Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

WillDormer

Nudná ajťácká romantika, která dokáže místy motivovat. /2./ Po druhém zhlédnutí zvyšuju na 4* a to sice za Jobsovu nezlomnou a visionářskou duši. ()

gentleman

Čože? To fakt také slabé hodnotenie má tento film? Pre mňa oveľa lepší ako, z nejakého mne neznámeho dôvodu, populárny social network. Nieže by to bola pecka, režisér a scénarista mohli vybrať z Jobsovho života viac momentov, ktoré stoja za sfilmovanie a kľudne mohol mať film aj tri hodiny, takto to bol len taký rýchly prelet, ako keď listujete časopis, ktorý si nekúpite, kým vaša lepšia polovička rozhodne, ktorý toaletný papier je ten naj. Škoda, že film nešiel viac do hĺbky, ale aj napriek tomu pre mňa skvelý inšpiratívny film, Ashton presvedčivý a záverečná Steveho reč ma odzbrojila úplne. Dúfam, že všetko, čo tomuto filmu chýbalo, prinesie o pár mesiacov Danny Boyle. ()

Miriablo

Přiznám se bez mučení že tenhle film, byť se mu dá z určitýho hlediska vytknout mnohé, mě, patřící do generace dětí rostoucí a vyvíjející se spolu a od prvního PC prostě podrazil kolena. Vrátil do dětství, do dob pionýrů, technických snů a vizí. Aston Steva zahrál perfektně, stejně jako ostatní. Je až s podivem jak dokáže člověku běhat mráz po zádech z téma a příbehu (po technické stránce) pouhých pár desetiletí zpět. Není to jen film pro skalní Apple-isty, ale pro všechny technikou té doby políbené a milující ji. Jako jeden takový pak nemůžu urazit míň jak pěti hvězdami. ()

Turtle

Naprosto typický vyprázdněná, naivní, povrchní americká hovadina. Včetně takové té typický žesťové hudbyběhem "dojemných" scén, která byla Ok možná tak v devadesátých letech, dneska je to spíš k smíchu. Steve Jobs je tady vykreslen naprosto nekriticky jako génius kterého nikdo nepochopil a všichni mu křivdili. Nemůžu si pomoct ale mám pocit, jako kdyby to natočil jeden z nekritických obdivovatelů Applu a Jobse. Skoro úplně tady chybí vykreslení jeho psychopatické a manipulativní osobnosti stejně tak jako celá kapitola s inspirací GUI Applů u Xerox Alto. Naproti tomu Wozniaka film vykresluje urážlivě a nepěkně jako tlustého, naivního moulu bez vize. Moc filmů s Ashtonem Kutcherem jsem neviděl ale v ochotnickém divadle jsou běžně k vidění lepší herecké výkony. Jedna hvězdička protože to je pořád lepší než nechvalně proslulý major Meisner. ()

Lubess.Knopp

Zahráno skvěle ,ale občasné chyby ve scénáři berou filmu hodně šťávy a celkové nadřazenosti, ale jinak poměrně slušné zpracované..A mimochodem Aschton Kutcher se na tu roli velmi hodil. ()

Thrakan

Film o sebestředném maniakovi, který kopal kolem sebe když nebylo po jeho. Nebylo to úplně nejhorší, ale chvilkama jsem se nudil. PS: Jobs byl vizionář, ale s označením génius bych byl opatrnější... ()

Zrzavakocka

Tak předem bych čekal že tento "dokument" uvidím na veřejnoprávní televizi ( za to si jí přeci platíme ne ) a ne na jedné z nejkomerčnějších celoplošných telek u nás, ale budiž bude to samá reklama a kupodivu nějak to šlo, ale to jsem trochu odbočil .. nějak jsme se nemohl srovnat s tou jeho chůzí nějak jsem si nevšiml dokud ještě žil že by to bylo až tak enormní to že jedl jen ovoce mno každá doba má své, jinak byl to pan někdo - perfekcionista dokonalost sama tak proč si nevybírat jen ty nejlepší sice jeho chovaní bylo občas na přes xxxxx, občas bylo vidět jeho nervové vypětí ať už okusování nehtu ( blééé) či neklidná noha, jeho začátky v tátově garáži - klasika takhle nějak to vždy začíná - když se vše sype návrat do rodinného domu - rodiče to s ním asi neměli jednoduché, ale dali mu jistotu oporu jsme jen zvědavý jak dopadne stejné téma s Fassbenderem to bude pak hodně zajímavé srovnávání !!! ()

