Vzácne modré papagáje Blu a Perla žijú v brazílskom Riu pokojným mestským životom a v svojej usporiadanej domácnosti vychovávajú tri deti. Cnie sa im však za rodnou džungľou, a tak vyrazia na dobrodružnú cestu z čarovného veľkomesta do divočiny Amazonského pralesa na rodinný výlet. Papagáj Blu však začína strácať nervy nielen z nebezpečných nástrah neznámej krajiny, ale aj zo svojho najobávanejšieho protivníka - vlastného svokra. Navyše musí neustále odrážať zákerné pokusy o osobnú pomstu, ktoré proti nemu zosnoval lotrovský kakadu Nigel. (TV JOJ)

KoRner

Takú farebnú stupiditu som dlho nevidel. Od 10 rokov snáď nepozerateľné! Veď to nemalo vôbec žiadny dej, tak film museli vyplniť debilnými pesničkami a absolútne trápnou variáciou na Amerika má talent. ()

Han22

Stejně jako u prvního dílu nechápu nízké hodnocení. Rio 2 se narozdíl od spousty pokračování vyhýbá sentimentu a nabízí zábavu. Blu s Perlou a dětmi se vydávají najít kořeny do džungle, kde nachází celé hejno ptáků. A Blu má problémy s tchánem, frajírkem co se točí kolem jeho ženy i celou džunglí, na scénu se vrací pomstychtivý Nigel a všechny dohromady ohrožují dřevaři, kteří se nebojí jít přes mrtvoly. Bylo to vtipné, barevné, roztančené a i když těch písniček bylo na můj vkus trošku moc, závěrečný útok ptáků ala Hitchcock je natolik skvělý, že pod 4* nejdu. ()

Wally

Stejně jako jednička...krásně barevné, brazilské, ale tuctové a ne moc zábavné. V porovnání třeba s Dobou ledovou slabota... ()

Merkin

Přehlídka epesních barev a pestrých charakterů, Amazonie ve víru modravých křídel i roztančené Rio, poutavé a vtipné dialogy, půvabný kreslený svět...Myslím, že pokračování papouščí story přelétlo nejen polovinu kontinentu, ale kvalitativně i celý úvodní díl :) ()

dopita

Stejně vtipné, zábavné, sterilní i nudné jako předchozí díl. Oproti prvnímu dílu vidím čistě subjektivní klad a sice že děj se odehrává v pralese, což mě baví o dost víc, něž když se titulní modrej pták potácel někde ve velkoměstě. ()

Hanys_ odpad!

Ekologická agitka, vykrádající Fotra a Avatara, a která fakt není zábavná. Navíc ta spousta roztančených songů...Prostě animované peklo existuje a jmenuje se Rio. ()

Harapes

Druhý díl výtečného animáku Rio mě dle předpokladu dost zklamal.Je to druhý díl,takže na zápletku musíme dát nové postavy(najednou mají hlavní protagonisté tři děti),zloducha co ničí prales a aby se to nepletlo,tak i hlavní záporák z prvního dílu.To zabalíme do (ne)líbivé formy plna barev,zpívání a tance. ()

Hanes88

No bohužel musím přiznat, že spíše zklamání než úspěch. Nečekal jsem super děj jako v jedničce, ale přece jen o trochu lepší jsem to čekal. Viděl jsem to pouze jednou a to v kině, ale možná po druhém shlédnutí svůj názor přehodnotím. Zatím ale tedy 45%. ()

Prochy38

Nebyl jsem nijak odvařený z prvního dílu a u druhého to je celkem stejné. Furt se tančí, zpívá, rapuje, hustý ptáci, kteří sou fakt cool, mi ale lezli krkem už od začátku. V tomto případě to ale zachraňuje povedená animace, ekologická agitka, kterých dnes není dost!! a moc hezky vyobrazená příroda v amazonském pralese. ()

drtalec

Pro mě typická "dvojka". Snaha vymlátit z úspěšného filmu další peníze předurčuje téměř jistý výsledek...jednou vidět a dost. ()

Dejvi21

NEDĚSTE SE TĚCH 5*, I JINÝM ZDE SE TO LÍBILO, ALE NECHTĚLI PŘIZNAT BARVU, KDYŽ TO BYLO V MODRÝCH ČÍSLECH! Kino jsem opouštěl s pocitem, že když jsem dal prvnímu dílu 3*, musím dát tomuto minimálně 4* a ouha, já dal prvnímu dokonce o 1 více. Tím šly spekulace stranou, druhý díl je lepší a tak musím dát i více hvězdiček. Za svým názorem si stojím, takže teď nebudu dávat prvnímu rychle 3*, ale k věci. Málokdy se stane, že druhý díl předčí ten první, leč stalo se a to musím obzvlášť ocenit. Dle mě má Rio 2 lepší příběh, atmosféru, více vtipu, nemastné postavy už nejsou tak nezajímavé, dokonce se mi i docela dostal pod kůži, což už se mi u jakéhokoliv filmu dlouho nestalo. Pro mě osobně veliké překvapení a proto tak vysoké hodnocení. Rio 2 možná nepatří mezi špičku ve světě animáků, ale dokáže pohladit na duši, pobavit a určitě je to alespoň nadprůměr. Vřele doporučuji všem dětem a lidem s depresí, protože takováhle pestrá škála barev rozjuchá snad úplně každého. Skvělá oddychovka, na kterou se vždycky rád znovu podívám. ()

Brejlil

Viděl jsem to a lehce to putuje k zapomenutí. Animace solidní, několik nápadů dobrých (let přes Brazílii, choreografie podle Berkeleyho, luxusní pralesní žabka). Jinak průměr. ()

radekgfx

Papoušci stále velmi roztomilí, animace stále velmi barevná. Výstavba filmu jako čistě rodinné zábavy, čemuž byl bohužel podřízen i děj a hlášky charakterů, jej posunula do vod, kam jej mé pozitivní hodnocení nemůže následovat. ()

Matli

Ptáci, ptáci, ptáci, ptáci, ptác, všude ptáci a ještě zpívaj. To není nic pro mě, ale občas tam vtipné scénky byly (bez ptáků). Pro děti možná dobrý, jinak nic moc. 36% ()

BOURQUE

Dúfal som, že pokračovanie bude aspoň na takej úrovni, ako prvý diel. Ja osobne som sklamaný. Chýbajú mi dominantné postavy, vtipné hlášky a situácie ale hlavne môj milý pes. Škoda, už len kvôli tomu, že ani scenár nebol zlý. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST