Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

SeanLSD

Ridley Scott znovu prekvapil, tentokrát veľmi nediváckym prístupom. Cormac McCarthy totiž nenapísal scenár, ale ďalšiu knihu, ktorú Ridley proste iba zilustroval špičkovými hercami a púštnym pohraničím. To nemusí byť nutne na škodu veci, hlavne pre človeka, ktorý má rád pomalšie rozbehy a precízne budovanie atmosféry. Na KONZULTANTOVI je výnimočné, že zobrazuje hlavne to, čo v iných filmoch s podobnou témou nevidno - nevedomosť ochotne sa zaplietajúceho chamtivca o skutočnej realite stojacej za nekalým obchodom, jeho aktéroch, podmienkach a zvyklostiach, narastajúca panika za maskou sebaistoty a náhle, neodvolateľné a nevratné konce bez možnosti pomsty, satisfakcie či rozhrešenia. Je zarážajúce, že to nie je skutočný príbeh... - ale kľudne by mohol byť. Najmenej hollywoodsky a najkrutejší americký film, čo som tento rok v kine videl. ()

Aquarius

Konzultant je pre mňa predovšetkým o záhadných vraždách mladých dievčat a žien v Ciudad Juárez, o praktike drogových kartelov usekávať nepohodlným osobám hlavy a o uvedomení si, že cesta medzi našim normálnym svetom a krutým svetom mexického pohraničia je veľmi krátka, pretože ten svet je v skutočnosti len jeden. ()

majo0007 odpad!

Najhorší film Ridleyho Scotta v jeho kariére, dokonca ešte horší, než Matchstick Men. Z piče 42! ročnej Diazovej mi bolo na vracanie. Nebohý Tony Scott by napchal scenár McCarthymu do riti a zapálil! ()

URBAN

A já si myslel že z toho něco vyleze ... No bohůžel ... Ani jsem z toho filmu nevydedukoval o jaký kšeft to vlastně šlo . Možná jsem jen nevnímal nebo to tam ani nebylo , ale ono je to stéjně jedno když se kolem něj nic neděje . Ono se vlastně neděje nic kolem ničeho . Jediný náznak nějákého děje je až ke konci a stéjně z toho nic nevzejde . ( 9.3.14/MAC ) ()

panMartin

Nebylo to špatný, ale jako mnozí jsem i já očekával daleko větší pecku! Drsný je svět obchodníků s drogami, a když se něco posere, je úplně jedno, kdo za to může. Kartel nezná slitování. Film stojí hlavně na dialozích. Brad Pitt zahrál na jedničku, nemluvě o skvělé Diazové, která si dovolila i nevýdané číslo na Ferrari, a jako vždy okouzlující Cruzová a Fassbender takovej nezajímavej a Bardem zvláštní postava. Rozhodně by neškodilo věnovat víc pozornosti rozdrolenému příběhu a trochu vysvětlit pozadí příběhu. Spoustu věcí úplně nedotažených. Nějak si nedokážu vysvětlit co Ridleyho vedlo k tomu natočit tak prázdný film. Rozhodně nejhorší film Ridley Scotta. ()

Radiq

No do prdele, tohle mě uplně rozsekalo. Pravda, ty filozoficky kecy s prodejcem diamantů na začátku a s nějakým mexickým zvířetem na konci byly dost intelektuální, ale přičítám to tomu, že se něco ztratilo v překladu. Ale to, co bylo mezi tím, mě fakt dostalo. Asi od poloviny filmu mě uvěznilo kruté napětí, co se bude dít dál. Přitom ani první polovina nebyla špatná, protože jsem zas byl zvědavej, o co tam vlastně jde... a jistě tomu dopomohlo i to skvělé obsazení - Fassbender, Bardem, Pitt, Diaz, Cruz, to už je solidní nadílka... Ale každej určitě má v hlavě ty krvavé a násilné scény! A já taky. Ale scénář dělal Cormac McCarthy, tak co jinýho se dalo čekat. Jediný, co jsem nečekal, že to bude mít na ČSFD tak nízké hodnocení (54%? No to děte do hajzlu, přátelé). U mě právě naopak. Ridley Scott se konečně zas jednou vzmužil a natočil něco, na co může být podle mě hrdej. Do toho ty historky, který sype z rukávu postava Javiera Bardema (kterej tady mimochodem vypadá skvěle). Pak několik hlášek (né vtipnejch, ale spíš moudrejch), který by mi ulpěly v paměti, kdybych měl dobrou paměť, ale to já nemám (ale mám chuť to někdy sjet znovu, možná i s dabingem, abych se víc chytal ve věcech, které mi asi místama unikly). Navíc Cameron Diaz si to tady střihla vážně dost drsně i sexuálně a předpokládám, že 90% diváků sračkoidních televizí by to od ní nečekala. Pak tady máme taky množství vedlejších postav a scén, ktery krásně oživují děj (no, "oživují" je možná trochu zavádějící). Možná ve mě ještě kypí to nadšení z kousku, od kterýho jsem to nečekal, ale myslím, že těch pět hvězd si to zaslouží. PS: viděl jsem extended verzi. ()

snared

Pominu-li delší minutáž a dopředu odhadnutelný děj, mohu s klidným svědomím za Ridleyho filmové řemeslo, star herecký team, vojetý Ferrari a jednu ze dvou epesně ufiknutých kebulí udělit extended cut hezké 3,5*. ()

eye candy

Vzhledem k momentálnímu hodnocení (57%) jsem rozhodně nečekal tak napínavý film. Napínavý hlavně v druhé půli, kdy se situace vymkne kontrole a začne hon na hlavní protagonisty. Ze začátku jsem se sice příliš neorientoval v jejich vzájemných vztazích (jsou-li pracovní nebo přátelské) a osobních motivacích (kdo koho bude chtít podrazit, atd.), zhruba po hodině se ale vše pěkně vyjasnilo, když se ukázalo, že jejich jedinou motivací bude přežít. I když každý z jiných důvodů, nakonec jsou všichni zúčastnění oběťmi podnikání do kterého se namočili (krásy Mexika jsou zde hezky znázorněny) a kromě toho že má divák společně s nimi možnost pomalu se smířit s bezvýchodností situace, může ještě navíc v neblahém očekávání tipovat, který z nich si vytočí na kole štěstí zmíněnou dekapitaci a který dostane možnost, střihnout si roli kritika amatérského videa, mezi normálními lidmi ne příliš populárního, žánru. Na opačné straně pak stojí hlavní záporná postava, která i přes svojí (až do absurdních rozměrů) rozvinutou úchylnost a krutost, nepůsobí ani trochu jako karikatura, spíš z ní jde opravdu strach. Tetování na zádech předem možná zbytečně moc naznačuje, kdo bude v této kruté hře zajíc a kdo leopard. Jinak samozřejmě jako u všech filmů RS pěkný vizuál included. ()

Mr.Ripley

Nevyrovnaná snůška pseudo-intelektuálních řečí s perverzním podtextem. Ridley se vizuálem opravdu snaží, ale co je mu to platné, když mu McCarthy hází pod nohy jeden scénáristický problém za druhým? ()

A.Beech

Veľmi dobre oblečený Fassbender, vo filme s dobrým hereckým obsadením (Bardem zaujímavý), ktorý však úplne nudí a nezaujme. ()

Motinski

Opäť typ Scottovky čo nemusím. Utahané, ničím zaujímavé, bez jedinej naozaj silnej scény. Zamerané len na dialógy a postavy, no s absenciou ozajstného deja čo by dokázal získať divákove sympatie. Škoda lebo sa tu stretli dobrí herci, scenár ale musel podľa mňa vyzerať nezáživne už pri písaní. ()

kinghome

Co to kurva bylo? Film kterej se tváří, jako že se tam pořád něco děje, ale ve skutečnosti jen čůmíte na známý ksichty a nevíte proč a jak se tam vůbec dostali. Na co mít ve filmu hromadu známejch herců, když je celej příběh totálně o hovně? Podle mě je to zbytečný mrhání peněz a myslím, že tenhle film si na sebe nemůže vydělat. Ani se nedivím, že se neobtěžovali vůbec nic vysvětlit, protože by to zabralo další hodinu čisté nudy. A vlastně co se snažím, celý to tu popsal StarsFan, kterej jako by mi viděl do mozku. To stejný jsem měl já, doteď vůbec netušim o čem to bylo. Jediný plus byl ten konec, ale jen kvůli tomu, že se to konečně rozjelo a najednou ksicht Cameron Diaz a konec. Celej film je jedno velký WTF. 1* za poslední část filmu a druhá za sumečka :D ()

Belbo

Starej, dobrej Enšpígl drtí uživatele KarlR na plné čáře sofistikovanými prismaty kritika, teoretika a mistra pera i slova. To jsem se toho o filmu dozvěděl. Díky Ti, Ty moje zrcadlo soví.... Jinak nechápu místní nízké hodnocení, ale ostatně, když si uživatelé kakaj do katí z Temného rytíře .... ()

Haretix

Pří vší úctě, scénář Cormaca McCarthyho totálně film zazdil. Ano snažil se napsat něco co tu nebylo, není to standart, který by divák čekal. Bohužel horší je to na celkové pochopení. Co se týče herců tak Fassbender s Pittem film neuvěřitelně táhnou, Bardem tu je neskutečný idiot, Diaz je castingový přešlap a Cruz ta jelikož tu nemá tolik prostoru tak nijak nevadila a byla krásných doplňkem. Není to špatný film, ale také to není nic extra. ()

Honzek

Koukám, že se u tohohle filmu v komentářích sešel klub intelektuálů :) Jsem rád, že se řadím mezi lidi, kterým stačí k potěšení dobrý soundtrack, slušně zahrané role, zvláště Michaela Fassbendera a pěkné lokace. Ano, scénář je průhledný, ne-li průměrný, ale to, jak to Ridley zrežíroval mi prostě sedlo a nemusím k tomu mít vysokou školu nebo FAMU :) Klasika typu peníze jsou špatné a dostanou vás do situací o kterých spíše nesníte se škálou známých i méně známých herců. U tohoto filmu tedy platí dvojnásob, že co hlava to názor - dát na svůj vlastní tak bude pro vás ideálním řešením. Za mě palec nahoru. ()

Qitek

Za mě silná čtyřhvězda, která olizuje kolena pětihvězdě, především díky nedoceněnosti jak ze strany diváků, tak kritiky. Ridley Scott a McCarthy nám nic nedávají zadarmo a je radost se s tím poprat. A teď nemyslím nějaký rafinovaně sofistikovaný scénář či režii. Ano, film se zdá delší než opravdu je, ale Ridley Scott se s tím “porval” se svou lehkostí, elegancí i brutalitou a po Prometheovi dokazuje, že tenhle pán jednak nepatří do starého železa, ale ještě si nás podává v čistě konverzační "storce", ve které, ale i tak dojde na to, co v tomto světě očekáváte, že se bude dít. Jen se to více času odehrává ve slovech, pronášené v kavárnách, na bazéně či po telefonu (mimochodem rozhovor Fassbendera s Bossem? Mlask.). Když jsem četl asi jednu z prvních a posledních pozitivních kritik (mám pocit, že to bylo Variety) psalo se, že Ridley Scott natočil dost možná jeden ze svých nejlepších kousků ve své kariéře od dob Blade Runnera. A já s tím zcela souhlasím. Ridley Scott měl vždycky problém vyvolat v divákovi emoce. Tady v tom chladnokrevném světě, ve kterém se příběh odehrává, je ale Scott jak ryba ve vodě a všechno mu jde krásně naproti. S nikým se neztotožníte, nikomu nefandíte. Není komu. Série bizarních rozhovorů, mezi kterými pomalu a jistě padá hovno až na samotné dno, o kterém nechcete ani vědět. Těším se na repete. Skvělej komentář DaViD´82 "Aneb kterak si nejlepší žijící zámořský spisovatel a nejlepší žijící britský režisér umělecky dvakrát moc nepotykali. Každý si jede to své, bez ohledu na toho druhého. A tak Cormac valí veškeré scenáristické poučky ignorující ryze symbolickou metaforickou existencionální rovinu plnou nejednoznačných postav, nastavování zrcadel, nevyřčených motivací a deklamací zdánlivě o ničem, ale ve skutečnosti o vykoupení, zatracení (ne)možnosti volby či předurčenosti a thrilleroidní linie je pro něj pouze nutnou (přesto chytřejší a reálnější než by se zdálo) spojující obezličkou. Ten druhý se naopak soustředí na to, co je zajímavé z žánrového filmového hlediska a tak postavy, přesah a natož nějakou symboliku neřeší. Výsledek je natolik specifický, svébytný a trefně obsazený (až na tu jednu výjimku potvrzující pravidlo... Ano, koukám na tebe Cameron), že má jednou nohou našlápnuto v určitých kruzích ke zkultovění a v těch zbylých k nepochopení, zatracení a hrsti Zlatých malin." ()

Jizni Tlapa

Zbytečně chaotická míchanina, která klame diváka a násilně ho nutí být stále ve střehu. Nevýrazný hudební doprovod a leklý scénář nepřínáší kýžené ovace. Zůstává tak několik povedených dějových momentů a obsazení,které je perfektní, důvěryhodné, sexy a naprosto stylové! To je ve výsledku,ale sakra málo a humbuk, nadělaný,kolem premiéry pasuje Konzultanta na naprosté zklamání.. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)