Príbeh mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila osem ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej podľa nej celý život ubližovala, a v roku 1975 ju ako poslednú ženu v Československu popravili. Snímka je existenciálnou drámou Olgy Hepnarovej, príbehom osamelého človeka vymedzujúceho sa voči väčšinovej spoločnosti, príbehom, ktorý vyústi do tragédie a niet v ňom víťaza ani porazeného. Film ponúka pohľad na traumatický život aj čin titulnej hrdinky z určitého odstupu tak, aby sa emotívne neprikláňal na stranu Olgy Hepnarovej. Súčasne je aj drámou ľudí z jej okolia a jeho tvorcovia sa snažia nájsť príčiny jej strašného agresívneho aktu. (ASFK)

gemi

Tohle není divácky přitažlivý film. Snaží se zobrazit svět tak, jak ho vnímala sama Hepnarová - jako šedivé, neživé kulisy, v nichž se zmítá a neví kudy kam. ()

pushover

Očekávání předčilo realitu. Bohužel film je nedotažený, obsahuje spoustu nelogičností a informativní hodnota je nulová. Spousta rádoby uměleckých záběrů a zbytečných scén (ano zbytečných pane Frič) krade čas tomu podstatnému, čímž by mělo být přiblížení pohnutek Olgy divákovi. Co se povedlo, byla atmosféra sedumdesátých let. Snad to bude příště lepší... ()

Looka odpad!

Ultimátní nuda, půlminutové záběry na prázdný pokoj kde se nic neděje... rádoby artové. Určitě to od tuzemských porot slízne nějaké ceny, v zahraničí však bez šance. Hoši zaspali asi tak 10 let. ()

FIAT 500

Slušné, opravdu hodně slušné. Po některých recenzích jsem se tohodle filmu trochu bál, ale nebyl k tomu důvod. Teda vlastně jeden ano, strašně pomalé ubíhání děje. Někdy to není na škodu, v tomto případě to ale bylo opravdu až příliš. Příběh je to ale hodně zajímavý, hlavní herečka, ač se moc snažila, byla určitě hezčí než skutečná Hepnarová. Absence soundtracku je v dnešní době hodně zajímavá, stejně jako černobílá kamera. Takže 3,5*, na tu celou čtvrtou něco málo chybí. ()

Milda003

Pro toho, kdo nezná příběh Olgy mu film bude připadat jako na sebe nenavazujici nudné nekonečné scény. Kdo má rád ve filmech hudbu, tady taky nepochodi protože v tomhle díle není ani jeden ton.. ()

RAFT

No ,teda opravdu zase jednou kvalitní český film.Z tohodle filmu tak,trochu běží mráz po těle .Film vás vtáhle do děje a už zněho nepustí .Řežiséři natočili opravdu dobrý film.Podle filmu si myslím že, i když Olga tvrdila že,není nemocná ,tak určitě byla.Že by nějaké ocenění za kvalitní film ,uvidíme .Za mě 75% ()

SuicideKing

zajímavé téma zpracované bez talentu? Nevím, artová kinematografie jde úplně mimo mě. Film nebyl vůbec zábavný a dokoukal jsem ho až na 4 pokus. Nejhorší na celém počinu byl ale suveréně střih, proto asi ty 4 pokusy.. Přečíst si článek o olze na wiki je podle mně mnohem zajímavější jak celý film a asi i informačně hodnotnější. ()

ANTYCHRYST

Joooo!!! To je Odvážnej čin, předhodit dnešnímu zmlsanému divákovi film bez barev. Sám jsem si to nedokázal představit, ale ono to funguje a nejen to .. je to mrtě dobrý. Celý tento příběh , kde skutečnosti je ponurou výpravou do zlomené lidské duše, která se uchýlí k tomu nejhoršímu a to vzít život ... Néé sobě.. ale jiným lidem - nic netušícím. Parádní kamera, zvuk... Opravdu silný emociální zážitek. 85% ()

GameboyNES

černobílé softporno pro vazbičky. Paní Olga byla dobře vymletá, kdyby si nechala pořádně vypucovat komín, nemusela skončit na špagátě. ()

dkas

Divný film o divné osobě. Olga byla zřejmě blázen, film se snaží nestranně ukázat něco z jejího života, ale jde na to tak, že mě to absolutně minulo. Samé zkratkovité výjevy, které na sebe často ale úplně nenavazují, takže jsem byl každou chvíli ztracen v ději. Velmi statická kamera mi taky nesedla. ()

existimi

Zajímavé experimentální psychologické drama o nejslavnější teroristce v naší historii. Mrzelo mě, že tvůrci neukázali více týrání, abychom aspoň měli šanci Olgu "pochopit". Místo toho bylo ve filmu zbytečně moc sexuálních scén, které byly nepochopitelně dlouhé a tmavé. To, že byla lesbička jsem pochopil po první erotické scéně, nemuselo to tam být ještě třicetkrát. Také nechápu, za co Klára Melíšková dostala Českýho lva. Ve filmu byla celkem asi tři minuty a řekla kolik - pět vět? Nevím no, asi byl slabej rok. Na druhou stranu, Michalina Olszanská ... wow. Nemám slov. Skvělá, mrazilo mě. ()

winstonik

Len taká drobnosť. Hepnarová zabíjala pre otloukánstvo a nebyť toho, že to autori v závere explicitne uviedli, tak divák to nemá ako zistiť. Bodka. ()

Scraffy

Atmosféra doby, čiernobiely vizuál a hlavná predstaviteľka Michalina Olszańska sú viac než dobré. Avšak všetko ostatné je strašne zdĺhavé až nudné. Kľudne by stačilo film skrátiť a bol by oveľa lepší. Takto zapadá do rady k priemerným filmom a aj keď som sa snažil mu prísť na chuť, aby som dal 4 hviezdičky, tak sa mi to nedarilo. Veľká škoda! ()

vox_populi

agitka LGBTI, kam to až môže zájsť, keď sa potláčajú dľa nich prirodzené prejavy v skutočnosti zvrátenej a chorej ľudskej sexuality...psychopatička a ľudský odpad v jednom sa tu vydáva za filozofujúcu intelektuálku, martýrku zničenú údajne neľudským socialistickým režimom...každopádne v súčasnom politicko-ekonomickom režime je medzi nami podstatne viac takýchto neliečených psychopatických mizantropov a to nielen v európskych odevoch, ale i v burkách a množstvo ľudí už doplatilo na ich pomätené, teroristické činy - nielen osem nevinných obetí, zrazených šialenou Olgou Hepnarovou...film je po umeleckej stránke degradovaný pokusom o napodobnenie efektu Schindlerovho zoznamu - no v tomto prípade čiernobiela kamera viac odradzuje, ako púta...jediným plusom filmu je výkon mladej Michaliny Olszaňskej a azda až priveľmi naturalistické lesbické scény ;-) ()

Meev

Film jsem po půl hodině vypl, protože mě nebavil, proto sem nebudu dávat hodnocení, ale mohu sem přispět komentářem. Herecky je to asi dobré, psychiku se podařilo vystihnout, ale furt mi tam něco nesedělo. Celé mi to připadalo, jako když já jsem se pokoušel natočit "svůj film"- kameru jsem posouval z místa na místo, byly tam hluché scény a zvuková stopa létala od pekla k nebi. ()

Knor

Smutný a depresivní příběh ženy, která se chtěla pomstít celému světu za týrání, ponižování, ignorování a šikaně. Hepnarová byla složitej člověk, její čin se nedá schválit, ale v určitých mezích pochopit. Zfilmováno je to na výbornou, film má na můj vkus ale spoustu lajdavých scén a uvítal bych několik momentů, kdy byla Olga šikanována apod. aby se víc utvrdilo to co spáchala. To je ale můj pohled, každopádně je to drsný a těžký snímek o neveselým lidským životě a snímek, kterej určitě nepatří do naší tuzemský filmový žumpy. ()

Alois88

Už si ani nepamatuji, kdy jsem dal naposledy nějakému novějšímu českému filmu plnou parádu. Pro tento film platí to krásné rčení, že v jednoduchosti je krása. Přesně to, čím byly specifické ty starší české filmy. Je to skvěle natočené, zahrané, žádné přehnané drama nebo hra na city. Prostě nic z toho co americké filmy dělá americkými, my se to snažíme napodobit a strašně nám to nejde. Moc se mi to líbilo. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

22.07.2021

24. Český lev - výsledky

24. Český lev - výsledky

04.03.2017

Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid… (viac)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz