Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

Anjunja

Nevalné ohlasy k tomuto očekávanému snímku mě dostaly do fáze "nečekej nic světoborného" a musím říct že s takto nastaveným očekáváním jsem si film náramně užila. Hlavně proto, že jsem nikdy nezkoumala začátky, prohry a životní postoj tohoto velkého pána, jsem film vzala jako sondu do jeho života. Byl to zřejmě zvláštní člověk z kterým nebylo radno nesouhlasit =) nebo se s ním přátelit a když někoho takového zradíte věřte, že vám to oplatit 100krát tolik. Myslím, že stojí za to vidět! ()

mArtinko5MB

Napriek veľkej apatii voči značke Apple, vytvorenej v posledných rokoch úpadku sa film po pol hodine dal pozerať a nebolo to až také sklamanie, o akom som čítal pred spozrením. Veľmi sa mi podobal Kutcher na Jobsa v starších rokoch. Na filme mi vadilo hlavne málo faktov o Stevovi, pripadalo mi to skôr ako dokument o Apple, aj to v slabšom prevedení. Navyše tie monumentálne vystúpenia vo filme mi prišli strašne klišovité. I didn't loose anything, it was stollen from me. 65 % ()

maniacxl

Ashton Kutcher se role zhostil dobře,i když místy to zavánělo až parodií(třeba ta chůze).Horší už to bylo se scénářem.Celý to bylo takový zmatený,přeházený,nedodělaný,nedovysvětlený.Scénarista asi počítal,že si divák před tím nastuduje Jobsův životopis,protože se borci na nějaký podrobnější vysvětlování vysraly.No a co mně vadilo nejvíc,že vlastně to bylo jen o Applu,což si myslím,že nebylo správné.Když se to jmenuje do psí larvy"Jobs",tak čekám,že to bude o tom konkrétním jménu.Já vím,že Jobs a Apple k sobě patří,jak Džambulka k Macurovi,ale přece jen,nějaká zmínka o Pixaru,iPadu,o Nextu tam být mohla.Jo sorry,o Nextu tam padly tak dvě minuty.Čekal jsem víc.55%. ()

Facerr

Teda to bylo velký, ale opravdu veeeelký zklamání. Nejsem žádnej znalec jobsova života, ale z toho, co vím mi přijde, že spoustu opravdu důležitých věcí tady chybělo. Pan Kačer hrál sice výborně, ale obsahově byl tenhle příběh opravdu slabý, rozvleklý a dost často nesrozumitelný, snad i pro notorickou známost jobsovi historie. když se ale chci do něčeho takovýho, jako je příběh tak velkýho muže pustit, udělám to pořádně a důsledně, což se tady opravdu nepovedlo. Prostě appeláckej styl to fakt není....a kdyby byl, jeho akcie by šli zase pěkně kukat. ()

a0001

Pomerne nudný, od knihy o mnoho chudobnejší iProdukt. Film ma však pár svetlých a kvalitných súčiastok, takže je pomerne pozeratelný. Chýba mu síce extra výkon, avšak funguje vyladene a čo je podstatné, funguje. 65% ()

Blazis34

Životopisné drama jednoho z hrdinů poslední doby, protože dokázal technickou úroveň pozvednout mílovými kroky kupředu. Mozek Steva Jobse pracoval tak trochu v jiné dimenzi, než obyčejnému smrtelníkovi, ale to asi každému vynálezci, který navrhl něco nového, přínosného. Co se týče filmu, tak jsem čekal, že bude více popsán spíše závěr jeho života, kdy vznikly ipady, iphony a podobné špičkové elektronické věci moderní doby. To mě zajímalo více než prvopočátek Macintoshe, ale na druhou stranu i to bylo zajímavé. Překvapilo mě, kolik nástrah při své cestě za úspěchem měl a kolik úskalí musel řešit. Jeho úmrtí mě zklamalo, protože takovýto lidé jsou nenahraditelné. Jobsovi bych dal hvězdiček pět, tomuto dílu ale dávám hvězdy tři - 65%. ()

Marquis

Film přesně pro ty, které mladej Jobs nesnášel. Jestli víte co je to páječka a jak se používá, dostanete leda nerva. Aštan Kaštan hraje děsně. Je to ten typ herce, co se může snažit jak chce a stejně bude hrát pořád sebe sama. Prostě je na něj trošililimu podobnej, tak mu tu roli dali. Chápu, že měl Wozniak výhrady a souhlasím s ním. Pokud jste četli nebo poslouchali životopisnou knihu, tak film vám příjde jako článek z wikipedie. Špatnej scénář, režie, herecké výkony- možná woz ujde- možná, celková nálada filmu- prostě děs běs. Nedokoukal jsem to. Hvězdička za snahu. Shrnuto: film pro typické apple uživatele. kteří jsou schopni čekat den ve frontě na novej produkt, aby byli IN. To je ta buranská grupa, na kterou je mířen- bábovičky, kyblíček a píseček, našlapaný dělo, který nevyužijí ani z 5ti procent. Lidi kolem technologií, elektrotechniky atp. mají útěr. Lidi, kteří doufali, že se mrknou na kvalitně ztvárněné vnitřní pochody lidí kolem Applu nebo aspoň nesnesitelnýho Jobse- mají útěr. HBO by to natočila hádám líp. Slušelo by tomu evidentně formát seriálu. Film to nemůže obsáhnout, pokud má výsledek za něco stát. Dělo se toho totiž tenkrát hodně. Škoda. ()

ShortyIC

"Raz si hore, raz si dole".. toto platí aj pri tomto filme. Film ma už od začiatku bavil, keďže zbožnujem filmy, v ktorých je hlavná postava z počiatku jednoduchý človek, a potom zrazu "bum" a je miliardár a jeden z najväčších ľudí sveta. Čo sa týka "informatiky" tak vždy som mal menšie medzery ako to vlastne v Apple bolo, no tento film mi to pomaličky vysvetlil. Aj napriek silnému a zaujímavé príbehu, doplňovaným skvelým hereckým výkonom Kutchera, mal film jednu chybičku = bol miestami strašne zdĺhavý. ()

scorpios

Budu upřímný. Nikdy jsem nebyl fanouškem Apple. Nikdy jsem ani nepomyslel nad tím, že bych si pořídil cokoliv "i". A co jsem si tehdy mohl slibovat od tohoto filmu? Upřímně Vám řeknu, že sám nevím. Pravda je ale taková, že po první půlhodině tohoto vskutku zajímavého snímku jsem do toho byl zažraný jako už se mi nepovedlo dlouhou dobu. Pravda, Kutchera jsem nikdy extra neměl rád a ani tady mě svým výkonem nějak nepřesvědčil o tom, že bych s tím měl začít. Ale kouzlo tohoto filmu nevidím v hereckých výkonech. To kouzlo je v tom poselství, které Jobs chtěl skrze Apple prosadit a které po sobě zanechal (viz. projev na konci). Kolem a kolem mohu řici, že mi tento film daroval úplně jinou perspektivu na tuto společnost, ale co víc, vzbudil ve mě zájem si přečíst samotnou knihu a obnovil ve mě víru, že i zdánlivě malý člověk může dokázat velké věci, pokud bude vytrvalý a půjde si za svým cílem, ať se stane cokoliv. Jediné, co mi vadilo, byl nedostatek koncentrace na Jobsovo soukromí (což by se snad i nádherně vešlo místo těch jeho výbuchů vzteku, ať už na pracovišti, či za rychlé noční jízdy, bez kterých by se tento film krásně obešel). Za mě 4*. ()

wallax

Veľmi zľahka a zrýchlene vyrozprávaný príbeh firmy ktorá patrí medzi najväčšie na svete. Nie je to životopisný príbeh ani Apple-u ani Steva Jobsa, je to taký prierez určitého obdobia. Ono 2 hodiny sú až žalostne málo na detailné popísanie celej histórie tejto IT firmy, pádov a špičiek ktorými si prešla, rozvinutie (nie jednoduchej) osobnosti Steva Jobsa a jeho spolupracovníkov. Napriek tomu, postupným plynutím príbehu si divák vytvára obraz o tomto gigante ktorý sa vyprofiloval z malej garážovej firmičky zo zopár nadšencov. Osobne by som si vedel predstaviť tento film rozdelený na dva celovečerné filmy, pričom prvý by rozprával o tom ako sa Apple vytvoril a padol na kolená a druhá časť by popisovala návrat Steva do kresla CEO a jeho rozbeh a šprint s firmou ktorá ušla svojimi predajmi všetkým ostatným konkurentom a mohlo to končiť tak ako skončil aj život tohto vizionára. Ale to by sa nemuselo zase páčiť každému. Filmy tohto typu mam celkom rád. Ak ste videli film Pirates of Silicon Valley spolu s týmto snímkom si spravíte celkom dobrú predstavu o historickom pozadí IT gigantov v tej doby a myslím, že hodnotenie troma hviezdami je celkom objektívne. Ak ste Pirátov zo Silikónového údolia nevideli, tak si k jOBSovi pridajte ešte jednu hviezdu. Ashton hrá celkom presvedčivo, len mohol troška menej "čapnuto" chodiť. Pri filme Vám dve hodiny utečú ako dáta v zavírenom disku, ale nečakajte, že Vás logo firmy Apple bude prenasledovať aj po záverečných titulkoch (ak teda nevlastníte produkt s jabĺčkom), čo ale mne utkvelo v pamäti je hudba, John Debney dokázal spojiť dobové hity 70tych a 80tych rokov so skvelým orchestrálnym doprovodom. Keď si to tak zhrniem, hodnotím to ako celkom pekne v kocke spracovaný príbeh podľa skutočnej udalosti. Jobs bola skutočne rozporuplná a komplikovaná ľudská bytosť so zaujimavým vplyvom k svojmu okoliu :) ()

pafka

Snad davam tri hvezdy jen za to, ze jsem se dozvedel neco, co jsem nevedel - tzn. dokumentaristicky efekt. Co se tyka deje, tam to bylo velmi slabe, nezajimave. Herecky se Ashtin Kutcher, teda krome zvladnute chuze, moc neprojevil-bylo to nemastne, neslane. Je to jen slepa oslava jednoho IT myslitele. Vic nic. ()

only_serials

... no a tak jsem si při rozmýšlení co si pustim, řekl. Hele o počítačích skoro nic nevíš. O Jobsovi víš prakticky jen to že ho vykopli z Applu, že udělal Iphona a že umřel. Tak si to pusť a za dvě hoďky o tom budeš vědět naprosto všechno... Nojo jenže bohužel po shlédnutí filmu vim o počítačích pořád naprostý kulový a o Jobsovi pořád jen to že ho vykopli z Applu a to že umřel... Takže co teď s tim, když se Holywood evidentně řídil heslem o mrtvých jenom v dobrém a i když měl Jobs náběhy na to působit chvílema jako hajzlák, tak z něj stejně nakonec udělali ukázkovýho klaďase... No nic, neubráním se srovnání se social network a ohromného paradoxu. Tady je nádherně vidět co s jinak mnohem nudnějším reálným příběhem Zuckerbergra dokáže udělat bombáckej scénarista a šikovnej režisér a jak jinak mnohem zajímavější reálnej Jobsův příběh dokáže obyčejný scénárista s obyčejným režisérem přeměnit v naprosto obyčejný film... ()

rasto87

Milujem podobné filmy ako je práve tento, alebo taktiež snímok zo Sociálnej siete, kde sa príbehy nezaoberajú moc osobnosťami, ale hlavne vznikom najznámejších firiem na svete. Pre oblasť medializmu je to perfektne natočený snímok, ktorý poukazuje na prvé začiatky vzniku firmy Apple. Ukázaný svet biznisu, nápadov a taktiež súperenie gigantov na trhu či už Intelu, Applu, Dell, IBM a mnoho ďalších, ktorý bez nápadu padnú. Najviac sa mi páči ich stratégia keď povedia, že Aplle sa nepredáva pre zisk, ale pre potrebu ľudí. To ma naozaj pobavilo, pretože ich najviac zarábajúca firma za posledný rok má asi tie najdrahšie veci. Na záver iba pridám vynikajúci výkon Ashtona, ktorý bol vo všetkom presvedčivý. ()

