Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

JohnCZ

Dobré herecké obsazení, ale na krimi mizerný a stokrát viděný scénář, na komedii zase minimum vtipu a vzhledem k tomu, že se oba parťáci víc jak půl filmů vůbec nevidí, tak je hlášek naprosté minimum a ty, které tam jsou, ani nejsou moc vtipné. Malé plus za admirála Adamu a hlášku o Einstenovi - na E. J. Olmose sedí jak prdel na hrnec. ()

Padme_Anakin

Po pravdě já vůbec netuším, jak se to stalo, ale měla jsem dnes večer naladěno... Denzel Washington i Mark Wahlberg jsou tu k zulíbání, míněno pro mě, samozřejmě.. Ten žánrový mix mi vůbec nevadil, sednul mi jako dětská prdelka na nočník.. A když jsem na filmové vlně, na hodnocení příliš nehledím, zejména v případě, kdy se loupí v bance už dávno uloupené, všichni chtějí prachy, bavím se a směju.. ()

corpsy

Typický Washington, takmer typický Wahlberg, netypický Paxton. A priemerná buddy action, kde je spústa hlášok ( Wahlberg, Paxton ), trocha tej akcie a drsný, prašný look. Okúzli hlavne divákov, ktorým je bližšia televízna obrazovka, ako kino plátno. ()

Marsik

CineStar Anděl (ČSFD projekce) - Tentokrát se projekce povedla (posledně Kick-Ass 2 nic moc). Hláškující Mark really rulezz, k němu nemám sebemenších výhrad. Mám ho čím dál radši. O Denzelovi nikdy nepochybuji, právem ho mám ve své TOP-ce a zde Markovi skvěle sekundoval. Paula Patton tomu dodávala šmrnc a Bill Paxton v roli zkorumpovanýho policajta podal poměrně solidní výkon. Jediný, kdo mi ve své roli moc neseděl, byl James Marsden, nějak jsem mu to nevěřil. Ale to je fuk, ten tu stejně hrál jenom druhý housle. Každopádně islandský režisér Kormákur nám naservíroval skvělou akční podívanou s velmi vkusným a opravdu vtipným humorem, takže tenhle film prostě baví. (Nebýt těch dvou pipin, co se seděly v kině vedle mě a smály se každýmu hovnu, dal bych možná i víc.) Což si říká o další shlédnutí, abych si snímek vychutnal po svém. Prozatím 75%. ()

PauloZ

Svěží Buddy jízda. Duo Denzel/Mark jsem si spočátku jaksi nedovedl představit ve fungujícím filmovém světě, ale opak je pravdou. Jejich charakterově rozdílné role jsou dobře napsány a baví celou stopáž. Pro mě příjemné překvapení s dobrou zápletkou, nadhledem, poctivou akcí a usměvnými situacemi. V rámci ační "buddy movie" je to vastně skoro na jedničku. ()

ConanVJ

Parádní akční ohláškovaná podívaná, u který jsem se ani na minutu nenudil. Hlavní dvojice jsou navíc moji oblíbení herci, kterým spolupráce opravdu sedla. Hlavní dva záporáci taky skvěle zvolení. Příběh je jednoduchej a hudba filmu sedne. Za mě 90% :) ()

Anchi

Nemůžu si pomoc, ale Wahlbergovi mnohem víc sedí role vtipálka, kdy jeho tvář dokáže zprovoznit úsměv, než role čehokoliv jinýho. S Washingtonem tvořili super dvojku. Film má zajímavě (i když chvílema očekávatelně) se vyvíjející děj, akci na správným místě a dokonce i vtipný vtípky, který nepřišly vyjímečně zábavný jenom mně (Mexickej Einstein mě dostal), ale bavilo se celý kino. ()

ledzepfan

Musí se tomu nechat, že je to lehoučké a svěží.. Pokud jste fandové žánru a nevadí vám podesáté koukat na zápletku kde se postavy A a B roztomile špičkují, postavy C a D podělají A a B a všechny se je snaží ojebat big boss E aby to nakonec A a B elegantně skouleli a vykličkovali z toho se vší parádou a kouskama C,D a E na podrážkách, Připište si klidně hvězdu navíc. ()

maddy

Skôr ako o pokus o „akčňák z 90 rokov“ sa len z Islanďana Baltasara Kormákura s príchodom do Hollywoodu stal obyčajný rutinér bez štipky originality. Rovnako ako bol jeho predošlý Contraband, je aj 2 Guns obyčajnou akčnou jednohubkou, len po druhý krát to už začína byť mierne otravné. Kormákur veľmi dobré pozná pravidlá žánru, ale absolútne ničím ho neozvláštňuje. Pokiaľ by v ruke držal kvalitnejší scenár tak by to možno aj mohlo fungovať, ale s obohraným námetom dvoch dvojitých agentov, ktorý je pretavený do zbytočne komplikovaného rozprávania veľa vody nenamúti. Chýba poriadna akcia – akčných scén je trestuhodne málo, scény sú bez nápadu a navyše veľmi krátke (viď záverečná prestrelka z plagátu, ktorá vlastne skončí skôr než začne a vidíme akurát pár sekúnd záberov hrdinov stojacich oproti sebe), ale keď už nič iné aspoň sú prehľadne nasnímané; chýba väčšia dávka humoru – zapôsobí hlavne vtipná scéna so sliepkami; a film aj dosť nešťastne strieda vážnejšie polohy (scéna mučenia pri býkovi) s tými odľahčenými (automobilová naháňačka) a tak vo výsledku jedine čo to celé drží pohromade je výborne fungujúca chémia medzi Wahlbergom a Washingtonom, aj keď v závere už film skončí skôr na „voľnobeh“. V tomto prípade vďaka castingovému oddeleniu, lebo neviem neviem ako by to dopadlo s menej výraznými tvárami. Obaja spomínaní síce hrajú rokmi omieľaný štandard: pri Washingtonovi si nie je problém vybaviť jeho postavu z Training Day a hlavne Wahlberg si na podobných úlohách policajtov/kriminálnikov v podstate postavil celú kariéru (v jeho filmografii je podobných típkov celá kopa: Contraband, Broken City, Pain and Gain, Shooter, We Own the Night, Other Guys, Departed, Italian Job, Four Brothers ...), ale spoločne to medzi nimi správne iskrí. Uznávam, že Kormákum nič nepokašľal, ale niekedy by to možno bola lepšia voľba ako servírovať opäť len takúto neinvenčnú rutinu. Vo výsledku film vôbec neurazí, keďže veľa skaziť ani nešlo, natočený je zručne, zohraná ústredná dvojica ho utiahne takmer po celý čas, ale absolútne ničím nenadchne. Stereotypná jednohubka. CELKOVO: 2,5* ()

agentmiky

Od Kormákura jsem doposud viděl pouze skvělý Everest, a tak jsem byl opravdu natěšený, jak se popere s nefalšovaným akčňákem. 2 zbraně jsou docela vtipným filmem s nadupaným hereckým obsazením, ale na druhou stranu film nabídne slabší příběh a docela nelogicky se vyvíjející zápletku, což mu určitě nedělá dobrou reklamu a takovému filmu to prostě jen podráží nohy. Denzel Washington je mým oblíbeným hercem, neznám role, které by se mu vyloženě nepovedly. I zde film táhl výhradně on, ale Wahlberg zahrál taktéž slušně (nebudu mu přece křivdit). Jak jsem už říkal, tak hlášky se povedly a párkrát jsem se i zasmál. Akčních sekvencí je docela dost, ale s rozpočtem 61 milionů dolarů bych si představoval trochu honosnější zpracování, z kterého by prostě ihned byla vycítit taková suma peněz. Bill Paxton v roli agenta CIA zaválel. Trochu jsem nepochopil, proč námořní rozvědka chtěla odstranit Wahlberga, když vlastně byli na stejné straně. I to a mnoho dalších nedovysvětlených věcí mě přinutilo dát 70 % P.S. dal bych i míň, ale sympatická dvojka v čele to na čtyřech hvězdách udržela ()

wikked

Film se naštěstí nebere příliš vážně, takže jako zábavná buddy akce funguje celkem bez problému. Potěší hlavně solidní nálož kvalitních hlášek od Wahlberga, které čas od času doplní i Washington. Problém je pouze v mírně přetaženém rozjezdu na úkor zkratkovitého konce, kde zároveň trochu zamrzí absence výbušnějšího finále, které by člověk čekal. I když je totiž film akční ve smyslu, že se stále něco děje, tak " 2 zbraně" hrdinů kupodivu příliš prostoru nedostávají. ()

