herecký výkon tak jak je průměrný tento film. ()

redsox69

Dlhá, nudná reklama na Apple. Steve Jobs a jeho myšlienky rovnako veľké, ako tie Maove a Leninove. Už som len čakal, či bude aj chodiť po vode. ()

michael.film

Akože som čítal knihu, tak chápem o čom to je, ale pre niekoho kto o Jobsovi nevie ani Ň alebo sa spokojí s Wikipédiou, rozhodne neodporúčam :) ()

demoni

Když budu hodnotit pouze film a vynechám teorie a úvahy o tom jaký Jobs doopravdy byl nebo nebyl a jak se do dvou hodin filmu nevešlo všechno, tak po vynechání všech těchto úvah musím říct, že mě film příjemně překvapil. Skvělá režie, užasné herecké výkony a příjemné schnutí života člověka, který dokázal z ničeho postavit impérium. Rozhodně bych tento film pouštěl začínajícím podnikatelům. ()

b8nan

jOBS není první film, který je inspirován příběhem Stevena Jobse nebo Billa Gatese, ale narozdíl od Pitátů ze Sillicon Valley se chlubí zpracováním hollywoodské úrovně, stejně jako kvalitní produkcí. Jakožto velký fanoušek Stevea Jobse jsem se nemohl dočkat, až tento snímek uvidím, a co říkám? Kvalitní práce, režie, scénář, výborný herecký výkon Ashtona Kutchera, který se stal terčem kritiky (podle mě neoprávněně). Chápu, že celý život se dá těžko zmenšit do 128 minut, ale spíš než životopis Stevea Jobse, jsem měl pocit, že se dívám na kroniku Apple Computers. Uvítal bych více záběrů a témat z jeho osobního života, poněvadž se mi zdá snad i zajímavější než ten profesní. Závěrem: pokud jste četli životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona, film Vás určitě pobaví a upoutá, a ti, kteří neznají jeho příběh, budou nejpíše nechápavě koukat, že toho moc nepochopili. 80% ()

radimhasalik

Vybudovat úspěšnou firmu není vůbec jednoduché. Je to pochopitelně film a zřejmě i tady najdeme filmovou nadsázku. Nicméně pokud na tom je trocha pravdy, ukazuje to lehce odvrácenou tvář Steva Jobse. Drsňák, který se nebojí vyhazovat lidi ze svého týmu, pokud nesdílí jeho vizi. Některé scény ve filmu mi přišly až příliš dlouhé - zejména úvod je takový zbytečně rozvleklý. Filmaři se mohli soustředit výhradně na budování Apple, ale takto jim kvůli úvodu nezbývá příliš prostoru a konec je hodně z rychlíku. Přitom by bylo skvělé vidět, jak se firma postupně mění až do dnešní podoby. Ve výsledku balancuji ve svém hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Film nakonec dostává tři a jsem velmi zvědavý na zde doporučované "Piráty ze Silicon Valley". ()

NagatoPein

Film nerúbe tak vysoko, ako by mohol. Myšlienky podáva realtívne ucelene a je príjemným svedectvom, ale ešte nie veľkofilm. Vďaka za myšlienky. ()

milunech

Jsem více než spokojená, snad i nadšená, jak příběhem, tak hereckým obsazením. Dívala bych se klidně dál a to se mi často nestává. Vážím si lidí, co něco dokáží, ale to bych nyní nehodnotila, hodnotím film jako celek a tomu dávám vše co můžu, to znamená plný počet hvězdiček a k tomu velký vykřičník. Děkuji. ()

kroogle

Filmy, které jsou založeny na skutečnosti nebo skutečné osobě mám rád. Steva Jobse mám také rád. Četl jsem mnoho knih o Stevovi a Applu. Tento film si zasluhuje uznání minimálně kvůli hlavnímu představiteli, který zahrál Steva opravdu věrohodně (chůze, mluva, celková . Ano do takto krátného filmu se nadá dát vše, ale základ tam byl řekl bych velmi dobře. Jestli někomu přijde, že Steve byl z.... tak nechápe podstatu byznysu. Steve vybudoval něco, co nemá obdoby. A tady není prostor na chyby a na pomalá plavidla. Tady je potřeba mít team, který chápe celou kulturu a misi Applu. A jestli byl někdo z---- tak ti co Steva vyhodili z firmy, kterou sám založil.... Beru tento film jako inspiraci v životě. Když mi není nejlíp podívám se na tento film a člověk si uvědomí, že ve skutečnosti je třeba dívat se do budoucnosti a jít dál. ()

MichalMou

Podle mě je to průměrný film, který má své světlé i ty tmavější stránky. Toto zpracování je, ve srovnání s Piráti ze Silicon Valley, trošku komerčnější a pro oko diváka sledovatelnější, než právě Piráti. Piráty jsem viděl o hodně dřív, než tento snímek a musím říct, že Piráty jsem ocenil trochu lépe, než tento film. O Applu jsem se víc dozvěděl a o panu Jobsovi také, než z tohoto filmu. Piráti byli konkrétnější, podrobnější a také si myslím, že o něco upřímnější. Jobs je daleko rychlejší snímek a nedostanete se do applu tak hluboko, jako právě v pirátech. Co se týče hereckých rolí, tak se mi film libil. Ashton zahrál Jobse si myslím v celku skvěle a ostatní výkony na tom byly taky tak. Jen škoda, že jsme se nedočkali ve filmu vývoje iPodu, který byl taky dost revoluční ve vývoji firmy Apple. Za me tři hvězdy. ()

Kosir

Životopisný? Náznakový. Buď se předpokládá pokračování, nebo si autoři jen pospíšili. Což si teda pospíšili. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)