Don Maty

Jeden z najlepších životopisných filmov aký som za posledné desaťročie videl. Ashton Kutcher bol viac ako sympatický. Dokonca bol vynikajúco hrajúci. Vynikajúci film je to ale práve preto, že sa rieši jeho genialita v oblasti obchodu a vedenia firmy a technického inžinierstva. Steve Jobs bol velikánom 20. storočia a výrazne zasiahol aj do toho 21. storočia. A tu ho vykreslili objektívne. Ako nekompromisného vizionára, ktorý zabudol že vyšiel z garáže kde mu pomáhala partia chalanov, bez ktorých by bol nič. Osobný život v tomto filme šiel bokom a tak isto aj jeho podivínstvo. Možno by sme ho mohli nazvať Howard Hughes počítačového priemyslu. Chápem ale, že v USA tento film musel zožať obrovskú kritiku. Pre nich bol tento muž modla...4* ()

stolista

Zajímavý filmek-ještě mě čekají Piráti ze Sil.Valley,tak budu moct porovnávat. Ashton dobře zahrál, pěkný průřez celým životem, resp. do roku 2001. Jak tu někdo ale psal, příjde mi to v některých chvílích hodně zkratkovité, nedotažené. Sice by to dalo aspoň na dva díly, ale proč ne..?? ()

maxcold

Jestli někdy někoho budu obdivovat, tak to nebude někdo, kdo má super auto, úžasný dům a na každým prstu deset ku*ev. Tenhle člověk bude patřit k těm, které obdivovat budu, stejně tak jako Bill Gates nebo Tiger Woods. A proto mě film o Jobsovi moc bavil. Ani jsem si to neuvědomil a najednou to byly dvě hodiny zajímavého příběhu člověka, který vybudoval impérium. Úspěchy střídají pády. Prostě tak, jak to v životě chodí. Mile jsem byl překvapen z Ashtona Kutchera, který podle mě dokázal velmi slušně zahrát komplikovanou osobnost, kterou Jobs byl. Lidé jako Jobs své emoce nedávají příliš najevo a to, že se tváří konzistentně je typickým rysem chladných, cílevědomých a uzavřených lidí. Jediné co bych neodpustil, by byla teatrálnost, které jsem se obával. Ta se naštěstí nekonala a byl jsem nadmíru spokojen. ()

cguio

První pokus o zmapování života jednoho z největších vizionářů naší doby se příliš nevydařil. Podoba mezi Ashtonem Kutcherem a Jobsem by tady byla, ale napodobení chůze prostě k vykreslení postavy nestačí, navíc nešlo ani tak o život Jobse, ale spíše o Apple Inc. ()

darth_swan

Na to, o jak zajímavé téma se jedná, u kterého se přímo nabízelo maximální vyždímání, je film bohužel pouhým slabším průměrem - téměř vše je podáváno výrazně zkratkovitě, bez nějakého hlubšího zápalu. Navíc filmu chybí drive, který by udržoval mojí pozornost po celou dobu. Pokud film porovnám se Social Network, tak ten byl (alespoň pro mě) někde úplně jinde. // Co mě zaujalo: Jenom jsem si potvrdil, proč že to nikdy nebudu mít nic od Apple - protože právě vize o přístupnosti všem a jednoduchosti ve svém důsledku znamená omezení volnosti uživatele, což není to, co hledám. Nechci být tím jednoduchým uživatelem, který je vlečen za ručičku. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)