MartinezZ

Bože, to byla NUDA! Strašná a nezajímavá nuda. Srovnal bych to asi tak s Markovým Contrabandem či tou nudnější částí Broken City a Denzelovým Safe Housem, který byl přesto o kapánek lepší. Tady mi totiž nepřišlo zajímavé takřka nic. Rádoby vtipné hlášky a popichování nebylo nic zvláštního, násilí ani zajímavé, ani příběhově podstatné ani úchylně zábavné, jen zbytečné, umírající postavy vám byly ukradené a i přes těch pár desítek vteřin mi připadalo, že se toho kolem nich točí nějak moc, honba za pravdou překombinovaná, stejně jako propletence intrik (jestli se tomu vůbec dá říkat intriky) a přepálený konec - ukázka do filmu převedeného blbého komiksu (nebo blbě převedeného komiksu). Nebavil jsem se a dle výraziva a chování těch pár kousků spoludiváků na tom nikdo nebyl o moc líp. Tohle se moc nepovedlo, ku škodě oběma hlavním hercům i jakémusi Islanďanovi, který po přesedlání na evropsko-hollywoodskou vlnu moc neoslňuje. ~~~ Dovolím si poupravit slova uživatelky Alementina: Podprůměr mezi průměrnými akčňáky. ()

SaNcHeZ_cz

Baltasar Kormákur jako další evropan co se snaží zachránit žánr akčního filmu? Docela možná ano. 2 zbraně jsou příjemným překvapením, které sice vykecá v traileru více než je zdrávo, avšak v kině nenudí ani zdaleka. Hlavní dvojice má navíc chemii kterou jim může 95% filmových dvojic závidět. Snímek sice trpí svým vlastním lpěním na stereotypech a modelových situacích, solidní akce, tuna humoru a svižné tempo to více než solidně kompenzují. [75%] ()

Wysch

Pokud motanice makarónů někoho zaujme tak, že si ji objedná dvakrát, budiž. Jeho věc. Já tuhle rádoby spletitou akční buddy movie srandu dvakrát asi vidět nepotřebuju, hele. Marky Mark má koule, ale Denzel mi začíná svým přehráváním vadit víc a víc. ()

javak810i

Tarantinovský začátek, rychlá a zběsilá akce a závěr ve stylu Desperada. I tak by se dal stručně popsat film 2 Guns. Mark Wahlberg očividně zůstal ve formě (i náladě) z "Pain & Gain" a spolu s "gangstou" Denzelem Washingtonem nám v 109 minutách naservírují pěknou řádku hlášek a slušně provedených akčních scén. Když je řeč o akci - tak té je tu celkem dost, ovšem je rovnoměrně prokládaná odlehčujícími momenty, podobně jako u "White House Down", takže se člověk dobře baví. Je tu ovšem pár věcí, co bych filmu vytknul. Jednak je to trochu celé přitažené za vlasy a místy dost "over the top", což bych zas až tak nevadilo, ovšem závažnější je podle mě nevyužití potenciálu - a to ve dvou případech. Jednak (spoiler!) při vzájemném žjištění, kdo pro koho pracuje (Mr. a Mrs. Smith nečekejte) a pak při závěrečné "vybíjené", která sice začne velmi slibně, avšak samotné vyřízení účtů s hlavními záporáky proběhne až moc rychle a bez větším emocí. Celkově se ale jedná o slušnou bad-ass zábavu, takže za mě 4*. ()

Feek92

Ale co... Normálně bych dal nejspíše 3* za průměrnou srandu, ale díky skvělému Wahlbergovi, který si mě získal v nedávném a v mnoha věcech podobném filmu Pain&Gain.. Takže 4* ()

Ellmariachi

Předchozí komentář jsem smazal a tento nový předkládám jako omluvu. Když jsem to viděl poprvé film mi přišel až příliš zaměřený na hlášky. Uplynulo pár let a film dostal druhou šanci. No a světe div se, musím přehodnotit snad vše. Hlášky mě tentokrát bavily, akce byla fajn a oba herci se předhánějí ve výkonu. Tedy ne oscarovým, ale v tom který přesně zapadá do ulítlé akční komedie. Takže jo. Já se bavil a na druhej pokus dávám 70. ()

Praxis

Taková vlastně příjemná komedie - akčňárna, kde každej vojebává každýho, a vlastně všichni chtěj jen těch přiblblejch 43 point 125 milionů dolarů. Vo co go. Efektní jednohubka, která sází na ostrý jazyk dvou hlavních hrdinů a především Wahlberga, kterej zase těžce ruluje. Na první Smrtonosný zbraně to nemá, na to ústřední dvojice nemá tolik ega, ale na pobavení to stačí. 65% ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)