Ganka

Předně mě dostával design prostředí, který už v roce 1982 vypadal jako v roce 2016. To fakt dokážou jenom v Americe. Jinak mi to přišlo jako špatná dvoouhodinová reklama na Apple. Prostě nuda. ()

Baerdeller

Tenhle film se snaží podojit penízky na úkor zesnulého Jobse... A docela se mu to daří, i když žádný zajímavý obsah vlastně neukazuje. Je to všechno takové mělké, že mi to připadá, jak kdyby se scénář sepsali lidé, kteří o historii Applu vlastně nic nevěděli a jejich jediným zdrojem byla Wikipedie. Každopádně pokud se rozmýšlíte, kterým filmem o Jobsovi začít, tak je to tento je vhodnou volbou - sice se nedozvíte o Applu skoro nic, za to ale tenhle film alespoň dokáže trochu představit jednotlivé osobnosti, což je něco na co třeba konkurenční Boylův Steve Jobs (2015) kašle. ()

Lubyk

Nevím no. Bylo mi předáno něco málo ze souvislostí a průběhu prvního období Apple. Film je ale bohužel bez šťávy. Ashton vypadá, že neměl Steva najetýho, a působí hodně křečovitě, ve stále stejné poloze. Projevy mu nevěřím. Není v tom opravdovost. Nějak se nemůžu ubránit pocitu zjednodušování faktu ze strany tvůrců. A nemyslím si, že kdyby víc vyprávěli, že by to muselo zásadně ovlivnit stopáž. Kdybych to hodnotil jako film, tak to bude určitě za míň. Ale je to min. z části dokument a dokoukal jsem to. ()

Az_tec

Na bežnú filmovú stopáž pekne zhrnuté, ale určite sa nájdu kritici ktorým budú vadiť vynechané bližšie rozobraté kapitoly jeho života. Najviac oceňujem kasting (najmä po porovnaní neskoršieho SJ s Fassbenderom), Kutcher mi tam sadol a vôbec nebol zlý, rovnako ako partia okolo neho. Príjemný 2-hodinový zostrih udalostí jeho života, ktorý si hocikedy pozriem. ()

Kinepa

Mně se to líbilo. Díky filmu jsem si jen utvrdil, že si od Applu asi nikdy nic nekoupím, protože Jobs byl debil. Ale o mrtvých jen dobře... ()

shagisson

Když teď držím v ruce to nakousnuté jabko a píšu tuhle rcenzi, tak mě trochu mrazí z té vize a co všechno za tím stálo. Díky Steve! Je to totiž vyjímečné! JES! ()

Ivy_9

Tak konečně i já jsem tento film viděla. Můžu tak říct, že jsem příjemně překvapena jeho kvalitou, kvalitou hereckých výkonů a parádním vystihnutím podoby herců a skutečných aktérů. Zejména Ashton Kutcher mě překvapil svým ztvárněním Jobse. Bylo fajn, že tento film byl zaměřen (řekněme) komplexněji a nebabral se jen v Jobsovém životě (přestože by to asi byl taky zajímavý pohled). Ale i tak z něj byla cítit jeho osobnost, způsob řešení mnohých zátěžových situací byl zvláštní, ale.. ale ta myšlenka, zapálenost pro věc a celková inspirace byla ohromná (speciálně v této situaci, když se snažím psát svou diplomovou práci a nezbláznit se z ní :-) ). Doporučuji ho všem! ()

MATTcz

Za mě osobně hodně povedený snímek. V této roli mi Ashton Kutcher hodně sedl. A co se týče toho jak herci ve filmu vypadali tak hodně dobrá práce ze strany maskérů. Ta podoba mezi reálným Stevem a tím filmových je opravdu výborná. Hodně mě tento film překvapil. Mnohem více než Fassbenderův ''Steve Jobs'' ale to je jen věc názorů. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)